Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Průjem po laringitidě

lůcaD se ptá 09.05.11

Dobý den,

dceři je 6 měsíců, po šestinedělí prodělala vdechnutí mléka do plic a byla 48 hod. v umělém spánku. Od té doby byla zahleněná, někdy chrčela více a někdy méně. V 5 měsících prodělala nález na průduškách, který se léčil kortikoidy (čípky). Po doléčení za necelý týden prodělal laringitidu a byla velmi zahleněná a skončilo to velkými průjmy.

Prosím, jak máme postupovat s případnou prevencí a zda se s takovými dětmi může chodit ven (mám pocit, že se venku vždy zhorší). Myslíte si, že dcera bude náchylnější na tyto nemoci? Jak na průjem?

Děkuji

MUDr. Maja Stříteská odpovídá 11.05.11

DD, rozhodně ven ano, ale oblečnou přiměřeně - nepřestrojovat moc atd…a ne mezi chrchlající lidi, ale někam, kde nemůže od nikoho kýchajícího něco chytit (problém je i čekárna u mudra- dohodnout s mudrem vstup přímo …), vy nejezte mléčné potraviny, pokud kojíte, pokud je na UM, zkusit bez bílk. kravs.mléka…, kojit co nejdéle, pozor po půl roce věku je imuunita dítěte nejhorší, trvá to tak do 11měsíce !!, pokud přikrmujete, na průjmy rozmix. mrkev, pokud nejste alergik , tak poté mixlý banán. pokud máte blinkací dítě, rozhodně co nejvíc omezit bílk.kravs.mléka (vše- sýry, máslo, jogurty…ex), zahušťovat Nutritonem.
stříteská

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.