Otáčení ze zad na bříško
Dobrý den,
moji dceři je 7 měsíců a nepřetáčí se ze zad na bříško. Jen pokud ji otočím na bříško, tak se sama přetočí na záda. Snažím se s ní už měsíc cvičit, ale stačí, když ji jen přetočím na bok a už se zase hned přetáčí zpátky na záda. Jen pokud ji na boku přidržím, tak se občas dotočí na břicho. Na bříšku není ráda už od narození, pást koníčky začala ve třech a půl měsících. Na prevenci jdeme až za měsíc, mám se nějak znepokojovat nebo je zkrátka pomalejší a jede si s vým vlastním tempem?
Děkuji za odpověď.
Hanka
Dobrý den pí. Hanko,
zatím bych se vývojem neznepokojovala.U pohybového vývoje je tolerovatelná odchylka + - 6 týdnů a začátek otáčení je v 6 měsících. S pozdravem. Tesařová Klára
Další otázky z poradny
| Brnění končetin a nástřih | Estra | Přijato: 16.03.15 | Zdpovězeno: 29.03.15 | Odpovídá: Tým terapeutů z Centra Roseta a Dobřichovice |
|---|---|---|---|---|
| Brnění nohy a bolesti páteře | Jančakecalka | Přijato: 15.03.15 | Zdpovězeno: 29.03.15 | Odpovídá: Tým terapeutů z Centra Roseta a Dobřichovice |
| 14měsíční dcera nechodí | skalinka | Přijato: 03.03.15 | Zdpovězeno: 29.03.15 | Odpovídá: Tým terapeutů z Centra Roseta a Dobřichovice |
| 14měsíční nechodí | Aact | Přijato: 20.02.15 | Zdpovězeno: 29.03.15 | Odpovídá: Tým terapeutů z Centra Roseta a Dobřichovice |
| Matrace a polštář pro 2letou | BaMaK | Přijato: 17.02.15 | Zdpovězeno: 29.03.15 | Odpovídá: Tým terapeutů z Centra Roseta a Dobřichovice |