Dcera ma strašně veliké bříško

9
30.01.18

Dobrý den,

dceři jsou 2 roky a 4 měsíce a váží 18,3 kg. A měří něco malo pres 90 cm. Má strašně veliké bříško, a musím na ni kupovat o číslo, někdy i o dvě velikosti větší oblečení, dost me to trápí. Vůbec nechce jíst ovoce nebo zeleninu, i když to vidí u mě, max. tak ten banán a do mandarinka kousne a vycucá šťávu a zbytek zahodí. Než jí byly dva roky, tak jedla hodně jogurty, ale teď sní max 1 za dva dny. Jí akorát dětské kapsičky s presnídávkou, dětské sušenky a občas jídlo, co uvařím. Přítel jí ale kupuje i čokolády, brambůrky, dětská pitíčka, atd. Já to moc kupovat nechci, ale přítel to koupí cestou z práce a řekne, ať si dá.

S dcerou chodim jednou týdně na dětské cvičení a plavání, a snažím se s ní chodit často ven, ale přítel ji vždycky po vyžádání vezme a nosí ji.

Co mám dělat, aby neměla tak veliké bříško? Ostatní maminky se na nás divně koukají a já nechci, aby byla tak veliká.

Předem děkuji

Mgr. Kamila Jančeková
12.02.18

Dobrý den, bylo by dobré posoudit růst za celé dětství, zda byla vždy větší, nebo došlo k nějakému zvratu. Nicméně z toho, co píšete mi vyplývá jako zásadní, promluvit si s přítelem a zvolit pokud možno podobný přístup k budování stravovacích a pohybových zvyklostí vaší dcery. Stále do velké míry to, co jí, určujete vy. Snažte se tedy, abyste jí nabízela jídelníček, s jakým budete spokojená. To, že třeba nesní vše, je druhá věc. Ale bude vidět, že takhle by to mělo vypadat a nefunguje to tak, že když nesní svačinku, kterou jí maminka nachystala, dostane místo ní přesnídávku nebo snad něco z toho, co píšete, že jí nabízí váš přítel. Myslím že kapsička nebo přesnídávka jí stačí jedna za den. Pokud bude mít možnost vzít si víc, pravděpodobně to vždy upřednostní před ostatním méně sladkým a na jazyku lahodným pokrmem. V pohybu se jí snažte jít také příkladem, snažte se trávit čas venku a aktivně, společně. Děkuji za dotaz.

Mgr. Kamila Jančeková

Další otázky z poradny

Strava 11. měsíčního a kojení Lidym Přijato: 23.01.18 Zdpovězeno: 29.01.18 Odpovídá: Mgr. Kamila Jančeková
Dcera odmítá jíst Adela088 Přijato: 17.01.18 Zdpovězeno: 18.01.18 Odpovídá: Mgr. Kamila Jančeková
Dítě nejí kousky v jídle Teruš95 Přijato: 12.01.18 Zdpovězeno: 29.01.18 Odpovídá: Mgr. Kamila Jančeková
Podávání UM v jiném věku, než pro jaký je určené Terkacze Přijato: 08.01.18 Zdpovězeno: 08.01.18 Odpovídá: Mgr. Kamila Jančeková
Potíže s kousky v jídle u 10měsíčního yzx Přijato: 12.12.17 Zdpovězeno: 29.01.18 Odpovídá: Mgr. Kamila Jančeková