Antikoncepce a těhotenský test

21.01.18

Dobrý den,

s přítelem jsem měla nechráněný styk dne 20.1., ejakuloval mimo. 23. 1. mám začít brát antikoncepci (1. den ms), ale chtěla jsem jít do antikoncepce s tzv. „čistým štítem“. Je možnost udělat test během ms a nasadit antikoncepci až 5. den?

MUDr. Jiří Škultéty
24.01.18

Dobrý den,

těhotenský test si můžete udělat kdykoliv, ale bereme-li v úvahu, že by mohlo k otěhotnění dojít před 4 dny, tak i kdyby jste otěhotněla, tak to žádný test (ani z krve) zatím ještě neodhalí. Antikoncepci můžete nasadit kdykoliv, není nutné dodržovat striktně první den menstruace, ale je potřeba počítat s tím, že dalších 7 dní po nasazení ještě nefunguje a tedy nejste chráněná.

MUDr. Jiří Škultéty
www.jstmedical.cz

V poradně odpovídá

MUDr. Jiří Škultéty

Specializace: Gynekolog
Pracoviště: JST Medical Pro, s.r.o.

Další otázky z poradny

Velikost žloutkového váčku Shel Přijato: 21.01.18 Zdpovězeno: 21.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Ovulační krvácení peřinka02 Přijato: 21.01.18 Zdpovězeno: 21.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Pánvička ledviny Beruska2222 Přijato: 18.01.18 Zdpovězeno: 20.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Kouřím a jsem těhotná Adela088 Přijato: 17.01.18 Zdpovězeno: 19.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Těhotenství při užívání antikoncepce Petulka43 Přijato: 17.01.18 Zdpovězeno: 20.01.18 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty