Pozitivní testy, lékař těhotenství vyloučil
Dobrý den,
mohla bych být těhotná i přesto, že mi můj lékař řekl, že těhotná určitě nejsem a těhotenské testy jsou k ničemu?
Abych to vysvětlila: 1.1.2012 jsem měla dostat menstruaci, ale nedostala, tak jsem si 2.1. a též i 3.1. udělal dohromady tři testy. Všechny byli pozitivní, tak jsem se rozhodla pro návštěvu u lékaře. Lékař mě nejprve prohlédl, pak mi udělal ultrazvuk a nakonec mi řekl, že těhotná určitě nejsem, a to kvůli tomu, že jsem neměla zvětšenou dělohu a na ultrazvuku nebylo nic vidět. Jen snad že jsem tam měla něco se sliznicí. Nakonec mi píchnul injekci na vyvolání.
Vím, že by to asi měl vidět, ale dělala jsem si již 7 testů a všechny vyšly pozitivně. Mohu se zeptat, zda tedy mohu být těhotná?
Mockrát děkuji.
Na UZ bývá těhotenství vidět při haldinách HCG nad 1000 jednotek. Těhotenské testy z moče nemusí být spolehlivé, v případě nejasností je lepší provést test z krve. Ten rozhodne. Může se totiž jednat o mladší těhotenství, než odpovídá době vynechání menstruace. Proto se doporučuje dělat testy i z moče min. týden po vynechání menstruace. Doporučuji test HCG z krve, nejlépe dvě hodnoty ob den (aby byl vidět trend hladin) při pozitivním výsledku kontrola UZ.
MUDr. Mária Procházková
Další otázky z poradny
| Zánět močového měchýře spojený s pohlavním stykem | Anonymě | Přijato: 04.01.13 | Zdpovězeno: 17.01.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
|---|---|---|---|---|
| Těhotenství po vysazení Depo Provera | hankamisa | Přijato: 04.01.13 | Zdpovězeno: 17.01.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| 34. týden a bolesti | brumi | Přijato: 03.01.13 | Zdpovězeno: 15.01.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Menstruace, nebo očistky? | Kaculela | Přijato: 02.01.13 | Zdpovězeno: 14.01.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Svědění a prášky na iminutu | po1 | Přijato: 02.01.13 | Zdpovězeno: 14.01.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |