Změna zaměstnavatele během nemocenské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 16:01
Změna zaměstnavatele během nemocenské

Dobrý den, prosím o radu zda někdo nebyl v podobné situaci a jak to řešil? Od nového roku jsem na dlouhodobé nemocenské a ještě dlouho budu. V naší firmě ale došlo ke změně původní jednatel firmy odstoupil a přepsal firmu na jiného. Mám smlouvu na dobu neurčitou. Mění se něco pro mě? Je tedy má smlouva neplatná? Mohu zůstat dál na nemocenské nebo mám automaticky výpověď? Jelikož mi původní zaměstnavatel žádné info o změně nedal, mám se nějak hlásit u nového zaměstnavatele, že ještě marodit budu? Budu ráda za jakoukoliv odpověď či radu kam se případně obrátit

Reakce:
P4ja
Extra třída :D 10607 příspěvků 22.07.19 16:08

Stávající nemocenská se neruší výpovědí. Jinak si myslím, že se pro tebe nic nemění. A výpověď by ti museli doručit.

histep
Kelišová 5187 příspěvků 22.07.19 16:18

Ale tobě se vůbec nezměnil zaměstnavatel, máš pořád jednoho a toho samého původního, žádného nového.
A jednatel nemůže přepsat firmu na jiného. Došlo buď ke změně jednatele, nebo ke změně společníka, nebo obojího, ale ani jedno z toho nemá to absolutně nic společného se zaměstnanci a jejich pracovními smlouvami.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 22.07.19 16:20

Změnil se jednatel, ne firma.

Jenifer82
Nováček 5 příspěvků 22.07.19 16:30

Ano, změnil se jednatel společnosti. A mám se nějak hlásit u toho nového jednatele? A ještě jedna otázka. Co když ten nový jednatel dá firmu do insolvence? Už z předchozích dob vím, že firma na tom nebyla zrovna finančně nejlíp.

Jenifer82
Nováček 5 příspěvků 22.07.19 16:34

Tak a teď jsem se odtajnila :D :see_no_evil:

histep
Kelišová 5187 příspěvků 22.07.19 16:40
@Jenifer82 píše:

No, to je hrozné drama, u jedno-příspěvkového nováčka s neidentifikovatelným nickem :roll:

Jenifer82
Nováček 5 příspěvků 22.07.19 16:42

@histep to bylo myšleno vtipem ;).

SussieS
Závislačka 3892 příspěvků 22.07.19 17:06
@Jenifer82 píše:
Ano, změnil se jednatel společnosti. A mám se nějak hlásit u toho nového jednatele? A ještě jedna otázka. Co když ten nový jednatel dá firmu do insolvence? Už z předchozích dob vím, že firma na tom nebyla zrovna finančně nejlíp.

A s čím by jsi se u toho nového chtěla hlásit? :) nic neřeš, nic se pro tebe ani jiného zaměstnance nemění

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 22.07.19 17:13
@Jenifer82 píše:

Aha, takže další troll. Ty jsi ta, které pořád praskají kondomy?

Jenifer82
Nováček 5 příspěvků 22.07.19 17:47

@SussieS no původní jednatel byl tak trochu lajdak, tak ani nevím zda tomu novému jednateli oznámil, že má ještě jednoho zaměstnance na nemocenské :D. Bohužel původní účetní už tam není

Jenifer82
Nováček 5 příspěvků 22.07.19 17:48

@Zumpa :woman_facepalming:

Váš příspěvek
Reklama