Zůstat s přítelem kvůli miminku?

Anonymní
26.5.18 06:12

Zůstat s přítelem kvůli miminku?

Ahoj, předem se omlouvám za anonym a za založení diskuze, nenašla jsem zatím odpověď na otázku. :(

Mám problém s přítelem. Náš vztah je několikrát „lepený“, kvůli opravdu velkým hadkam. Po prvních 2 měsících vztahu kvůli sexu, protože se nechtěl svěřit se svými zdravotními problémy tak jsem byla v domeni že má jinou a chtela vztah ukončit. Promluvili sme si o tom, byla jsem sním na vyšetření neukazala se žádná vážná nemoc a najednou bylo vše v pořádku. Po 3 měsících jsem otěhotněla, protože jsem nemohla brát HA, byla jsem nemocná prozmenu já, přítel vše věděl ale uteklo nám to (prosím ne odsuzuje nás za to). Začátek těhotenství příšerný samé hádky, hodně pil, proběhl 2 dvě žduchanice, velmi silné tehu nevolnosti a nakonec sem s nimi skončila v nemocnici, na týden se nás vztah stal „dobrým“ měl strach aby vše bylo v pořádku, ale jinak se o miminko nijak víc nezajímal.. Od pondělí začínám 3ti trimestr, ale už 3 týdny bydlím u maminky, protože přítele už nemiluji.. Díky veškerým hádkám a všem co mezi námi bylo, z mé strany vztah silně ochladl a už ho mám jen ráda, pořád mi jen něco vyčítal a ponižoval, ale argument byl „snažím se ti tím co říkám otevřít oči“. Oči se mi snažil otevřít tak že „sama to nezvládnu, stejně ho potřebuji, budu bez peněz,“ došlo na citové vydírání, jestli odejdes TY budeš žít s pocitem že si připravila malou o tátu, to chceš? Právě se ti daří rozvratit rodinu, si spokojená, takhle to chceš?. Převážně jsem mu usrupovala protože sem si myslela že má pravdu, od doby co jsem si sbalila veškeré věci a odjela k mamce se začal snažit o mě a malou, ale já už necítím nic co předtím, není tam žádná jiskra, nic co by mě naplnovalo. Přítel tvrdí že až se malá narodi tak nás to ztmeli a budem spokojená rodina, ale já se obávám toho ze to tak není. Mám ho ráda, ale nemiluju ho, když jsem nás vztah chtěla ukončit vytáhl právníky atp. Nejsem ten typ kterej by zakazoval ve styku s jeho rodinou a jím samotným, ale řekl že jestli odejdu nechce s námi mít nic společného a nechce být napsaný v RL.

Moje otázka zní - Má cenu zůstat v takovém vztahu kvůli malé nebo to ukončit? Zažila jste některá něco podobného? :( Děkuji všem za odpovědi, už nevím jak dál..

Ps: Byla jsem i u psycholožky po vypovídání se, mi řekla že tohle nemá cenu, ale přítel to nedokáže pochopit. Pořád tvrdí že ho miluji snaží se mi to pořád podsouvat :,( :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1580
26.5.18 06:21

Je dobře, že jsi odešla. A už se nevracej, zvládneš to, budeš mít tu největší motivaci! :hug: Tady není co lepit, nebuď s někým ke komu nic necítíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
805
26.5.18 06:37
@Barbucha3 píše:
Je dobře, že jsi odešla. A už se nevracej, zvládneš to, budeš mít tu největší motivaci! :hug: Tady není co lepit, nebuď s někým ke komu nic necítíš.

Amen! Drzim palce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7735
26.5.18 06:44

Tady asi není co řešit, jste jako dva kohouti na bojišti, a do toho by mělo přijít dítě? Hele, a mamka ti říká co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5203
26.5.18 06:56

Já bych s ním nezůstavala. Podle toho, co píšeš, se přítel chová jako vyděrač a manipulátor. To je cesta k tomu abys skončila věčně vystresovaná a nešťastná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3744
26.5.18 06:56
@Anonymní píše:
Ahoj, předem se omlouvám za anonym a za založení diskuze, nenašla jsem zatím odpověď na otázku. :(

Mám problém s přítelem. Náš vztah je několikrát „lepený“, kvůli opravdu velkým hadkam. Po prvních 2 měsících vztahu kvůli sexu, protože se nechtěl svěřit se svými zdravotními problémy tak jsem byla v domeni že má jinou a chtela vztah ukončit. Promluvili sme si o tom, byla jsem sním na vyšetření neukazala se žádná vážná nemoc a najednou bylo vše v pořádku. Po 3 měsících jsem otěhotněla, protože jsem nemohla brát HA, byla jsem nemocná prozmenu já, přítel vše věděl ale uteklo nám to (prosím ne odsuzuje nás za to). Začátek těhotenství příšerný samé hádky, hodně pil, proběhl 2 dvě žduchanice, velmi silné tehu nevolnosti a nakonec sem s nimi skončila v nemocnici, na týden se nás vztah stal „dobrým“ měl strach aby vše bylo v pořádku, ale jinak se o miminko nijak víc nezajímal.. Od pondělí začínám 3ti trimestr, ale už 3 týdny bydlím u maminky, protože přítele už nemiluji.. Díky veškerým hádkám a všem co mezi námi bylo, z mé strany vztah silně ochladl a už ho mám jen ráda, pořád mi jen něco vyčítal a ponižoval, ale argument byl „snažím se ti tím co říkám otevřít oči“. Oči se mi snažil otevřít tak že „sama to nezvládnu, stejně ho potřebuji, budu bez peněz,“ došlo na citové vydírání, jestli odejdes TY budeš žít s pocitem že si připravila malou o tátu, to chceš? Právě se ti daří rozvratit rodinu, si spokojená, takhle to chceš?. Převážně jsem mu usrupovala protože sem si myslela že má pravdu, od doby co jsem si sbalila veškeré věci a odjela k mamce se začal snažit o mě a malou, ale já už necítím nic co předtím, není tam žádná jiskra, nic co by mě naplnovalo. Přítel tvrdí že až se malá narodi tak nás to ztmeli a budem spokojená rodina, ale já se obávám toho ze to tak není. Mám ho ráda, ale nemiluju ho, když jsem nás vztah chtěla ukončit vytáhl právníky atp. Nejsem ten typ kterej by zakazoval ve styku s jeho rodinou a jím samotným, ale řekl že jestli odejdu nechce s námi mít nic společného a nechce být napsaný v RL.

Moje otázka zní - Má cenu zůstat v takovém vztahu kvůli malé nebo to ukončit? Zažila jste některá něco podobného? :( Děkuji všem za odpovědi, už nevím jak dál..

Ps: Byla jsem i u psycholožky po vypovídání se, mi řekla že tohle nemá cenu, ale přítel to nedokáže pochopit. Pořád tvrdí že ho miluji snaží se mi to pořád podsouvat :,( :(

Za me nee..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11737
26.5.18 07:11

Jestli mas podporu svych rodicu, tak uz se k nemu nevracej. Budes nestastna ty i vase dite. A to prece nechces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27543
26.5.18 07:18

Spíš asi ne, ale rozmyslela bych si to zapsání do rodného listu. Ostatně - asi otcem uznán být nechtěl, protože už byste to měli místo žďuchanců a strkanic zařízené :nevim: Nejspíš je to ten typ, co má plnou pusu keců a vydírání a až se miminko narodí, zmizí chlapec jak pára nad hrncem. Alimenty z něj budeš dostávat horko těžko. Buď ráda, že máš podporu aspoň u mamky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.18 07:39
@Anonymní píše:

Ps: Byla jsem i u psycholožky po vypovídání se, mi řekla že tohle nemá cenu, ale přítel to nedokáže pochopit. Pořád tvrdí že ho miluji snaží se mi to pořád podsouvat :,( :(

Tak za 1. On je hov..o, dobře si udělala a už se nevracejí. A že nechce být v RL? O tom nerozhoduje on. Pokud ho uvedes jako otce, placení se chtě nechtě nevyhne
Za 2. Že dítě ztmeli vztah? Tomu never. Může, ale nemusí. Já má hodnyho, milujícího chlapa. Před 2 měsíci se nám narodilo miminko a jak rána z cistyho nebe…můj vztah k němu ochladl, totálně.

Nebudeš první ani poslední samozivitelka. Hlavně malá ti dá tu největší lásku na světě. Držím palce :*

• Citovat
  • Nahlásit
2088
26.5.18 07:39

Rozhodně bych ho nezapsala do rodného listu, nebo od něj bude pár let pokoj a pak se najednou vynoří, že chce dítě k sobě, protože se mu to zrovna bude hodit a budou z toho nervy a tahanice.. to bych radši oželela ty alimenty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
26.5.18 08:11

Urcite se k nemu nevracej, casem bys velice litovala, je to manipulator. Pokud to financne utahnes, rodice ti pomuzou, nezapisuj ho do RL, do budoucna by ti mohl delat problemy a tahat se o malou.To radsi ozelet alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10430
26.5.18 08:13

Ja bych se na nej vykaslala, zustan s mamkou, kde bude mit miminko klid, nez pak aby bylo svedkem stalych hadek atd :? Ted musis myslet za dva, navic pokud te on takhle vydira a hodla v tom pokracovat, tak bych to resila uz jinak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
26.5.18 08:18

Určitě se k němu nevracej! Hrozny chování :poblion: A jestli to jen trochu zvládneš sama tak když nebude v RL budete mít s dcerou spíš klid o takovýhle drama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5480
26.5.18 08:19

Pokud můžeš, zůstaň u mamky co nejdéle a k němu se nevracej. Jeho vyhrožováním se nenech zastrašit, ale schovavej si pripadne důkazní materiály (sms, maily, svědky atd.) O tom jak se chová. Pokud by došlo k soudu. Do RL ho jako otce samozřejmě uved, budeš pak mít nárok na výživné pro sebe a pro dítě. Také by ho už teď písemně požádala o příspěvek na vybavicku pro dítě a příspěvek pro těhotnou. A veškerou komunikaci s ním vést jen písemně. Na nějaké citové vydírání se vyprdni, chápu, že to je na celé situaci asi to nejhorší, ale podle popisu je to jen manipulator, který se snaží mít situaci pevně v rukou a pokud by jsi s ním zůstala, tak tě to semele. Lásku ti po porodu vynahradi dítě a nikde není psáno, že nemůžeš potkat jiného. Držím palce a pevné nervy! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13879
26.5.18 08:36

Dost sis zkomplikovala život. Počítej s tím, že otce jen tak ze světa nevymažeš. Když ho napíšeš do RL, bude mít právo brát si dítě a bude mít povinnost platit výživné. Když ho nenapíšeš, nebude mít právo na kontakt s dítětem (právní, protože morální právo má, když je otec) a nebude Ti muset nic platit. Ale… on se může soudně nechat kdykoliv zapsat do RL se všemi důsledky a může to to udělat kdykoliv, klidně za 10 nebo 15 let.

Je to opravdu na Tobě, jak se zachováš. S vydíráním typu že Ty můžeš za to, že bude dítě bez otce, bych ho poslala rovně. Žádná rodina nejste, takže nemáš co zbourat. Rozmysli si, za jakých podmínek bys chtěla s ním existovat a když se bude snažit domluvit, tak mu předlož co a jak bude. Že mu dáš šanci, ale bude se chovat tak, jak se domluvíte.
Dítě Vás spíš nestmelí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama