Zonky, půjčka a rodičák

Anonymní
18.5.21 15:04

Zonky, půjčka a rodičák

Ahoj.
Mám vůbec jako matka na rodičáku šanci na nějakou větší půjčku? Tak 140 tisic např.? Třeba i bez udání podkladů o příjmu? Nevýhodý úrok je mi jasný.
Potřebuji celkem nutně něco sehnat, ale nechci nic řešit zbytečně. Nikdy nic jiného nemám a neměla jsem, finance nejsou problém - splácet určite ne, jinak potřebuji peníze na nemovitost, nikoliv na žití, ale to oni asi neřeší, ne.
Zajimaji me zkusenosti a ne hloupé a chytré kecy, dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9639
18.5.21 15:07

Projdi si stránky bank, nebo společností. Mají tam určitě napsaný podmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
18.5.21 15:10

Ahoj, jsem sice Zonky investor, ale maminám na RD/MD se tam běžně půjčuje. Nějakým jsem taky půjčil :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 15:12

@JancaS84 to prece u banky ani nemusim. Pujcit maji kolikrat i problem lidem s rocni prac. smlouvou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 15:16

@Vrtacka tak ono jde hlavne o pujcku, ktera bude na me. Nejsme manzele. Chceme koupit nemovitost, ale kdyz nasetrene penize vlozime do 20% na hypo, tak nezbude na rezervacni poplatek, tedy obracene, ale asi me chapes.
Pri dnesni inflaci nemame sanci nasetrit na obojí, proste to nejde i kdyz chlap ma vyplatu 40-45 tis. a ja 9k rodicak. Plati se nájem, ziv. pojisteni a dalsi provozni naklady. Proste to nejde a nezbyva nic, nez si na jedno pujcit, nebo opravdu uz nevim. V praci jsem na tom byla uplne stejne, sice mam maturitu, ale jako zenske mi nikdo nenabidl smlouvu delsi, nez na jeden rok. Natoz ted s ditetem. Nikdy jsem si nic nepujcila a tak hledam, zkoumam.

• Citovat
  • Nahlásit
5152
18.5.21 15:31

Zonky má úrok OD.. a pokud tě vyhodnotí jako rizikovou kvůli RD, tak se připrav fakt na brutální přeplacení..
od rodičů to nejde? nemovitost není žádná rozmařilost či blbost, tam by rodiče pomoct mohli..
spíš nevím, jak budete pak splácet jak hypo plus tenhle nevýhodný úvěr.. navíc o úvěru bude záznam v CNCB (registr nebankovních informací) a TO Vám zas dost zkomplikuje a rozhodně prodraží hypošku… že si půjčíš u nebankovky neznamená, že o tom nikde není žádný záznam.. radši bych se fakt obrátila na rodinu nebo manžel v práci - nemají půjčky z FKSP na bytové účely? to by bylo mnohem rozumnější ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7458
18.5.21 16:05
@Anonymní píše:
tak ono jde hlavne o pujcku, ktera bude na me. Nejsme manzele. Chceme koupit nemovitost, ale kdyz nasetrene penize vlozime do 20% na hypo, tak nezbude na rezervacni poplatek, tedy obracene, ale asi me chapes.
Pri dnesni inflaci nemame sanci nasetrit na obojí, proste to nejde i kdyz chlap ma vyplatu 40-45 tis. a ja 9k rodicak. Plati se nájem, ziv. pojisteni a dalsi provozni naklady. Proste to nejde a nezbyva nic, nez si na jedno pujcit, nebo opravdu uz nevim. V praci jsem na tom byla uplne stejne, sice mam maturitu, ale jako zenske mi nikdo nenabidl smlouvu delsi, nez na jeden rok. Natoz ted s ditetem. Nikdy jsem si nic nepujcila a tak hledam, zkoumam.

hele, zaděláváte si na průšvih. Chcete si půjčit, abyste se mohli zadlužit…
Nešlo by nejprve tu zbývající část doplatku našetřit a pořízení vlastního bydlení odložit? Počítejte s tím, že úroky půjdou nahoru a může to činit několik tisíc v měsíční splátce hypotéky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 18:28

@Premek_Orac Ja uz nevim jak.

Mame prijem celkem cca 50-55k. Nemame zadny uver.
Pritel ma 40k a ja necelych 10k RP, zbytek delaji jeho melouchy.
Setrime, setrime. Ale zkratka to co nasetrime diky inflaci bude stacit za chvili tak na rezervaci, kdyz na to chteji 10% z ceny. Dalsich 20% k hypotéce, to tech 30% pri rustu cen nemovitosti tak nasetrime leda az za 30 let, jestli možná to.
Proste jsem z toho uz zoufala. Nevim jak na to. Do toho se muselo za hotove koupit auto, protoze jedno nam odeslo a furt neco.

• Citovat
  • Nahlásit
5152
18.5.21 18:34
@Anonymní píše:
@Premek_Orac Ja uz nevim jak.Mame prijem celkem cca 50-55k. Nemame zadny uver.
Pritel ma 40k a ja necelych 10k RP, zbytek delaji jeho melouchy.
Setrime, setrime. Ale zkratka to co nasetrime diky inflaci bude stacit za chvili tak na rezervaci, kdyz na to chteji 10% z ceny. Dalsich 20% k hypotéce, to tech 30% pri rustu cen nemovitosti tak nasetrime leda az za 30 let, jestli možná to.
Proste jsem z toho uz zoufala. Nevim jak na to. Do toho se muselo za hotove koupit auto, protoze jedno nam odeslo a furt neco.

a nenapadlo tě, že se sice nemáte vůbec špatně - ALE zrovna jako mladí lidi fakt nemusíte pořizovat rovnou dům, protože na to prostě a jednoduše nemáte!!? co radši pěkný prostorný byt, tím máme na pár let vyřešeno a časem prodáte a máte akontaci na dům. proč hned barák, když nemáte pro realitku ani na složení jistiny?? takhle začínají dluhové spirály..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 18:39

@Lucy75 Protože byt je tu k mání za stejné peníze? A protože byt nechceme?
Nevidim rozdil v tom, koupit byt za 2.5 mil nebo dům za 2 mil. - ano, sezeneme zde i levneji domy.
A penize jsou. Bud ale na 10% jistinu a něco zbude nebo za 20% hypotéky. 30% nasetrit, aby to stacilo se dá, ale nikdy to stacit nebude, protoze bude zase dráž a dráž. Nevime jak z toho ven. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1662
18.5.21 18:41
@Anonymní píše:
Nevidim rozdil v tom, koupit byt za 2.5 mil nebo dům za 2 mil. - ano, sezeneme zde i levneji domy.
A penize jsou. Bud ale na 10% jistinu a něco zbude nebo za 20% hypotéky. 30% nasetrit, aby to stacilo se dá, ale nikdy to stacit nebude, protoze bude zase dráž a dráž. Nevime jak z toho ven. :think:

Nevím teda odkud přesně jste, ale snad nikde v ČR neseženete dum za dva miliony, který nebude potřebovat rekonstrukci. Aby vám to brzy nespadlo na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15080
18.5.21 18:46
@Anonymní píše:
A penize jsou. Bud ale na 10% jistinu a něco zbude nebo za 20% hypotéky. 30% nasetrit, aby to stacilo se dá, ale nikdy to stacit nebude, protoze bude zase dráž a dráž. Nevime jak z toho ven. :think:

No, možmá by stálo za to si přiznat, že ne všichni si mohou dovolit mít vlastní bydlení a ten vysvěný baráček. A jinak srovnávat byt a dům v této cenové relaci je úplný nesmysl. Byt může být v poměrně ucházejícím stavu k pohodlnému bydlení, dům bude spíš ruina, která vás finančně sežere…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5152
18.5.21 18:49

@nozu což zakladatelce evidentně nevysvětlíme..
mám za sebou rekonstrukce bytů i ruinek
mohu tě UBEZPEČIT, že pokud se bavíme o „baráčku“, tak jen elektrika, voda a topení jsou statisíce.. to se ti v bytě nestane…
chce to stát nohama na zemi..
ale kdo chce kam.. rypáček si nabijete sami a pak uvidíš. GL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 18:55

@Lucy75 Nejsou to statisíce, kdyz máte kolem sebe schopné známé a rodinu. Viceméně ano, jsou zde k mání domy kolem 2 mil, ktere potrebujici rekonstrukci, ale nikoliv vymlátit celej barák.
A nemyslím si, ze máme malý příjem, víceméně zvladaji to i lidé s mensimi platy, tak nechapu, proc by jsme zrovna my meli platit porad nekomu nájem.

• Citovat
  • Nahlásit
64453
18.5.21 19:00

Pokud máš u banky dlouho a bez problémů účet, půjčí ti i na rd, vesměs máš predschvalenou půjčku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat