Zuby?

2114
5.10.05 19:56

Zuby...?

Ahoj, starsi dceri se zacinaji hybat zuby. Jeste zadny nevypad ale dolni predni zub se hybe vic, ale na jemny zatah nejde vytrhnout a na vetsi zatah to nejde protoze hysterci. Jenze prave ten dolni predni uz ji roste druhy a jelikoz ten mlicak tam jeste je tak roste uplne krive-uplne se proriz dolu do pusy. Co ted? Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12468
5.10.05 21:01

Sany napada me jedina odpoved -zubar? :))))) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2184
5.10.05 22:05

Ahoj Sany,
souhlasím s Janou, určitě zajděte k zubaři a bude po problému :wink: .

Zůza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
29.10.05 21:19

ahoj, taky bych měla ohledně zoubků dotaz. Včera jsem si všimla, že se starší dcerce (v září měla 5 let) hýbe jednička vlevo dole a trochu začíná i jednička vpravo dole. Není to moc brzy? Měla jsem za to, že zoubky začínají vypadávat až tak v první třídě :( . Moc by mě uklidnilo, kdyby mi odepsala mamka, která má s tímto nějakou zkušenost. Díky za odpovědi. Peggi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
29.10.05 23:25

Ahoj, primou zkusenost s tim nemam, ale Obecne vim ze zuby se prorezavaji kolem 6m a vypadavaji kolem 6r. V 5l to brzy je, ale neni to nic co bys mela resit nebo se tim „stresovat“. Kazdopadne my sme nakonec skoncily u zubare, oba dolni sly ven :x a ted cekame jestli se ten spatne prorizly „stalak“ srovna. Jinak by to pravdepodobne skoncilo u rovnatek. Takze si na to dejte pozor-kdyby se ukazal „stalak“ a mlicak by tam jeste zabiral misto :) nevahejte a jdete k zubakovi :( Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.12 16:38

Jsou to zuby?

Ahoj, obnovuji tuhle diskuzi, doufám, že sem někdo koukne.
Začnu od začátku:
Dcera (8 měsíců)se minulý pátek strašně oprudila (překvapilo mě to, protože se nám to nikdy nestalo), je to docela silná opruzenina a nedaří se mi ji zlikvidovat do teď. Pak začala být nevrlá a až do neděle měla zvýšenou teplotu. Ta ustala a začaly jiné trable, přestala jíst vše, co se vkládá do pusy lžičkou. Vypije mléko, mlíčko s kaší i ten čaj ( i když teď mu taky moc nedá, oproti tomu, jak pila jindy). Byla jsem s ní u doktorky – udělala moč, odběry krve a vše v pořádku. Prý je zdravá. Mám pocit, že se jí dole derou dvě dvojky. Má nateklé dásníčka a takové bílé čárky, ale zoubky ještě nejsou prořezané.

A teď o co mi jde. Myslíte si, že to nechutenství ke všemu tuhému mohou být opravdu zoubky? Trvá to už týden a začínám být bezradná. Nevím, jestli ji nabízet jídlo, na které jsme byly zvyklé, i když ho nesní a nebo jí dát mlíko? Momentálně to je u nás takto: Ráno 240 ml mléka, svačina ovocná přesnídávka (nesní), oběd masozelenina (nesní), na odpolední svačinu, aby se aspoň trochu najedla dávám mlíčko s kaší od nestlé (jinak býval vždy jogurt), a na večeři zase mléko 270ml. Dělaly byste to také takto, nebo místo pevné stravy nabídly něco jiného?

A ještě poslední dotaz, co Vám zabíralo na opruzeniny? Vyzkoušela jsem sudocream..ale nepomohlo. Tak mám ještě v tašce pytiol…

Dík za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2575
21.7.12 16:51

Ahoj na ty opruzeniny si zkus nechat od doktora napsat Imazol krémpasta. Nám to docela zabralo. Naší malé taky teď rostou zoubky (jedničky dole) a jak slintá (fakt síla), tak má taky opruzku pod krkem a přijde mi, že díky Imazolu docela mizne (Sudocreme též nepomáhal a zkoušela jsem i krém na opruzeniny od Bubchen a nic). Nebo jestli máš doma Bepanthen :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.12 16:58

Bepanthen mám, zkusím…když nezabere, nechám si napsat ten Imazol - díky za tip…jedničky dole, to byla pohoda - o těch jsem ani nevěděla, že rostou…za to teď, jestli to souvisí se zubama, tak to vážně stojí za to… :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2575
21.7.12 17:00

@terulkaslunicko no skvělý - to se mám na co těšit :zed: Už teď je to docela mazec :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.12 17:01

@ivulinaM
někdy si přeju, ať už jsou jí aspoň 3 roky, a nějak normálně se s ní domluvím :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2575
21.7.12 17:04

:potlesk: to já taky. Takhle jen metodou pokus-omyl zkouším nějak zachránit co se dá, ale proč vlastně doopravdy pláče, to netuším :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.12 17:10

@ivulinaM mi povídej…:-D navíc to na mě teďkom všechno nějak padá…8 měsíců jsem nikde nebyla, pořád jsem s malou doma a do toho tyhle problémy, pláč (důvod jsem zatím nenalezla) a chlap pořád v práci…takže momentálně se cítím akorát tak na psychiatra… :zed: :zed: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2575
21.7.12 17:12

No naše malá díky zubům zas skoro vůbec nespí a nebo spí dost blbě. Přes den v kočárku to ještě jde, ale ty noci :zed: :zed: :zed: Taky nevím, co s ní. Pořád se utěšuju tím, že se to spraví, ale co když ne? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.12 17:15

@ivulinaM jo, spaní :-D už ani nevím, kterou noc jsem spala..:-D musíme doufat, že se to spraví…jinak :pocitac: :mrgreen: někdy bych nejraději vzala kombinačky a normálně všechny zuby vytáhla a byl by klid :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2575
21.7.12 17:16

:lol: :lol: :lol: tak by se zas našlo něco jiného, kvůli čemu bychom nespaly :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu