Probiotika v tabletkách při kojení

101
26.09.19

Dobrý den,

synkovi jsou přes 2 týdny a kvůli infekci musím brát antibiotika. Žiju v Anglii a jediná probiotika, která jsem našla jsou v tabletkách.

https://www.provenprobiotics.co.uk/…ey-nutrients?…

Kojím a malého stále bolí bříško a trápí ho prdíky. Jsou tato probiotika vhodná a dostanou se do mléka, aby je měl i malej?

Předem děkuji za odpověď

Ludmila Nutricia
27.09.19

Dobrý den, probiotika se do mléka nedostanou, protože jsou zachycena Vaším trávicím traktem. Část probiotik zůstane v žaludku vlivem kyselosti žaludeční šťávy a část se dostane do střev, kde mohou působit. Pokud Vy jako kojící užíváte antibiotika, probiotika si nasaďte kvůli sobě, aby střevní sliznice mohla být více chráněna před působením antibiotik. Do mléka se tato probiotika ale nedostanou. Avšak i mateřské mléko obsahuje určité kmeny probiotik, jejich složení a množství je specifické u každé kojící ženy. Pokud miminko má problém s bolením bříška a kolikami, pak je potřeba probiotika pro kojence nasadit přímo jemu. O vhodném přípravku pro kojence se poraďte v lékárně. Preparáty, které jsou v ČR se liší od těch, které jsou dostupné v zahraničí. Pěkný den, Ludmila, NUTRICIA.