Silná menstruační bolest
Dobrý den,
už několik měsíců mívám silné křeče v podbřišku během menstruace. Bude mi 20 na a menstruuji skoro 8 let. Vždy jsem mývala křeče, ale teď jsou daleko silnější a spíše na konci krvácení. Hormonální antikoncepci zatím neberu.
Co by mi mohlo pomoci? A je normální bolest až na konci krvácení?
Děkuji za odpověď.
Příznak, který poposujete může někdy provázet tzv. endometriózu. To je výskyt sliznice,která normálně patří jenom do dělohy, v jiném místě (pobřišnice, vaječníky…)
Doporučuji vyšetření na gynekologii, někdy je nutná i laparoskopie k ověření nálezu. Podle toho se řídí další postup.
MUDr. Mária Procházková
Další otázky z poradny
| Časné těhotenství a noční směny | Kloma37 | Přijato: 05.09.13 | Zdpovězeno: 01.10.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
|---|---|---|---|---|
| Donošení druhého dítěte | Jahodik | Přijato: 05.09.13 | Zdpovězeno: 01.10.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Gravitest týden po styku | ucitelka89 | Přijato: 04.09.13 | Zdpovězeno: 01.10.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Krvácení mezi cykly | Alumina | Přijato: 03.09.13 | Zdpovězeno: 01.10.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Jak se pozná samovolný potrat | Lillia | Přijato: 02.09.13 | Zdpovězeno: 11.09.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |