Zatajuje mi peníze a nákupy

Anonymní
25.5.18 22:48

zatajuje mi peníze a nákupy

Holky, co byste dělaly, kdyby jste zjistily, že Vám manžel zatajuje peníze na svém účtě (ve statisících) a taky pořídí nějaké pozemky, ale nechá je napsat jen na sebe? Je podnikatel, takže peníze vždycky nějaké má, dańová přiznání už jsem několik let neviděla, protože prý mi do nich nic není a hlavně ta daňová přiznání nic neřeknou, má nějaké příjmy i mimo.
Říct mu o tom, že o tom vím? Bude to ještě víc schovávat, to vím, protože už takhle mi občas zalže, že prý nemá peníze, proto jsem byla dost překvapená, když jsem tohle objevila.
Nebo to nechat být? A nějak to třeba sledovat?

Každopádně důvěra je v čudu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2741
25.5.18 22:53

Tak to nevim, jak bych reagovala, ale teda by mi pěkně nasr.. a čistý svědomí určitě nemá, tohle se prostě manželce nedělá… :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
25.5.18 22:53

S takovým mužem bych Teda já nemohla být. Tady ten vztah není o důvěře, ani o nějaké rovnocennosti partnerů. Sebrala bych si věci mazala od něj. :nevim:

Příspěvek upraven 25.05.18 v 22:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19853
25.5.18 22:54

Tak jste manželé tak to spadá do smj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.18 22:57

Tuhle jsem ho prosila, aby mi začal dávat víc, protože jedno z dětí jde na další stupeň a měsíčně to bude stát o čtyři tisíce víc (cesta, pomůcky, další poplatky). Rozkřičel se, že mi nic nedá, protože nemá a že se mám postarat o dítě sama. A pak jsme objevila toto. A ještě i to, že si objednal na leasing nové auto. Bude ho mít za tři měsíce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.18 22:59

@ka2ka

Jsme, spadá, ale on pořád říká, že to je firem a že se mě to netýká. Když jsem mu to zkoušela vysvětlit, tak jsem se setkala s tím, že začal mlžit a schovávat. Už jsem opatrná. Ale nebaví mě to. nevím, co s tím. A nejsem ani stíhačka, co by pořád něco dohledávala.

• Citovat
  • Nahlásit
1240
25.5.18 22:59

Nemáte-li předmanželskou smlouvu, oddělené SJM nebo notářsky potvrzenou dohodu, že ty pozemky nejsou součástí SJM, tak je úplně šumák, že jsou psané na něj. Ty máš nárok na 1/2 všeho co za manželství vydělává i nabývá hmotných věcí.
A narovinu bych mu řekla, že 1/2 toho je tvá, tak chceš vědět co vlastně vlastníš.
Pokud jde o pozemky, nemovitosti a tak, tak to zjistíš přes katastr nemovitostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2906
25.5.18 23:00

Otazka je, proc zatajuje :think: chysta si zadni vratka a doufa, ze pri rozvodu nic nezjistis, nepovazuje to za dulezite (nakup pozemku s tebou konzultovat- to, ze v katastru je zapsan jako vlastnik neznamena, ze nespada do sjm (budu predpokladat, ze nakupuje z prostredku spadajicich do sjm)), taky zalezi, jak jste meli nastavene finance. Pokud tak, ze da neco do spolecneho banku a vic ani tuk, tak si v podstate jede dal ve vyjetych kolejich :nevim:

Pokud mate nejakou krizi, nic bych mu nerikala, nekam bych si kopie podkladu uchovavala (staci zajit na postu a nechat si vyjet vypis z katastru nemovitosti a hned vis, co kdy kde) a taky bych si stradala prachy bokem (navod kam si ulit prachy bez vedomi manzela mas v cca 3 dny stare diskuz :mrgreen: ).

Jo a pokud podnika tak, ze jeho spolecnost je zapsana v OR, tak by tam mel dokladat ucetni uzaverky.

Příspěvek upraven 25.05.18 v 23:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
25.5.18 23:01

Me jako napadla treba nejaka milenka, jestli ty penize necpe do ni :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rokris
25.5.18 23:12
@Anonymní píše:
Holky, co byste dělaly, kdyby jste zjistily, že Vám manžel zatajuje peníze na svém účtě (ve statisících) a taky pořídí nějaké pozemky, ale nechá je napsat jen na sebe? Je podnikatel, takže peníze vždycky nějaké má, dańová přiznání už jsem několik let neviděla, protože prý mi do nich nic není a hlavně ta daňová přiznání nic neřeknou, má nějaké příjmy i mimo. Říct mu o tom, že o tom vím? Bude to ještě víc schovávat, to vím, protože už takhle mi občas zalže, že prý nemá peníze, proto jsem byla dost překvapená, když jsem tohle objevila.
Nebo to nechat být? A nějak to třeba sledovat?Každopádně důvěra je v čudu…

Tak to je hrozný, já bych mu řekla, že o tom vím. Věřit se mu zjevně nedá. A i kdyby šel do sebe, tak toto zapomenout už nejde. Nebyla bych s ním. Ale jestli jsou děti, tak je to těžký.

• Citovat
  • Nahlásit
821
25.5.18 23:12

Na tom všem je největší nespravedlnost, že si manžílek uleje, užije, nedá ženě ani dětem, že tzv. jí do toho nic není, potom nakonec zkrachuje, nadělá dluhy a je to i její problém hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2906
25.5.18 23:14
@Anonymní píše:
@ka2kaJsme, spadá, ale on pořád říká, že to je firem a že se mě to netýká. Když jsem mu to zkoušela vysvětlit, tak jsem se setkala s tím, že začal mlžit a schovávat. Už jsem opatrná. Ale nebaví mě to. nevím, co s tím. A nejsem ani stíhačka, co by pořád něco dohledávala.

Nevime detaily, podnikani, sjm…je to komplikovana tematika. Ale obecne plati, ze :

Pro vypořádání SJM ve svazku, v němž jeden nebo oba manželé podnikají, jsou rozhodující zejména tyto skutečnosti:

• Zdali se jeden z manželů stal vlastníkem/spoluvlastníkem firmy před či po uzavření sňatku,
  • jakým způsobem se stal jejím vlastníkem,
  • jak se prostředky ze společného jmění manželů podílely na získání, případně dalším rozvoji firmy.

Takze klidne nemusi spadat do sjm. Kazdopadne, to neni fer postoj. A do doby, kdy jste vsichni rodina by se tak mel chovat a ne si hrat na svem pisecku.

I kdyz jste manzele a nedostavas dostatek financi na uspokojeni potreb deti, muzes pozadovat o stanoveni prispevku na rodinnou domacnost v dobe trvani manzelstvi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
25.5.18 23:21

Poradila bych se s právníkem.
Pokud nemáte udělanou předmanželskou smlouvu na oddělené jmění, tak v případě rozchodu bude ze všeho půlka Tvoje.
Ale napřed bych přesně zjistila, co všechno vlastní a pořídila si od toho nějaké důkazy - výpisy s katastru…
Pokud je pro něho problém dát pár tisíc na dítě, šla bych od něho, ale za cenu dobrého finančního vyrovnání.
Když podáš žádost o rozvod, začne okamžitě přepisovat majetek na příbuzné a nedostaneš pak nic.
Jako první krok si vydupej víc peněz každý měsíc. Všechno se zdražuje. A šetři si bokem, protože to možná budeš potřebovat.
Nech ho více hlídat děti a jdi někam do práce nebo na brigádu - řekni, že Ti nestačí peníze, co ti dává a potřebuješ více. Když je taková holá p-del, tak si je půjdeš vydělat. Ať Ti to umožní, jako Ty umožňuješ jemu pracovat a vydělávat.
Když Ti umožní někam chodit, máš vyhráno. Najdeš jiného chlapa a bude veseleji.
Zavřená v baráku se akorát otrávíš přemýšlením, co kde a jak.
Snaž se žit tak, abys byla spokojená bez ohledu na něho. On tak již dávno žije. Je spokojen a uspokojen svými hmotnými statky a štěstí vlastního dítěte mu je někde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
25.5.18 23:28

Záleží na tom, co chceš dělat. To by jsi si měla ujasnit. Pokud nejsi rozhodnuta se rozvést a odejít, já osobně bych si tu informaci ze o tom vím, nechala pro sebe. Myslím, ze pokud má takovou povahu, jak říkáš, tak kdyby jsi to na nej vybalila ala pojď to resit, akorát si vymysli jiný způsob jak peníze schovat. Takže bych si to nechala pouze v případě rozvodu.
Jinak teď už vis, ze peníze má, takže bych ho nešetřila a kdyby mi řekl, ze nemá, tak bych taky neměla a šetřila jedine na něm. U nas třeba všechno zarizuju já, takže by zmizeli potraviny, které “vyžaduje”, speciální zubní pasta, kosmetika, proste sorry nemam a třeba by se mohl… takovýho blba by mi vůbec nebylo lito. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
25.5.18 23:51

Musíš vědět, co chceš. Ujasnit si myšlenky. Každopádně bych mazala za právníkem. Můžeš si nechat stanovit výživné na domácnost, děti a sebe, kolik ti musí dávat, i přesto, že jste manželé. Jenom to opravdu zvaž, protože mi to přijde, že je to takový první „krok“ k rozvodu. Každopádně mu nic neříkej, že o tom víš a popřípadě si opatři důkazy. To ti poradí právník, aby to mělo potom u soudu váhu a bylo to když tak použitelné. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama