Zvažuji rozvod, co teď?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gabriiela
Povídálka 12 příspěvků 13.12.16 19:28
Zvazuji rozvod, co teď?

Ahoj maminky prosím o radu. Zvazuji s dcerou odchod od manžela. Jsme spolu teprve krátce. Cca 4 roky. Chtěla bych nějaké rady, jak to zvládnout finacne. Pobiram jen 3800 rodicak :(, ale od ledna uz půjdu do prace, tak si polepsim. Něco mám i nasetrene. Zajímalo by me o kolik si říct alimenty na dvou leté dítě. A na co ostatního mám nárok, také jak je To se startovacimi byty, kolik se cca platí nájem, když město byt přidělí. Je tady nějaká maminka, která mi poradí? :,(

Reakce:

VitaminC
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 13.12.16 19:39

Vsechno se odviji od tveho prijmu. Tvuj prijem po rozvodu bude tvuj plat plus alimenty na dceru.
Alimenty se odviji podle prijmu otce. Pocitej tak 10-15% z jeho prijmu, pokud uz nema zadnou jinou vyzivovaci povinnost.

No, tak dejme tomu, ze tvuj prijem bude 18000 Kč. S timto prijmem uz na zadne davky nedosahnes, pokud nebudes mit vyrazne drahe bydleni - coz startovaci byty nejsou.

Na startovaci byt se zajdi preptat na bytak na mestskem urade. Sdeli ti podminky pro prideleni. :)

Drzim palce.

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 43 inzerátů 13.12.16 19:39

Ohledně alimentů se podívej na kalkulačku, najdeš na internetu.

Ty státní byty se přidělují po podání žádosti, asi šanci máš a je to určitě na lokalitě, kamarádka teď vyhrála, či tedy ji vylosovali, v Praze 10 byt myslím 2+1 (nejsem si jistá možná 3+1) a nájem bude kolem 9500.

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 13.12.16 19:52

Městských bytů je málo, ale zkusit to můžeš. Máš nárok na alimenty, dle příjmu chlapa si hoď do kalkulačky, je jich na netu spoustu. A pak samozřejmě na další úžasné dávky od státu.

gabriiela
Povídálka 12 příspěvků 13.12.16 19:59

@hudečice ja bych se úplně nejradši všem davkam vyhla, ale nikdy jsem nebyla v takové situaci abych musela vyloženě šetřit a počítat každou korunu a fakt nevím jak to zvládnu, neumím vůbec hospodařit.. Manžel má priznanych asi 22tisic měsíčně, takže tady z toho je to těch 10-15%?

violass
Kecalka 238 příspěvků 13.12.16 20:31
Ii

@gabriiela a pozor na to ať. Alimenty nemáš ještě menší manžel může chtít stridavku, ta celkem teď letí

gabriiela
Povídálka 12 příspěvků 13.12.16 20:33

@violass toho se hrozně bojím, máme velký rozdíl při pohledu na výchovu, nechci aby byla u nej týden v kuse bez mého dozoru

gabriiela
Povídálka 12 příspěvků 13.12.16 20:38

Ja bych nezvládla byt každý tyden bez ni :(

violass
Kecalka 238 příspěvků 13.12.16 20:41
Zz

@gabriiela abych pravdu řekla já jsem zastáncem že dítě má vychovávat i otec ne se jen stýkat. Ale vašeho bývalého neznám tak nemohu posoudit

gabriiela
Povídálka 12 příspěvků 13.12.16 20:47

@violass ja bych na střídačku přistoupila, až bude starší, teď je ještě vážně maličká, je na me hrozně fixovana, jsem si jistá, ze by to pro ni nebylo dobré. Manžel není špatný člověk, ale stres a problémy z nej udělali neskutečně protivneho člověka, který nejde pro ráno daleko co se týče vůči dceři. stali jsme si oba za tím, ze své dítě nebudeme nikdy bít a On to dělá neustále. Nemůžu se na to dívat. S ničím mi nepomáhá, všechno je na me. Neustále na me křičí a dává mi rozkazy. Proste už ho nemůžu ani vidět. Absolutně se spolu na ničem nedohodneme. Samotné s dcerou nam bude mnohem lepe. :,(

violass
Kecalka 238 příspěvků 13.12.16 20:51
T
:kytka:
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >