Zneužívané dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jana79
Závislačka 4593 příspěvků 03.03.06 07:23
zneužívané dítě

Ahoj všechny vás zdravím.Potřebovala bych poradit. Jsem potřetí těhotná. Mám doma dvakluky. Jednomu je 6 a druhému 21 měsícu. Bohužel je to půl roku co jsem zjistila že můj bratr kterému je 17 let mi pohlavně zneužíval mého 6ti letého syna. Dominik se mi sám svěřil před tím jsem vůbec nic nepozorovala. Vyšli najevo věci o kterých jsem myslela že jsou tabu i pro některé dospělé, chudáček si prožil toco bych nikdy nikomu nepřála. Byla jsem s nim u psychologa a hned na to bylo podané trestní oznámení na mého bratra. Rodiče se k tomu postavily tak že mě a syna definitivně odsoudily, že jsme lháři, neznají se ke mě a to bydlí jen o sídliště dál. Je potvrzené od psychyatra a sexuologa že to opravdu bratr udělal navíc se k tomu sám přiznal, přesto mě rodiče neustále napadají že jsem lhářka. Nevím co si počít jen chráním své dítě. Jsem na dně a navíc těhotná prosím poradte co dělat. Jana :cry:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 03.03.06 07:31

Jani, tedy to je strašné!! A co tvůj partner nebo manžel, ten ti není oporou? Já bych stála jednoznačně na straně svých dětí a na rodiče bych se „vykašlala“. Nevím, co ti poradit, jen ti přeju, abys to všechno zvládla, byla silná, syn, aby neměl žádné následky a miminko, které čekáš bylo zdravé a dělalo ti jen samou radost. Zbytečně se nestresuj, věnuj se dětem a sobě.
Všichni takový, kteří ubližují dětem, si nezaslouží žít :(

Radka

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 03.03.06 07:36

kašli na rodiče - dělají to samé, co ty - chrání své dítě, i když dospělé a zodpovědné za něco odporného. nejspíš je to jedna z normálních obranných reakcí - popření skutečnosti. časem si to uvědomí, a jestli ne, je to jejich problém. vlastně nevím nad čím přemýšlíš… nemáš důvod být na dně kvůli napadání tvých rodičů - jsou prostě zabednění kvůli bolesti a zklamání ze syna, musel to být pro ně šok.
fakt se na ně vyprdni - tvé dítě je přednější, než se zavděčit rodičům. Dotáhni to do konce a neber ohledy na rodiče a už vůbec ne na bratra. je to sexuální deviant a musí být potrestán. A taky léčen - bez léčby bude asi časovaná bomba - jak dlouho se bude ovládat, kdy to udělá znova, jinému dítěti?
Chudák nejsi ty, chudák je on, on by měl být na dně.....

elda

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 03.03.06 07:47

jo a ještě mě napadá… nestyd se vyhledat pomoc psychologa - pro sebe. není na škodu nechat si od odborníka potvrdit, že to co děláš je správné.
držím ti palce - i kdybys přišla o rodiče a sourozence, máš svou rodinu. Muže a tři děti - to není málo.
A pokud by bylo fakt zle, uvažovala bych o stěhování - klid za to stojí.

elda

Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 03.03.06 08:01

Jani mohu pouze souhlasit s tím co napsaly holky - tvé děti jsou to nejdůležitější a ty je musíš bránit! Gratuluji, že to řešíš, protože bohužel i dnes některé matky dělají mrtvého brouka a dělají, že se nic neděje právě s ohledem na rodinu a okolí.....
Přeji hodně sil k překonání tohoto období.
Bosorka

maxik
Kelišová 5811 příspěvků 03.03.06 08:35

Holky ti už řekly, co bych ti řekla i já, tak tě jen chci povzbudit: nemusíš se cítit ničím vinna, i když ti to rodina podsouvá. Tvému chlapečkovi bylo ublíženo, on je malý a nezralý a má právo na ochranu. A je fajn, že má maminku, která to nesmete pod stůl pro klid v rodině.
Ony by ty vztahy stejně nebyly kdoví co, i kdyby ses na to vykašlala, veř mi.

cokoladkova
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 03.03.06 08:36

Jana79 -Janičko, to snad ani není možné, člověk si vždycky říká, když o tom někde čte, že to přece každý musí poznat, ale ono to tak skutečně asi není. Na rodiče vůbec nehleď - jak už tu někdo psal hájí svého syna, ale myslím, že ten by spíš potřeboval pořádně seřezat- ve svém věku na to má ještě od rodičů nárok!!!!! A pak místo toho obhajování, by se mu měli snažit sehnat nějakou pomoc - je to děsné, ale i on bude potřebovat pomoct, nebo jestli to byla z jeho strany jen hrozně otřesná „bejkárna“- no nevím.
Určitě i ty vše prober s dobrým psychologem, potřebuješ být pro svoje další miminko moc silná a navíc musíš dodat sílu i svému chlapečkovi, který si vše musel chuděra prožít sám:-(
Neboj nejsi žádná špatná matka, která si ničeho nevšimla, holt se hřeší na to, že tyhle dětičky nikomu nic neřeknou a ty přece jen tak nemůžeš podezírat každého dospělého či skoro dospělého, který s ním tráví volný čas.
Doufám, že z toho všichni vyjdete dobře a bratr ať má z toho pořádné důsledky - úplně se mi ježí chlupy, jsem takovej emotivní člověk asi bych se v tu chvíli neudržela a šla ho „obrazně“ zabít:-( Jasně, že ženská nemá sílu přeprat chlapa, ale něco bych udělat musela.
A co tvůj manžel či partner, je ti oporou?
Tak držím palečky a posílám moc sil Hana a Lukášek:-)

Evewolf
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 03.03.06 08:41

Ahoj, taky stoprocentně souhlasím s tím, že tvůj syn je důležitější než vztahy s rodičema… V tomto případě je to blbej příměr, ale představ si, sebe na místě svého syna … Je to smutný, ale pokud rodiče nejsou schopný uznat vinu tvého bratra a všem nějak pomoct a místo toho tě odsoudili - tak nestojí za to abyses kvůli nim snižovala. Ta cena za „vztah“ s rodičema by byla příliš vysoká!
Ty máš rodinu, svojí rodinu a ta je teď hlavní a nejhlavnější … ty víš že to co děláš je správně, protože to tak je! To co udělal tvůj bratr je „něco co se nedělá“ …
A rodiče mají spoustu času na to aby se jim to rozleželo v hlavě.
Rozhodně ale tvůj postup a stanovisku JE správné!!!!
Držím palce!

lena123
Ukecaná baba ;) 2445 příspěvků 03.03.06 08:49

Ahoj Jani , je to šílené , ale ROZHODNĚ bych stála za synem ,takové dítko si to přeci nevymyslí , navíc to máš potvrzené od psychologa :x A co menžel , řeší to s tebou, stojí při tobě???Mám kamarádku ,kterou obvinila její vlastní máma za to , že jí její malou dceru zneužívá její vlastní nový partner :? :! Aby dokázala , že je to lež , musela s malou podstoupit veškerá gynekologická vyšetření , které navíc prokázali , že je vše Ok,malá z toho měla trauma několik měsíců a to podotýkám , že jí byli jen dva roky.Okamžitě se s matkou přestala stýkat a myslím , že udělala velice dobře

natiki
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 03.03.06 08:55
hu

Ahoj Jani, žádná rada asi není teď dobrá. Ale chci jen říct, že pokud psycholog i sexuolog potvrdili zneužívání, mají určitě pravdu. Poraď se s nimi na dalším postupu, jak to třeba řeší jiní rodiče. Měj na paměti, že TY ZA TO NEMŮŽEŠ. Tuhle věc si nemohla tušit a ani ovlivnit. Jak říká Elda, bylo by na místě uvažovat o přestěhování, protože tvoji rodiče si tuto skutečnost možná nenechají pro sebe a tvé dítě by se nějakou pololží mohlo setkat kdekoli. A na závěr, nedbej na řeči rodičů…pokud tomu nechtějí věřit, tak asi nikdy nebudou a raději se s nimi nestýkej. Přeji hodně štěstí a hlavně pevné nervy, ať má to malé v tobě taky hezky :wink:

andilek
Kecalka 487 příspěvků 03.03.06 08:57

Janičko je mi to tak strašně líto!
Udělala jsi moc dobře, že jsi podala trestní oznámení, ten uchylák musí být potrestán!!!! Na rodiče bych se vykašlala. Svým postojem dávají jasně najevo kým jsou. Ty přece chráníš své dítě!
Moc vám, tobě i Dominičkovi, přeju, aby jste se s tím nějak srovnali. Je dobré, že jsi s ním byla u psychologa.
Myslím na vás!

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 03.03.06 09:18

ono je důležité si uvědomit proč tě rodiče zavrhují… vžij se do jejich situace. jejich jistě milovaný nedospělý syn je najednou označen za devianta. ještě k tomu vlastní sestrou… ta ostuda, zlost… to nemůže být pravda, kdo ví, co si kluk vymyslel..... vlastně je chápu - pravda někdy bolí víc, než člověk snese, takže se jí brání ze všech sil.
nezavrhuj rodiče, dej jim čas at se s tím srovnají sami. bud nekompromisní a neustupuj jim (to je ta část „kašli na ně“), ale snaž se nepřipustit v sobě nenávist k nim. oni tvého chlapečka nezneužili a jsou mezi dvěma koly… v případě bratra je to samozřejmě něco jiného.
chci tím říct, abys rodičům nechala ty pomyslné zadní vrátka - jestli si časem uvědomí, co je správné, budou potřebovat pochopení. aby se mohli vrátit, aby mohli prosit za odpuštění - protože oni za to co udělal syn nemůžou. držím palce taky jim, aby našli cestu. možná nenajdou, ale to se pak nedá nic dělat.....

elda

chipsy
Kecalka 200 příspěvků 03.03.06 11:12

Jani, ani v tom nejstrašnějším snu si nedokáži představit, že by se něco podobného mohlo stát mému dítěti. O to horší je, že TO provedl člen rodiny :cry: . Obdivuji, jak to zvládáš a že jsi podala trestní oznámení. DRŽÍM PĚSTI!
Jak už napsaly holky, na rodiče se vůbec neohlížej a stůj si za svým názorem. Doufám, že Tvůj partner Ti ve všem maximálně pomáhá. Přeji hodně sil Tobě i Tvému synkovi!!!
 Petra

jana79
Závislačka 4593 příspěvků 03.03.06 12:32

Holky moc vám všem děkuju za povzbuzení.Úplně jste mě rozbrečely. Co se týče manžela snaží se pomoct co nejvíc to jde ale bohužel je praktycky celý den v práci tak to musím zvládat sama. Vše už je dořešené ted se čeká na soudní řízení. Dominik má takovou povahu že se s tim srovnal daleko lépe než já psycholožka mi řekla že on vlastně pořádně nechápal co se stalo. Má jít v září do školy, mám z toho trochu strach ,on je takový brepta, aby to tam někomu neříkal. Nejhorší je že i člověk na kterém jsem už od dětství nejvíce lpěla( můj děda ) ten mě odsoudil snad nejvíc, jelikož nedávno zemřela babička a já jsem měla slíbeno že si budu moci vybrat cokoliv na památku, tak po tom to my vzkázal že nedostanu nic a žeco se týče jeho že nemá vnučku, at tam nechodim, že Dominika a mě nenávidí, že chci bratrovi zkazit život a že da k advokátovy o úplné vyloučení z možného dědictví po něm. Jsem z toho zklamaná ale jak jste řekli mám děti manžela a ted už i VÁS!!!!!!!!!!! moc vám všem děkuju :)

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 03.03.06 12:51

no, kdyby to nebylo takové téma, je to až směšné…ubohý bratříček bude mít zkažený život - že przní šestileté dítě nevadí… asi je to normální..... nerozpakovala bych se a tuto diskuzi bych milé rodině hezky vytiskla, at si počtou. k tomu přiložila zprávu od psychologa a brýle na to, aby přestali být slepí. to jim VŮBEC nezáleží na tom děcku?
parchant nejsi ty, ale bráška…

elda

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Kamu napálila fanoušky! Není těhotná, ale zase rozjíždí další inspiraci

Vrací se jí tloušťka? Kuchařka Kamu na sociálních sítích zveřejnila snímek,... číst dále >

Popravil pumpařku Janu tento mladík? Údajný vrah čekal dítě s přítelkyní

V pondělí večer policisté zadrželi dva podezřelé z popravy pumpařky Jany na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >