Financování rekonstrukce bytu

Anonymní
22.01.19

Dobrý den,

chtěla bych poradit, jak zafinancovat rekonstrukci družstevního bytu. Já jsem pěstounka, partner je v invalidním důchodu.

Má to vůbec řešení kromě nástupu na HPP?

Děkuji předem za odpověď

H.

David Krček
23.01.19

Dobrý den,
odpověď si dovolím rozdělit do dvou částí.

Pro financování rekonstrukce je nutné vybrat vhodný typ úvěru. Jelikož se jedná o řešení Vaší bytové potřeby, můžete využít financování z nabídky stavební spořitelny, kde najdete produkty s delší splatností, které tolik nezatíží Váš rodinný rozpočet a mají nižší úrokovou sazbu než klasické neúčelové spotřebitelské úvěry. Je ale potřeba počítat s o něco větším množstvím podkladů pro vyřízení, např. se souhlasem družstva s rekonstrukcí, rozpočtem plánovaných prací či s následným doložením faktur a daňových dokladů pro prokázání účelu.

Banky obecně rozlišují několik kategorií akceptovatelných příjmů. Jedná se nejčastěji o tzv. příjmy hlavní a příjmy vedlejší. Zde je mezi bankami rozdíl, zejména pokud se jedná o akceptaci příjmů plynoucích z pěstounské péče a rozlišují se i jednotlivé stupně invalidních důchodů. Doporučuji obrátit se na odborného finančního poradce, který Vám pomůže najít dostupné řešení Vašeho bydlení.

Pěkný den

David Krček

David Krček
Produktový manažer Wüstenrot

Další otázky z poradny

Hypotéka z bytu na dům Anonymní 15.01.19
Prodražení rekonstrukce Anonymní 02.11.18
Základní deska a úvěr ze stavební spoření Anonymní 29.10.18
Financování kotle Anonymní 29.10.18
Bydlení pro mladou rodinu Anonymní 26.10.18