Zpronevěra v rodině?

Anonymní
20.2.21 08:26

Zpronevěra v rodině?

Potřebuji rychlou radu. Stručně vysvětlím.
Babička je necelé 4 měsíce v domově důchodců a stal se jejím poručníkem její syn. Chodí mu na účet její důchod a z toho platí vše v domově a ještě mu dva tisíce zbydou. Zjistila jsem že za poslední dva měsíce babičce z účtu vybral kolem 150 tis. Je toto zpronevěra? Jestli ano co teď? Říct mu ať to vrátí? Nebo rovnou dojít na policii a zbavit ho poručnictví??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4442
20.2.21 08:33

Je-li skutečně soudem určeným opatrovníkem, pak musí pravidelně dokládat stavy účtu, pohyby, účel vynaložených peněz, a to právě soudu.

Příspěvek upraven 20.02.21 v 09:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17073
20.2.21 08:53

No nejdřív si s ním promluv a nech ho to vyřešit.

Pokud to neudělá, řeš to právní cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8673
20.2.21 09:02

A na co je potřeboval nebo použil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3000
20.2.21 09:08
@Anonymní píše:
Babička je necelé 4 měsíce v domově důchodců a stal se jejím poručníkem její syn. Chodí mu na účet její důchod a z toho platí vše v domově a ještě mu dva tisíce zbydou. Zjistila jsem že za poslední dva měsíce babičce z účtu vybral kolem 150 tis. Je toto zpronevěra? Jestli ano co teď? Říct mu ať to vrátí? Nebo rovnou dojít na policii a zbavit ho poručnictví??

Poručník asi těžko, ten se ustanovuje nezletilým. Jestli opatrovník, tak podle toho, jak má vymezený rozsah.

A Tobě je do toho co, že máš takový přehled o babiččině majetku a cítíš se oprávněná kontrolovat jejího vlastního syna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16499
20.2.21 09:22
@Anonymní píše:

A Ty máš k účtu své babičky přístup, že tak dobře víš, kolik z něj Tvůj strýc (nebo otec) vybral? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 09:40
@Alriga píše:
Je-li skutečně soudem určeným porucnikem, pak musí pravidelně dokládat stavy účtu, pohyby, účel vynaložených peněz, a to právě soudu.

Volala jsem sociální pracovníci a mi řekla, že když není žádné podezření, tak nic dokládat nemusí. U nich je zatím vše v pořádku, protože poplatky za umístění chodí včas a jezdí tam dvakrát do měsíce. Řeší se to až když je k tomu podnět.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 09:43
@BohunkaP píše:
A Ty máš k účtu své babičky přístup, že tak dobře víš, kolik z něj Tvůj strýc (nebo otec) vybral? :think:
Řekl mi, že na ní ještě doplácí ze svého, tak jsem to začala řešit. Chodí ji pošta k ní domů a tam jsem zjistila že ji vybral několik set tisíc za měsíc z výpisu z účtu.
  • Citovat
  • Nahlásit
4442
20.2.21 09:45
@Anonymní píše:
Volala jsem sociální pracovníci a mi řekla, že když není žádné podezření, tak nic dokládat nemusí. U nich je zatím vše v pořádku, protože poplatky za umístění chodí včas a jezdí tam dvakrát do měsíce. Řeší se to až když je k tomu podnět.

To není pravda. Každý opatrovník musí vést přesně záznamy o příjmech a výdajích za svěřence. Dokládá je pravidelně opatrovnickému soudu. Jde skutečně o soudem určené opatrovnictví? Dědeček byl zbaven svépravnosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 09:45
@aquarian píše:
Poručník asi těžko, ten se ustanovuje nezletilým. Jestli opatrovník, tak podle toho, jak má vymezený rozsah.A Tobě je do toho co, že máš takový přehled o babiččině majetku a cítíš se oprávněná kontrolovat jejího vlastního syna?

Je mi do toho to, že nebude okrádat svou vlastní matku. Nemá ji co brát peníze z jejich naspořených peněz. Chodí mu její důchod na jeho účet a z toho má vše poplatit a ne aby si žil jako král za cizí. Dokonce přestal chodit do práce a vesele si utrácí peníze své Matky a to se mi nelíbí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 09:48
@Alriga píše:
To není pravda. Každý opatrovník musí vést přesně záznamy o příjmech a výdajích za svěřence. Dokládá je pravidelně opatrovnickému soudu. Jde skutečně o soudem určené opatrovnictví? Dědeček byl zbaven svépravnosti?

Ano je to přes soud. Takže nechápu že mi řekla tuto informaci? Prej se to neřeší když jim chodí platby v pohodě a není žádné podezření, že by toho zneužíval. V pondělí ji budu volat a řešit to s ní. Výpis z účtu mám u sebe jako důkaz.

• Citovat
  • Nahlásit
262
20.2.21 09:54
@Anonymní píše:
Je mi do toho to, že nebude okrádat svou vlastní matku. Nemá ji co brát peníze z jejich naspořených peněz. Chodí mu její důchod na jeho účet a z toho má vše poplatit a ne aby si žil jako král za cizí. Dokonce přestal chodit do práce a vesele si utrácí peníze své Matky a to se mi nelíbí.

Mám stejný názor, je to povedený synek což často bývá, o mámu se starat to né, ale prachy roztočit to ano. Do budoucna se může stát že nebude platit, ani to co má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 09:55

Je mi z toho vážně na nic. Celou noc jsem obrečela. Nechápu jak to mohl udělat. Babička je na tom moc špatně a on se na ni dívá usmívá a dělá jako že nic a přitom ji vzal všechny její úspory. Bude to určitě mnohem víc peněz, než jsem tu uvedla. Našla jsem výpisy jen za dva měsíce. Z toho byla babička v nemocnici 8 měsíců. Takže tam musela mít ještě víc peněz. Dnes to s ním budu řešit a nevím jak na to a čím začít. Chtěla bych to vyřešit po dobrém a nějak se domluvít aby ji peníze vrátil zpět. A určitě ho budu chtít zbavit opatrovnictví, ale ještě to znovu budu řešit se sociální pracovníci. Chci nechat opatrovnictví na domov důchodců ať to mají oni tam si nelajznou něco ukrást.

• Citovat
  • Nahlásit
4442
20.2.21 09:59
@Anonymní píše:
Je mi z toho vážně na nic. Celou noc jsem obrečela. Nechápu jak to mohl udělat. Babička je na tom moc špatně a on se na ni dívá usmívá a dělá jako že nic a přitom ji vzal všechny její úspory. Bude to určitě mnohem víc peněz, než jsem tu uvedla. Našla jsem výpisy jen za dva měsíce. Z toho byla babička v nemocnici 8 měsíců. Takže tam musela mít ještě víc peněz. Dnes to s ním budu řešit a nevím jak na to a čím začít. Chtěla bych to vyřešit po dobrém a nějak se domluvít aby ji peníze vrátil zpět. A určitě ho budu chtít zbavit opatrovnictví, ale ještě to znovu budu řešit se sociální pracovníci. Chci nechat opatrovnictví na domov důchodců ať to mají oni tam si nelajznou něco ukrást.

Jo tak pozor, pokud je babička svepravna a hospodaří se svými penězi, pak je to něco jiného. Syn zřejmě obhospodařuje pouze dedeckuv důchod a odvádí z něj platby na pobyt v ústavu. Babička může že svého účtu dát peníze, komu chce a zřejmě to tak i udělala. Právně je to ok, o morálce je zbytečné diskutovat se sociální pracovnící.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12909
20.2.21 10:03
@Anonymní píše: Řekl mi, že na ní ještě doplácí ze svého, tak jsem to začala řešit. Chodí ji pošta k ní domů a tam jsem zjistila že ji vybral několik set tisíc za měsíc z výpisu z účtu.

Takže jsi nejspíš spáchala trestný čin narušování listovního tajemství. Gratuluji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat