Zoufalá maminka

14.10.19 12:43

Zoufalá maminka

Dobrý den maminky, Mám první miminko jsou mu 2 měsíce, usínal normálně i když ho musím uspávat na ruce houpáním. Poslední dva dny mi před každým usínáním hystericky pláče a vůbec nechce spát jen v noci a v kočárku spí normálně. Je na něm vidět že je unavený a chce spinkat ale jak říkám hystericky spustí a nepomáhá nic dudlík, houpat, mazlit, položit, zavinout, prostě nic. Prosím o radu už jsem zoufalá a nevím co maličkému je. Děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1269
14.10.19 12:45

Ahoj, neděláš teď třeba něco jinak? Zkus vysledovt, jestli jste nějak nenarušili rutinu, kterou jste doposud měli, popřípadě zkus mimi uložit o něco dřív, většinou jsou hysterické, když už jsou přetažené. Pokud kojíš, nemohla jsi třeba sníst něco, co nadýmá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2427
14.10.19 12:48

A zkoušela jsi i bílí šum? Já jsem uspávala jeden čas v manduce, syn vyžadoval chození. Jestli se při tom pláči propíná, tak to můžou být prdíky. Můžeš zkusit i homeopatika, Viburcol čípky na zklidnění. A při uklidnění. Starší syn spal přes den do 8. měsíce pouze při pohybu. Takže kočár a běhat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.19 12:49

Ahoj neřekla bych že dělám něco jinak, malý je plně kojený a už nejím skoro noc protože mu všechno vadí tudíž jím pouze vývary rýži maso jablka a mrkev. Přetažený je určitě protože vůbec nespinká Max 5minut po položení do postýlky a spustí znova. už nevím jak ho uspat :hot_face:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.19 12:52

@Sashie Ano když ho mám na sobě a chodím tak spí ale jakmile ho odložím hysterie. Bílý šum nepomáhá. Jen se chci ujistit že nedělám něco špatně nebo už malý vyžaduje něco jinak :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
14.10.19 12:56

Jestli je na ruce v klidu a plaká po položení, může to být to, co kdysi řekli mé matce, když vyděšená naběhla se mnou k pediatrovi a popisovala totéž. Když se ptala, co je se mnou a jestli nejsem „rozbitá“, doktorka jí řekla, že jsem jen rozmazlená :). Ovšem netuším, kolik mi bylo - u dvouměsíčního miminka bych tenhle odvážný soud asi nevyřkla :). Je-li miminko napapané, čisté, přebalené, můžeš ho zkusit nechat vyplakat, ale sama se přiznám, že bych na to asi nervy neměla a přišlo by mi to hrozně ošklivé. Takže pak bych ještě zkusila vzít domů kočárek a drncat přes srolovaný ručník, a nebo víc chodit s kočárkem ven, aby se dítko vyspalo… A vím, že je to hodně blbá rada, ale zkus se snažit být co nejvíc v klidu, a pokud můžeš svěř mimčo na chvíli někomu jinému a jdi si sama zdřímnout nebo si někam odfrknout, abys nabila baterky. Pak se s dětským pláčem bojuje mnoheml íp, i když člověk neví, jaké má příčiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1893
14.10.19 13:00

Já měla v telefonu aplikaci na různé zvuky, které děti uklidňují, běžně jsme chodili po městě se zapnutým vysavačem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.19 13:02

Rozmazlené trochu bude určitě. :P U doktora jsem také byla ale prý je naprosto zdravé miminko. Bohužel už pláče i na ruce :? ale zkusím chodit ven častěji aby spal alespoň pár hodin přes den. děkuji za rady snad se to zlepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.19 13:03

Muj syn mel takove obdobi mezi cca 2-4 mes. Skoro kazdy vecer pred vecernim spankem hystericky plakal a nechtel se kojit, resp u kojeni neusnul jako obvykle - nakojil se na hlad a pak uz nechtel a rval. Kazdy den pomohlo neco jineho - chovani a chuze po pokoji, treseni (jemne), houpani, nekdy proste usnul vycerpanim z toho place.. nemyslim ze to ma nejakou konkretni pricinu, v tomhle obdobi se proste mimi hodne vyviji, je to napor na mozek a CNS, mnohem vic vnima svet kolem. Zachovej klid, nepanikar, proste tu bud pro nej, mazli, chovej, nabizej prso (pokud kojis), ono to prejde. :kytka: hlavni je, byt s nim v kontaktu, nenechat ho lezet a rvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.19 13:03

@Kaileee :) :) :D :D na zvuky mi nereaguje 8o vlastně už nereaguje na nic 8o naštěstí v kočárku mi spí hezky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1893
14.10.19 13:07
@MichaelkaT píše:
Muj syn mel takove obdobi mezi cca 2-4 mes. Skoro kazdy vecer pred vecernim spankem hystericky plakal a nechtel se kojit, resp u kojeni neusnul jako obvykle - nakojil se na hlad a pak uz nechtel a rval. Kazdy den pomohlo neco jineho - chovani a chuze po pokoji, treseni (jemne), houpani, nekdy proste usnul vycerpanim z toho place.. nemyslim ze to ma nejakou konkretni pricinu, v tomhle obdobi se proste mimi hodne vyviji, je to napor na mozek a CNS, mnohem vic vnima svet kolem. Zachovej klid, nepanikar, proste tu bud pro nej, mazli, chovej, nabizej prso (pokud kojis), ono to prejde. :kytka: hlavni je, byt s nim v kontaktu, nenechat ho lezet a rvat.

teď když to čtu tak si na to taky vzpomínám… taky mi tenkrát říkali, že to miminko má na zpracování tolik věcí, že to nemá jak ventilovat, že to je moc na tu malou hlavičku…
pomohlo zavinovat ruce k sobě jak v kazajce a pořádně tulit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13585
14.10.19 13:10
@Kaileee píše:
Já měla v telefonu aplikaci na různé zvuky, které děti uklidňují, běžně jsme chodili po městě se zapnutým vysavačem :mrgreen:

Jo to děláme taky, pak vždycky každý kouká do kočárku a ptá se co to je, tak rikam ze mu v kočárku prší :mrgreen:
Ale k původnímu dotazu: spánek se miminku mění, že nějak spalo jako novorozeně, neznamena, že tak bude spát pořád. Syn to v tomhle věku taky dělal, že večer prostě musel třeba půl hodiny ječet, pak se unavil a odpadnul a i kdybych se stavěla na hlavu a odrážela se ušima, tak sem to nezměnila. Ségra byla jako malá ještě horší, ta začala ječet pravidelně v 6 večer a řvala do půlnoci, pak usla. :roll: nám nejvíc pomáhá ten bílý šum, zhasnout, lehnout s mimcem do postele a kojit. To většinou usne. Ale pokud mel suchou plenu, byl najezeny, nebyl sám, dostal kapky na prdiky, zacvicil si aby nebolelo bříško a stejně pořád řval, tak sem ho nechala, a jenom seděla vedle a držela ho za ruku než odpadnul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.19 13:12

Jinak miminko neni a nemuze byt rozmalene. Byt blizko maminky je pro nej prirozene a v podstate je to otazka preziti. Pokud place pri odlozeni, je skvela pomucka satek, uvazes mimi do satku a mas volne ruce na uklid/vareni/jidlo.. ja jsem nekdy uvazala syna do satku a poskakovala na mici a koukala na filmy, prospal treba cely film. Ale je lepsi takto uspavat jen pres den, at se nenauci takto usinat v noci. V noci bych uspavala v posteli u prsa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.19 13:24

@MichaelkaT tak jsi mě trochu uklidnila že nejsem jediná a že nedělám nic špatně. Také mi neusne u kojení jako obvykle. Takže se smířit s tím že po 6 nedělí se to zlepšilo a teď opět řev :D nejde ty naše prcky nemilovat :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.19 13:53

Děkuji moc za rady a uklidnění :srdce: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie