Vliv Fraxiparinu na odlučování placenty

13.11.13

Dobrý den,

ve 22 tt jsem začala krvácet a byla mi zjištěna placenta v rodidlech, která přesahovala necelé 2 cm přes branku. Byla jsem na 4 dny hospitalizována v nemocnici a poté propuštěna domů, kde jsem poctivě dodržovala klidový režim. Bohužel jsem začala opět silně krvácet v 27. týdnu s tím, že se začala odlučovat placenta a já musela podstoupit akutní císařský řez a miminko bohužel po 3 dnech zemřelo. V těhotenství jsem si píchala Fraxiparin 0.4, protože mám Leidenskou mutaci v heterozygotním stavu.

Nemělo to na to také vliv, že jsem začala tak silně krvácet a že ta placenta se začala odlučovat? A pročpak se vůbec musí Fraxiparin píchat v těhotenství, k čemu to slouží a co by se stalo, kdybych si ho příští těhotenství vůbec neaplikovala?

Děkuji za odpověď.

MUDr. Mária Procházková, PhD, MPH
17.11.13

Fraxiparin je podáván jako prevence tvorby nežádoucích sraženin. Nemá vliv na krvácivost. Problémem v proběhlém těhotenství bylo špatné umístění placenty, ne podání Fraxiparinu. Proto v další graviditě respektujte doporučení a dodržujte doporučenou léčbu.
Teď je pro vás obtížné období. Věřím, že příště dopadne vše dobře.

MUDr. Mária Procházková

www.nemocnicemelnik.cz/…cke-oddeleni

Další otázky z poradny

Vyšetření těhotenské cukrovky přes glukometr marrry Přijato: 11.11.13 Zdpovězeno: 16.11.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Krvácení mimo menstruaci MarkétkaBeruška Přijato: 11.11.13 Zdpovězeno: 16.11.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Prodloužený menstruační cyklus po revizi Grainee Přijato: 10.11.13 Zdpovězeno: 14.11.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Vliv barvení vlasů na otěhotnění Beruška84 Přijato: 10.11.13 Zdpovězeno: 13.11.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH
Cipralex a Euthyrox v těhotenství Lucis84 Přijato: 09.11.13 Zdpovězeno: 11.11.13 Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH