Ztráta hlasu díky nemoci, přetrvává i dlouho po vyléčení

80
20.4.20 12:59

Ztráta hlasu díky nemoci, přetrvává i dlouho po vyléčení

Ahoj holky, potřebovala bych uklidnit a taky si poslechnout názory pokud máte vlastní zkušenost. Před třemi týdny se u mě objevil dávivý kašel s pocitem dušení, bolest na hrudi, únava, chrapot a teploty které přešly v horečky. Po nástupu horeček jsem dlouho neotálela a hned druhý den šla k lékaři, v tu dobu jsem ještě mohla trochu chraptit a říct doktorovi co mě trápí. Doktor vyloučil koronavirus, dále řekl, že mám respiratorní onemocnění horních cest dýchacích a nasadil mi atb, erdomed (po dobrání tohoto jsem ještě brala acc) a codein. Léky mi opravdu pomohli, dobrala jsem je před týdnem. Horečky a teploty jsou fuč, to samé únava a dušnost. Stále si občas pokašlu, tentokrát už to není tak suchý kašel ale je trochu s hlenem, a díkybohu už to není dávivý suchý kašel po kterém jsem zvracela jako při nemoci. Ale abych se dostala k jádru věci - už 14 dnů nemohu mluvit. Nemoc mě opravdu vyčerpávala, tak jsem se mluvit ani nepokoušela, a trochu jsem šeptala pouze když to bylo potřeba - chtěla jsem dát krku klid, a nenamáhat ho zbytečným mluvením. Dva týdny jsem jen ležela a nenamáhala jsem se, pila jsem zabalená teplý čaj, chtěla jsem se rychle vyléčit… Teď je to ale týden po tom, co jsem dobrala léky a cítím se dobře, a stále nemohu mluvit. 1-2 denně zkusím jestli mi jde mluvit, ale vydávám pouze chraptivé zvuky, po kterých kašlu - přijde mi, jako bych měla hlen na hlasivkách, který se uvolní hned potom co zkusím mluvit. :roll: Měl jste někdo podobnou zkušenost? Za jak dlouho Vás to přešlo, a myslíte, že bych měla znovu navštívit obvodního doktora? Jsem hroznej plašan, a mám strach, jestli jsem o hlas nepřišla už navždy :roll: :( děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14108
20.4.20 13:06

Nekolikrat me postihla ztrata hlasu, jednou jsem poradne nemluvila asi 6 tydnu. Pomahalo mi celkem toto https://www.benu.cz/…ety-20x100mg, salvejovy caj. Muze to trvat… Zalezi, zda potrebujes hlasivky k praci (ucitelka,…)… Pokud ano, tak bych mozna k Dr. zasla. Ale nevim, zda by nebylo lepsi ORL. Nebo si tam treba zavolat. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32611
20.4.20 13:13

Doktor udělal testy na koronavirus nebo jak ho vyloučil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
20.4.20 13:14
@Hobitka píše:
Nekolikrat me postihla ztrata hlasu, jednou jsem poradne nemluvila asi 6 tydnu. Pomahalo mi celkem toto https://www.benu.cz/…ety-20x100mg, salvejovy caj. Muze to trvat… Zalezi, zda potrebujes hlasivky k praci (ucitelka,…)… Pokud ano, tak bych mozna k Dr. zasla. Ale nevim, zda by nebylo lepsi ORL. Nebo si tam treba zavolat. :hug:

Tyjo 6 týdnů 8o právě mluvit nepotřebuju vůbec, jsem doma a ještě doma delší dobu budu, takže to problém není. Nechávám hlasivky furt odpočívat, 2× - 3× denně si dám čaj, ale už jsem začala doma trochu fungovat, jelikož mě nic jiného netrápí. Děkuju za odkaz, kouknu na to. Šalvěj mě nenapadla, pila jsem zatím nějaké bylinkové čaje.. Právě se to ve mně míchá, furt přemýšlím jestli nemám nějakou infekci nebo zánět hlasivek o kterém nevím a nepoznám ho, jelikož mě nic nebolí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
20.4.20 13:21
@vokishka píše:
Doktor udělal testy na koronavirus nebo jak ho vyloučil?

Testy nedělal, měla jsem úplně jiné příznaky než které má koronavirus, takže ho ihned vyloučil, navíc není možné že bych ho někde chytla, jelikož já i přítel jsme doma už 2 měsíce a za celou dobu jsme nevylezli z bytu :lol: měli jsme slušně nakoupeno, pečivo jsem si dělala vlastní.. asi 2× nám nakoupila maminka, která nám ale nákup nechala za dveřma. Mám takovou krizi s nemocí tak 2× ročně, a to když se velmi oteplí jako teď, a pak na podzim když už začíná být chladno, ale ztrátu hlasu řeším poprvé, tak nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14108
20.4.20 13:21

@Arkedona Zkus bylinky a panthenol a uvidis. Kdyby vse bez efektu, tak bych zavolala ORL. Obvodacka k tomu myslim mnoho nerekne :think:. Ja si takhle znicila hlasivky prave pri detech, protoze jsem mela lehke ARO, tak jsme byli hlavne doma, ale co s detmi, tak jim clovek furt cetl a zpival… a jak jsem byla nachlazena, tak to dopadlo, jak to dopadlo… A pak to byla strasna bezmoc, ani zarvat na deti jsem nemohla :mrgreen:. Ale preslo to nakonec samo, a to jsem si nejake setreni nemohla dovolit. Vim, ze pri onemocneni hlasivek se nema septat, ale to bylo jedine, co slo, takze jsem to delala, aspon nejak komunikovat s detmi bylo treba…

edit. No, ted premyslim, jak budes volat ORL, kdyz nemluvis :mrgreen::hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
20.4.20 13:30
@Hobitka píše:
@Arkedona Zkus bylinky a panthenol a uvidis. Kdyby vse bez efektu, tak bych zavolala ORL. Obvodacka k tomu myslim mnoho nerekne :think:. Ja si takhle znicila hlasivky prave pri detech, protoze jsem mela lehke ARO, tak jsme byli hlavne doma, ale co s detmi, tak jim clovek furt cetl a zpival… a jak jsem byla nachlazena, tak to dopadlo, jak to dopadlo… A pak to byla strasna bezmoc, ani zarvat na deti jsem nemohla :mrgreen:. Ale preslo to nakonec samo, a to jsem si nejake setreni nemohla dovolit. Vim, ze pri onemocneni hlasivek se nema septat, ale to bylo jedine, co slo, takze jsem to delala, aspon nejak komunikovat s detmi bylo treba…edit. No, ted premyslim, jak budes volat ORL, kdyz nemluvis :mrgreen:. :hug:

Právě :lol: Já to volání kdyžtak nechám na příteli, nebo zkouknu jestli mají stránky na internetu (což ale pochybuji :think: ) abych jim tam mohla napsat email :lol: :lol: nechám to tedy ještě pár dnů odpočívat, zkusím ten panthenol a bylinky, a snad dojde alespoň k nějakému zlepšení… pokud ne zkusím to ORL. A moc děkuju za uklidnění, hned mi je líp a nevidím to tak černě :mrgreen: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
20.4.20 14:20

Zkuste Priessnitzův zábal - vyždímaný kapesník nebo kus vaty dát na krk, přes to igelit a zavázat šátkem. Klidně do rána. Taky jsou dobré pastilky nebo sirup s islandským lišejníkem. Na ORL můžou udělat obstřik hlasivek - nebolí, mně pomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
575
20.4.20 14:30

Určitě bych zašla k obvodnímu, aby mi kdyžtak předepsal léky např. atb. Měla bych strach, abych o hlas nepřišla, nepřipadá mi v pořádku, abych byla víc jak 2 týdny bez hlasu :think:. Můžeš mít zánět hlasivek, moje známá na to docela trpí… Jako podpůrnou léčbu si kup Vincentku a vlažnou popíjej. Je fakt výborná, mám s ní ty nejlepší zkušenosti :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
20.4.20 14:39
@JitaGrey píše:
Zkuste Priessnitzův zábal - vyždímaný kapesník nebo kus vaty dát na krk, přes to igelit a zavázat šátkem. Klidně do rána. Taky jsou dobré pastilky nebo sirup s islandským lišejníkem. Na ORL můžou udělat obstřik hlasivek - nebolí, mně pomohl.

Děkuji, zábal určitě vyzkouším :pankac: Pro zbytek kdyžtak pošlu přítele do lékárny :mrgreen: Dám tomu pár dnů, a pokud domácí léčba nezabere, tak zkusím to ORL, nerada bych riskovala…

@Peggi píše:
Určitě bych zašla k obvodnímu, aby mi kdyžtak předepsal léky např. atb. Měla bych strach, abych o hlas nepřišla, nepřipadá mi v pořádku, abych byla víc jak 2 týdny bez hlasu :think:. Můžeš mít zánět hlasivek, moje známá na to docela trpí… Jako podpůrnou léčbu si kup Vincentku a vlažnou popíjej. Je fakt výborná, mám s ní ty nejlepší zkušenosti :palec:

Já právě jedny atb dobrala před týdnem :think: přestala jsem mluvit kvůli tomu hroznýmu kašli, namáhal mi krk, tak to bude nespíš tím.. teď už kašlu málo, ale hlas se ne a ne vrátit :? Vincentku mi doporučujou i doma, tak jí asi pořídím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 19:30

Ja vzdy kdyz mam problem s hlasivkama, tak za to muze premnozeny streptokok v krku. Dostavam na to na ORL antibiotika na 14 dni

• Citovat
  • Nahlásit
80
20.4.20 21:48
@Anonymní píše:
Ja vzdy kdyz mam problem s hlasivkama, tak za to muze premnozeny streptokok v krku. Dostavam na to na ORL antibiotika na 14 dni

Přemýšlela jsem o tom, a zítra si skočím na otočku aspoň k obvodní. Uvidím jestli to bude nějak řešit, ORL to kdyžtak jistí. Koupila jsem si nějaké bonbony a Vincentku, tím nic nezkazím a uvidíme :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat