Zvysena teplota pri MS, charakter MS bolesti

Anonymní
13.3.21 08:03

zvysena teplota pri MS, charakter MS bolesti

Dobre sobotni rano,

stalo se nekomu z vas, ze by se nahle dostavily priznaky silne PMS - bolesti bricha, husi kuze-zimnice, silna unava az nevolnost spolu se zvysenou teplotou?

Me toto prislo nahle ve ctvrtek, pricemz uz vice let mam jinak menstruaci klidnou, bez velke bolestivosti (to jsem mivala jako mlada holka, hlavne od porodu mam klid), teploty si u ms nepamatuji. Menzes se dostavila v patek. Domaci test na koronavirus mam negativni, nemam zadne priznaky typu kasel, bolest v krku, ryma, teploty trvaji, ve ctvrtek do 37,7, vcera do 38, dnes zatim 37,4rano. V patek jsem volala na gyndu (ze by se treba udelala kontrola, jestli neni zanet), ale sestra mi rekla, ze s teplotou me nevysetri, at si vezmu paralen. Sice to chapu, ale aspon mohli poradit, jak dal postupovat, kdyby se nelepsilo.. Bolesti bricha nemam krecovite, zachvatovite ale pri jakemkoliv pohybu se to ozyvav ruznych mistech, v cele plose (zacatek byl podbrisek a jeden z vajecniku, pak uz pocitove v celem brise) jakoby i bylo celkove napjate, coz muze byt samozrejme reakce i na zakladni bolest. Mam i potize strevni, coz nekdy pri MS mivam, z toho mam i zhorseny pocit zazivani.

Nasla jsem doma crp test, rok prosly, pravda, nicmene kontrolni i referencni zona zafungovala a v testovacim poli byla carka slabsi, coz by melo znamenat, ze crp.je zvysene mirne (10-30) - proto nechci plasit behanim na pohotovost, v dnesni dobe si kazdeho s teplotou interpretuji jako pravdepodobneho covida. Ale nerada bych neco zanedbala.. Hledam tu odbornou radu, jak postupovat dal a soucasne trebi zkusenost, utechu, ze takovy prubeh ms nekdy byva, i kdyz jinak clovek potize nema. Jeste - letos mi gyn.dr. nahodne nasla cystu(-y?) na jednom z vajecniku a prvne jsem pote mela vyvolavacku na ms, nevim, jestli toto mohlo cyklus tak negativne ovlivnit. Nynejsi MS je mesic po te vyvolane.

Dekuji za zkusenosti a nazory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.3.21 08:06

Jeste dodam, ze covid pozitivni uz jsem byla v prosinci, bez zavaznych obtizi, nevim, zda mam protilatky - ale domaci test zakoupeny v lekarne byl vcera negativni.

• Citovat
  • Nahlásit
1326
13.3.21 12:30

Tím paralenem určitě nic nezkazíš a pokud nemusíš, zůstaň co nejvíc doma. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
13.3.21 19:36

Nepodceňovala bych to, corona první prochází trávicím ústrojím. Jsme zdravotní sestra a něco o tom vím. Já sáma jsem kovid neměla, ale příbuzní ano, navíc mám zkušenosti z nemocnice. Takže bych to určitě nepodceňovala a na domácí test se zatím moc ne spoléhala. Uvidíš, treba je to jen chřipka. Snad. Drzim palce. :palec:
Sniz teplotu paralenem, nejlépe klasický aspirin, a pokud příznaky ne odezni, ani po konzervativní léčbě jako jsou cajicky paralen a vypotit to, tak jdi na pohotovost, nebo volej RZP aby ti přijít vzít stery - tohle je nejlepší řešení v případě žádného zlepšení nebo zhoršení.
Ať je ti lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4126
13.3.21 19:56

Nemyslím si, že by k PMS patřila teplota / horečka. Alespoň já ji nikdy nezažila a to jsem PMS mívala docela fest.
Napadl mě slepák, ale to by CRP bylo vyšší.
10-30 odpovídá virové infekci. Tak buď obyčejná viróza nebo covid.
Pokud jsi covid měla v prosinci a jen lehký průběh, protilátky už nemusíš mít žádné, takže klidně už může být repete. Antigenní test v počátku nemoci nebo při mírných potížích nemusí virus zachytit. PCR je citlivější.
No, pro jistotu bych se chovala jako covid+.
Víc neporadím.
Ať je brzy lépe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 22:51

Ahoj, dekuji za odpovedi a omlouvam se, ze pisi az dnes. Uz lezim v nemocnici na kapackach, 2 druhy atb, 3×denne. O vikendu mi do tlf rekli, ze pokud nejsem v akutnim ohrozeni zivota, mam prijit az dnes, takze lecba zacala 4 dny od zacatku. Je to zanet vajecniku, vysoke crp, zajimalo by me crp, kdyz mi bylo nejhur, sem sem prisla uz pocitove o neco zlepsena, ale sono a laborka byly jasny a dekuju si za to, ze jsem se nenechala odradit, snad se to jeste rozezene, aspon na cas. Mam hruzu z operace, po cisari jsem mela koplikace infekcni, v jizve a jeste transfuze.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 22:54

@Taktinevím paralen jsem si nevzala, protoze pri podezreni na brisni prihodu leky na bolest mohou zastrit zhorseni stavu, coz muze byt fatalni.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 23:02

Doma jsem zustala, protoze bych stejne fyzicky nedala prvni dny nekam vyjit. Prvni dny mi bylo tak, ze jsem prevazne lezela. Krome bolesti, velke unavy a slabosti mi to totalne rozhodilo zazivani do prujmu, kreci atd.

• Citovat
  • Nahlásit
1326
16.3.21 12:11
@Anonymní píše:
@Taktinevím paralen jsem si nevzala, protoze pri podezreni na brisni prihodu leky na bolest mohou zastrit zhorseni stavu, coz muze byt fatalni.

A sakra, už to všechno čtu…Drž se, uzdrav se. Je vidět, že hezky posloucháš svý tělo :potlesk: :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 20:24

@Taktinevím dekuju ♥️ 🙂 ceka mne nakonec i operace, vajecnik, vejcovod a hysterektomie jako bonus. Je to velky a uz se to trvale nezatahne, nezhoji. Pry by mne to zlobilo dal a mohlo by to dopadnout hur. Ted si predstav, ze bych zustala doma a vzala si ten paralen.

• Citovat
  • Nahlásit
1326
19.3.21 13:23
@Anonymní píše:
@Taktinevím dekuju ♥️ 🙂 ceka mne nakonec i operace, vajecnik, vejcovod a hysterektomie jako bonus. Je to velky a uz se to trvale nezatahne, nezhoji. Pry by mne to zlobilo dal a mohlo by to dopadnout hur. Ted si predstav, ze bych zustala doma a vzala si ten paralen.

Držím ti palce, jak jsem psala, je vidět, že svý tělo znáš a dobře jsi zkrátka udělala, že jsi to nezanedbala. Já to prostě fakt připisovala té MS. Měj se hezky (líp) a brzy se uzdrav :hug: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 05:05

@Taktinevím dekuju i ty se mej hezky a at zdravicko slouzi 💪 🙂 ♥️ 💐

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie