3,5měsíční pláče po MM, po UM nikoli

09.09.13

Dobrý den,

můj 3,5měsíční synáček je kojen a dokrmován Nutrilonem. Snažím se to střídat - jednou mé a podruhé umělé mléko. Dokrmuji, protože mu mé mléko už nestačilo, samozřejmě po dohodě s dětskou lékařkou. Ale poslední týden mi pokaždé mé mléko vyzvrací, Nutrilon ne. A když jde po mém mléku spát, tak se probudí vždy s nehorázným pláčem. Po Nutrilonu nikoliv. Lidi kolem mě mi říkají, ať ho netrápím a ukončím kojení. Mě samotné je to líto, ale co zmůžu. Raději budu mít dítě na Nutrilonu a spokojené, než abych ho trápila.

Je možné, že už nechce mé mléko? Je nejlepší tedy přestat dávat mateřské a dávat pouze umělé?

Děkuji předem za odpověď.
Dvořáková G.

Dagmar Hricová
10.09.13

Dobrý den,
složení MM je pro dítě ideální. Záleží ale na Vás, co je pro Vás vhodnější a přijatelnější.
 D.H.

V poradně odpovídá

MVDr. Anna Musilová

Specializace: Laktační poradkyně
Pracoviště: Laktační poradenství

Další otázky z poradny

Je nutné dokrmovat 2týdenního? Danca17 Přijato: 09.09.13 Zdpovězeno: 10.09.13 Odpovídá: Hanka Zámečníková a Anna Musilová
Mléko neubývá Bogca Přijato: 08.09.13 Zdpovězeno: 09.09.13 Odpovídá: Hanka Zámečníková a Anna Musilová
Kojení 12denního miminka Missty. Přijato: 07.09.13 Zdpovězeno: 09.09.13 Odpovídá: Hanka Zámečníková a Anna Musilová
Kdy a jak přestat kojit petratlaskova Přijato: 07.09.13 Zdpovězeno: 09.09.13 Odpovídá: Hanka Zámečníková a Anna Musilová
Noční kojení 4týdenní valinkka Přijato: 04.09.13 Zdpovězeno: 07.09.13 Odpovídá: Hanka Zámečníková a Anna Musilová