Nemocnice Kroměříž a. s., Gynekologicko-porodní oddělení

Moderní nemocnice byla vybudována v polovině devadesátých let, nabízí tedy komfort i vybavenost na vysoké úrovni. Poskytuje i alternativní metody vedení porodu.

Nastávající maminky mohou využít relaxační vanu, porodní stoličku, sprchu, WC, ribstole, žíněnky, sedací balony a další relaxační náčiní. Rodičky si mohou zvolit porodní polohu, nejedná-li se o komplikovaný porod.

Kompletní informace o předporodních kurzech včetně kontaktu k objednání se na ně naleznete také internetových stránkách nemocnice.

Na webu oddělení najdete všechny informace o porodu v Kroměříži. Využít můžete také laktační poradnu.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Kroměříž a. s., Gynekologicko-porodní oddělení?

Hodnoceno 56x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Jaroslav Přibík

Porodní sál: +420 573 322 256

Novorozenecké oddělení: +420 573 322 250

Laktační poradenství: +420 261 082 424

Adresa: Havlíčkova 660/73, Kroměříž 767 55

URL: http://www.nem-km.cz/gynekologicko-porodnicke-zenske

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Kroměříž

17
09.06.20

Měla jsem porod přesně dle mých představ (dokonce se drželi mého porodního plánu včetně porodu bez nějakých oblbováků atd., jen teda nepočkali na přirozený porod placenty, což trošku považuji za příčinu mého skoro jedenáctinedělí). Těžko soudit, kdyby se něco zkomplikovalo, nebo bych rodila x nebo nedej bože xx hodin. Každopádně v porodnici jsem všechny 3 noci pořádně nezavřela oči. Sestřičky si asi ani nevypínají zvonění. Jména bohužel nevím, jen doktorku Nevynnou u porodu si pamatuju a blonďatou porodní setru s delšími vlasy, ta byla jako anděl.
Ze sester na novorozeneckém oddělení jsem byla spokojená jen s jednou. Ne, že by to bylo něco hrozného, ale ta jediná skutečně uměla podpořit (starší, tmavší krátké vlasy), naopak ta jedna mladší s krátkými blond vlasy, co rozvážela i jídlo byla ztělesněná protivnost:D hrozně řešila návštěvní hodiny, přitom na nějakých www jsme se dočetli, že návštěvní hodiny nejsou omezeny (samozřejmě kromě nočního klidu), takže jsme moc nechápali, že tatínka, který nikomu nezavazel přesně v 17hod. vyháněla a celkově byla na facku. A na jídlo jsem neměla chuť, třeba za to nikdo nemohl, že jsem ho do sebe tlačila na sílu…každopádně doma je doma, to už jsem si stejně kojila, jak jsem chtěla a dítě jsem si nijak “nepokazila”.

Personál:

Nevím, člověk měl jiné starosti

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán.

97
18.08.19

Rodila jsem v kroměřížské nemocnici již podruhé a za pozitivní zkušenost. Jen pár detailů mi tam vadilo.
Na porodním oddělení po příjezdu sem takřka nestihli nic, protože porod byl překotný, ale v podstatě splnili vše, co jsem měla v porodním plánu.
Větší problém je na oddělení novorozeneckém - je to ale o personálu. Nejvíc mi vadila neinformovanost sester ohledně kojení, stále zastávají názor, že kojit až po 3 hodinách, vážit před a po kojení apod. Tím, že jsem rodila po druhé, tak mi nikdo „neradil“, jak mám kojit, jen bylo pár připomínek, že bych neměla kojit tak často.
Protože jsem chtěla jít domů dříve, tak večer sestra po mě chtěla alespoň 2 vážení, kolik malý vypije. Když po prvním vážení jsem navážila 30 ml přírůstek, tak už po mě druhé vážení nikdo nechtěl:D
Díky tomu, že jsem první den přikládala, co se dalo a na druhý den kojila na požádání, tak jsme z porodnice odcházeli s plným kojením a bez novorozenecké žloutenky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít porodní plán a stát si za svým, informovat se před porodem o svých právech a poučit o nich svého manžela/partnera.

17.04.19

V Kroměřížské porodnici jsem rodila, jako prvorodička v lednu 2019 a byla jsem zde naprosto spokojená a to jak na porodním sále, tak na šestinedělí a novorozeneckém oddělení. Vůbec jsem nad tím, kam jít rodit neváhala a od samého začátku jsem byla rozhodnuta pro Kroměříž a rozhodně nelituji. Personál byl úžasný a to všude, nikde jsem se nesetkala s někým, kdo by byl nepříjemný, všude byli moc hodní a ochotní pomoci. Sice porod nebyl dle mých představ a byl docela dlouhý a na závěr se to všechno zkomplikovalo, ale všichni byli opravdu na profesionální úrovni a se vším si poradili. Ikdyž jsem zaznamenala, že se během porodu něco děje ne přesně tak, jak by mělo, tak díky profesionalitě jsem zůstala v naprostém klidu, nepodlehla panice a plně věřila doktorům a PA. Vše dobře dopadlo a miminko se narodilo v pořádku. Nemůžu vytknout opravdu nic, každý den čistá košile, úklid pokoje a i s nemocniční stravou jsem byla nadmíru spokojena a vždy se na jídlo těšila. Takže za mě naprostá spokojenost a druhé dítě si určitě opět porodím tady :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se snažit zůstat v klidu a plně naslouchat personálu, který přesně ví co dělá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše co je uvedeno na seznamu věcí do porodnice. Já jsem se ho držela a nic jsem v porodnici nepostrádala

10
06.03.19

Kroměřížskou porodnici z celého srdce doporučuji. Spontánní porod 28.2. 2019. Porod veden bez veškerých zásahů, léků, personál milý, vstřícný, profesionální, snaží se ve všem vyhovět, respektovat soukromí maminky a zachovat co nejvíce její klid a důstojnost. Vše konzultují, nabídnou, ale nenutí. PA úžasné, jmenovitě děkuji PA Šikulové, je to anděl. A díky ní, budu mít na tento druhý porod krásné vzpomínky. Oddělení šestinedělí a novorozenecké je taktéž úžasné, o maminku je postaráno se vším všudy, vždy s úsměvem na tváři, i náročné a pro maminku mnohdy nepříjemné a nelichotivé úkony, jsou zvládnuty naprosto profesionálně a ani jednou mi za celý pobyt nebylo nepříjemně, či stydno. Ba naopak, z veškerého personálu jsem čerpala optimismus. Oddělení novorozenců pro miminka žije, veškerou péči odvádí s láskou a nasazením, mamince se vším profesionálně poradí, dají spoustu informací, nabídnou, nechají právo volby. Jako novopečená maminka jsem byla naprosto v klidu, protože jsem věděla, že miminko je v dobrých rukou. Porodnice je krásná, všude je čisto, útulno a dýchá domácí prostředí. Strava naprosto uspokojivá, včetně svačinek na přilepšenou. Ložní prádlo a čisté prádlo pro maminku je každý den k dispozici. Není co vytknout. Když rodit, tak jen sem :-)

Personál:

PA Eva Šikulová, MUDr.Švecová, MUDr. Vidrmertová, Prim. MUDr. Robert Jeník, MUDr. Vacula

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit v sebe a miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše ze seznamu.

30.01.19

Veliká spokojenost s nemocnicí i s personálem. Všichni byli velmi ochotní a vždy se vším poradili a pomohli pokud bylo zapotřebí. Pokud bych se rozmýšlela, kde rodit podruhé určitě opět volím tuto porodnici. Sestry na šetinedělí i novorozeneckém byli skvělé a manipulaci s miminkem dobře vysvětlili.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastávajícím maminkám bych poradila, aby zachovali klid a nechali se vést profesionálním personálem :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše co je v pokynech.

12.10.18

Porod jsem měla na prvorodičku docela rychlý a nebyl komplikovaný. S personálem u porodu i s oddělením šestinedělí jsem byla spokojená. Ale s novorozeneckým vůbec ne, nemohlo se mi rozjet mlíko a každá sestřička mi radila něco jiného. Jediné co jedna uměla, me totalně potopit před rodinou a vytáhnout mi prso a kontrolovat techniku, i když věděla, že je v pořádku. V pokoji jsem měla 30 stupňů a malou mi nechala 12 hodin bez jídla. Byla dehydratovaná chudinka. Kdyby nepřišla jiná sestřička, která videla malou a šla okamžitě pro dokrm, tak nevím, co by se tehdy stalo. Díky pani Valachové a Cupákové, ktera bohužel neměla službu, se mi poslední den rozjelo mlíko a přimluvila se za mě, abych mohla domu. Pokud nenarazíte na mladou sestru, ktera rozpláče matky v celem oddělení, tak to bude v pohode. Docela lituji, že jsem nerodila v Brně.

Personál:

Valachova, Cupakova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nervy

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodne vložek a něco pod sebe

27.02.18

Moje zkušenost nejen s porodnicí, ale s celým gynekologicko-porodnickým oddělením v Kroměříži je skvělá. Po prvním porodu v únoru 2016 jsem ani na moment nepřemýšlela o jiné variantě než opět rodit zde. Druhé dítko se má narodit v březnu 2018 a díky tomu, že mám stále v živé paměti celý průběh rizikového těhotenství, hospitalizace i porodu v Kroměříži, jsem naprosto klidná a hlavně šťastná, že nemusím rodit ve velkých ‚továrnách na děti‘. :-) Tam bych marně hledala tak příjemný, ochotný, taktní, trpělivý, pečlivý až téměř rodinný přístup veškerého personálu, který ovšem nepostrádal tu nejvyšší profesionalitu a odbornost. To je devizou těchto menších zařízení.

Je sice pravda a škoda, že na vybavení asi nedostává menší nemocnice tolik finančních prostředků jako ty ve větších městech, nicméně pro mě osobně je důležitější jak je nemocnice schopna se o mne a dítě postarat na odborné a lidské úrovni než jak moc moderními a luxusními prostorami disponuje jako např. ty zprofanované větší porodnice. Ale veškeré potřebné zdravotnické vybavení bylo k dispozici, přitom i to nadstandardní, pokoje i porodní sály velmi útulné, vybavené pro alternativní vedení porodu, všude čisto a příjemně, tudíž velká spokojenost.

Porodní plán byl respektován, mému přání co nejvíce přirozeného porodu bylo bez okolků vyhověno, když nastaly komplikace, vše se mnou předem konzultovali než něco provedli a spoustu novinek a postupů mi doporučili, ať co se samotného porodu týče či následné poporodní péče, kojení atd. Vždy, když bylo třeba, ochotný personál byl v momentě u mne a díky němu mám na celé to období pozitivní vzpomínky, i když jsem byla kvůli rizikovému těhu hospitalizována, porod trval pěkně dlouho a kvůli komplikacím jsme byli propuštěni až šestý den. Moc děkuji celému oddělení.

Myslím, že druhým miminkem v rozrůstání rodiny končíme :-D, ale kdybychom měli mít další děti, volba porodnice je pro nás jasná :-) I manžel se zde totiž cítil dobře a mohl mi být tím pádem sebejistou oporou po celou dobu ;-)

28.05.17

Rodila jsem v této nemocnici celkem dvakrát. Minulý týden a před 3 lety. Nemůžu než vynachválit - skvělý přístup, oproti Zlínské nemocnici skvělé jednání, profíci doktoři.

Pan Mudr. Vacula je vážně specialista…Odešla jsem že Zlína do Kroměříže a udělala jsem nejlépe, jak jsem mohla. Všechny chválím, včetně sestřiček. Nenašla jsem nikoho, kdo by byl nepříjemný.

Personál:

Mudr. Vacula

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je napsané v seznamu…

11.03.17

Skvělá porodnice. Příjem proběhl 10.den přenášení, udělali mi jen zátěžový test a jinak jsem měla celý den klid. Všichni byli velice hodní a ochotní, vše vysvětlovali.

Druhý den ráno po vizitě mi dali tabletku na vyvolání, která ihned zabrala a já jsem dostala neuvěřitelné bolesti. Kontrakce nastupovaly, ale málo jsem se otevírala, takže porod trval celý den. Měla jsem ale štěstí na PA paní Židlíkovou, která byla naprosto neuvěřitelná. Ačkoliv byly Vánoce a rodilo ten den více jiných maminek, celý den kolem mě běhala a pomáhala od bolesti. Ten den byla mým andělem, bez kterého bych to nezvládla. Naopak mě udivila ošetřující paní doktorka, která mě, když jsem při vyšetření křičela bolestí, srazila slovy „Proč maminko křičíte, vždyť Vás to nemůže mezi kontrakcemi tak bolet…“ Jakmile jsem jako prvorodička porodila více jak čtyřkilovou holčičku, paní doktorka se usmála se slovy "Už to chápu :-) " Více si z porodu ani nepamatuji, bolestmi jsem téměř omdlévala…

Na oddělení šestinedělí byly skvělé sestřičky, které se opravdu snažily i když bylo oddělení přes Vánoce naprosto plné, měly dovolené, takže se vždy střídaly jen po jedné. Klobouk dolů. Na třílůžkovém oddělení jsme byly 3 maminky + miminka a vlezly jsme se. Pokoje jsou naštěstí dostatečně velké, dobře vybavené a ani společná sprcha s WC pro dva pokoje mi nijak nevadily. Ani jednou se nestalo, že by byla nějaká „kolize“.

Některé sestřičky z novorozeneckého už nebyly tak příjemné jako ze šestinedělí, nic to ovšem neubralo na jejich profesionalitě. Ukázaly jak kojit, jak miminko koupat, poradily s péčí…

Nemůžu souhlasit s příspěvkem níže, kdy maminka píše o nedostatečném a zastaralém vybavení. Ultrazvuků mají několik, nové a samozřejmě i starší. Pokud je nějaká ordinace obsazená, vyšetřují v jiné…

Doporučila bych snad jen větší spolupráci sestřiček na novorozeneckém a oddělení šestinedělí. Jedny nevěděly nic o druhých a naopak. Od sestřiček šestinedělí jsme dostaly na oběd mandarinku a pak přišla ta z novorozeneckého a vyděsila se, že mandarinku přece jíst nesmím a zase mi ji vzala…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnici vřele doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomeňte na toaletní papír a nějaké jídlo na svačinku dopoledne a odpoledne.
Porodnických vložek jsme dostávaly dostatek přímo na místě.

4340
17.01.17

Jako druhorodička jsme opět rodila v této porodnici. Do porodnice jsem šla ve čtvrtek na první kontrolu a odevzdání se do jejich péči. Doktor hodný a příjemný a vše mi ukázal na ultrazvuku s tím, že jsem stále na prst otevřená a nic jiného se neděje.

V pondělí odpoledne mi začaly bolesti a o půlnoci jsme dorazili do porodnice. Přijala mě příjemná porodní asistentka a mohla jsem si volit polohy na rozdýchavání kontrakcí. Dala mi na výběr buď sprcha, a nebo teplý zábal. Volila jsem zábal, pač jsme tušila, že to bude rychlé.

Na vše se ptala a hlavně na moje svolení píchnout vodu atd. Supr přístup i od doktorů. Do hodinky byl malý na světě.

Personál:

PA Bartůsková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pozitivně myslet.

08.11.16

Do porodnice jsem přijela velmi brzy, ale s tím, že jsem dva dny nespala kvůli kontrakcím. Otevřená jsem byla na centimetr a vůbec to nepostupovalo. Z toho důvodu jsem byla i ráda, že si mě v porodnici nechali. Na monitor jsem musela ležet na boku, nikdo si mě nevšímal, partner za mnou ještě nemohl.

Po sepsání všech nesmyslů jsem šla na ultrazvuk. Nebyli schopni určit váhu, obvod hlavičky, dokonce nemohli najít pupeční šňůru. Kvalita přístrojů příšerná, opravdu vybaveno asi v těch devadesátých letech. Porodní plán naprosto nedodrželi. Moje přání bylo nepodávat nic, co by porod urychlilo uměle, plodovou vodu píchnout co nejpozději, pokud sama nepraskne. Epidural jsem žebrala dlouho, ale bylo mi řečeno, že anesteziolog je na ARU. V ten moment mi bylo jedno, kde je. Nakonec jsem tedy skončila na Entonoxu. Člověka to oblbne, rozhodně ale od bolesti neuleví.

Po několika hodinách tlačení, kdy už jsem byla opravdu vyřízená z důvodu nedostatku spánku, fyzické zátěže a nátlaku personálu jsem začala prosit o císařský řez. Reakcí byla další infúze oxytocinu, při které mi už začaly ustávat kontrakce. Následovala další infuze oxytocinu. Po dalších několika hodinách mi nějaká silná porodní asistentka sdělila, že jestli nezačnu pořádně tlačit, tak miminko umře. Po záchvatu paniky, kdy jsem opravdu trvala na císaři a partner už promlouval s personálem, se nakonec smilovali a vzali mě na sál.

Výsledkem je můj nádherný syn s obvodem hlavičky, který podle mého gynekologa, nemohl projít moji pánví, porodní váha malého byla skoro čtyři a půl kila pro prvorodičku. Nedokázali odhalit nic. O jizvě od pánve k pánvi se snad ani bavit nechci, zkusím asi laser. Kamarádka má stejně hnusnou jizvu po plánovaném císaři, takže spíš než chirurgický zákrok bych to nazvala rezničinou.

Sestry na novorozeneckém byly příšerné, až na jednu, která zachránila prckovi život. Vzhledem k císaři byl velký problém se rozkojit a malý je žrout, je prostě velký. Celou noc plakal, pak mi zvracel obloukem. Sestra mi řekla, ať ji ukážu, kde se malý poblinkal. Samozřejmě jsem vše uklidila, nenechám malého ve zvratkách, zem jsem setřela. Příkrm nebyl třeba. Nakonec byl malý dehydrovaný a skončil s kanylou v hlavičce.

Jediné stoprocentní byly sestřičky na šestinedělí. Opravdu super. Mimochodem je to asi poslední porodnice, která nepoužívá plastický steh. Při vytahování stehů jsme přišli na to, že steh měl být vytažený už dávno a mám ho zarostlý. Další utrpení. Tuto porodnici nikdy více! Myslím, že po této zkušenosti už ani rodit nikdy nechci. Bolest jsem zapomněla, ale na chování a přístup personálu zapomenout nejde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít s sebou partnera a nebát se hádat a křičet. Bez toho tam nefunguje nic.

761
10.05.16

Byla sem přijata do nemocnice na vyvolání porodu. Všichni byli maximálně ochotní, jak na porodním, tak i na šestinedělí. Byl to můj první porod a díky úžasné PA a panu doktoru Vernerovi byl parádní.

Vřele doporučuji tuhle porodnici.

Personál:

MUDr. Verner

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný strach, o vás i miminko se parádně postarají, pomohou a poradí.

22.04.16

Ráda bych přidala zkušenost s porodnicí v Kroměříži. Rodila jsem tam svého druhého syna. Přišel na svět o měsíc dříve. Prvního syna jsem rodila v Přerově s řekla jsem si, že v Přerově rodit už nikdy nechci.

U druhého syna jsme po prasknutí vody jeli do Kroměříže a porodní asistentka i pan doktor byli výborní. Příjemní, empatičtí a hlavně se mnou o všem mluvili a vyzařovali neuvěřitelný klid.

Porodní asistentka u mě byla po celou dobu. Nejsem vyznavačka toho, že porod je krásný zážitek. Pro mě je to nutné zlo, krásné je pro mě držet své dítě, jakmile spatří světlo světa

22.03.16

S odstupem sedmi a půl roku se v kroměřížské porodnici narodily obě moje děti. Své první dítě jsem přenášela a byla hospitalizovaná na předporodním oddělení. Pan primář, lékaři i sestry byli skvělí. Výjimku tvořila jedna očividně vyhořelá velmi nepříjemná sestra.

Prostředí hezké, po obou porodech jsem poprosila o nadstandardní pokoj a mohu pouze doporučit. Měli jsme dostatek prostoru se s novým človíčkem sžít, a když manžel nebo děda zůstali déle, nikdo se nedíval škaredě.

PA byly trpělivé, všechno ochotně vysvětlily, lékaři v rámci předporodní péče i porodu maximálně milí a ochotní. Sestřičky po porodu pomohou s čím je třeba, prvorodičkám vše ochotně ukážou, ostatním maminkám na požádání samozřejmě také.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vědomí, že ať bude u porodu jakkoliv zle, ještě vždycky to všichni přežili.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pořádnou porci spánku. :-)

94
11.03.16

Tuto porodnici můžu všem jen doporučit díky skvělému individuálnímu přístupu a maximální a profesionální péči, se kterou se mi i děťátku personál porodního oddělení a oddělení šestinedělí věnoval. V průběhu pobytu jsem byla seznámena a za dozoru personálu jsem si mohla vyzkoušet veškerou péči a manipulaci s novorozencem, což jako prvorodička moc oceňuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a komunikovat s personálem, když je to možné, vyjdou vstříc.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doprovod k porodu.

2449
07.02.16

V kroměřížské porodnici jsem rodila 3×. Porody komentovat radši nebudu. Určitě doporučuji. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela.

37
09.12.15

Dne 24.7.2015 se mi v kroměřížské porodnici narodila má první dcera Štěpánka. :-) Příjem byl 23. 7. kvůli odtoku plodové vody.

Sestřičky, které se u mě vystřídaly, byly všechny moc milé, vše mi krásně vysvětlily, všechno se mnou probraly, tolerovaly mé porodní přání… Díky celému personálu mám na porod pozitivní vzpomínky. Porod byl rychlý a téměř bezbolestný… prostě krása. :-)

I na oddělení šestinedělí bylo vše na jedničku. Opět moc milé a tolerující sestřičky i doktoři. :-) Příště určitě zase tam. ;-)

4340
11.11.15

V Kroměříži jsme rodila v roce 2014 mého prvorozeného synka. Zde jsem chodila i na předporodní kurz s vrchní sestrou Čečatkovou a bylo to na prosto supr. Už jsem aspoň věděla, jak to tam vypadá a byla jsem klidnější, až dojde den D.

Na začátku porodu jsem měla PA Židlíkovou. Byla hodně milá, klidná a dodávala mi naději, že to vše bude ok. Měnili se služby, tak došla PA Bartůsková - taky supr. Nejdříve mi řekl dr., že budu rodit tak další den. To jsem si řekla, že si děla srandu. Nakonec porod šel tak rychle, že jsem měla za 2,5 hodinky odrozeno a syna v náručí.

Jak péče na porodním sále, tak na na novorozeneckým i na šestinedělí bylo supr. Když jsme něco potřebovala, vždy mi dokázali poradit a ukázat, jak mám malého přebalit, okoupat, kojit a jiné věci, co se týče mě i miminka.

Personál:

PA Bartůsková, PA Židlíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pozitivně myslet.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela. :-)

14
08.09.15

Skvělá. Na rozdíl od Brna rozpoznali kefalopelvicky nepoměr (tam jsem se sama snažila upozorňovat a nic, klidně mě nechali přenášet). SC úplně v pohodě, i následná péče (perfektní, vždy milé a ochotně sestry na porodním oddělení - např. Pavlína Varvarovská).

Horší je novorozenecké - co člověk, to jiný názor na kojení apod. Paní Cupákova je ale výborná. :) Mile překvapil i fakt, že manžel mohl být při operaci, pak na bonding a celé
dny až na noc s námi (nebylo plno, měli jsme pokoj pro sebe jako i ostatní
rodičky) a vůbec nic jsme neplatili.

Personál:

MUDr. Vacula, MUDr. Drobilková, MUDr. Řezáčová, sestry Varvarovská, Cupáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky a kalhotky, možná trochu jídla (ovoce, zelenina). Ale i to lze koupit přímo v areálu. Jinak vše dodají. ;)

722
03.09.15

Nedoporučuji. Udělala bych chybu, kdybych zde rodila podruhé.

Porodní asistentka Bezděková do mě vyloženě ryla. Na facebookovém profilu se prezentuje jako soucitná asistentka, ale není. Měla ke mně milion připomínek. Rodila jsem dva dny, nespala jsem, byla jsem vyčerpaná. Ze strany personálu absolutně žádná podpora. Kdyby tam nebyl můj přítel po celou dobu se mnou, tak nevím, jak by to dopadlo.

Za mě tuhle porodnici vícekrát ne.

Personál:

MUDr. Laštůvka, PA Andrea Bezděková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy.

25
23.07.15

V kroměřížské nemocnici jsem rodila dvakrát a pokaždé velká spokojenost. Personál jak na porodním, tak i na oddělení šestinedělí velice ochotný a milý. Se vším pomohli jak mohli, prostě za mě vše na jedničku s hvězdičkou… Doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka. :)

174
20.04.15

Rozhodla jsem se rodit v porodnici Kroměříž a svého rozhodnutí rozhodně litovat nebudu. Vše probíhalo super, personál byl ochotný staral se skvěle o mne i miminko. V nemocnici jsem absolvovala předporodní kurz, takže jsem si již před porodem prohlédla porodní sály, vyplnila dokumenty na jméno a prohlášení o bondingu a poznala pár sestřiček.

Do porodnice jsem přijela s tím, že mi praskla plodová voda, sestra na příjmu úplně v klidu (dělá to často :)) natočila křivku a zavolala doktora na vyšetření. Po vyšetření mě dali na pokoj na dobu předporodní, zavolali manžela. Sestra mi vysvětlila jak prodýchávat kontrakce. Na porodním sále, kontrolovali po každé kontrakci, že je miminko v pořádku a o mě se starali taky skvěle.

Na oddělení šestinedělí, jsem chtěla nadstandardní pokoj, ale bohužel je jen jeden a byl obsazen. Jinak sestry se staraly o mě i miminko skvěle. Vysvětlily mi vše, ukázaly koupání, kontrolovali kojení a pomohly, když mi natekly moc prsa. Vyšetření miminku udělali snad všechny a vše primář při odchodu skvěle vysvětlil. Jen škoda, že není možné v porodnici nechat píchnout naušnice. :(

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnice má seznam věcí, co mají mít maminky s sebou a dle seznamu mi stačilo vše.

14
15.04.15

U příjmu je třeba dopředu hlásit, že v případě falešného poplachu chcete odejít domů. Jakmile si vás sestra zapíše, už vás nepustí. Alespoň tak mi to bylo řečeno. Určitě mějte všechny doklady a dokumenty. Mně stačilo během kontrakcí vyplňovat jejich dotazník. Neumím si představit vyplňovat ještě lejstra.

Pokoje na první dobu jsou po jedné, což mi naprosto vyhovovalo. Jen sprcha a wc bylo mimo pokoj, na takové vyšetřovně. To je celkem nešikovné, zvlášť když zrovna někoho vyšetřují. Ale ten den se sešel velký počet rodiček, věřím, že v menším „provozu“ by to bylo lepší. Není problém požádat o balón apod. Jediný problém nastal ve chvíli, kdy jsem žádala o entonox. Než stihla sestra cokoliv řešit, bylo už pozdě. Opět hádám, že za to může počet rodiček. Následné šití po porodu bylo větší sado než porod samotný. Ale už jsem si zvykla, že doktorky v tomto oboru citlivé nebývají.

Na šestinedělí si nebylo na co stěžovat, sestry ochotné a milé. Na novorozeneckém hodně záleží, jaká je směna. Já měla štěstí jen na jednu směnu. Přesto se vše posuzuje hůře, kdoví jak by se personál novorozeneckého choval za normálního stavu. Z nedostatku pokojů jsem se první den musela podělit. Pokoj měl společnou sprchu, wc ještě s jedním. Nakonec jsem skončila na nadstandardu. Vlastní soc.zařízení, lednička, konvice, tv, postel na ovladač. Rozhodně pohodlnější. Drahý taky nebyl (něco kolem 360 noc).

Malý vyšetřený snad na vše. Ohledně kojení mi občas přišli až fanatičtí.

Suma sumárum:
Příjem- předporodní : 90% Por.asistentky: 95% Šestinedělí: 100% Lékaři: 99%
Novorozenecké: 95% Sestry: 98%

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě kurz, který porodnice pořádá. Sice jsem většinu měla nastudováno, ale člověk se zeptá a možnost si vše utřídit. Navíc se seznámí s prostředím i personálem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny vyplněné dokumenty. Přezůvky pro doprovod k porodu. A takové ty běžné věci ze seznamu.

31.12.14

Dlouho jsem se rozmýšlela jestli rodit v Kroměříži, nebo ve Zlíně, ale nakonec jsem se rozhodla pro Kroměříž a rozhodně toho nelituji. Už při první návštěvě rizikové poradny (dcera byla KP) jsem poznala, že jsem se rozhodla správně. Přístup pana doktora Vaculy byl výborný.

Dne 16. 12. jsem tedy nastoupila k hospitalizaci a byla jsem velmi spokojená s přístupem všech, kteří se o mě ten den starali. Měla jsem trochu strach z toho, co bude, ale věděla jsem, že to zvládnu. No a přišel den, kdy přišla na svět moje Elenka - 17. 12. Rodila jsem plánovaným císařským řezem a nemůžu si vynachválit přístup a práci celého týmu vedeného právě MUDr. Vaculou.

Po operaci na pooperačním pokoji byl výborný přístup sestřiček, které se starali, jak jen to šlo o mé blaho.

Musím vyzdvihnout i přístup sestřiček z novorozeneckého oddělení. Měla jsem neuvěřitelný respekt z kojení, ale jejich až rázný přístup mě donutil plně začít kojit. Hodně mi také pomohla paní Valachová, která se mnou vypilovala techniku kojení. Odjížděla jsem tedy s důležitými znalostmi a perfektním dojmem.

Za mě má porodnice v KM jasnou jedničku s hvězdičkou a všem ji doporučuji.

Personál:

MUDr. Vacula, laktační poradkyně Valachová

Chystají se rodit v porodnici Kroměříž

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici