MVDr. Anna Musilová
Specializace:
Laktační poradkyně
Pracoviště:
Laktační poradenství
Dobrý den,
můj problém už trvá 2 měsíce a jsem už zoufalá. Mému druhému synovi je 7 měsíců, do 5 měs. kojení probíhalo bez problémů (u prvního dítěte s kojením žádný problém nebyl), pak mě občas po kojení levá bradavka bolela, trvalo to asi půl hodiny a bolest sama přešla. Nyní mám už měsíc tak 1× denně po kojení silnou bodavou až pálivou bolest levé bradavky, která trvá 1-2hodiny, pak sama odezní.Prso trochu i svědí, při bolesti je bradavka světlá, po odeznění bolesti mírně zčervená. Asi týden jsem na špičce bradavky měla bílý povlak, jakoby puchýř, který sám zmizel.
Už jsem vyzkoušela Bepanthen, Kalciovku, šalvějové obklady, měnit polohu při kojení, ale stále beze změny. Gynekolog mi řekl, že na infekci to nevypadá, 6e mě asi malý ožužlává zoubky, poradil mi mazat gelem a dávat studené obklady, ale vůbec to nepomáhá. Používám i chránič od Medely, protože mě bolí i kontakt bradavky s látkou. Nevím si už rady, kojit přestat nechci, ale ta bolest je už neůnosná. Kojím 1× v noci, 7× přes den, dávám zatím jen polední zeleninový příkrm, ovocné příkrmy malý vůbec nechce.
Prosím poraďte mi, co dělat, nemohlo by se jednat o kvasinkovou infekci?