Menstruace po operační hysteroskopii

1
15.06.25

Dobrý den,
Je mi 53 let, 2 porody, matka CA dělohy,
26.5.25 jsem podstoupila operační hysteroskopii z důvodu zvětšené děložní sliznice. Před zákrokem jsem již cca 2 roky nemensruovala, jen velmi sporadické zašpinění. Dnes 15.6.25 jsem začala krvácet, možná menstruovat, cítím tlak a trochu bolest v podbřišku, jako při menstruaci. Myslela jsem, ze už jsem v přechodu a ms se už nedostaví, je prosím tento stav fyziologický?
Na ko po zakroku jsem byla, ale Mudr mě nepřihlížel, jen jsem dostala zprávu, že hystologie byla negativni.
Předem děkuji za odpověď.

MUDr. Jiří Škultéty
16.06.25

Dobrý den,

ano, může se to po zákroku stát. Není to důvodem k obavám, uvidí se pak co bude potom. Pokud by se krvácení opakovalo, je to důvodem ke kontrole.

MUDr. Jiří Škultéty
www.jstmedical.cz

V poradně odpovídá

MUDr. Jiří Škultéty

Specializace: Gynekolog
Pracoviště: JST Medical Pro, s.r.o.

Další otázky z poradny

Dia těhotenství, kdy poprvé na kontrolu? Anonymní Přijato: 14.06.25 Zdpovězeno: 16.06.25 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Agolutin a děložní sliznice Nikca3381 Přijato: 12.06.25 Zdpovězeno: 16.06.25 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Bolesti zad a zvraceni Deny_2607 Přijato: 10.06.25 Zdpovězeno: 12.06.25 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
Tělísko po porodu Anonymní Přijato: 09.06.25 Zdpovězeno: 12.06.25 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty
pH pochvy Jana227 Přijato: 07.06.25 Zdpovězeno: 09.06.25 Odpovídá: MUDr. Jiří Škultéty