Změna zaměstnání

14079
1.11.04 08:22

Změna zaměstnání

Ahojky,
potřebovala bych poradit. Jsem v osmém týdnu a dostala jsem výbornou nabídku na změnu zaměstnání. To, co dělám momentálně, tak nějak stagnuje - co se práce i financí týká a nevypadá to na zářnou budoucnost. Nová práce by byla s člověkem, kterému dost důvěřuju a vím, že by to fungovalo. Měla bych zajímavější práci, která by víc využívala moje organizační a jazykové schopnosti a byla by samozřejmě líp placená. Otázka je, jestli mám měnit zaměstnavatele teď - dneska se chystám říct svému šéfovi, že jsem těhu. To nové zaměstnání na mě nepočká déle jak dva-tři měsíce a už jednou jsem takovouhle šanci měla a nevyužila jsem jí. Nerada bych toho litovala, ale jsem teď docela zmatená a vůbec netuším, jak by to bylo s vypočítáváním mateřské atd. Můžete mi prosím poradit? Díky moc.
Milli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

44
1.11.04 09:13

Ahojky :-)
ví tvůj případný nový šéf že jsi těhotná a že mu klidně už za pár dnů můžeš odejít na mateřskou? Myslíš, že by tě i s tímto vědomím zaměstnal ?Jak dlouho chceš být na mateřské ?
Já bych do toho rizika nešla. Nevíš jak ti bude, zda zítra neskončíš na nemocenské do konce těhu...... mateřská se počítá stejně jako nemocenská ,69% z platu ale má svůj strop,něco lehce přes 400 kč na den … takže pokud vyděláváš tak kolem 15 tis. hrubého tak by ti zvýšení platu stejně mateřskou neovlivnilo.
Navíc, pokud zůstaneš tam kde jsi, jsou povinni ze zákona ti to místo po dobu mateřské držet, o čemž nejsem přesvědčena v té nové, případné práci. Nejsem si jista, zda dokážeš odhadnout své síly. Co když s miminkem nebudeš svou novou náročnější prácí zvládat tak jak bys potřebovala ? Potom se ti méně náročná, i když nudná práce, bude hodit.
Pokud chceš být na mateřské 3roky tak už vůbec není o čem přemýšlet. roky jsou dlouhá doba a třeba ten tvůj případný nový šéf bude zase někoho nového potřebovat a třeba se pak vyskytne něco lepšího.....
Myslím že v této chvíli potřebuješ kolem sebe co nejvíc jistoty a klidu a to s novou prací nejde dohromady.
Tak snad jsem ti pomohla :-)
Přeju šťastnou ruku při rozhodování
Naďa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.11.04 10:47

Naďo,
můj nový případný šéf ví, že jsem těhu - jeho manželka nedávno porodila a měla před tím dost velké problémy otěhotnět a donosit mimíska. Na mateřské plánuju být celé tři roky s tím, že bych pracovala na poloviční úvazek - mohla bych tu práci dělat doma na PC a posílat to po netu.
Ale jinak máš ve všem pravdu. Problém spíš vidím v tom, že ta moje aktuální práce se šine k nejistému konci - zahraniční majitel omezuje výrazně sklady, ale tvrdí, že to nic neznamená. To by mě taky po nástupu zpět z mateřské mohla čekat výpověď. No a ta nová práce by na mě do té doby nemusela počkat. V našem regionu to s prací není dvakrát růžové, takže fakt dost váhám. Ale to si asi budu muset rozhodnout sama. Každopádně děkuju za názor.
Milli

• Nahlásit
  • Citovat
297
1.11.04 11:58

Ahojky,
nevim jak se rozhodnes a je to opravdu jen na tobe. Ale pokud tvuj mozna budouci sef vi ze jsi tehu a stejne te chce tak bych to doho asi sla. Takovy sef pochopi kdyz budes mamina ktera nestiha a reknes mu ze at se nezlobi ale ze proste to nezvladas ze je ti lito ale ze kocis a nebo naopak to bude velice mile spestreni denniho zivota jeste obohaceneho o nejakou tu korunku. Ja doufam ze az budu dom tak si budu moc taky prividelat ja vim ze to vidim moc idealne a treba realita bude uplne jina nemyslim ze bych zacala okamzite po porodu ale myslim ze az si clovek udela nejaky rad tak proc ne:-)). Hanka
tak drzim palce at to co udels je to spravne ikdyz ono stejne si treba budes rikat ze jsi mela udelat neco jineho jsem ale nazoru ze to uz se pak nema resit. Ja jsem taky udela jednu blbost pri odchodu z prace a mozna ze jsem toho svym zpusobem litovala resp nelitovala jsem odchodu jako spis vyberu neveho zamestani a ted vim ze uz to mam za par a jsem v klidu ahojky Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
1.11.04 12:05

:D Milli, řekla bych, že už stejně rozhodnutá jsi, jenom si to ještě potřebuješ potvrdit a přijít na případné další pro a proti.
Nevím co děláš za práci ani odkud jsi, to samozřejmě taky hraje důležitou roli ve tvém rozhodování. A navíc, máš jistě i nějaké zázemí, manžela,rodinu a to ovlivní tvé rozhodnutí jinak než to co bych udělala já. Jen pro info, i když jsem z Prahy tak ani tady to s prací není moc růžové. Mám 17ti letého syna a další se mi narodí během několika dnů. Jsem na vše sama, můj přítel před půl rokem změnil názor a nechal mne v tom samotnou. Pro mne nic nového :? už 10 let jsem rozvedená a na vše většinou sama. Nemám žádnou rodinu,vlastní byt, žiju po pronájmech a tak ani můj poměrně slušný plat nestačí. Proto je můj názor ovlivněn jinak než tvůj.
Pokud bys mohla svou práci dělat i na mateřské je to velká výhoda. Neztratíš kontakt se světem a korunky se hodí :-). Jen si dej pozor abys tu novou práci měla jistou. Taky se může stát, že dáš výpověď a v den nástupu do nové práce ti řeknou, že si to rozmysleli. Já mám s lidmi bohužel v tomto ohledu dost špatné zkušenosti. Takže pokud se rozhodneš práci změnit, dej si pozor abys měla tuto možnost dobře ošetřenou, nejlépe písemně s nějakou právní vážností. Rozhodně bych se v tomhle nespoléhala jen na ústní sliby.
Hodně štěstí.
Naďa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.11.04 13:03

Ahoj Milli!Já to nevím přesně,ale mám dojem ,že když si chceš přivydělávat na mateřské,tak by to nemělo být u tvého dosavadního zaměstnavatele! Asi bych nedávala výpověď ,ale pro nového zaměstnavatele bych přesto pracovala!Jak už tu bylo řečeno,nevíš jak ti zdravotní stav dovolí být dlouho v práci!Také můžeš požádat lékaře o nescopenku a doma pracovat už pro nového zaměstnavatele na pracovní smlouvu o dílo!Nevím,jestli jsem ti aspoň trochu pomohla!?Hodně štěstí a správnou volbu!Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.8.14 19:45

Smlouva na dobu neurčitou

Dobrý den, ráda bych věděla, kdo z vás měl „koule“ na odejití z jistého místa. Manžel pracuje už spoustu let na jednom místě, má jistotu a smlouvu na dobu neurčitou a plat cca 18 tisíc. Ve volném čase chodí na fušky a přemýšlí, že půjde na živnost s kamarádem, jako řemeslník, mají spoustu zakázek, ten kamarád to dělá jako hlavní zaměstnání, vydělá si cca 35-40 tisíc. Muž chtěl jít s ním na živnost už před dvěmi lety, já jsem ho od toho zrazovala, protože jsem si říkala, že v dnešní době mít smlouvu na dobu neurčitou je velká výhoda. V tom řemesle se občas stane, že přes zimu to takové žně nejsou, jen nějaké maličkosti. Mám strach z případné delší nemocenské apod.

• Nahlásit
  • Citovat
40464
4.8.14 19:47

Nemocenská neproplacená, žádná dovolená, nízký důchod… Vše má své výhody a nevýhody

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
4.8.14 19:54

Upřímně nějak nechápu, proč by to manžel nemohl s tím kamarádem aspoň pro začátek dělat jako vedlejší živnost…přijde mi to ze všech stran jako nejlepší řešení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych věděla, kdo z vás měl „koule“ na odejití z jistého místa. Manžel pracuje už spoustu let na jednom místě, má jistotu a smlouvu na dobu neurčitou a plat cca 18 tisíc. Ve volném čase chodí na fušky a přemýšlí, že půjde na živnost s kamarádem, jako řemeslník, mají spoustu zakázek, ten kamarád to dělá jako hlavní zaměstnání, vydělá si cca 35-40 tisíc. Muž chtěl jít s ním na živnost už před dvěmi lety, já jsem ho od toho zrazovala, protože jsem si říkala, že v dnešní době mít smlouvu na dobu neurčitou je velká výhoda. V tom řemesle se občas stane, že přes zimu to takové žně nejsou, jen nějaké maličkosti. Mám strach z případné delší nemocenské apod.

Je to prosté, paní Watsonová :lol: musí si to jen dobře spočítat. Cenu dovolené, cenu nemocenské, cenu těch x měsíčních platů, které by dostal v případě výpovědi v práci, současnou cenu budoucího důchodu, cenu té relativní jistoty v zaměstnání, cenu stresu, ale i svobody při podnikání a pak ať to porovná a uvidí 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@blecha72 No právě, i když ta dovolená nás tak netrápí, na tu si vydělá, ale osobně se bojím delší nemocenské.

• Nahlásit
  • Citovat
23860
4.8.14 19:56
@Anonymní píše:
@blecha72 No právě, i když ta dovolená nás tak netrápí, na tu si vydělá, ale osobně se bojím delší nemocenské.

No tak ať si platí pojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.8.14 19:57
@brumdinka píše:
Upřímně nějak nechápu, proč by to manžel nemohl s tím kamarádem aspoň pro začátek dělat jako vedlejší živnost…přijde mi to ze všech stran jako nejlepší řešení…

Ve volném čase chodí, ale za A) nedá se to takhle zvládat dlouho dvě práce a za B)zákazníků je hodně a musí i odmítat.

• Nahlásit
  • Citovat
25486
4.8.14 19:59

No tak v tom případě at´jde do toho, to pojištění si může platit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40464
4.8.14 20:09

@brumdinka @Gina108 To ale zase klesne výdělek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama