Kdy udělat těhotenský test?

14.01.13

Dobrý den,
po 11 dnech po pohlavním styku jsem dostala menstruaci, je normální jako jindy, trvala 3 dny. Avšak se u mě objevily příznaky jako mléčný výtok, nafouklé břicho, zvětšená ňadra. Proto jsem 13 den po styku udělala test, ale negativní.

Příznaky však pořád mám. Chci se zeptat, jestli je možné, abych byla těhotná. Popřípadě kdy je vhodné udělat test?

Děkuji.

MUDr. Mária Procházková, PhD, MPH
23.01.13

Těhotenský test má význam dělat min. 5 dnů po vynechání menstruace. Do té doby nejsou testy schopny případné těhotenství zjistit, Zmíněné příznaky mohou způsobit i jiné hormonální změny, např. po proběhlé ovulaci…

MUDr. Mária Procházková

www.nemocnicemelnik.cz/…cke-oddeleni

Další otázky z poradny

Vyšetření po úmrtí plodu Dastula1 Přijato: 13.01.13 Zdpovězeno: 25.01.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Antikoncepce po porodu Radka Sarka Přijato: 12.01.13 Zdpovězeno: 25.01.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Sražená krev v 11.tt vercao Přijato: 10.01.13 Zdpovězeno: 25.01.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Pohlaví dítěte podle ovulace? fogal Přijato: 09.01.13 Zdpovězeno: 23.01.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Kyselina listová po potratu supermamaa Přijato: 08.01.13 Zdpovězeno: 25.01.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH