Porodnice Chomutov

, http://www.kzcr.eu/cz/cv/pro-pacienty/zdravotni...

porodnice: 474 447 291
novorozenci: 477 112 855

Primář: MUDr. Michal Zeman, Ph.D.

Porodnice klade důraz na domácí prostředí i v rámci porodních sálů, což se ale plně slučuje se zdejším novým moderním zařízením. V pokoji, kde rodička tráví první dobu porodní lze využít různá relaxační zařízení, např. speciální vanu. Zdejší personál přistupuje ke každé budoucí mamince individuálně.

Doporučují maminky porodnici Chomutov?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Chomutov

Rodila jste v porodnici Chomutov?
doporučuje
Porodnice Chomutov - bufinda 31.10.18 napsala :

Vše v pořádku jako při prvním porodu. Nemůžu si na nic stěžovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení na mimčo.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chomutov - Komíny Terezka 02.10.18 napsala :

Poporodní péče: vybavení z doby kamenné, monitor dechu nefunkční.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Chomutov - baroma 16.04.18 napsala :

Rodila jsem zde v únoru 2015 a co s týče porodu samotného, měla jsem jen několik málovýhrad. Měla jsem vyvolávaný porod, takže už od samého začátku nic přirozeného. Toho tedy hodnotit příliš nemohu, ale vedení porodu a i paní doktorka byly OK. Měla jsem velké poranění a snažila se, abych měla co nejmenší jizvu.

Ale od převozu na šestinedělí hrůza. Ztratila jsem hodně krve a potřebovala pomoct při cestě na WC, což mi přivolaná sestřička dost vytkla. Příště jsem šla již sama a přidržovala jsem se, kde se dalo. Kdykoliv jsem potřebovala radu či pomoct, setkala jsem se s s neochotou, někdy si přidala i jako blbec. S kojením také příliš nepomáhají. Nebylo to tak se všemi sestřičkami, ale u většiny ano.

Takže porod OK, následný pobyt děs.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

košile, oblečení pro dítě

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - zrofka 19.12.17 napsala :

S porodnicí mam dvě zkušenosti. Jednu z roku 2012, kdy jsem na svět přivedla nedonošeného prvního syna (zkušenost jsem tu psala) a druhou z letošního roku.

Po prvním porodu jsem byla riziková pacientka. Do těhotenské poradny jsem chodila k MUDr. Svobodovi. A byla jsem spokojená.
Pak si mě převzala MUDr. Capková. Ta byla strašně hodná a milá. S ní jsme se dohodili na termínu vyvolání. Dala mi vybrat datum.
Při příjmu mě příjimala mladá né moc příjemná porodní asistentka, která pořád koukala na hodiny a odpočítavala čas, kdy půjde domů. Modlila jsem se, aby zítra na moje vyvolávaí měla volno. Díky bohu měla.

Jako porodní asistentka tam byla Jana Stejskalová. Ta byla uplně úžasná! A děkuji jí hodně moc, že to se mnou vydržela!
Jako doktorka tam byla MUDr. Capková. Co víc si přát. Jenže porod skončil sekcí. Pro nepostupující porod. Díky bohu.

Na pooperačním byla šílená sestra. Řekla jsem jí, že se mi špatně dýchá a mám ucpaný nos. Ona se mě zeptala, zda tu mám kapky do nosu (běžně si na operaci a k porodu beru domácí lékarničku, :D :D ale ted jsem ji zapomněla no :D :D). Ráno byla taky šílená. Když mě měla postavit na nohy, tak jí říkám, jak mám vstát, aby mě to nebolelo, a odpověd: „Snad už jeden císař máte za sebou, ne?!“ Vyměnila se směna a uplně super! Sluníčka.

Na šestinedělí - sestřičky uplně super.

Novorozenecké mě hodně zklamalo. Byla jsem vedená jako druhorodička (mezi porody mám rozdíl 5 let), tak si to musím vše pamatovat. Neukázali mi koupání (ani při mé prosbě, aby tam u toho aspoň byly a jen koukaly - ne-e) a neukázaly, jak správně kojit (kojila jsem přeci dva roky). Domů jsem šla s uplně krvavýma bradavkama. celá bolavá. :-( Děs.

Kdybych si měla vybrat porodnici pro další dítě, už bych tam asi nešla. Ale jinak personál na sále super, šestinedělí také, jen to novorozenecké mě hodně zklamalo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy. :D Ale nééé, nebylo to tam zase až tak špatné. :D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, příbor, toaleťák.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - eKlárka 30.06.17 napsala :

V porodnici jsem rodila v květnu 2016. Jsem maximálně spokojená, jak s personálem na sále, tak s lékaři a sestrami na šestinedělí a novorozeneckém. Ochotně mi poradili s čímkoliv, do ničeho mě nenutili, netlačili. V prosinci budu rodit své druhé dítě a rozhodně opět tam.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - aura2 31.03.17 napsala :

Rodila jsem v chomutovské porodnici v polovině ledna 2017 v dopoledních hodinách.

První dobu porodní jsem měla docela rychlou, v druhé době porodní jsem měla slabé a krátké kontrakce, takže trvalo třičtvrtě hodiny než přišel syn na svět. Naštěstí jsem v tu dobu rodila sama, žádná jiná rodička tam nebyla, za což jsem ráda. Děkuji za obrovskou trpělivost a milý a profesionální přístup doktorce Lence Křížové a porodní asistentce Drahušce. Moje zkušenost z porodního sálu je vynikající.

Na oddělení šestinedělí jsem strávila deset dní, syn měl silnou novorozeneckou žloutenku. Měla jsem nadstandartní pokoj se společným sociálních zařízením s dalším nadstandardem.

Veškerý personál z oddělení šestinedělí naprosto skvělý, všechny sestry milé a ochotné, bez vyjímky, zejména starší sestřička Maruška - učiněný anděl, lékaři rovněž, včetně paní uklízečky.

Tady musím zmínit zejména MUDr. Jana Jonáše(staniční lékař), fantastický, milý a empatický lékař! Chodila jsem k němu před porodem také do poradny. Všem maminkách jej doporučuji, kéž by bylo takových lékařů jako je on víc a to na všech odděleních. Skutečně nepřeháním.

Jediné negativum bych viděla u dětských sester. Jak již píší ostatní maminky, panuje zde „zvláštní systém“, některé dětské sestry na vás koukají jako na pitomce, vždyť to přece máte vědět, každá říká něco jiného a vše se děje v takovém tom pro ně zaběhnutém stereotypním rytmu, který nestíháte jako prvorodička pobírat.

Ale abych všechny neházela do jedno pytle, byly zde čtyři velice milé dětské sestry, par jich bylo neutrálních a bohužel i dvě vyloženě nepříjemné, kdy jsem si i pobrečela, jméno bohužel nevím, ale rozhodně by si jedna z těchto sester zasloužila, aby byla „pošpiněná na internetu“. No každé ráno jsem se modlila, aby tahle neměla zrovna službu.

Jinak lékaři z novorozeneckého oddělení byli všichni příjemní.

Na chomutovské porodnici se mi líbí také to, že i když nemáte nadstandartní pokoj, tak budete pokoj sdílet pouze s jednou maminkou. A sociální zařízení mají vždy dva pokoje společné.

I přes negativní zkušenost s dětskými sestrami tuto porodnici doporučuji.

Personál: MUDr.Lenka Křížová, PA Drahuška, MUDr.Jan Jonáš

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše musíte mít vlastní, na sebe i na miminko, kromě dětské kosmetiky a lihu na pupík.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chomutov - Anonymní 29.12.16 napsala :

Rodila jsem před Vánoci. Co se týče porodního sálu, nemám jediné výhrady. Jsem přesvědčena, že doktoři jsou zde kvalitní.

Po porodu mě odvezli na pokoj. Měla jsem nadstandart. Ráno jsem si měla dojít na wc, motala se mi hlava, chtěla jsem zazvonit, ale zvonek k přivolání nereagoval. Čekala jsem teda asi hodinu a půl, než se na mě přišla podívat sestra! Kdybych spadla, nikdo o mne neví. Následující dny, otřesné chování dětských sester, které jsou zabarikádované na sesterně. Ráno přijdou udělat desinfekci, vizita a jak je dlouhý den, nikdo za vámi nepřijde, jak vám jde kojení, jak zvládáte péči o novorozence, prostě nic! Pokud něco chcete, musíte si přijít zaťukat. A to pak s vámi mluví, jako s totálním pitomcem. Že jste je vyrušila…

To,že jste prvorodička zajímalo opravdu jen pár sester, abych je neházela všechny do jednoho pytle. Za mě, porodní sál,lékaři dobří, oddělení šestinedělí - sestry si tam přijdou odsedět službu, nějaká starost, jak zvládáte kojení, péče o novorozence po zbytek pobytu žádná. Nedejbože, že by jste večer potřebovaly pomoci a vyrušily je!

Díky této zkusenostu bych do Chomutova už nešla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si prakticky vše své a to i když jste na nadstandartu, není tu ani toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - DémonShadow 17.10.16 napsala :

Rodila jsem císařským řezem 1.1.2012. Oba jsou moji strážní andělé a mají můj dík za život mého nejmladšího syna. Sál mám dost v mlze, tam mi příjemně nebylo.

Míšánka jsem viděla až 3.1.v Mostě, ale jizva je nepatrná a vše se neuvěřitelně rychle zhojilo. Dva dny po porodu už jsem lítala po schodech a hledala miminko. A děvčata, už jsem přestala ten den brát i injekce na bolest, ačkoliv to lékaři měli za pošetilé. Miminka jsou lékem na všechny bolesti.

Personál po porodu se ke mě choval v CV velmi mile. Snažili se mi maximálně vyhovět. Most ovšem jedna veliká katastrofa.

Personál: MUDr. Pondělíček, MUDr.Vejběrová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Sisie 02.10.16 napsala :

S touto porodnicí jsem byla velice spokojena. Péče sester a doktorů byla super, všichni byli velice ochotní.

Jediné, co bych vytkla, jsou stará okna a sociální zařízení v budově.

Po mé zkušenosti bych určitě šla rodit zase do Chomutova.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečky na miminko na každý den, plenky, přebalovací podložky, porodnické vložky, vlastní příbor, dostatek pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Codisek 24.05.16 napsala :

Byla jsem prvorodička. Dceru jsem zde porodila bez problémů přirozenou cestou 15.10.2014. Na porodnici si nemohu stěžovat, personál byl milý. Před porodem mi vše důkladně několikrát vysvětlili.

Personál: MUDr. Hana Kreháková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro maminku: gumové pantofle, ručník, příbor, župan, několik nočních košil-tato porodnice
košile nezapůjčuje, porodnické vložky a síťované kalhotky, samozřejmě hyg.potřeby a toaleťák.
Pro miminko: oblečení - jak vám miminko dají na pokoj své oblečení si berou a
musíte si miminko dát do svého, plenky, dudlík. Na koupání látkovou plenku
(svou), jinak krémy na pokožku a prdelku, dokonce i líh na pupíček jsem měla na
pokoji - nemocniční.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Pipipa1607 30.03.16 napsala :

Za mne mohu jen doporučit. Na pokojích máte své soukromí včetně sprchy a toalety, porodní sál super. Možnost použít vanu řadím mezi +. Přístup personálu, ať už na sále nebo na oddělení, naprosto skvělý.

Jestli budu ještě někdy rodit, tak jedině Chomutov.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - tetaJanka 19.03.16 napsala :

Rodila jsem zde 1. března 2016 a nemůžu si stěžovat. Na příjmu k porodu jsem byla napřed trochu překvapená, když se mi přišel představit doktor Jonáš - na první pohled o nějaký ten rok mladší než já (je mi 30), ale můžu říct, že byl opravdu šikovný. R

odila jsem koncem pánevním, u porodu jsem měla výše uvedeného MUDr. Jonáše a MUDr. Pondělíčka-vtipálek, optimista s dobrou náladou - měl humor na porodním sále, když já tam málem „umírala“ bolestí, takže nálada byla dobrá a oběma pánům doktorům patří velké díky. PA Michaela Pýchová také moc hodná, šikovná, milá. Bohužel si nepamatuji jména všech ostatních, kdo o mě i o mou dcerku pečovali, ale opravdu nemám k nikomu výhrady.

Snad jen kojení mě trošku rozhodilo, respektive rady sestřiček, protože každá radila něco jiného, ale od každé jsem si vzala něco. Na miminka používají kosmetiku Hipp, takže také spokojenost, že je mimčo opečováno dobrou kosmetikou a krásně voňavé. :-) Já měla doma zakoupenou kosmetiku Nivea Baby, ale tak moc jsem se v porodnici zamilovala do vůně Hippu, že jsem si ho hned po návratu z porodnice musela koupit a Niveu teď patlám na sebe. :-)

Personál: MUDr. Jonáš, MUDr. Pondělíček, PA Míša Pýchová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Optimismus, klid a někoho k porodu jako psychickou podporu. A hroznový cukr-může se cucat mezi kontrakcemi. Já jsem se to sice dozvěděla až po porodu, takže si ani dost dobře nedokážu představit, jestli bych na něj měla pomyšlení v těch bolestech, ale třeba to někomu pomůže…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Buď gumové botky do sprchy nebo starší ručník, který si tam člověk dá na zem, aby si měl na co stoupnout, až vyleze ze sprchy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Marketka.1992 20.02.16 napsala :

Ač můj porod skončil akutním cs, tak si nemůžu stěžovat ani na sál, tak ani na porodnické či novorozenecké oddělení. Vše bylo suprově vysvětleno a přístup báječný. :)

Personál: MUDr. Dolha

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a na vše se zeptat.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chomutov - Maruška84 11.02.16 napsala :

Také jsem rodila v nemocnici Chomutov. Celkový porod byl v pohodě na sále i na hekárně. ;)

Přístup doktorky i sestřičky byl ochotný a starostlivý. Bohužel to je jediné pozitivum. Pak jsem ležela 5 dní v nemocnici. Přístup jedné sestřičky k prvorodičce opravdu necitlivý a neochotný. Připadala jsem si jak největší trubka a první dva dny jsem tam jenom probrečela, a to jsem se jen na pár věcí optala. ;( Jméno nevím, ale starší menší brunetka.

Takže za mě doporučit určitě nemohu! Jsem už s mužem domluvena, že u druhého dítka určíte Kadaň. Opravdu hodně záleží, jaký personál zrovna chytnete. Já jsem zrovna mela smůlu na nepříjemný. ;(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Opravdu zvažte jestli nemocnice Chomutov je to pravé. Pokud jste citlivější, a to po porodu určitě budete, tak jsem nechoďte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, příbory, hadrové pleny na miminko, pleny na přebalení.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Chomutov - michaellaj 18.12.15 napsala :

V této porodnici jsem rodila v srpnu své první dítě, porod byl vyvolávaný. Do poradny k p. doktorovi Jonášovi jsem chodila prakticky celý měsíc před porodem, vždy byl velmi milý a ochotný.

Přijímala mě p. doktorka Dolhá, opět velmi vstřícná, vysvětlila mi postup vyvolávání porodu, udělala poslední UZ. V den porodu měli službu p. doktorka Křížová a p. doktor Pantoflíček, na jejich péči si nemůžu stěžovat. Pravidelně mě kontrolovala zejména paní doktorka, uklidňovala mě i partnera, vysvětlovala jednotlivá vyšetření i postup.

Problém nastal ve chvíli, kdy jsem měla jít na porodní sál, shodou okolností v té době probíhala komplikovaná operace jiné maminky a všichni lékaři byli tam. Ve druhé době porodní jsem dostala silné křížové bolesti a prakticky jsem necítila kontrakce, na sále jsem strávila přes hodinu pod dohledem porodní asistentky (jejíž jméno si raději nepamatuju) do chvíle, než se objevila lékařka a pomohla mi porodit. Porodní asistentka a další sestra nevěděly, jak mi pomoci a na mou snahu, aby zavolaly lékaře, mi sdělovaly, že jsou všichni na sále a že nikdo přijít nemůže. Možná jsem na ně působila jako hysterka, která vyvádí i přesto, že dostala epidurál. Lékaři dorazili naštěstí včas, ovšem až ve chvíli, kdy mému synovi začalo selhávat srdíčko, a pomocí vaxu ho vytáhli.

Co se týká poporodní péče, opět si nemůžu stěžovat. Sestřičky na gyn.-por. oddělení byly všechny velmi pečlivé a ochotné, pravidelně chodily na pokoj. Výhrady mám však k jednání některých sester z oddělení šestinedělí. Chápu, že primární je pro tyto sestřičky péče o miminko, ale asi by nebylo špatné, kdyby některé z nich byly více empatické i k maminkám - zejména prvorodičkám - a jejich hormonálním výkyvům.

Velké výhrady mám k přístupu ke kojení - co sestra, to jiný názor. Možná to bylo tím, že jsem odmítla zhlédnout instruktářní video o kojení, to bývá pravděpodobně jediným informačním zdrojem pro novopečené maminky. Jediné, co se kontrolovalo, bylo správné přisátí miminka u prsu, žádné jiné informace - zejména týkající se přibírání miminka a správné informace týkající se délky a četnosti kojení- nedostanete. Kdybych se řídila radami některých sester, přestala bych během čtrnácti dnů po propuštění z porodnice kojit, možná bych sice patřila mezi ty „šťastnější a lepší“ matky, jejichž bradavku nemá dítě jako dudlík a jež jejich vlastní potomek neterorizuje tím, že chce neustále pít (parafrázuji slova jedné sestry), ale za jakou cenu.

Personál: MUDr. Lenka Křížová, MUDr. Lukáš Pantoflíček, MUDr. Klára Dolhá, MUDr. Jan Jonáš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit si relevantní informace o kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové přebalovací podložky - hodí se na postel po poporodním krvácení, nafukovací kruh na sezení, více ručníků a nočních košil.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - karol.k 29.11.15 napsala :

Moje zkušenosti prvorodičky s porodnicí Chomutov? Za mě palec nahoru .;) Bohužel, jména doktorů nebo sestřiček si nepamatuji, jen mi utkvěla v hlavě PA Futerová.

Od nástupu k porodu až po den propuštění jsem byla spokojená. Všichni byli ochotní a milí. Pan anesteziolog skrz epidural byl ochotný a ve večerních hodinách v pohodě přišel. Jinde, co jsem se dočetla, že když probudíte večer nějakého doktora atd., tak přijdou naštvaní, co je otravujete. S tímto já mám ale velmi dobrou zkušenost a porodnici Chomutov bych doporučila. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - bugoška 21.10.15 napsala :

Rodila jsem 6.8 2015. Vyvolávaný porod - naše maličká byla pěkný macek, podle posledního ultrazvuku 4 kg. Paní doktorka doporučila vyvolat.

Dne 5.8. jsem nastoupila, vyspala se a ráno šla na to. V 9 píchli vodu, 14:58 se drobeček narodil. Na porodním sále jsme byli tři. Strašili, že půjdu poslední, naštěstí jsme šli na řadu druhé. Malé už se chtělo ven. Celou dobu vedl porod pan doktor a ke konci mu přišla na pomoc paní doktorka, jednou mi hupla na břicho a malá vyklouzla - byla konečně tu. Trošku komplikace byly, ale vše nakonec dobře dopadlo. Nechci ostatní strašit. :-)

ODD také suprové až na ta neskutečná vedra. Samozřejmě jsem zapomněla dodat, že přítel byl celou dobu u porodu. Velká podpora, ale občas mě neskutečně prudil, nutil mě neustále chodit, i když už jsem nechtěla. I při porodu pomáhal, dával mi dýchat kyslíku z masky a tak podobně. Malou si samozřejmě podepsal a bylo vidět, že i ta kapička mu málem ukápla dojetím. :-))

Personál: MUDr. Radek Kochlofl MUDr. Lenka Křížová dětská sestra Pavlínka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat určitě porodní plán, nebát se ptát sestřiček i lékařů, jsou všichni moc ochotní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci pro sebe a dost věcí pro miminko, kojící podprdu, nafukovací kruh na sezení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Nimue 06.08.15 napsala :

Rodila jsem zde v červnu 2015 poprvé a za mě naprostá spokojenost.

S přítelem jsme přijeli v sobotu večer v osm, kdy jsem měla kontrakce po čtyřech minutách. Hned se nás ujala milá porodní asistentka Veronika Hýblová, která se o mě opravdu skvěle starala. Poté mě přišla vyšetřit MUDr. Klára Dolhá a vše vysvětlila. V půl desáté mi PA píchla plodovou vodu a za pět dvanáct jsem šla na sál. V 0:24 se nám narodila holčička. Dceru mi hned dětská sestra ukázala a poté mi jí přinesla přiložit k prsu. Přítel byl od příjezdu až po odvezení na pokoj se mnou, za to jsem byla vážně ráda. Dceru si poté sestra odnesla, abych se trochu vyspala a dali mi jí ráno po vizitě.

Oddělení šestinedělí báječný. Všichni usměvavý, milý a velmi ochotní. MUDr. Lenka Křížová byla má ošetřující lékařka ke které jsem chodila i do poradny, vždy vše vysvětlila.

Na vše vzpomínám s úsměvem a všem velmi doporučuji.

Personál: MUDr. Klára Dolhá, MUDr. Lenka Křížová, PA Veronika Hýblová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsání dokumentace ještě před porodem hodně pomůže a hlavně se ničeho nebát. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je na seznamu stačí. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - my.issha 05.08.15 napsala :

Byla jsem prvorodička. Syn se mi narodil 4.12.14 ve 21,26 hod.

Za mne maximální spokojenost s personálem na sále (tam jsme stihli při kontrakcích a po porodu i vtipkovat) a spokojenost i na šestinedělí jako takovém. Dost mi pomohli s kojením, čehož si budu vždy nesmírně vážit. Jen mne trochu mrzí informace, které se zde občas podávají, a po měsíci, kdy šla rodit má známá, se jí dostalo úplně opačných informací, než za kterými jsem si pevně stála, protože jsem byla přesvědčená, že na šestinedělí ví nejlíp.

Např. proč mně tvrdili, že kojence první noc po porodu u sebe nemá žádná rodička, z důvodu, aby si odpočinula, a měsíc po mne už ho prvorodička dostane po všech vyšetření hned na pokoj a už jí ho tam nechají? Jen jsem bohužel chytla plné oddělení, takže jsem první noc po porodu „spala“ na gyndě a již nikdy více tedy. Arogantní a bezohledný přístup personálu, hrůza.

Personál: MUDr. Svoboda Lukáš, sestra Ivanka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Když to šlo dovnitř, musí to jít ven. ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek ručníků, poporodní vložky a kalhotky (doporučuji jednorázové z drogerie), košile na knoflíčky(usnadní přístup k prsům při kojení), pití, pití, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Nikyta1 05.08.15 napsala :

Za mě mohu jedině doporučit chomutovskou nemocnici. Od příjmu, porodu i péče na oddělení šestinedělí. Na porod jsem byla připravena asi jako každá maminka a obávaný strach prostě byl. Jelikož byly i menší komplikace, byl strach ještě větší. Ale díky přístupu personálu jsme to hravě zvládli.

Všichni byli skvělí a můžu říct, že ještě v den porodu už jsem se usmívala a byla opravdu spokojená. I pro obávaného tatínka to bylo velice milé překvapení. Druhé miminko bych určitě rodila opět v Chomutově.:) A co se týče sestřiček na oddělení, taky na jedničku. Vše mi jako prvorodičce vysvětlily, ukázaly, pomohly.

Mohu říct, a to jsem 6 dní po porodu, že na svůj první porod budu ráda vzpomínat. Všem moc veliké díky.

Personál: MUDr. Klára Dolhá, MUDr. Radek Kochlofl, MUDr. Ivana Spišjaková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Brát porod pozitivně - s úsměvem jde přeci všechno snáz. :)
U porodu se přímo nesmějete, to je jasný, ale čím více v klidu a pohodě tím lépe bude.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jestli mohu doporučit, vzala bych si ústní vodu na vyplachování pusy. Po 9 hodinách v puse nebylo vábně. :)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Chomutov - lovik15 31.07.15 napsala :

Mé zkušenosti jsou dost vrtkavé. Na personál bych si nemohla stěžovat. Když jsem měla potíže a šla za sestřičkou, i kdyby několikrát, šla se mnou a ukázala mi, co jsem potřebovala, znovu nebo mi pomohla. Jen na předporodním se o mě nikdo nezajímal. Odbili si, co museli, a to bylo vše. Až po hodině, když přišel doktor, tak už se to začalo hýbat. Já nevím, v nemocnici to na jednu stranu bylo dobré a na jednu stranu strašné.

Po porodu jsem byla obdařena špatnými pohledy, jelikož jsem skoro 2 týdny do porodu neměla připravené věci, a proto mě sestřičky trošku naštvaly, až maminka vedle mě mi pomohla.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Karoliiinka 28.07.15 napsala :

Bohužel si už nevzpomenu na všechna jména, ale při příjmů tam byla skvělá sestřička, která mě „kontrolovala“ po celou dobu. Příjemná, sympatická i přesto, že měli frmol.

Zatímco pan doktor Svoboda nejspíš neměl svůj den. Přišel, vyšetřil, nic neřekl a odkráčel. Porod jsem dokončovala už s Mudr. Dolhou. Je fakt, že malého jsem si málem porodila sama, neb už jsem byla na sále a přítel neustále musel popohánět personál, že už teda se něco děje. Doktorka si tak tak stihla nasadit rukavice.

Ale jinak jsem spokojená. Péče na dětském odd. a odd. šestinedělí skvělá. Stravu jsme platily nadstandard 25 Kč na den a mohla jsem si vybrat ze 4 jídel. Takže celkové hodnotím porodnici kladně.

Personál: MUDr. Svoboda, MUDr. Dolhá

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Své oblečení pro miminko, dostatek vložek na odd šestinedělí, přítele k porodu (báječná podpora!) a já za sebe doporučují intimní mýdlo a dubovou kůru.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - tyrik 30.06.15 napsala :

Rodila jsem 10.5.2015, 16 dní před termínem. Plodovka praskla v půl jedné ráno, na nic jsme nečekali a jeli jsme.

Přítel byl nakonec skoro u celého porodu se mnou. Ihned příjem, příjemná, mlaďounká PA (jméno si bohužel nepamatuji), ihned monitor. Poté přišel doktor (MUDr. Jonáš - příjemný, vše vysvětlil - velké díky!), vyšetřil mě, zkontroloval dokumentaci (doporučuji určitě přijít na sepsání před porodem). Kontrakce začaly až při příjmu. Přesunula jsem se na hekárnu, přítele poslali domů (prvorodičky to mají na dlouho, žejo… já teda ne :)). Přítelovi jsem volala asi do hodinky, ať znovu přijde, že je to tak trochu rychlejší.

Celou první dobu porodní jsem musela být na monitoru, malý měl chvílemi slabší ozvy. Takže vanu ani míč jsem nevyužila, ale jsou k dispozici. Vyhovovalo mi, že nás tam s přítelem nechali o samotě, já si hezky řvala bolestmi, přítelovi jsem drtila ruku :)). Samozřejmě chodili pravidelně kontrolovat. Musím poděkovat za Degan proti zvracení, ten jsem potřebovala. Celé to trvalo až do šesti hodin ráno, kdy už jsem se otevřela na tolik, že jsme mohli na sál. Únava byla hodně znát, ke konci už jsem neměla moc sílu tlačit. Nakonec přišla řada na oxytocin, za který jsem byla ráda, protože svoje kontrakce jsem už nemohla pořádně rozpoznat. Velké díky patří PA (zrzavé vlasy, bohužel jméno nevím), která mi na konci hodně pomohla.

Malý byl nakonec za necelých 45 minut na světě, dali mi ho hned na břicho. :) Epiziotomie nakonec proběhla, ovšem jen jako nezbytný zákrok (MUDr. sám před tím řekl, že ten zákrok provede jen, pokud to bude opravdu nutné). Následně sestřička malého přinesla (po změření, zvážení…) na přisátí - bohužel to probíhalo sousledně s šitím, takže nic moc, ale dalo se to. Následná péče na pokoji (měla jsem nadstandard, doporučuji) - sestřičky z dětského i z šestinedělí všechny příjemné, milé! Pro malého jsem si přišla po obědě - potřebovala jsem nabrat trochu síly. Na odd. šestinedělí se o mě starala MUDr. Křížová, byla ochotná, vše vysvětlila. Druhý den podávány injekce na rychlejší zavinutí dělohy.

Za sebe mohu doporučit. Pokud bude druhé mimčo, tak budeme rodit tady. :)

Personál: MUDr. Jonáš, MUDr. Křížová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, poslouchat, co vám říkají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor! Jinak všechno své - každopádně oceňuji kosmetiku Hipp a upuštění od Johnson`s baby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - novade 15.06.15 napsala :

V nemocnici jsem rodila v dubnu 2015 - naše první dítě.

Od 32. týdne jsem dvakrát týdně docházela do poradny kvůli tachykardii plodu. Tudíž jsem měla možnost poznat snad všechny lékaře na oddělení - s milým přístupem mi vždy všechno důkladně vysvětlili. Nejvíce péče mi věnoval MUDr. Jonáš a MUDr. Křížová, za což jim velmi děkuji.

Porod mi vyvolávali - přenášela jsem 10 dní. U porodu jsem měla úžasnou PA Spišjakovou a MUDr. Svobodu. Nechala jsem si dát epidural - dokonce dva anesteziologové mi ho bezbolestně zaváděli. Porod proběhl bez komplikací.

V nemocnici jsem strávila deset dní, malá měla dost silnou žloutenku. Sestřičky na oddělení šestinedělí a novorozeneckém byly také skvělé - usměvavé, ochotné, povzbuzovaly a chlácholily, když vám zrovna nebylo nejlépe.

Další výhodou této nemocnice jsou návštěvní hodiny - návštěvy mohou chodit od 10:00 - 22:00 a to přímo na pokoj.

Pokud ještě někdy budu rodit, tak jedině tam. Přístup veškerého personálu - od paní v kantýně, přes uklízečky, sestřičky až lékaře - byl milý, usměvavý, příjemný a profesionální.

Personál: MUDr. Jonáš, MUDr. Křížová, MUDr. Svoboda, PA Spišjaková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše podstatné je na seznamu, který si můžete stáhnout na stránkách nemocnice.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chomutov - Eva Moulisová 11.06.15 napsala :

Rodila jsem zde v lednu 2015 podruhé, i přes nepříznivou minulou zkušenost. Má chyba…

Měsíc před termínem jsem šla sepsat porodnickou dokumentaci, jak žádají na svých internetových stránkách. Už zde jsem byla dotazována, zda nechci porod vyvolat. Prý by dítě mohlo být velké (odhady od ošetřující gynekoložky ale byly průměrné). Co se jim nelíbilo, že nechodím k nim do poradny.

Přivítání v noci v půl druhé v mluvítku: „Co chcete?“ Že by pokecat? Probudili jsme paní Futerovou.

V porodních bolestech opět sepisování dokumentace. Stejné otázky. Na můj dotaz, proč to chtějí znovu vědět, že už to tam musí mít zaneseno, jsem nedostala žádnou odpověď. Velmi „milá“ paní Futerová: „Takže první porod 2013 a teď 2015 už jste tu znova…“ (??!!) Na přání, aby mi nikam nepsala titul, nebyl brán zřetel, na ruku jsem dostala pásku se jménem a titulem. Nejsou-li schopní splnit takovéto přání, co bude následovat?

Pan doktor Svoboda si nechává dovézt ultrazvuk. Na otázku, jestli se něco děje, odpovídá: „No, asi rodíte.“ Zřízenec stojí přímo proti mé vagíně.

Propíchnutí vody a velmi, velmi bolestivé rozevírání čípku paní Futerovou (takovou bolest jsem v životě nezažila), přestože porod probíhal rychle, se slovy: „Přirozený porod bolí…“ Co je na tom přirozeného, netuším, ale vím, v kolik jim končí služba.

Prý jsem otevřená na tři. Budu chtít epidural? V duchu jsem si říkala: „No né, oni kvůli mně v noci probudí anesteziologa?“ Neprobudí. Dostala jsem na třičtvrtě hodiny k prostudování papír o účincích epidurální anestezie. Poté mě paní Futerová opět vyšetřila a sdělila mi, že už je pozdě, jsem otevřená příliš, anestézie se dává při otevření na čtyři. To je vtip? To zkušená PA nepozná, jak rychle porod probíhá?

Katastrofa při tlačení, odezněly kontrakce, tělo vysíleno, sundali mě dolů, prý počkáme, než přijou další. Třičtvrtě hodiny na zemi, paní Futerová kouká do počítače.

Dcera vystřelila až po podání oxytocinu. Rozsáhlé šití, při kterém si paní Futerová s doktorem Svobodou povídají o pojištění auta. Stehy v šestinedělí praskly (což samozřejmě může být i z jiných důvodů, než je jen odbytá práce). Při povzdechu, že už nikdy, paní Futerová odsekla: „Co byste chtěla? Máte už kluka i holku…“

V porodnické dokumentaci uvedeno, že porod vedl lékař. Nějak jsem ho tam nepostřehla (mimo úvodního vyšetření a šití).

Na pokojích každá druhá s vyvolávaným porodem. Dětské sestry už tolik neprudí s převažováním dětí. Nepřevažovala jsem pokaždé, a už vůbec v noci, a nedělaly s tím takové tyjátry jako minule, čímž byl pobyt snesitelnější. Zdály se mi milejší (taky se ale rozběhla laktace).

Při vizitě nad vašima roztaženýma nohama vedou lékaři rozhovor o paní z předcházejícího pokoje. Téměř žádný lékař neumí pozdravit (výjimky existovaly).

Opravdu nevím, proč se chomutovská porodnice přihlásila do projektu přirozených porodů. Nic z toho nesplňuje. Paní Futerová je možná příjemná, pokud ji neprobudíte v půl druhé v noci a zřejmě pokud jste navštěvovali(y) její placený předporodní kurz. Já jí nemůžu dodnes přijít na jméno.

Personál: MUDr. Svoboda, PA Futerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít jinam, případně si nechat porod vyvolat, mají to tam radši, mají vše pod kontrolou a nebudíte je v noci.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Lucjeje 14.03.15 napsala :

V Chomutově jsem rodila před týdnem, a musím říct, že pokud budeme mít druhé miminko, budeme rodit jedině tam.

Péče byla úžasná, doktor Jonáš všechno vysvětlil, sestřičky jak na oddělení šestinedělí, tak na novorozeneckém byly úžasné, vždycky usměvavé. Když přišla slabá chvilka kvůli delšímu pobytu, sestřičky mě vždycky uklidnily a povzbudily. Jídlo nebylo nic moc, protože bylo většinou studené. Ale to je jediná věc, na kterou bych si mohla stěžovat. Pro mě byl hlavní přístup personálu, a ten byl super. :-)

Personál: MUDr. Jonáš, PA Mirka Futerová, Klára Sedmerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ptát kdykoliv na cokoliv, sestřičky jsou opravdu úžasné. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, nabíječku, kruh na sezení. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Petra Cermakova 17.11.14 napsala :

Rodila jsem v červnu 2014 a nemůžu si stěžovat.

Jela jsem na příjem ráno přesně v půl šesté, když si sestry měnili směnu. Bála jsem se, ale byly úžasné a milé. Měla jsem už předvyplněné papíry, takže jsem se moc nezdržovala, ale ani to nešlo, přijela jsem s tříminutovými kontrakcemi. Natočili mi monitor a šli mi chystat křeslo, takže na hekárně jsem nestrávila snad ani minutu. Nestihla jsem ani klystýr ani epidural, ale vůbec mi to nevadilo.

Ten den byl na porodním sále opravdu velký frmol, protože jen co jsem odrodila, hned vedle rodila další maminka, na hekárně už byla další a jednu měli na sále na císaři. I když porodní asistentka Mirka Futerová (chodila jsem k ní na předporodní kurz a byla jsem moc ráda a pak šťastná, když jsem ji měla u porodu, protože od kurzu jsme si tykaly a bylo to velice příjemné) měla plně ruce práce, musela si volat pro sestřičku na pomoc, dezinfikovat nástroje atd. nebylo na ní nic poznat. Byla na nás stále milá, hodná, usmívala se a povzbuzovala nás.

Jediné, co mě mrzelo, bylo, že když jsem odrodila, nemohla jsem na sále zůstat s přítelem. Požádali ho, aby odešel. Vedle rodila další maminka s manželem, ten tam však po porodu zůstal s ní. Je pravda že mi to zase až tak moc nevadilo. Byla jsem unavená a ráda, že odpočívám, a ty dvě hodiny mi utekly jako nic.

Mě ze sálu vzali i miminko, aby stihlo ranní dětskou vizitu, a mohla jsem ho mít hned na pokoji u sebe, protože v CV je to tak, že musíte porodit do osmi ráno, aby v půl deváté šlo na dětskou vizitu, a pak ho můžete mít hned u sebe na pokoji. Ale pokud porodíte později, dostanete miminko až druhý den po té ranní dětské vizitě. Ale nic to nemění na tom, že sestřičky na novorozeneckém jsou skvěle, a když si o miminko řekněte, normálně vám ho na pokoj půjčí. Později si pro něj dojdou nebo ho tam odnesete sami.

Nemám nic, co bych jim vytkla. Byla jsem spokojená, všichni milí a ochotní, když je o něco poprosíte. Ale věřte, že hormony po porodu dělají své a budete přecitlivělé, vše se vás dotkne, vše vás rozbrečí. Mně tam bylo všechno líto. Trvalo to ještě asi týden doma, ale už v menší míře. Za mě velké díky celému personálu chomutovské porodnice.

Personál: PA Mirka Futerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Musíte si vzít vše své. V porodnici nic nedostanete, ale na mě sestřičky byly moc hodné. Pár věcí, co jsem zapomněla, mi i půjčily.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi celý seznam věcí, který je na internetu dostupný. Já měla jen od všeho něco, aby se mi to vešlo do tašky, zbytek mi potom nosil muž.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - greysanatomy 26.09.14 napsala :

Moje zkušenost s chomutovskou porodnicí a následně oddělením šestinedělí je jen ta nejlepší.

Příjem na porodní sál proběhl velmi rychle, přivezla mě záchranka na zašlé brance a ihned se o mě začala starat PA Drahuška, která se mnou byla po celou dobu a velmi mě podporovala. K samotnému porodu dorazil MUDr. Pondělíček, který byl velmi profesionální a s jeho pomocí se mi narodil zdravý, krásný syn! Protože mi neodešla placenta a musela se dělat manuální lýza, přišla doktorka z ARO, která mě uspala - doslova dorůžova. ;)

Na oddělení šestinedělí jsem se setkávala se sestřičkami ženskými i dětskými! Ženské sestřičky byly všechny velmi milé a ochotné, jen u dětských sestřiček jsem si všimla, že ne každá podává stejné informace ohledně kojení.

Celkově hodnotím porodnici velmi kladně a děkuji celému personálu za jejich skvělý přístup.

Personál: MUDr. Pondělíček, PA Drahuška

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní příbor, oblečky pro miminko, nafukovací kruh.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - ivi5 03.09.14 napsala :

V porodnici v Chomutově jsem rodila v únoru 2014 své první miminko a byla jsem maximálně spokojená jak vedením porodu, tak následující péčí v dalších dnech. Mé poděkování patří jak gynekologickým sestrám, které pečovaly o můj zdravotní stav, tak dětským sestřičkám, které byly naprosto skvělé. Jsem původní profesí pediatrická sestra, a tak mohu opravdu posoudit i kvalitu a odbornou stránku péče. Můj dík patří rovněž lékařům a celému zdravotnickému kolektivu.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Chomutov - našedvojky 20.06.14 napsala :

V chomutovské porodnici jsem rodila letos v květnu a byla jsem naprosto spokojená. Úžasný personál, krásné prostředí. Nemohu si stěžovat. I přes komplikovaný porod jsem rozhodnutá, že pokud budu ještě někdy těhotná, rodit budu určitě opět tady.

Je tu mladý tým doktorů, což mi bylo příjemné. Všichni naprosto profesionální. Rodila mě MUDr. Dolhá a MUDr. Martanová, kterým vděčím za to, že jsem já i moje holčičky v pořádku. Všichni doktoři i sestřičky na novorozeneckém, šestinedělí i gynekologickém oddělení moc příjemní.

Personál: MUDr. Dolhá, MUDr. Martanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, nabíječku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - lluuccaa 15.06.14 napsala :

V této porodnici jsem rodila 2× a to v 10/2009 a 02/2012. Oba porody naprosto v pořádku. Jednání, péče, ochota - není nic, co bych vytkla. Vše mi bylo ochotně vysvětleno. Měla jsem u obou porodů skvělé a ochotné asistentky. Štěstí jsem měla i na lékaře, kteří mě rodili. Prostě vše hodnotím na jedničku s hvězdičkou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bačkory a oblékaní pro mimi, dostatek plen a přebalovací podložku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Anonymní 12.04.14 napsala :

Chodila jsem do porodnice pouze na sledování před porodem, neboť jsem byla v rizikové kategorii. Nejprve MUDr. Dolhá - shrnu to krátce, ultrazvuk narychlo, prohlídka nešetrná, že jsem měla 2 dny potom bolesti břicha a strach, že porodím předčasně. A nejvíce v šoku jsem byla z toho, že se mě zeptala, zda chci plánovaný porod nebo spontánní. Nestačila jsem se divit, že se dnes plánují porody, že si prostě řeknete, že ho chcete vyvolat a oni ho vyvolají (upozorňuji na to, že k tomu nebylo zdravotní riziko!). Přesto, že jsem řekla, že samozřejmě spontánní (měla jsem týden do termínu!), mi stále opakovala, že by ho vyvolala.

Potom jsem ji jako ošetřující odmítla a šla raději k jiné - její kolegyni a zřejmě kamarádce MUDr. Dvořákové (nebo Dvořáčkové?). Od té jsem si vyslechla, jak si to vůbec představuji vybírat si doktora (upozorňuji, že obě MUDr. jsou tak těsně vystudované a tudíž minimálně o 10 let mladší než já - což jim tedy v aroganci vůči mě vůbec nevadilo!). Takže přístup této doktorky byl katastrofální, seřvala mě jak mladou školačku a opět mě tlačila do vyvolání porodu!

Výsledek byl ten, že jsem jim podepsala revers a jela do Kadaně. Malý se narodil krásně při spontánním cca 3hodinovém porodu přesně v den termínu naprosto v pořádku.
Ani jednu z těchto doktorek nedoporučuji, vzhledem ke svému věku a tudíž minimální praxi v oboru (nehledě na to, že samy dle mého ještě nerodily). Mají velice arogantní přístup!

Personál: MUDr. Dolhá, MUDr. Dvořáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít rodit do Kadaně.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chomutov - Anonymní 09.01.14 napsala :

Hnus, arogance, poloha možná jen na zádech. Proti vůli podán pitocin, dlouhý monitor v bolestivé poloze na zádech a nástřih. Vanu odmítli napustit a neustále mě okřikovali, ať tolik neřvu. Zdravé dítě i přes protesty odneseno na 17 hodin, vizita je prý důležitější! Podruhé jsem radši rodila doma.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechodit tam.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - zrofka 30.12.13 napsala :

Rodila jsem tam v březnu 2012, i když původně jsem měla rodit až v květnu. Přišla jsem tam s hodně vysokým tlakem. Hned se mě ujala moc příjemná sestřička, která mi každou hodinu chodila měřit tlak. Bohužel tlak neklesl. A z krevních testů zjistili, že mi odchází játra a ledviny = help syndrom. Na utz zjistili, že malý má růstovou retardaci (sekl se mi cca v 31 tt a přitom jsme byli 35+2 tt). Ihned mě se vším seznámili. Byl zázrak, že přitom všem, co se s mým tělem dělo, jsem se cítila skvěle a ne že bych bojovala - dá se říct - o život. Ihned mě vzali na sál. Naklusal ke mně primář a asi 2 doktoři. Zkoušeli mi rozjet porod, bohužel to nešlo. Tak okamžitě císař.

Po operaci jsem byla na JIP dva dny. Sestřičky tam byly hodné. Neřešily (i když mě pořád napomínaly), že si mám už lehnout na bok. Dětská doktorka za mnou druhý den (co jsem se konečně probrala) přišla a řekla mi stav syna. Přístup super! Nemůžu si stěžovat.

Na šestinedělí sestřičkám bylo jasné, že tam budeme dlouho. Odhadovaly to na měsíc (porodní váha syna byla 1950 g). Váhově neklesl a vše bylo v pořádku, tak nás pustili domů, když měl 2630 g! Sestřičky si nemůžu vynachválit. Když jsem měla „bulící“, přišly ke mně a povídaly si se mnou. Dali mě na pokoj č. 7., kde byla TV a nikoho ke mně nedali. Takže vlastně takový nadstandard. :D

Byli jsme tam 14 dní, takže jsem viděla všechen personál! A musím říct, že jsou super! Měla jsem vysokou chudokrevnost (což můj gynekolog asi neřešil), takže mi museli dát pár pytlíku krve a plazmy. Tehdy jsme bydleli v Mostě. Přítel za námi a dojížděl každý den a byl tam dlouho.

Opravdu doporučuji. Až se odhodlám do dalšího dítěte (možnost těžké preeklampsie a help syndromu se u mě může opakovat), je pro mne Chomutov jasná volba!

Personál: MUDr. Vejběrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se nebojí. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, přezůvky, ručník, časopisy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - vampie 15.12.13 napsala :

Rodila jsem v Chomutově jako prvorodička v prosinci 2013 a nemůžu si tuto porodnici vynachválit - jak péči před samotným porodem, při porodu, po porodu, tak i sestřičky z oddělení novorozeňátek. Všichni byli naprosto úžasní, ochotní vše vysvětlit nebo poradit a pomoci. Přiznám se, že když mi řekli, že můžeme jít domů, tak jsem byla malilinko zklamaná, že už jdeme tak brzo, jak se nám tam s malým líbilo. :) Takže za mě obrovská 1*!

Personál: MUDr. Křížová, PA Futherová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se a těšit se na mimíska. :) V porodnici Vám se vším pomůžou a vše vysvětlí. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení na mimíska, poporodní vložky a kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Lenka5512 07.10.13 napsala :

Moje zkušenost je naprosto kladná a dokonce na porod i vše kolem ráda vzpomínám.

Rodila jsem syna 3.4. 2013 a ihned po příjezdu do porodnice na příjem se mě ujala porodní asistentka Drahuška (příjmení nevím), která byla moc milá, jemná, příjemná, i když jsem přijela o půlnoci. :-) Nejdřív jsem si myslela, že půjde o poplach, ale ne, šlo se na to. :-) Když už přišel TEN čas, tak vše šlo jak po drátkách. Žádné stresování, když už byl malý skoro na konci své cesty, tak se přivolala paní doktorka Zuzana Vejběrová, která byla taktéž hodná, příjemná, usměvavá, jemná.

Po narození syna (4:09) jsem zůstala i s manželem ještě 3 hodinky na sále. Zůstává se dvě, ale zrovna se střídaly směny a protože jsem byla tichá jako myška, tak se na mě asi zapomnělo. :-) Pak mě hned odvezly na pokoj, omlouvaly se za zpoždění, ale mně v tu chvíli bylo úplně jedno, kde ležím, takže mě to vůbec nijak neomezovalo.

No a na oddělení také pohoda. Sestry hodné, příjemné, ochotné. Doktoři i doktorky také, nemůžu si na nic stěžovat. Pokoj čistý, upravený, hezky vymalovaný a sociální zařízení také. Sice je takový malinkatý, tak si nemáte kam odložit věci, ale chápu, že prostory jsou jasně dané a na to osprchování to bohatě stačí. Jediné, co bych asi označila mínusem je, že je pořád obsazený nadstandard, ten je snad zamluvený na rok dopředu. :-) Jinak naprostá spokojenost.

Moc děkuji zmiňovanému personálu za klidný a pohodový porod a možná i díky tomuto zážitku vím, že za necelé tři roky mě tam budou mít zas. :-)

Personál: MUDr. Vejběrová, PA Drahuška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jet s klidem a pokud možno dobrou náladou a ničeho se nebát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Staré noviny na zabalení použitých vložek (ty mi tam chyběly), jídlo, pití, příbor, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Lucieee36 18.09.13 napsala :

V porodnici Chomutov jsem rodila v srpnu 2013. Jsem z Mostu a jezdila jsem i do poradny od 36. týdne. Porod jsem měla plánovaný. Byla jsem max. spokojena jak s lékaři, tak se sestřičkami. Všichni se chovali velmi slušně a byli mi nápomocni při jakémkoliv problémů či dotazů. Žádná arogance jako v Mostě.

Tímto bych chtěla poděkovat celému týmu za pomoc při porodu mojí holčičky na svět. Jestli budu opět rodit, pak jedině zde. Kdybyste měl kdokoliv jakýkoliv dotaz, napište.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat a o cokoliv požádat,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, toaletní papír, porodnické vložky, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Anonymní 29.08.13 napsala :

Rodila jsem v Chomutově před pár dny a musím jen chválit a chválit. Porodní asistentka p. Řezníčková je naprostý profík, chápavá, nic nenutí, pohotová a dobře šije. :-) Sama jsem cítila, že se trhám, tak mě trochu střihla).

Oddělení šestinedělí taky super, několikrát denně chodí sestry a ptají se, jestli něco nepotřebuji, jestli je vše v pořádku. Lékaři všichni do jednoho, se kterými jsem se setkala, jsou naprosto OK, na vše odpoví bez náznaku arogance. Nemám ani prkotinu, kterou bych mohla vytknout.

Personál: PA Řezníčková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše si přinést s sebou, k dispozici je jen postel a postýlka. :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chomutov - ememem 16.07.13 napsala :

V chomutovské nemocnici jsem rodila v únoru 2013 a dodnes jsem z chování pana primáře, některých lékařů/lékařek a sester z novorozeneckého oddělení roztrpčená.

Pro přenášení mě má gynekoložka poslala na vyvolání porodu v pátek. Když paní asistentka (velmi příjemná) po sepsání dokumentace zavolala MUDr. Svobodu, nastal šok. Aniž by se na mě podíval, směrem k asistentce naštvaně řekl: „Proč ji posílá v pátek?“ Chápejte v pátek chce mít klid, navíc jako kdybych tam nebyla. Poté začal počítat TP, že prý se má gynekoložka určitě spletla. Prý přenáším 3 týdny. Nakonec se ukázalo, že TP byl vypočítán dobře. Ani se neomluvil, že mě vystrašil, a odkráčel.

Zřejmě nastalo střídání směn. Přišla další doktorka, a že uděláme odhad váhy plodu na utz. Tato doktorka odhadla váhu na 3900 až 4100 g, že bude syn velký. Po mém dotazu, zda by nemohl být ještě větší, jestliže je toto odhad, odvětila, že si myslí, že ne. Dostala jsem vynadáno, proč jdu tak pozdě (necelý týden přenášení), že dítě už mohlo být mrtvé. Opravdu takové věty vystrašenou prvorodičku potěší. Poté mě vyšetřila a prohlásila, že „tam je místa dost, to zvládnete“. Nezvládla, nakonec jsem podstoupila akutní sekci pro velikost plodu, syn vážil 4350 g. Zde musím ocenit práci a přístup (i k manželovi) velmi milého MUDr. Pondělíčka a MUDr. Kerhákové.

Sestry z gynekologického oddělení byly všechny moc milé a vstřícné. To se ovšem nedá říct o sestrách z novorozeneckého oddělení. Nepříjemné, nic nevysvětlí, odporují si v pokynech (jedna tvrdí, že o pupík se nemáme starat, že stroupek odpadne, ten stejný den druhá řekne, že máme čistit lihem, třetí řekne převařenou vodou - vyberte si). Jedna mi bez svolení zmáčkla odkrytou bradavku, zda už něco teče. Jako kdybych byla nějaký kus. Musím ale napsat, že jsem se setkala i se dvěma příjemnými sestrami, lidskými, jejich jména si bohužel nepamatuji.

Korunu všemu nasadil arogantní primář - při vizitě mi doslova řekl: „No když jste si pořídila velký dítě.“ Velmi ohleduplný přístup. Paní doktorka, která vyslovila onen odhad vlády, to celé završila konstatováním: „Já jsem Vám to říkala, že bude veliký.“

Neumíte si představit, jak jsem se těšila domů. Mj. zpětně mi vadí, že nepřijímají porodní plány,i při císaři se dá uplatňovat bonding atp. Toho se v této nemocnici nedočkáte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou úplně všechno a pevné nervy především.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - ncc1701 15.07.13 napsala :

Rodila jsem v chomutovské porodnici v srpnu 2012. Váhala jsem mezi Kadaní a CV, ale podle recenzí a zkazek, že kadaňští porodníci přešli do CV, byl Chomutov jasná volba.

Po příchodu do porodnice se mě ujala porodní asistentka s kratšími šedivými vlasy a MUDr. Karhanová. Ta mě seznámila s tím, co se bude dít, co se může dít a co se bude dít, když nastane nějaká komplikace. Porod vedla MUDr. Dolhá spolu s onou porodní asistentkou, jejíž jméno mi vypadlo hned, co mi ho řekla.

Samotný pobyt v porodnici hodnotím na výbornou, pracuje tu skvělý personál, vstřícný, milý, ochotný. Jména si samozřejmě nepamatuji, až na MUDr. Vejběrovou. Velkým přínosem pro mě byla dětská sestra s červenými vlasy a vytetovaným hadem nad kotníkem. Strávila s námi večer debatou o tom, co nás čeká, až přijdeme domů. Nás obě na pokoji to dost uklidnilo a v podstatě z jejich rad čerpáme dodnes.

Našli se samozřejmě i pracovníci, kteří byli na slovo skoupí, ale bylo jich velmi málo. A ani se jim nedivím, když čtu recenze na tuto porodnici nebo podle své vlastní zkušenosti během mého pobytu. Myslím, že všichni jsou jen lidé, i my samotné jsme v práci často bez nálady. První pomoc by nám jistě tito zaměstnanci poskytli, a o to tu jde především.

Personál: MUDr. Dolhá, MUDr. Vejběrová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, přezůvky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Ivuška 175 21.05.13 napsala :

Přesně před rokem jsem porodila v chomutovské porodnici a musím říct, že jsem byla velice spokojená.

Navštěvovala jsem předporodní kurz bezvadné porodní asistentky paní Mirky Futerové, strachu z porodu vás (hlavně prvorodičky) úplně nezbaví, ale odpoví na spoustu otázek. A hlavně - celkově uklidní a připraví, včetně náležitostí výbavičky pro kojence.

Jinak příjem a pobyt na předporodním oddělení byl u mě rychlý, rodila jsem v 5 hodin ráno, sama na příjmu, takže vážně pohoda. :-)

Profesionální a milá, byla paní doktorka - Hanka Kreháková, kterou jsem měla u porodu, a pak velice přívětivá, profesionál. A opravdu bezva, byla paní doktorka Zuzka Vejběrová, která vedla každý den vizitu. Jejich 3 jména si budu pamatovat celý život!

Personál byl vstřícný, sestřičky milé a ochotné. Porod proběhl bez komplikací, velmi hladce - malá byla za 2 hodiny venku. :-) Zdravá a krásná holčička!

Ty 4 dny strávené v porodnici rychle utekly, každý den se na miminko přišla podívat nějaká ta návštěva. :-) Měla jsem nadstandardní pokoj, abychom mohli být všichni 3 i s tatínkem hned pohromadě, což vřele doporučuji. Pokoj byl čistý a poskytl nám perfektní soukromí i za cenu připlacení si. Vždyť kolikrát v životě, takovou chvíli zažijete? Můžete si zde také připlatit i jídlo, to nemohu posoudit, zda je větší příděl ovoce atd.

Na pokojích je dost teplo kvůli novorozencům. Pracují tam moc ochotné sestřičky, jejichž jména si bohužel nepamatuji. Ukáží 1. koupání, ochotně poradí s přebalováním, kojením. I paní uklízečky jsou skvělé, je tam skutečně čisto. Avšak je zde zákaz nošení živých květin.

Vlastně ano, vzpomínám si na jednu nepříjemnou zkušenost se starší paní doktorkou, jejíž jméno si skutečně nevybavuji, která přišla měřit mému miminku sluch a jejíž přístroj se mi nezdál dost sterilní. Mimčo bylo vzhůru a ona mi řekla, abych dala dudlíka, na což jsem odvětila, že nechci, jelikož nepláče a ještě s ním stejně ani neumí. Odpověděla mi, že ji nezajímá, co chci nebo nechci. Přišlo mi to velice hrubé, ale byla jsem plná hormonů a mléka, takže jsem tu narážku tehdy přešla, ale dnes bych se s ní ostře přela a určitě si to, nenechala líbit!

To je tak zhruba vše, nač jsem si vzpomínám. Opravdu se to dá vše vydržet, ani jídlo není nejhorší. Den Vám tam uteče, ani nebudete vědět jak. Miminko zabere veškerý čas, já si pamatuji na šílenou únavu, kterou jsem dříve nepocítila, protože malá mi tu 1. noc prokňourala. Vlastně i s porodem jsem byla vzhůru úplně celých 24 hodin. Uf, ale stojí to všechno za tu námahu.

Držím Vám holky, upřímně všem palce, držte se ! ! :-) :-))

Personál: MUDr. Hanka Kreháková, MUDr. Zuzka Vejběrová, Mirka Futerová - porodní asistentka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Osobní doklady, telefon s nabíječkou, fotoaparát, menší výbavičku pro mimčo a pro sebe (neberte si moc věcí, je to zbytečné, rodina kdykoliv může chybějící věci donést).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chomutov - Anonymní 02.05.13 napsala :

Taky bych ráda napsala svou zkušenost s Chomutovskou porodnicí respektive s novorozeneckým oddělením. Rodila jsem 23.4.2013, byl to můj první porod.

Co se týče porodní asistentky a gynekoložky - nemůžu si na nic stěžovat. Jejich přístup byl velmi profesionální. Bohužel se to samé nedá říci o lékařích z novorozeneckého oddělení. Jsou velmi nepříjemní a arogantní. Už jim asi nedochází, že některé informace jsou pro ně po těch letech sice už samozřejmost, ale pro prvorodičku jde o věci nové. Lékař by měl přeci být i podle etického kodexu lékaře ochotný a trpělivý!

Dceři snášeli ráno pupeční pahýl, po kterém následovalo sterilní krytí. Večer na vizitě na mě byla paní doktorka velmi nepříjemná a zvýšeným hlasem mi sdělila, že obvaz měl být dávno dole a proč jsem dceru nevykoupala. Ráno mi ovšem její kolegyně jasně říkala, že se po snesení pahýlu dítě koupat nesmí a obvaz je nutné mít alespoň 24 hodin. Nakonec se paní doktorka podívala do dokumentace, kde zjistila, jak se věci mají. To, že se nedokázala ani omluvit a že mi na to odpověděla, že nemůže vědět všechno, dejme tomu dokážu pochopit, ale že mohla ohrozit mé dítě infekcí je věc druhá!

Nyní se nedivím tomu, že většina maminek doporučuje kadaňskou porodnici. Chomutovská porodnice není špatná, péče je kvalitní, ale to samé se nedá říci o novorozeneckém oddělení. Bohužel zde stále panuje dominantní postavení lékaře vůči pacientům a jeho příbuzným. Je 21. století a dnes toto dávno neplatí, lékař a pacient jsou dnes přeci rovnocennými partnery. Navíc lékař je tu pro pacienta nebo pacient pro lékaře? Těším se na dobu až dorazí onen trend ze západu, kdy bude na lékaře za každý nevlídný pozdrav podávána žaloba. Bohužel až žaloba donutí některé samolibé lékaře si uvědomit, že i on se musí chovat slušně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Raději Kadaň a hodně sil.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Chomutov - Sluníčkonesvítí 02.03.13 napsala :

Obě své děti jsem rodila u nás v Chomutově. Děti jsou od sebe 6 let.

Už když jsem šla rodit prvního, hodně ženských mě od CV porodnice zrazovalo. Já však chtěla rodit v místě bydliště kvůli návštěvám. A rozhodně jsem si nemohla stěžovat. Péče výborná, příjemní lékaři i sestry. Doktor, co mě rodil, byl milý, měl pochopení pro prvorodičku, co je vyplašená a ochotně zodpověděl veškeré mé otázky. Když se malý narodil, byla jsem pochválená, jak jsem byla šikovná a statečná (nekřičela jsem oproti jiným maminkám).

Takže když jsem šla rodit podruhé, má volba byla jasná. Jenže to už jsem tak spokojená nebyla. Personál se z velké části změnil. Sestry příjemné, ale doktoři dost neosobní. A přímo na porod nevzpomínám ráda. Chtěla jsem epidurál. Byl mi slíben, ale v závěru mi ho nedali (věnovali se jiné rodičce a když se vrátili ke mně, prý už na něj bylo pozdě). Brečela jsem jim tam bolestí.

Doktor u mě vůbec nebyl, jen asistentka. Poprosila jsem, zda můžu do sprchy. Vyhověla mi a řekla, že když budu chtít, napustí mi horkou vanu, až vylezu ze sprchy. Přestože jsem ve sprše byla sotva dvě minuty, poté mi už vanu odmítla napustit, že se bojí, abych jí neporodila do ní. Na sál mě ale ještě vzít nechtěla, že je prý dost času, nejsem otevřená (to si docela protiřečí - na sál je čas, ale ve vaně bych mohla porodit). Poprosila jsem o léky na utišení bolesti. Odpověděla, že by mi je sice mohla dát, ale že bych pak byla unavená a špatně by se mi rodilo. I když jsem si je i přesto přála, odmítla mi je dát.

Stále jsem se neotvírala, a tak mi dala injekci, abych se otevřela. Brzy mě bolesti začaly nutit tlačit a asistentka mi vynadala, že ještě tlačit nemám. Snažila jsem se jí vysvětlit, že je to taková bolest, že prostě musím (vzhledem k nízkému věku asistentky myslím, že ona sama děti ještě nemá a netuší, že nelze tlačit, když máte již silné stahy). Sedla si ke stolu, pila si kávičku a psala něco do papírů a mě tam nechala skuhrat v bolestech. Už jsem cítila, jak se miminko dere ven, tak jsem jí řekla, aby mě vzala na sál. Ne moc ochotně řekla „Tak pojďte“.

Na porodní posteli do mě sáhla a řekla, že už cítí vlásky miminka, ale že stejně ještě rodit nebudu a odešla opět ke stolu. Zavolala jsem ji zpět, že už prostě musím tlačit, že se to nedá vydržet. Opět znuděně přišla ke mně, sáhla do mě a řekla, ať zatlačím. Zatlačila jsem a ona „A jo, už rodíte“. Odešla a šla volat doktorovi, aby přišel. Ještě během telefonu jsem ji s pláčem volala zpět k sobě, že už cítím, jak malý leze ven. Tak přišla a řekla, že i když už leze ven hlavička, tak to nebude tak rychlé, ale že pokud si myslím, že mi to pomáhá, tak ať tlačím.

Nevzala si ani chirurgické rukavice. Zatlačila jsem jednou, vylezla hlavička. Zatlačila jsem podruhé a s šílenou bolestí vylezla ramínka, která ale zajela zpátky. Sebrala jsem poslední síly a zatlačila co nejvíc to šlo. Malý ze mě vysloveně vyletěl. Asistentka ho chytla do těch rukou a ukřivděně mi řekla „Vy jste zatlačila nějak moc! Ani jsem si nestihla vzít rukavice!“. V tom přišel doktor a se smíchem asistentce řekl „Proč mě voláš, když to zvládáš sama?!“.

Je pravda, že miminko se normálně odváží ze sálu hned potom, co se omyje a dá se matce na prso. Mně ho tam nechali celé dvě hodiny, co jsem tam musela po porodu ležet, protože jsem u porodu neměla partnera, tak ať tam nejsem sama.

Jak jsem tak ležela, dostala jsem šílené křeče do břicha (stahování dělohy do původní velikosti). Tak jsem hekala, i když nijak hlasitě a asistentka mi řekla, proč hekám, když už nerodím. Řekla jsem o bolestech a doktor se smíchem řekl, že je to právě ta děloha a ať si zvykám, že až budu kojit, bolest bude ještě silnější. Když mě pak převáželi na pokoj, asistentka mi řekla, že na to, že jsem rodila podruhé, křičela jsem jí tam jak prvorodička. Jenže já první porod přešla mlčky, bolesti se daly snést. Druhý porod bolel už hodně, ticho jsem nedokázala být, i když jsem se snažila.

Když jsem pak při propuštění dostala zprávu o porodu, nestačila jsem zírat. Dozvěděla jsem se, že u porodu byl přítomný lékař, a že jsem na svou žádost dostala léky na utišení bolesti. Řešila jsem to pak se svou doktorko a ta řekla, že ve zprávě lžou, protože jsou tím kryti. Kdybych si chtěla stěžovat, nejspíš to neuhádám. Partnera jako svědka jsem tam neměla, a oni byli dva - asistentka a doktor.

Takže má druhá zkušenost je spíš negativní (i když znám z vyprávění o jiných porodnicích mnohem horší zkušenosti). Ale má sestra šla do CV rodit 9 měsíců po mně a byla nadmíru spokojená. A podle vyprávění se tam zase pár věcí změnilo (například já neměla partnera u porodu kvůli částce 500 Kč, ale sestry manžel šel k porodu zadarmo, platil jen 100 Kč za jednorázový sterilní oblek). Takže vlastně nevím, jak to s naší porodnicí je.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Duck07 15.01.13 napsala :

Rodila jsem zde obě své děti (2010 a 2012). První vyvolávaný KP, druhý přirozeně. Vděčná jsem za oba porody, hlavně tedy za ten první. Protože zde byli jediný, kde se se mnou jako s provorodičkou o KP vůbec nědo bavil.

Vždy jsem měla nadstandart, takže vše ok. Jídlo tragédie, ale to je všude. Sestry dobrý, nikdy jsem od nich nic nepotřebovala, ale milé, vždy se přišly zeptat, zda něco nepotřebuju.

Akorát jak jsem zde četla, že maminka nemůže mít miminko u sebe hned u porodu - tak může, je to o domluvě. Já je měla u sebe celou dobu, nedala jsem je pryč ani na 5 minut. První prohlédl doktor ještě na sále (při porodu KP byl přítomen), druhou doktorka nahoře na šestinedělí, já čekala venku (trval asi minutku). Sice se mě snažily přemluvit, ale nic hrozného.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Příbor. :-D

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chomutov - Anonymní 08.01.13 napsala :

V nemocnici Chomutov jsem rodila na konci roku 2009, ale zážitek mám takový, že by mě tam nikdo nedostal. Radši jet do Kadaně než k těm patlalům.

Dorazila jsem do porodnice, dostala jsem injekci na uklidnění porodu. Pan lékař byl unaven, tak mě nechal v bolestech do rána, pak mi napíchal kapačky, ale ty už bohužel nepomáhaly. Porod nakonec skončil po 36 hodinách v porodnici v bolestech císařským řezem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Lusssi 04.07.12 napsala :

Rodila jsem v chomutovské porodnici v červenci 2011. Personál na porodním sále byl úžasný - PA i doktoři, rozhodně bych neměnila.

Na šestinedělí mi vadila jedna jediná věc - miminko jsem neměla u sebe hned po přesunu ze sálu na pokoj, dali mi malou až druhý den dopoledne. To je v Chomutově prostě standart. Některým maminkám to vyhovuje, protože si po porodu odpočinou. U mě ale začala nějaká hormonální bouře a nemyslela jsem na nic jiného než na svoje miminko, takže jsem po 10ti hodinovém porodu celou noc skoro nespala, byla nervozní a malé mi bylo strašně líto, že je někde sama v postýlce … :-).

Když budu hodnotit prostředí na šestinedělí - chytla jsem dobrou spolubydlící, tak jsem tam přežila :-). Jinak bych ale určitě usilovala o nadstandart. Strava hrozná, ale aspoň jsem z 25 nabraných kg něco zhubla.

Sestřičky na novorozeneckém jsou většinou ochotné a milé, ale měla jsem tam i jednu „oblíbenou“, která byla příjemná jak osina v pr… A celkově? Měla jsem trochu komplikovanější porod a jen díky motivaci a péči personálu jsem porodila zdravou holčičku přirozeně a neskončila na císařském řezu - a to je to nejdůležitější. To ostatní, to už jsou jen prkotiny a nemá cenu řešit, jestli budu tři dny spát v hezký nebo ošklivý posteli …

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít se do porodnice před porodem podívat a pokud na vás personál a prostředí udělá dobrý dojem, jděte rodit tam (já jsem to tak udělala a nelituji svého rozhodnutí).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové prodyšné kalhotky, porodnické vložky (bez lepícího pásku, bez umělých vrstev), plenky a oblečení pro mimčo, pití a nějaké jídlo pro vybíravé maminky :-), podprsenku bez kostic, pohodlná dlouhá trika/ noční košile.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - swětluska 16.02.12 napsala :

S chomutovskou nemocnicí jsem byla spokojená, rodila jsem 21.5.10 o týden dřív.Přijela jsem den před porodem, v noci jsem začala mít bolesti, sice na ženským oddělení, když jsem chodila se na sestru obracet, nic moc, ale ráno na porodním super.Připravily mne od 6h.a dohlížely na mne po celou dobu, ikdyž tam byl asi okolo 7-8h.frmol.Začaly přijímat i jiné rodičky.Můžu říct, ty dvě sestry, které o mne pečovaly, bohužel si nepamatuji jména, ale jedna z nich byla blondýna, vlnité vlasy a druhá taková menší, byly skvělé.Povídaly si se mnou i mezi sebou a mne to dělalo dobře, že jsem nemyslela jen na bolest.A když přišel samotný porod,zavolaly dr.a pomáhaly, jak mohly.Porod byl naštěstí dobrý a tak vše proběhlo dobře.Sice mne předběhla jiná rodička, která ho měla vyvolaný, ale hned po ní se narodil i můj kluk.Určitě tam půjdu rodit i druhé miminko, jednou… . Děkuji všem a také p.Futterové za předporodní kurz.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ponožky a pití a vše,co je třeba pro miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny potřebné doklady

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Anonymní 26.01.12 napsala :

ráda bych zde uvedla že se o mě výborně starala po celou dobu porodu sestra Futerová, hodně mi pomohla i na sále a pani doktorka Vejběrová také. Až půjde rodit podruhé,půjdu opět do chomutovské porodnice.

Personál: Futerová, Vejběrová Nahlásit
neutrální
Porodnice Chomutov - petrul 05.01.12 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v listopadu 2011. Personál na porodním úžasný, bohužel si nepamatuji jméno druhé PA, která si mě večer přebírala od PA Futerové. Obě byly naprosto úžasné, stejně tak paní doktorky. Bohužel mi nakonec dělali akutní císař, ale všichni byli moc milí a uklidňovali mě. Z oddělení šestinedělí jsem byla zezačátku nadšená, ženské sestry jsou skvělé snad všechny, dětské jak které. Co mě ale zklamalo nejvíc, je přístup ke kojení. Malou mi přinesli, nic neřekli, bradavku ji násilím strčili do pusinky. Na mojí otázku, proč to bolí mi bylo řečeno, že si zvyknu. Bohužel jsem si „nezvykla“, měla jsem rozedrané bradavky, malá blinkala krev a já musela odstříkávat. O kojení pouští video, toť vše. Některé sestry malou chválily, kolik toho vypije. Ta pak blila a blila. Prý je to normální. Nakonec jsem se dozvěděla po 5 dnech od Dr, že toho vypije moc a proto zvrací… no prostě je potřeba se neustále na všechno ptát, nejlíp zeptat se na to samé pokaždé někoho jiného. Pokud si za něčím stojíte, nenechte se jen tak odbýt protože si budete myslet, že vám to řekla sestra a tudíž musí mít pravdu. Jinak jsem byla vcelku spokojená, jídlo jako v nemocnici, takže nekomentuju :-)

Personál: pí. Futerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, pozitivní myšlení

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechno, nedají vám vůbec nic… vložky, oblečení pro mimi, plenky, noční košile, pití, ručníky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - maminka lucinka 05.01.12 napsala :

Ahoj maminky,moje zkušenost s touto porodnicí je úžasná, personál moc příjemný, jak u porodu, tak posléze na novorozeneckém odd. Malej se narodil 9.11.2009,a byl to porod vyvolávaný ale po 14hodinách nakonec skončil císařem. Ale nemůžu si opravdu stěžovat…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plenky,ubrousky,přebalovací podložky,pití,oblečky na mimi,zavinovačku,noční košili,župan,něco ke čtení

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oddací list nebo rodný list( pokud nejste vdaná)občanku,papír se jmény dětí…

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Chomutov - Anonymní 26.12.11 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v červenci 2011 a do této porodnice bych už nešla kvůli příšernému přístupu sester na Novorozeneckém oddělení, zejména tu starší černovlasou na krátko ostříhanou starší sestru bych na místě vyhodila, protože takové hrozné jednání a přístup,navíc jsem byla prvorodička.
Tyto sestry na tomto oddělení nemají rády, když matka přijde v nočních hodinách prosit o umělé mléko. Tak Vás seřvou tak,že už máte strach tam příště jít o něco žádat. Mojí kamarádku, která tam rodila v roce 2010 tam vydeptaly tak, že skončila na psychiatrii v Mostě, odmítaly jí také dát Nutrilon, jelikož také neměla mléko. Porod jsem měla rychlý, akorát, že mě paní doktorka po porodu špatně vyčistila a za 14 dní mě rychle vezla sanitka s šíleným krvácením, takže mi provedli revizi dělohy. Takže toto je moje zkušenost s chomutovskou porodnicí. Nechápu ty chvály,příště budu raději volit Žatec nebo Kadaň

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Carbi 30.11.11 napsala :

V porodnici jsem byla v červnu 2011. Už před porodem jsme s přítelem využili možnost prohlédnout si celou „trasu“- příjem, předporodní, sál i pokoje, což bylo hodně uklidňující.
Před samotný porodem jsme přijeli na příjem v 5.10 ráno, tedy necelou hodinu před střídáním směn, i přesto byly obě PA naprosto úžasné, milé, vstřícné a ochotné.
PA, která s námi nakonec strávila ráno (v 8.30 už byl prcek venku), byla nejen naprostý profík, ale hlavně člověk. Radila a pomáhala, vymýšlela vtípky a hlavně uklidňovala přítele, když jsem byla zavřená ve sprše - možnost sedět ve sprše jsem více než ocenila.
Na šestinedělí jsou sestřičky na svých místech. Stále usměvavé a v pohodě. Nejvíc jsem oceňovala jejich zájem, to jak si s každou maminkou chvíli popovídali.
V případě, že si připlatíte 25Kč za den máte možnost vybírat si jídla z jídelníčku. To doporučuji.
Chomutovskou porodnici můžu jen doporučit, po celou dobu se mi dostávalo skvělého zacházení i přístupu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si s sebou něco (ne moc náročného) na čtení, bude se hodit už před porodem i na šestinedělí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Raduš.B. 08.11.11 napsala :

Rodila jsem 19.7.07,doktoři i sestry byli úžasní a profesionální,vše probíhalo ukázkově.
Mohu jen doporučit :-)

Personál: MUDr. Kochlöfl, MUDr. Fršlinková,PA Futerová a Civínová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše pro vás i miminko,dostanete minimum.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oddací lict(manžel se pro něj vracel domů)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Leenka85 31.08.11 napsala :

Ahoj maminky,moje zkušenost s touto porodnicí je úžasná, personál moc příjemný, jak u porodu, tak posléze na novorozeneckém odd.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si sebou oblečení,zavinovačku,osušku,plínky,ubrousky,prostě vše co mimi potřebuje. dobrůtky :-) knížku a neperlivé pití

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oddací list,občanku,vyplněný papír se jmény,noční košile,nejlépe s rozepínáním,když vám po porodu daj mimi k prsu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Blanka 88 24.06.11 napsala :

Dobrý den přeji všem
Rodila jsem v chomutovské porodnici, nemůžu si vůbec na nic ztěžovat. Veškerý personál se ke mně choval moc hezky. Chtěla bych moc poděkovat pí. Mirce Futerové byla moc milá a spolu jsme to zvládli na jedničku. je to opravdu profesionál :-) moooc děkuji za krásný porod :-)

Personál: pí. Mirka Futerová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - tweetydee 08.01.11 napsala :

Pořád jsem se rozhodovala, jestli mám rodit v Kadani nebo Chomutově. Nakonec jsem se rozhodla pro Chomutov a rozhodně toho nelituji. Personál byl prefektní i prostředí porodnice je velice příjemné. Na oddělení šestinedělí jsem byla také moc spokojená. Nepamatuji si jména, ale sestřičky byly zlaté. Obzvláště ty gyndařské.

Personál: Mudr. Lukáš Svoboda

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci pro sebe, mimi. Vložky, plenky, jednorázové přebalovací podložky, vložky do podprsenky… prostě vše, co vás napadne. Na porodnici vložky dostanete, ale na šestinedělí už musíte mít svoje.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Smaikii89 02.12.10 napsala :

Rodila jsem v Chomutově oba kluky…před 5ti lety a před 2měsíci…nemohu si na nic ztěžovat.
Výborný personál a opravdu krásně se o mne a děti vždy starali.
Tím chci poděkovat Pani Asistence Futerové a Doktorovi Svobodovi, že mi pomohli přivést na svět syna Alexeje (15.9.2010)

Personál: Porodní asistenka Futerová a Mudr.Svoboda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebojte…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Anonymní 21.10.10 napsala :

Já jsem v chomutovské porodnici rodila obě své dcery se stejným personálem. První dcera srpen 2007 a druhá červen 2010- vyvolávaný porod. Maximální spokojenost jak s dětskými tak ženskými sestrami.Nikdy jsem nezažila, že by měly špatnou náladu, vždy ochotně poradily a pomohly. Porody proběhly bez komplikací, první bez epidurálu a druhý na doporučení PA s epidurálem, který maximálně pomohl a celý vyvolávaný porod trval 6 hodin. PA Maruška je usměvavá a velmi příjemná, dodává energii a podporuje rodičku. MUDr. Kochlöfl je také velmi příjemný doktor. Chomutovskou porodnici můžu ze své zkušenosti jen a jen doporučit.

Personál: Marie Jindrová, MUDr. Kochlöfl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

kousek čokolády, teplé ponožky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Monča82 20.10.10 napsala :

S porodnicí v Chomutově jsem byla velice spokojená. Velmi musím pochválit a velice poděkovat Marušce Jindrové - porodní asistence, která mě 17.9.2010 rodila, spolu s MUDr. Martanovou. Myslela jsem, že toho našeho drobečka (Viktorku, 4100g, 55cm) neporodím přirozenou cestou, ale Maruška mi velmi pomohla. Vše dopadlo výborně a porod hladce. Musím podotkout, že jsem měla zavedený epidural (můžu všem doporučit, výborná věc :o)). Bez něj nikdy, s ním kdykoli :o)
Dále musím pochválit předporodní kurz Mirky Futerové a také ostatní sestřičky, na porodním oddělení.
S celkovou péčí jsem byla nadmíru spokojená.
Další miminko budu rodit jen v Chomutově.
Všem velké DÍK. Monika F.

Personál: Maruška Jindrová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Anonymní 28.07.10 napsala :

Ahoj všem, ačkoliv se s chomutovskou porodnicí již léta táhne nepříliš pozitivní pověst, musím říct, že já i můj manžel jsme byli s přístupem personálu a se vším, co k porodu patří, maximálně spokojeni. Rodila jsem v listopadu 2009, porod vedla PA Mirka Futerová, úžasnej profík, a MUDr. Hanka Kreháková, taky moc fajn. Vše proběhlo hladce (jen jsem nedostala požadovaný epidurál, páč anesteziolog neměl sety - ale i tak v poho), na první době porodní jsem měla možnost dát si horkou vanu, sprchu, hopsat na balonu, chodit, prostě cokoliv. Do porodnice jsme přijeli cca v 7:15 s kontrakcemi co 5 minut, ale daly se v pohodě rozdýchat, tak jsem ani nevěděla, jestli si mě tam nachají. Nechali :-). Nejdřív jsem teda dostala klystýr, pak mi za cca 1,5h píchli vodu (nepraskla sama), a pak se to teprve pořádně rozjelo. Manžel tam byl se mnou, dostal sterilní sexy obleček :-), užíval si to moje hekání a fuňení :-). Dokonce mu pak povolili přestřihnout pupečník. Po porodu mě nechali, ať si malého „ošahám“, pak ho šli umýt, zvážit, změřit, podepsat, a pak jsem ho dostala k prsu - okamžitě sál, pak jsem porodila placentu, a za 2 hodiny nás přesunuli na pokoj (etnické skupiny se pokoušejí oddělovat tak, aby byly své se svými :-)), malého taky za ty 2 hodiny převezli sestřičkám na novorozenecké, do té doby jsme si ho mohli s manželem na sále užít. Rodila jsem v půl druhé odpo, malého jsem si vyžádala pak asi v půl páté, když přišli naši, a pak si ho vzali na noc zase sestřičky. Ve 4 ráno nosí na kojení. No a od rána už jsem ho měla u sebe pořád. Jinak jediné, co mi trošku vadilo, byl systém neomezených návštěv. Jelikož nebyl volný nadstandard, tak jsem sdílela pokoj s další novopečenou maminkou, jejíž rodinka nás svou přítomností obšťastňovala cca 10 hodin denně - pořád tam někdo byl… Ale nevím, jestli tento systém funguje ještě dneska, protože co si vzpomínám, bylo na něj dost stížností. Sečteno podtrženo, porod a podmínky fakt super, hned bych šla rodit znova. Kam? No jedině do Chomutova :-).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klídek, všechna bolest pomine! A vystřídá jí pocit nekonečného blaha, když držíte to klubíčko v náručí…
Jinak já trénovala před porodem s pomůckou zvanou EPI-NO, je to pomůcka proti nastřížení hráze - takový balónek, který se zavádí a nafukuje,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Balzám na rty, jednorázové podložky (dají se koupit v Bille, v DM, v Tescu…), dostatek bodýček, dupaček, ponožtiček (mně malej rád čůral hned po rozbalení :-)) + ta klasika, co se všude píše :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - zdenka28 04.01.10 napsala :

Personál v této porodnici nabíí své skvělé služby.Veškerou péči věnuje jak mamince,tak i narozenému miminku. S personálem i s prostředím jsem byla 100% spokojená, všude čisto, klid,příjemná atmosféra domova.
Mohu vřele doporučit všem maminkám.porodila jsem tu dve dcery jednu v prosinci v 2006 a jednuv cervnu 2009

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Ditta77 28.12.09 napsala :

V porodnici v Chomutově jsem rodila obě svoje dcerky…dá se říci, že skoro přesně po deseti letech.První dcerku jsem rodila ještě na staré porodnici a musím říci, že už tehdy byly moje zkušenosti jenom pozitivní…hlavně s personálem-a dokonce i po těch deseti letech je tam snad polovina původního personálu…navíc nová porodnice(teda v provozu je už asi 6let)ale říká se jí nová, pač hodně maminek zažilo ještě tu starou.Péče dobrá, jak doktoři, tak sestřičky-po porodu miminka přiložena k prsu-ale tedy shodně u obou holek to bylo po zvážení a změření…
Miminko Vám dají po 24 hodinách-a je to hlavně proto, že i u normálního, dobře probíhajícího porodu můžou nedejBože nastat komplikace-tudíž je miminko pod kontrolou-nikdy nikomu nedali miminko hned po porodu na pokoj,alespoň jsem o tom neslyšela.
Jídlo asi jako všude-samozřejmě dostanete vše jako ostatní pacienti, jak už tady jedna maminka napsala-takže klidně pomeranč, čočku-prostě vše, co by vlastně kojící maminy neměly:-)
Jinač se vrátím ještě k tomu personálu-obě dcerky mi rodila PA- Miroslava Futerová a kdo jí zažil-má obrovské štěstí-to je neuvěřitelnej člověk-pomůže jak fyzicky, tak neuvěřitelně psychicky-je to anděl…u druhé dcerky mi pomáhala tak, že mě ani nemusela nastřihávat..........
Víc už se mi momentálně nevybavuje

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Chomutov - Simiki 27.12.09 napsala :

Personál v této porodnici nabíí své skvělé služby.Veškerou péči věnuje jak mamince,tak i narozenému miminku. S personálem i s prostředím jsem byla 100% spokojená, všude čisto, klid,příjemná atmosféra domova.
Mohu vřele doporučit všem maminkám.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Míšánek

Tatínek u porodu

Ošetření Elišky

3 dny

malej v inkubátoru ( 6h po porodu )

malej 6hodin po porodu (narozen 9.11.2009)

1 den

malej 4dny

asi se mi to moc nelíbilo :-)

první koupáníčko

byla jsem spokojená :-)

Verunka Bušová :-)narozená 17.1.2011

Na pokoji

Na sále

Honzík Cabal
2 komentáře

lucinka na poporodnim sale

lucinka na poporodnim sale

adelka s tetou

adelka na pokoji v prosinci

adelka na pokoji 17.12.2006

adelka oblecena

adelka doma

lucinka na pokoji

lucinka doma

lucinka narozena 23.6.2009 na sale

Přidejte Vaše fotky k porodnici Chomutov.>

Děti z porodnice Chomutov

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Chomutov
Elifili Jirkov Filípek
52 cm, 3850g 03.03.2019
Natálie1604 Viktorie neznámé 23.02.2019
Bajuu Chomutov Leontýna
neznámé 26.01.2019
bufinda Jirkov Sofie neznámé 30.09.2018
bufinda Jirkov Sofie
53 cm, 3350g 28.09.2018
Nikol99 Chomutov Vanessa
52 cm, 3300g 05.09.2018
Ashleynka Matěj
47 cm, 2300g 29.08.2018
drahozalka Chomutov Sofie
48 cm, 2500g 16.08.2018
Sannny96 Chomutov Monika weberová
48 cm, 2600g 08.08.2018
Lukasek1216 Lukasek
48 cm, 3250g 02.08.2018
Christinawilli Lukášek
neznámé 21.07.2018
SimonaHonzík23 Chomutov Honzík
49 cm, 2900g 11.07.2018
Jasminka12345 Daniel
23 cm, 3g 23.06.2018
Nikolasek222 Nikolas Patricio
neznámé 22.06.2018
julie dzurova Ivanek
50 cm, 3550g 08.06.2018
Marketa 1987 Davidek
49 cm, 2600g 04.06.2018
Damián H Chomutov Damián Pohlod
52 cm, 3400g 28.05.2018
Damián H Chomutov Damián Hadi
52 cm, 3400g 28.05.2018
Lucie900 Viktorka
53 cm, 2800g 22.05.2018
Nikolzleb Barunka
54 cm, 3350g 20.05.2018

Rodily v porodnici Chomutov

Chystají se rodit v porodnici Chomutov

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Chomutov (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Chomutov?