Vliv Fraxiparinu na odlučování placenty
13.11.13
MUDr. Mária Procházková, PhD, MPH
17.11.13
Fraxiparin je podáván jako prevence tvorby nežádoucích sraženin. Nemá vliv na krvácivost. Problémem v proběhlém těhotenství bylo špatné umístění placenty, ne podání Fraxiparinu. Proto v další graviditě respektujte doporučení a dodržujte doporučenou léčbu.
Teď je pro vás obtížné období. Věřím, že příště dopadne vše dobře.
MUDr. Mária Procházková
Další otázky z poradny
| Vyšetření těhotenské cukrovky přes glukometr | marrry | Přijato: 11.11.13 | Zdpovězeno: 16.11.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
|---|---|---|---|---|
| Krvácení mimo menstruaci | MarkétkaBeruška | Přijato: 11.11.13 | Zdpovězeno: 16.11.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Prodloužený menstruační cyklus po revizi | Grainee | Přijato: 10.11.13 | Zdpovězeno: 14.11.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Vliv barvení vlasů na otěhotnění | Beruška84 | Přijato: 10.11.13 | Zdpovězeno: 13.11.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
| Cipralex a Euthyrox v těhotenství | Lucis84 | Přijato: 09.11.13 | Zdpovězeno: 11.11.13 | Odpovídá: MUDr. Mária Procházková Ph.D, MPH |
Dobrý den,
ve 22 tt jsem začala krvácet a byla mi zjištěna placenta v rodidlech, která přesahovala necelé 2 cm přes branku. Byla jsem na 4 dny hospitalizována v nemocnici a poté propuštěna domů, kde jsem poctivě dodržovala klidový režim. Bohužel jsem začala opět silně krvácet v 27. týdnu s tím, že se začala odlučovat placenta a já musela podstoupit akutní císařský řez a miminko bohužel po 3 dnech zemřelo. V těhotenství jsem si píchala Fraxiparin 0.4, protože mám Leidenskou mutaci v heterozygotním stavu.
Nemělo to na to také vliv, že jsem začala tak silně krvácet a že ta placenta se začala odlučovat? A pročpak se vůbec musí Fraxiparin píchat v těhotenství, k čemu to slouží a co by se stalo, kdybych si ho příští těhotenství vůbec neaplikovala?
Děkuji za odpověď.