Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zánět dásní u korunky

anezka007 se ptá 22.11.18

Dobrý den.

Mám dotaz ohledně zánětu dásní. Pravidelně chodím na dentální hygienu, po konzultacích s hygienistkou čistím správně, používám mezizubní kartáčky, sólo, dentální nit a správným způsobem čistím měkčím kartáčkem. Dásně nekrvácí ani nebolí, prý je mám v mírném, ale dlouhodobém zánětu.

Hlavní problém, kde je dáseň často citlivější, je oblast korunky (keramika, stolička dole). Před časem se mi pod zubem vytvořil i zánět, po rentgenu udělali resekci a nasadili 5denní antibiotika. Dnes je to tři týdny od zákroku a já cítím po vyčištění mezizubních prostor typický zápach pro zánět a dásně jsou zas citlivější.

Dentální hygienistka říkala, že můj problém je také pro dlouhodobou hormonální nerovnováhu a nedostatek spánku (dvě těhotenství a dlouhé kojení). Ted už ale kvůli antibiotikům nasazených při zákroku nekojím, spánek se velmi zlepšil, ale dáseň zlobí dál. Jím vitamín C, zacla jsem kloktat a pít šalvěj, čistím poctivě.

Co mužů ještě více udělat? Co voda Corsodil? Nebo doplňky stravy? Taky by mě mrzelo, přijít o tento zub, korunka je 5 let stará a stala mě 6000 korun.

Děkuji

MDDr. Zdeněk Řehoř odpovídá 03.12.18

Dobrý večer,

pokud dodržujete výše zmíněné, nevidím důvod, proč by vás mě zub zlobit. Zkuste navštivit vašeho zubního lékaře, aby danou věc prozkoumal. Bez bližšího ohledání nejsem schopen dobře posoudit možnou příčinu.

MDDr. Zdeněk Řehoř
zubní lékař

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.