Zralost na nočník?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 15.01.19 16:43
Zralost na nočník?

Jak poznat, že je čas naučit dítě na nočník?

Babička doma furt prudí, že mám dítě vysazovat na nočník. Že dříve děti byly už bez plen a že je to moje lenost, když ji nevysazuji. Na argument, že děti ve školce běžně neumějí na nočník nějak neslyší.

Malá rozumí tomu, že se dělá na wc e, ví že se utírá papírem. Když řeknu, že je e, tak ukazuje na ubrousky či si vleze na postel. Ale samotné mokro či pokakanost si ještě neuvědomuje.

Babička jí chce naučit drillovaním na nočník. Nejsem si jistá, jestli je však na odplenkování zralá.

Znamá třeba nechala běhat dítě nahé při učení, dnešní plenky prý způsobují, že dítě necítí nepohodu. U nás se necítí ani v klasických kalhotkách. Nicméně neměla doma třeštiprdlo a měla byt. Nechat malou lítat nahou teď v zimě, kdy je baráku zima, tak… půlku baráku a kdo má furt čistit koberec. Stačí, když je pozvrací kočky :roll: :D

Mám z toho i obavy, protože malá nevydrží v klidu ani dvě minuty a já nevím, ani jak ji udržet vůbec na tom nočníku.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12179 příspěvků 15.01.19 16:52

Ve školce ma byt dítě bez plen, u nás je to jedna z podmínek přijetí. Určitě není bezne, aby skolkove dítě mělo pleny, max na spaní. Nepises, kolik je dítěti. Jinak než tím, ze bude běhat bez plen (oblečená, proč naha) ji to nenaučíš. Proste to zkus, když to nepůjde vrat pleny a zkus za měsíc znovu.

Rive
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 15.01.19 16:53

Proto jsem to nechala na děcku, nemám ráda vysazovalní na nočňák a ještě prý co nejvíce hraček, knížek, jen aby tam děcko sedělo dokud se nepovalí.
Jo, naši mají oba hemeroidy, manžel taky, ale stejně budou na tom záchodě sedět a hrát hry, číst si, protože jsou zvyklí od malička. :roll:

Jednoho dne to prostě dceři docvaklo a od té doby chodí na nočňák/záchod.

ka2ka
Extra třída :D 13751 příspěvků 15.01.19 16:54
@Izumi Miyako píše:
Jak poznat, že je čas naučit dítě na nočník?

Babička doma furt prudí, že mám dítě vysazovat na nočník. Že dříve děti byly už bez plen a že je to moje lenost, když ji nevysazuji. Na argument, že děti ve školce běžně neumějí na nočník nějak neslyší.

Malá rozumí tomu, že se dělá na wc e, ví že se utírá papírem. Když řeknu, že je e, tak ukazuje na ubrousky či si vleze na postel. Ale samotné mokro či pokakanost si ještě neuvědomuje.

Babička jí chce naučit drillovaním na nočník. Nejsem si jistá, jestli je však na odplenkování zralá.

Znamá třeba nechala běhat dítě nahé při učení, dnešní plenky prý způsobují, že dítě necítí nepohodu. U nás se necítí ani v klasických kalhotkách. Nicméně neměla doma třeštiprdlo a měla byt. Nechat malou lítat nahou teď v zimě, kdy je baráku zima, tak… půlku baráku a kdo má furt čistit koberec. Stačí, když je pozvrací kočky :roll: :D

Mám z toho i obavy, protože malá nevydrží v klidu ani dvě minuty a já nevím, ani jak ji udržet vůbec na tom nočníku.

ty myslíš že děti do školky chodí s plenou?? 8o

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 1 inzerát 15.01.19 16:58

U nas se to zlomilo az ve dvou a pul letech,do té doby neskutečné sceny,jen viděl nočník tak řev a to jsme ho nikdy nenutili. Teď tri dny pliny dáváme pouze na spani a na ven. Je úplně vedle z toho, že s tátou může chodit nočník vylivat, takže tam chodí s každou kapkou.

Ou
Kelišová 6218 příspěvků 15.01.19 17:00

Ne - do školky s plenou děti nemůžou. Patří to k zákaldním předpokladům přijetí. A ideálně by měli umět používat záchodky.

Konkrétní individuálná zralost je otázka individuální zralosti.

V případě že ty jsi přesvědčená, že to nejde, tak to nepůjde, čím větší téma z toho budeš dělat, čím víc obav s tím budeš mít spojené, tím hůř to půjde.

Běžné je že někdy během druhého roku života se děti začnou učit na nočník.

warita
Echt Kelišová 9368 příspěvků 3 inzeráty 15.01.19 17:02

U nas byla na 18m uz z 90% odplenokvana, chodila si sama, nebo minimalne hlasila, ze chce. prisla zima a jsme zpatky na plenach.

Ona si sedne na nocnik, vi co se tam dela, i udela, ale sama si nerekne ani za boha.

Nechat decko behat v zime dole bez je blbost, koledujes si o to, aby se nachladila.

Pockej na pozni jaro a zkus tu indianskou metodu (nechat behat dole bez). Nocnik doprostred mistnosti, at ho ma na ocich. Ja taky odmenuju jednou lentilkou, kdyz neco udela.

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 15.01.19 17:05

Učitelka, kam chodí dvouleté děti mi říkala, že jich tam plno neumí na nočník.

wewa
Ukecaná baba ;) 2282 příspěvků 15.01.19 17:06

@Izumi Miyako ve školce děti plenu opravdu nemají :palec: pokud má dítě kolem 15-18 měsíců myslím že by trénink mi probíhat ne?Hold loužička občas být může,může odpadnout i bobek hele :mrgreen:

Uživatel je onlinepomme
Stálice 96 příspěvků 15.01.19 17:17

Tak mi začali brzo, tak v 10m. Nejdřív jen zkoušet sedět. V roce se spolehlivě vyčůral každé ráno do nočníku. Časem jsme přidali nočník večer před spaním. A tak v 18m jsem vysazovala i během dne a postupně jsme rušili plíny. Za mě je teda lepší učit v létě. Představa že se mi počůrá venku v mrazu mě děsila. Od dvou let si spolehlivě říká. K čemu je nočník určitě chápal tak od toho roku a půl, ale nedokázal si říct.

iwinek
Kecalka 203 příspěvků 15.01.19 17:19

U syna jsem využili léto a to mu byl rok a půl… Pořád běhal po trávě a pokaždé říkal čí. Pak jsme to začali zkoušet na nočník a vzal to úplně v klidu. Hned pochopil co se po něm chce. Je teda pravda, že jsem to zkoušeli už předtím, ale úspěch jsem neměli. Sem tak se do něj vyčural, ale po hodně dlouhé době a začal se i šprajcovat. Zlom nastal v tom létě. Dneska už zkouší i záchod jako takový. Do školky by mě ani nenapadlo dávat ho s plenou, nebo aby si neuměl aspoň říct. Rodina mě do ničeho nenutila, ale od prababičky jsem slyšela něco, že za jejich času by byl už dávno bez plen. Jinak teď v zimě syn chodí nahatej bez punčocháčů, protože i když mu je obléknu do půl hodiny je má dole, ale je fakt, že bydlíme v bytě.

nozu
Extra třída :D 12097 příspěvků 15.01.19 17:45

mě se dcera odplenkovala ve dvou a půl letech a syn o trochu dřív. U obou to bylo bez zásadnějších nehod během pár dnů přes den a poměrně rychle na to i na noc. Ve dvou letech má na plínky nárok a osobně bych zkoušela vysazovat na nočník v pravidelných dobách - ráno po spaní, odpoledne před spaním a po spaní, před koupáním atd. Syn třeba nesnášel nočník a učil se rovnou na záchod. osobně bych absolutně neměla nervy myslet na to, že mám co půl hodiny posadit dítě na nočník a v mezičase převlíkat, utírat loužičky a prát koberec…

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 15.01.19 18:23

@wewa Tak my bobkujeme výjimečně. Většinou to máme mazlavé a všude po zadku rozmazané :lol:

holky, řešily jste to, jestliže má alespoň tři hodiny suchou plenku?

Příspěvek upraven 15.01.19 v 18:31

raddka87
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 15.01.19 18:27

dvouletý syn si sedne na nočník, poví „čí,“ zvedne se a nočník uklidí :D a když ho nechám bez plínky, tak i když se počůrá, tak mu to nevadí :( starší dcera si ve 2 letech a 2 měsících sama řekla, že chce na nočník

Uživatel je onlinepomme
Stálice 96 příspěvků 15.01.19 18:37

@Izumi Miyako ve fázi učení na nočník ano. Když se mi zdálo že dlouho nečůral, tak jsem ho dala na nočník. Ale nebyla to záruka.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >