Nemocnice Chomutov, o.z., Gynekologicko-porodnické oddělení

V porodnici lze rodit o 35. týdne těhotenství.

Porodnice klade důraz na domácí prostředí i v rámci porodních sálů, což se plně slučuje se zdejším novým moderním zařízením. V pokoji, kde rodička tráví první dobu porodní lze využít různá relaxační zařízení, např. speciální vanu. Zdejší personál přistupuje ke každé budoucí mamince individuálně.
Doprovod u porodu je možný a není zpoplatněný.

V porodnici je k dispozici celkem šest nadstandardních pokojů za cenu 600, resp. 400 korun za noc. Cena závisí na tom, zda má maminka sociální zařízení pouze pro sebe nebo se o něj dělí s další maminkou.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Chomutov, o.z., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 65x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Michal Zeman, Ph.D.

Porodnice: +420 474 447 291

Novorozenecké oddělení: +420 477 112 855

Adresa: Kochova 1185, Chomutov 430 12

URL: http://www.kzcr.eu/cz/cv/pro-pacienty/zdravotnicka-pracoviste/gynekologicke-a-porodnicke

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Chomutov

866
07.05.20

Rodila jsem teď 6.4. a co se týče porodních sálů nemohla jsem si stěžovat, ba naopak. Skvělý personál, díky kterému to bylo daleko snazší. Za to oddělení šestinedělí nic moc, dětské sestřičky super, ale ostatní sestry… no tak půlku bych vyměnila..... a vůbec noční směny byly děs

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě nezapomeňte oblečení pro mimčo a plenky, pro sebe poporodní vložky

05.09.19

Mám velmi dobrou zkušenost s porodnicí, starali se o nás všichni od sester na šestinedělí až po lékaře, lékařky, sestry, anesteziology na sále. Můj porod vyústil až k císařskému řezu, který byl zkomplikován, ale vše nakonec proběhlo dobře a oba, já i syn, jsme v pořádku. Děkuji tedy všem, kdo tam 30. 8. byli, omlouvám se, jména nevím. Jste skvělý tým. :-)

639
31.10.18

Vše v pořádku jako při prvním porodu. Nemůžu si na nic stěžovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení na mimčo.

02.10.18

Poporodní péče: vybavení z doby kamenné, monitor dechu nefunkční.

25
16.04.18

Rodila jsem zde v únoru 2015 a co s týče porodu samotného, měla jsem jen několik málovýhrad. Měla jsem vyvolávaný porod, takže už od samého začátku nic přirozeného. Toho tedy hodnotit příliš nemohu, ale vedení porodu a i paní doktorka byly OK. Měla jsem velké poranění a snažila se, abych měla co nejmenší jizvu.

Ale od převozu na šestinedělí hrůza. Ztratila jsem hodně krve a potřebovala pomoct při cestě na WC, což mi přivolaná sestřička dost vytkla. Příště jsem šla již sama a přidržovala jsem se, kde se dalo. Kdykoliv jsem potřebovala radu či pomoct, setkala jsem se s s neochotou, někdy si přidala i jako blbec. S kojením také příliš nepomáhají. Nebylo to tak se všemi sestřičkami, ale u většiny ano.

Takže porod OK, následný pobyt děs.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

košile, oblečení pro dítě

4208
19.12.17

S porodnicí mam dvě zkušenosti. Jednu z roku 2012, kdy jsem na svět přivedla nedonošeného prvního syna (zkušenost jsem tu psala) a druhou z letošního roku.

Po prvním porodu jsem byla riziková pacientka. Do těhotenské poradny jsem chodila k MUDr. Svobodovi. A byla jsem spokojená.
Pak si mě převzala MUDr. Capková. Ta byla strašně hodná a milá. S ní jsme se dohodili na termínu vyvolání. Dala mi vybrat datum.
Při příjmu mě příjimala mladá né moc příjemná porodní asistentka, která pořád koukala na hodiny a odpočítavala čas, kdy půjde domů. Modlila jsem se, aby zítra na moje vyvolávaí měla volno. Díky bohu měla.

Jako porodní asistentka tam byla Jana Stejskalová. Ta byla uplně úžasná! A děkuji jí hodně moc, že to se mnou vydržela!
Jako doktorka tam byla MUDr. Capková. Co víc si přát. Jenže porod skončil sekcí. Pro nepostupující porod. Díky bohu.

Na pooperačním byla šílená sestra. Řekla jsem jí, že se mi špatně dýchá a mám ucpaný nos. Ona se mě zeptala, zda tu mám kapky do nosu (běžně si na operaci a k porodu beru domácí lékarničku, :D :D ale ted jsem ji zapomněla no :D :D). Ráno byla taky šílená. Když mě měla postavit na nohy, tak jí říkám, jak mám vstát, aby mě to nebolelo, a odpověd: „Snad už jeden císař máte za sebou, ne?!“ Vyměnila se směna a uplně super! Sluníčka.

Na šestinedělí - sestřičky uplně super.

Novorozenecké mě hodně zklamalo. Byla jsem vedená jako druhorodička (mezi porody mám rozdíl 5 let), tak si to musím vše pamatovat. Neukázali mi koupání (ani při mé prosbě, aby tam u toho aspoň byly a jen koukaly - ne-e) a neukázaly, jak správně kojit (kojila jsem přeci dva roky). Domů jsem šla s uplně krvavýma bradavkama. celá bolavá. :-( Děs.

Kdybych si měla vybrat porodnici pro další dítě, už bych tam asi nešla. Ale jinak personál na sále super, šestinedělí také, jen to novorozenecké mě hodně zklamalo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy. :D Ale nééé, nebylo to tam zase až tak špatné. :D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, příbor, toaleťák.

96
30.06.17

V porodnici jsem rodila v květnu 2016. Jsem maximálně spokojená, jak s personálem na sále, tak s lékaři a sestrami na šestinedělí a novorozeneckém. Ochotně mi poradili s čímkoliv, do ničeho mě nenutili, netlačili. V prosinci budu rodit své druhé dítě a rozhodně opět tam.

35
31.03.17

Rodila jsem v chomutovské porodnici v polovině ledna 2017 v dopoledních hodinách.

První dobu porodní jsem měla docela rychlou, v druhé době porodní jsem měla slabé a krátké kontrakce, takže trvalo třičtvrtě hodiny než přišel syn na svět. Naštěstí jsem v tu dobu rodila sama, žádná jiná rodička tam nebyla, za což jsem ráda. Děkuji za obrovskou trpělivost a milý a profesionální přístup doktorce Lence Křížové a porodní asistentce Drahušce. Moje zkušenost z porodního sálu je vynikající.

Na oddělení šestinedělí jsem strávila deset dní, syn měl silnou novorozeneckou žloutenku. Měla jsem nadstandartní pokoj se společným sociálních zařízením s dalším nadstandardem.

Veškerý personál z oddělení šestinedělí naprosto skvělý, všechny sestry milé a ochotné, bez vyjímky, zejména starší sestřička Maruška - učiněný anděl, lékaři rovněž, včetně paní uklízečky.

Tady musím zmínit zejména MUDr. Jana Jonáše(staniční lékař), fantastický, milý a empatický lékař! Chodila jsem k němu před porodem také do poradny. Všem maminkách jej doporučuji, kéž by bylo takových lékařů jako je on víc a to na všech odděleních. Skutečně nepřeháním.

Jediné negativum bych viděla u dětských sester. Jak již píší ostatní maminky, panuje zde „zvláštní systém“, některé dětské sestry na vás koukají jako na pitomce, vždyť to přece máte vědět, každá říká něco jiného a vše se děje v takovém tom pro ně zaběhnutém stereotypním rytmu, který nestíháte jako prvorodička pobírat.

Ale abych všechny neházela do jedno pytle, byly zde čtyři velice milé dětské sestry, par jich bylo neutrálních a bohužel i dvě vyloženě nepříjemné, kdy jsem si i pobrečela, jméno bohužel nevím, ale rozhodně by si jedna z těchto sester zasloužila, aby byla „pošpiněná na internetu“. No každé ráno jsem se modlila, aby tahle neměla zrovna službu.

Jinak lékaři z novorozeneckého oddělení byli všichni příjemní.

Na chomutovské porodnici se mi líbí také to, že i když nemáte nadstandartní pokoj, tak budete pokoj sdílet pouze s jednou maminkou. A sociální zařízení mají vždy dva pokoje společné.

I přes negativní zkušenost s dětskými sestrami tuto porodnici doporučuji.

Personál:

MUDr.Lenka Křížová, PA Drahuška, MUDr.Jan Jonáš

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše musíte mít vlastní, na sebe i na miminko, kromě dětské kosmetiky a lihu na pupík.

29.12.16

Rodila jsem před Vánoci. Co se týče porodního sálu, nemám jediné výhrady. Jsem přesvědčena, že doktoři jsou zde kvalitní.

Po porodu mě odvezli na pokoj. Měla jsem nadstandart. Ráno jsem si měla dojít na wc, motala se mi hlava, chtěla jsem zazvonit, ale zvonek k přivolání nereagoval. Čekala jsem teda asi hodinu a půl, než se na mě přišla podívat sestra! Kdybych spadla, nikdo o mne neví. Následující dny, otřesné chování dětských sester, které jsou zabarikádované na sesterně. Ráno přijdou udělat desinfekci, vizita a jak je dlouhý den, nikdo za vámi nepřijde, jak vám jde kojení, jak zvládáte péči o novorozence, prostě nic! Pokud něco chcete, musíte si přijít zaťukat. A to pak s vámi mluví, jako s totálním pitomcem. Že jste je vyrušila…

To,že jste prvorodička zajímalo opravdu jen pár sester, abych je neházela všechny do jednoho pytle. Za mě, porodní sál,lékaři dobří, oddělení šestinedělí - sestry si tam přijdou odsedět službu, nějaká starost, jak zvládáte kojení, péče o novorozence po zbytek pobytu žádná. Nedejbože, že by jste večer potřebovaly pomoci a vyrušily je!

Díky této zkusenostu bych do Chomutova už nešla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si prakticky vše své a to i když jste na nadstandartu, není tu ani toaletní papír.

17.10.16

Rodila jsem císařským řezem 1.1.2012. Oba jsou moji strážní andělé a mají můj dík za život mého nejmladšího syna. Sál mám dost v mlze, tam mi příjemně nebylo.

Míšánka jsem viděla až 3.1.v Mostě, ale jizva je nepatrná a vše se neuvěřitelně rychle zhojilo. Dva dny po porodu už jsem lítala po schodech a hledala miminko. A děvčata, už jsem přestala ten den brát i injekce na bolest, ačkoliv to lékaři měli za pošetilé. Miminka jsou lékem na všechny bolesti.

Personál po porodu se ke mě choval v CV velmi mile. Snažili se mi maximálně vyhovět. Most ovšem jedna veliká katastrofa.

Personál:

MUDr. Pondělíček, MUDr.Vejběrová

69
02.10.16

S touto porodnicí jsem byla velice spokojena. Péče sester a doktorů byla super, všichni byli velice ochotní.

Jediné, co bych vytkla, jsou stará okna a sociální zařízení v budově.

Po mé zkušenosti bych určitě šla rodit zase do Chomutova.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečky na miminko na každý den, plenky, přebalovací podložky, porodnické vložky, vlastní příbor, dostatek pití.

302
24.05.16

Byla jsem prvorodička. Dceru jsem zde porodila bez problémů přirozenou cestou 15.10.2014. Na porodnici si nemohu stěžovat, personál byl milý. Před porodem mi vše důkladně několikrát vysvětlili.

Personál:

MUDr. Hana Kreháková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro maminku: gumové pantofle, ručník, příbor, župan, několik nočních košil-tato porodnice
košile nezapůjčuje, porodnické vložky a síťované kalhotky, samozřejmě hyg.potřeby a toaleťák.
Pro miminko: oblečení - jak vám miminko dají na pokoj své oblečení si berou a
musíte si miminko dát do svého, plenky, dudlík. Na koupání látkovou plenku
(svou), jinak krémy na pokožku a prdelku, dokonce i líh na pupíček jsem měla na
pokoji - nemocniční.

30.03.16

Za mne mohu jen doporučit. Na pokojích máte své soukromí včetně sprchy a toalety, porodní sál super. Možnost použít vanu řadím mezi +. Přístup personálu, ať už na sále nebo na oddělení, naprosto skvělý.

Jestli budu ještě někdy rodit, tak jedině Chomutov.

14
19.03.16

Rodila jsem zde 1. března 2016 a nemůžu si stěžovat. Na příjmu k porodu jsem byla napřed trochu překvapená, když se mi přišel představit doktor Jonáš - na první pohled o nějaký ten rok mladší než já (je mi 30), ale můžu říct, že byl opravdu šikovný. R

odila jsem koncem pánevním, u porodu jsem měla výše uvedeného MUDr. Jonáše a MUDr. Pondělíčka-vtipálek, optimista s dobrou náladou - měl humor na porodním sále, když já tam málem „umírala“ bolestí, takže nálada byla dobrá a oběma pánům doktorům patří velké díky. PA Michaela Pýchová také moc hodná, šikovná, milá. Bohužel si nepamatuji jména všech ostatních, kdo o mě i o mou dcerku pečovali, ale opravdu nemám k nikomu výhrady.

Snad jen kojení mě trošku rozhodilo, respektive rady sestřiček, protože každá radila něco jiného, ale od každé jsem si vzala něco. Na miminka používají kosmetiku Hipp, takže také spokojenost, že je mimčo opečováno dobrou kosmetikou a krásně voňavé. :-) Já měla doma zakoupenou kosmetiku Nivea Baby, ale tak moc jsem se v porodnici zamilovala do vůně Hippu, že jsem si ho hned po návratu z porodnice musela koupit a Niveu teď patlám na sebe. :-)

Personál:

MUDr. Jonáš, MUDr. Pondělíček, PA Míša Pýchová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Optimismus, klid a někoho k porodu jako psychickou podporu. A hroznový cukr-může se cucat mezi kontrakcemi. Já jsem se to sice dozvěděla až po porodu, takže si ani dost dobře nedokážu představit, jestli bych na něj měla pomyšlení v těch bolestech, ale třeba to někomu pomůže…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Buď gumové botky do sprchy nebo starší ručník, který si tam člověk dá na zem, aby si měl na co stoupnout, až vyleze ze sprchy.

1139
20.02.16

Ač můj porod skončil akutním cs, tak si nemůžu stěžovat ani na sál, tak ani na porodnické či novorozenecké oddělení. Vše bylo suprově vysvětleno a přístup báječný. :)

Personál:

MUDr. Dolha

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a na vše se zeptat.

11.02.16

Také jsem rodila v nemocnici Chomutov. Celkový porod byl v pohodě na sále i na hekárně. ;)

Přístup doktorky i sestřičky byl ochotný a starostlivý. Bohužel to je jediné pozitivum. Pak jsem ležela 5 dní v nemocnici. Přístup jedné sestřičky k prvorodičce opravdu necitlivý a neochotný. Připadala jsem si jak největší trubka a první dva dny jsem tam jenom probrečela, a to jsem se jen na pár věcí optala. ;( Jméno nevím, ale starší menší brunetka.

Takže za mě doporučit určitě nemohu! Jsem už s mužem domluvena, že u druhého dítka určíte Kadaň. Opravdu hodně záleží, jaký personál zrovna chytnete. Já jsem zrovna mela smůlu na nepříjemný. ;(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Opravdu zvažte jestli nemocnice Chomutov je to pravé. Pokud jste citlivější, a to po porodu určitě budete, tak jsem nechoďte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, příbory, hadrové pleny na miminko, pleny na přebalení.

18.12.15

V této porodnici jsem rodila v srpnu své první dítě, porod byl vyvolávaný. Do poradny k p. doktorovi Jonášovi jsem chodila prakticky celý měsíc před porodem, vždy byl velmi milý a ochotný.

Přijímala mě p. doktorka Dolhá, opět velmi vstřícná, vysvětlila mi postup vyvolávání porodu, udělala poslední UZ. V den porodu měli službu p. doktorka Křížová a p. doktor Pantoflíček, na jejich péči si nemůžu stěžovat. Pravidelně mě kontrolovala zejména paní doktorka, uklidňovala mě i partnera, vysvětlovala jednotlivá vyšetření i postup.

Problém nastal ve chvíli, kdy jsem měla jít na porodní sál, shodou okolností v té době probíhala komplikovaná operace jiné maminky a všichni lékaři byli tam. Ve druhé době porodní jsem dostala silné křížové bolesti a prakticky jsem necítila kontrakce, na sále jsem strávila přes hodinu pod dohledem porodní asistentky (jejíž jméno si raději nepamatuju) do chvíle, než se objevila lékařka a pomohla mi porodit. Porodní asistentka a další sestra nevěděly, jak mi pomoci a na mou snahu, aby zavolaly lékaře, mi sdělovaly, že jsou všichni na sále a že nikdo přijít nemůže. Možná jsem na ně působila jako hysterka, která vyvádí i přesto, že dostala epidurál. Lékaři dorazili naštěstí včas, ovšem až ve chvíli, kdy mému synovi začalo selhávat srdíčko, a pomocí vaxu ho vytáhli.

Co se týká poporodní péče, opět si nemůžu stěžovat. Sestřičky na gyn.-por. oddělení byly všechny velmi pečlivé a ochotné, pravidelně chodily na pokoj. Výhrady mám však k jednání některých sester z oddělení šestinedělí. Chápu, že primární je pro tyto sestřičky péče o miminko, ale asi by nebylo špatné, kdyby některé z nich byly více empatické i k maminkám - zejména prvorodičkám - a jejich hormonálním výkyvům.

Velké výhrady mám k přístupu ke kojení - co sestra, to jiný názor. Možná to bylo tím, že jsem odmítla zhlédnout instruktářní video o kojení, to bývá pravděpodobně jediným informačním zdrojem pro novopečené maminky. Jediné, co se kontrolovalo, bylo správné přisátí miminka u prsu, žádné jiné informace - zejména týkající se přibírání miminka a správné informace týkající se délky a četnosti kojení- nedostanete. Kdybych se řídila radami některých sester, přestala bych během čtrnácti dnů po propuštění z porodnice kojit, možná bych sice patřila mezi ty „šťastnější a lepší“ matky, jejichž bradavku nemá dítě jako dudlík a jež jejich vlastní potomek neterorizuje tím, že chce neustále pít (parafrázuji slova jedné sestry), ale za jakou cenu.

Personál:

MUDr. Lenka Křížová, MUDr. Lukáš Pantoflíček, MUDr. Klára Dolhá, MUDr. Jan Jonáš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit si relevantní informace o kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové přebalovací podložky - hodí se na postel po poporodním krvácení, nafukovací kruh na sezení, více ručníků a nočních košil.

313
29.11.15

Moje zkušenosti prvorodičky s porodnicí Chomutov? Za mě palec nahoru .;) Bohužel, jména doktorů nebo sestřiček si nepamatuji, jen mi utkvěla v hlavě PA Futerová.

Od nástupu k porodu až po den propuštění jsem byla spokojená. Všichni byli ochotní a milí. Pan anesteziolog skrz epidural byl ochotný a ve večerních hodinách v pohodě přišel. Jinde, co jsem se dočetla, že když probudíte večer nějakého doktora atd., tak přijdou naštvaní, co je otravujete. S tímto já mám ale velmi dobrou zkušenost a porodnici Chomutov bych doporučila. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka. :)

9
21.10.15

Rodila jsem 6.8 2015. Vyvolávaný porod - naše maličká byla pěkný macek, podle posledního ultrazvuku 4 kg. Paní doktorka doporučila vyvolat.

Dne 5.8. jsem nastoupila, vyspala se a ráno šla na to. V 9 píchli vodu, 14:58 se drobeček narodil. Na porodním sále jsme byli tři. Strašili, že půjdu poslední, naštěstí jsme šli na řadu druhé. Malé už se chtělo ven. Celou dobu vedl porod pan doktor a ke konci mu přišla na pomoc paní doktorka, jednou mi hupla na břicho a malá vyklouzla - byla konečně tu. Trošku komplikace byly, ale vše nakonec dobře dopadlo. Nechci ostatní strašit. :-)

ODD také suprové až na ta neskutečná vedra. Samozřejmě jsem zapomněla dodat, že přítel byl celou dobu u porodu. Velká podpora, ale občas mě neskutečně prudil, nutil mě neustále chodit, i když už jsem nechtěla. I při porodu pomáhal, dával mi dýchat kyslíku z masky a tak podobně. Malou si samozřejmě podepsal a bylo vidět, že i ta kapička mu málem ukápla dojetím. :-))

Personál:

MUDr. Radek Kochlofl MUDr. Lenka Křížová dětská sestra Pavlínka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat určitě porodní plán, nebát se ptát sestřiček i lékařů, jsou všichni moc ochotní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci pro sebe a dost věcí pro miminko, kojící podprdu, nafukovací kruh na sezení.

06.08.15

Rodila jsem zde v červnu 2015 poprvé a za mě naprostá spokojenost.

S přítelem jsme přijeli v sobotu večer v osm, kdy jsem měla kontrakce po čtyřech minutách. Hned se nás ujala milá porodní asistentka Veronika Hýblová, která se o mě opravdu skvěle starala. Poté mě přišla vyšetřit MUDr. Klára Dolhá a vše vysvětlila. V půl desáté mi PA píchla plodovou vodu a za pět dvanáct jsem šla na sál. V 0:24 se nám narodila holčička. Dceru mi hned dětská sestra ukázala a poté mi jí přinesla přiložit k prsu. Přítel byl od příjezdu až po odvezení na pokoj se mnou, za to jsem byla vážně ráda. Dceru si poté sestra odnesla, abych se trochu vyspala a dali mi jí ráno po vizitě.

Oddělení šestinedělí báječný. Všichni usměvavý, milý a velmi ochotní. MUDr. Lenka Křížová byla má ošetřující lékařka ke které jsem chodila i do poradny, vždy vše vysvětlila.

Na vše vzpomínám s úsměvem a všem velmi doporučuji.

Personál:

MUDr. Klára Dolhá, MUDr. Lenka Křížová, PA Veronika Hýblová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsání dokumentace ještě před porodem hodně pomůže a hlavně se ničeho nebát. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je na seznamu stačí. :-)

68
05.08.15

Byla jsem prvorodička. Syn se mi narodil 4.12.14 ve 21,26 hod.

Za mne maximální spokojenost s personálem na sále (tam jsme stihli při kontrakcích a po porodu i vtipkovat) a spokojenost i na šestinedělí jako takovém. Dost mi pomohli s kojením, čehož si budu vždy nesmírně vážit. Jen mne trochu mrzí informace, které se zde občas podávají, a po měsíci, kdy šla rodit má známá, se jí dostalo úplně opačných informací, než za kterými jsem si pevně stála, protože jsem byla přesvědčená, že na šestinedělí ví nejlíp.

Např. proč mně tvrdili, že kojence první noc po porodu u sebe nemá žádná rodička, z důvodu, aby si odpočinula, a měsíc po mne už ho prvorodička dostane po všech vyšetření hned na pokoj a už jí ho tam nechají? Jen jsem bohužel chytla plné oddělení, takže jsem první noc po porodu „spala“ na gyndě a již nikdy více tedy. Arogantní a bezohledný přístup personálu, hrůza.

Personál:

MUDr. Svoboda Lukáš, sestra Ivanka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Když to šlo dovnitř, musí to jít ven. ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek ručníků, poporodní vložky a kalhotky (doporučuji jednorázové z drogerie), košile na knoflíčky(usnadní přístup k prsům při kojení), pití, pití, pití.

47
05.08.15

Za mě mohu jedině doporučit chomutovskou nemocnici. Od příjmu, porodu i péče na oddělení šestinedělí. Na porod jsem byla připravena asi jako každá maminka a obávaný strach prostě byl. Jelikož byly i menší komplikace, byl strach ještě větší. Ale díky přístupu personálu jsme to hravě zvládli.

Všichni byli skvělí a můžu říct, že ještě v den porodu už jsem se usmívala a byla opravdu spokojená. I pro obávaného tatínka to bylo velice milé překvapení. Druhé miminko bych určitě rodila opět v Chomutově.:) A co se týče sestřiček na oddělení, taky na jedničku. Vše mi jako prvorodičce vysvětlily, ukázaly, pomohly.

Mohu říct, a to jsem 6 dní po porodu, že na svůj první porod budu ráda vzpomínat. Všem moc veliké díky.

Personál:

MUDr. Klára Dolhá, MUDr. Radek Kochlofl, MUDr. Ivana Spišjaková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Brát porod pozitivně - s úsměvem jde přeci všechno snáz. :)
U porodu se přímo nesmějete, to je jasný, ale čím více v klidu a pohodě tím lépe bude.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jestli mohu doporučit, vzala bych si ústní vodu na vyplachování pusy. Po 9 hodinách v puse nebylo vábně. :)

4
31.07.15

Mé zkušenosti jsou dost vrtkavé. Na personál bych si nemohla stěžovat. Když jsem měla potíže a šla za sestřičkou, i kdyby několikrát, šla se mnou a ukázala mi, co jsem potřebovala, znovu nebo mi pomohla. Jen na předporodním se o mě nikdo nezajímal. Odbili si, co museli, a to bylo vše. Až po hodině, když přišel doktor, tak už se to začalo hýbat. Já nevím, v nemocnici to na jednu stranu bylo dobré a na jednu stranu strašné.

Po porodu jsem byla obdařena špatnými pohledy, jelikož jsem skoro 2 týdny do porodu neměla připravené věci, a proto mě sestřičky trošku naštvaly, až maminka vedle mě mi pomohla.

28.07.15

Bohužel si už nevzpomenu na všechna jména, ale při příjmů tam byla skvělá sestřička, která mě „kontrolovala“ po celou dobu. Příjemná, sympatická i přesto, že měli frmol.

Zatímco pan doktor Svoboda nejspíš neměl svůj den. Přišel, vyšetřil, nic neřekl a odkráčel. Porod jsem dokončovala už s Mudr. Dolhou. Je fakt, že malého jsem si málem porodila sama, neb už jsem byla na sále a přítel neustále musel popohánět personál, že už teda se něco děje. Doktorka si tak tak stihla nasadit rukavice.

Ale jinak jsem spokojená. Péče na dětském odd. a odd. šestinedělí skvělá. Stravu jsme platily nadstandard 25 Kč na den a mohla jsem si vybrat ze 4 jídel. Takže celkové hodnotím porodnici kladně.

Personál:

MUDr. Svoboda, MUDr. Dolhá

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Své oblečení pro miminko, dostatek vložek na odd šestinedělí, přítele k porodu (báječná podpora!) a já za sebe doporučují intimní mýdlo a dubovou kůru.