Zřeknutí se otcovství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BlackVolfie
Nováček 3 příspěvky 22.01.19 17:47
Zřeknutí otcovství

Zdravím, chtěla bych se zeptat co vše je potřeba ke zřeknutí otcovství se souhlasem matky. Když jsem otěhotněla ex začal fetovat tak jsem ho odkopla. Ve čtvrtém měsíci těhotenství jsem si našla přítele, který se nechal zapsat po narození jako otec mojí dcery - to jsem ještě byla naivka. No když byli malé 4 měsíce utekl za jinou a sliboval, že na ni bude posílat - neposlal na malou ani korunu.
Malé už je 16 měsíců se zřeknutím „otec“ souhlasí tak jak dál na to prosím? Děkuji za rady

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Sany80s
Kelišová 6829 příspěvků 22.01.19 17:51

Myslím si, že to nejde, pokud se tam nenapíše někdo jiný.
Jediné, jak by to šlo, by bylo, že by tvrdil, že nevěděl, že není otec a žes ho podvedla a že podal žádost na popření otcovství hned, jak se dozvěděl, že není biologický otec. Čímž by z tebe udělal podvodnici, ale pokud ti to nevadí.

arinecka
Kelišová 5611 příspěvků 22.01.19 17:55

@BlackVolfie Jak je jednou zapsán do RL, tak má smůlu, dítěte se nejde tak jednoduše zříct :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 22360 příspěvků 22.01.19 17:58
@BlackVolfie píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat co vše je potřeba ke zřeknutí otcovství se souhlasem matky. Když jsem otěhotněla ex začal fetovat tak jsem ho odkopla. Ve čtvrtém měsíci těhotenství jsem si našla přítele, který se nechal zapsat po narození jako otec mojí dcery - to jsem ještě byla naivka. No když byli malé 4 měsíce utekl za jinou a sliboval, že na ni bude posílat - neposlal na malou ani korunu.
Malé už je 16 měsíců se zřeknutím „otec“ souhlasí tak jak dál na to prosím? Děkuji za rady

Tak to nefunguje. :mrgreen:
Nelze se zřeknout otcovství, stejně jako se nelze zřeknout povinnosti platit daně.

Ale na rozdíl od těch daní, tady platí pravidlo převozníka. Veslo musí vždycky někdo držet. Takže leda najít dalšího hejla, co se ti upíše :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 22360 příspěvků 22.01.19 18:00
@Sany80s píše:
Myslím si, že to nejde, pokud se tam nenapíše někdo jiný.
Jediné, jak by to šlo, by bylo, že by tvrdil, že nevěděl, že není otec a žes ho podvedla a že podal žádost na popření otcovství hned, jak se dozvěděl, že není biologický otec. Čímž by z tebe udělal podvodnici, ale pokud ti to nevadí.

To platí u manželů, což ale oni nejsou a nebyli.

XXZ
Povídálka 15 příspěvků 22.01.19 18:04

Můžete k soudu podat návrh na popření otcovství, resp. by ho měl podat otec zapsaný v RL. Není pravda, že by to bylo nemožné. Počítejte s tím, že po Vás soud může chtít genetické testy na určení otcovství, které potvrdí, že otec zapsaný v RL dítěte není biologickým otcem.

Reflex
Závislačka 2849 příspěvků 22.01.19 18:04

Může u soudu popřít otcovství, udělá se test DNA a je z toho venku. Musí ale tvrdit, že to zjistil nedavno, nejpozději před půl rokem.

truelly
Závislačka 3027 příspěvků 22.01.19 18:05

Chápu, že se mu nechce posílat na cizí dítě :palec: a holky mají pravdu. Když tam někdo byl při narození, tak tam bude muset někdo být furt…Co ex -fetak a jeho rodina? Nrekáplo by něco od nich?Kdyby se dělaly testy, DNA, tak se prokáže, že on je otec.
Samozřejmě…ideální je otěhotnět až s manželem, mužem kterého dobře znáš, jeho rodinu, přátelé a hodnoty, které uznává. :?

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64580 příspěvků 3 inzeráty 22.01.19 18:06
@Reflex píše:
Může u soudu popřít otcovství, udělá se test DNA a je z toho venku. Musí ale tvrdit, že to zjistil nedavno, nejpozději před půl rokem.

Nemuze, celkova doba od zapsani je max pul roku…

Bábrdl
Generální žvanilka 22360 příspěvků 22.01.19 18:07

@XXZ @Reflex Ne, nemůže. Nešiřte bludy. To, co píšete, platí u manželů.

„Otcovství, které bylo určeno na základě souhlasného prohlášení rodičů, může muž nebo matka popřít do šesti měsíců od souhlasného prohlášení. Dítěti ale nesmí být více než šest let.“

Ta lhůta jim už uplynula.

Reflex
Závislačka 2849 příspěvků 22.01.19 18:09
@j.a.n.i1 píše:
Nemuze, celkova doba od zapsani je max pul roku…

edit - máš recht

§ 790

(1) Muž, jehož otcovství bylo určeno souhlasným prohlášením rodičů, může otcovství k dítěti popřít, jen je-li vyloučeno, že by mohl být otcem dítěte. Může tak učinit do šesti měsíců ode dne, kdy bylo takto otcovství určeno; dojde-li k určení otcovství před narozením dítěte, neskončí lhůta dříve než šest měsíců po jeho narození.

BlackVolfie
Nováček 3 příspěvky 22.01.19 18:13
@truelly píše:
Chápu, že se mu nechce posílat na cizí dítě :palec: a holky mají pravdu. Když tam někdo byl při narození, tak tam bude muset někdo být furt…Co ex -fetak a jeho rodina? Nrekáplo by něco od nich?Kdyby se dělaly testy, DNA, tak se prokáže, že on je otec.
Samozřejmě…ideální je otěhotnět až s manželem, mužem kterého dobře znáš, jeho rodinu, přátelé a hodnoty, které uznává. :?

Já ale nechci peníze nic takového, jen nechci aby byl zapsáný jako otec. Nasekal si spoustu dluhů a malou už ani nechce vídat. Bylo mi 17, když jsem otěhotněla (nechtěla jsem se jí vzdát za nic nemohla a nemůže) a porodila.

Bábrdl
Generální žvanilka 22360 příspěvků 22.01.19 18:13

@Reflex A mně se nevěří…
:lol:

To je opatření proti tomu, aby se k dítěti nepřihlásil kdejaký jouda a pak se nevyzul z placení. :lol:

XXZ
Povídálka 15 příspěvků 22.01.19 18:14

@Bábrdl dobrá, konkrétně tedy otec může podat žádost o prominutí zmeškané lhůty k popření otcovství, které zpravidla bývá vyhověno a následně podat k soudu návrh na popření otcovství. Necetla jsem pozorně věk dítěte, ale neřešitelná nebo definitivní situace to určitě není. :mavam:

Bábrdl
Generální žvanilka 22360 příspěvků 22.01.19 18:15
@BlackVolfie píše:
Já ale nechci peníze nic takového, jen nechci aby byl zapsáný jako otec. Nasekal si spoustu dluhů a malou už ani nechce vídat. Bylo mi 17, když jsem otěhotněla (nechtěla jsem se jí vzdát za nic nemohla a nemůže) a porodila.

To je všechno pěkné, ale stát je rád, že si tu povinnost vzal někdo na hrb. :nevim: Rodičovství není holubník, je to vážná věc.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

10 let pro Terezu! Státní žalobce navrhl dívce maximální trest. Poškodila naši zemi, hřímal

To nevypadá dobře. I dnes pokračoval soudní proces s Terezou, která byla v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >