Litomyšlská nemocnice, a.s., gynekologicko - porodnické oddělení

TATO PORODNICE BYLA UZAVŘENA
Maminky ale doporučují další porodnice v Pardubickém kraji »

Doporučují maminky porodnici Litomyšlská nemocnice, a.s., gynekologicko - porodnické oddělení

Hodnoceno 13x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Libor Vylíčil

Adresa: ., Litomyšl .

URL: http://litomysl.nempk.cz/gynekologicke-oddeleni

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Litomyšl

10709
14.02.13

Veškerý personál, který se staral o mě a dcerku, byl na výbornou! Jak Dr., tak asistentky nebo sestřičky na novorozeneckém. Všichni maximálně milí, nápomocní, ochotní. Vážně nemám, co bych vytkla! Pár z nich se sice na úplně první dojem nejevilo úplně na 100%, ale později se první dojem ukázal jako mylný úsudek :)

Personál:

MUDr. Findejsová, MUDr. Stráník, Bc. Petrová, S. Neugebauerová DiS., J. Praxová DiS., Bc. E. Kadavá, I. Špičková a další :)

13.01.13

Měla jsem nadstandard a byla jsem velmi spokojená. Sestřičky byly slušné a ohleduplné až na jednu starší, která necitlivě zacházela s dítětem.

Prostředí je příjemné. Hned bych se tam vrátila. Rodila jsem v roce 2007, už si nepamatuji jména, ale porod prováděl sám primář a neměla jsem žádné komplikace ani zdravotní problémy po porodu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid.

1967
27.12.12

Rodila jsem v Litomyšli před šesti týdny a můžu porodnici doporučit. U porodu jsem měla pana primáře Čadílka a byl moc příjemný, povzbuzoval a chválil. Porodní asistentku jsem měla taky skvělou, tuším, že se jmenovala Jaruška. Doporučuji nadstandartní pokoj. Nemám jedinou zápornou věc.

Personál:

primář Čadílek

11.10.12

Pokud chytnete pana doktora Macha, máte vyhráno. Skvělý pan doktor. Jestli slouží - a teď nevím její jméno, ale popis asi takový: štíhlá, pěkná, blond, brejličky, taková Barbie, nafoukaná, nepříjemná jako osina víte kde - tak mazejte jinam, třeba do Svitav, tam jsem porodila synka, a skvělé (jen jsem dostala ten hrůza nápad podruhé vyzkoušet Litomyšl pro srovnání).

Mně odhadla ultrazvukem mimčo na 5kg, a když jsem kolabovala, že to snad nejde normálně porodit, a že můj synek měl 4450g, měla jsem co dělat a nakonec šel kleštěmi, tak jen opovržlivě odfoukla, že ona teda rodit kleštěmi nebude, a šla pryč. Dáma si nevšimla, že nejde o ni, ale o zdraví mimina a také o moje, přeci jen jsem to chtěla ve zdraví přežít, a těšit se z děcek :-). Situaci zachránila skvělá paní porodní asistentka, myslím, že se jmenuje Soňa Neugebauerová (štíhlounká, milá, usměvavá, pomůže vám), celé to moje giga mimino odrodila ona, nakonec dcerka měla jen 4200g :-).

Ostatní MUDr. z porodnice jsem potkávala jen při vizitách, a myslím že žádný problém, jen jedna sestra se mi snažila naznačit, že mám dodržovat hygienu (docela úsměvné, asi si nevšimla, že po porodu žena krvácí, a zastavit to prostě nejde, ve sprše jsem trávila každou volnou chvilku mezi kojením, tak tím mě trošku ranila :-).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit si, kdo ve váš den slouží, a když to bude ta Barbie, prchejte pryč, doporučuji Svitavy.

19644
19.09.12

Já tedy spokojená nebyla.

Chtěla jsem epidural a rozmluvili mi ho, i když na to byl čas - byla jsem teprve na 3 cm, takže času dost. To samé o 10 dní déle se stalo i mé známé, prostě to naschvál zdržovali a pak řekli, no vidíte, to už nemá cenu a nedali jí ho.

Dětské sestry jak které, ale spíš jsme je „otravovali“. Khalak u porodu arogantní, nadával mi, že tlačení stojí za nic a že to nikam nevede, přitom jsem tam málem kolabovala. Člověka nechají trápit 15 hodin s kontrakcema a bez jídla a pak se diví, že už je unavený. Příště jdu zaručeně jinam. Vše by asi bylo jinak, kdybych chytla mého doktora - Macha. Ten je skvělý, ale bohužel chytit ho k porodu je malá šance a vyhazovat tisíce kvůli pár minutám se mi nechtělo a hlavně na to nemám.

05.07.12

Rodila jsem v Litomyšli před 3 týdny a můžu říct, že jsem byla spokojená.

U porodu jsem měla doktorku Findejsovou a byla perfektní. Sice u příjmu byla nevrlá porodní asistentka, ale to se dalo přežít.

Měla jsem nadstandard a byla jsem za něj ráda.

První dceru jsem rodila v Ústí nad Orlicí a je fakt, že tam mi připadala organizace na oddělení šestinedělí trochu lepší než v Litomyšli.

01.12.11

Moje zkušenost je pro mě noční můra.Jediný lékař,který je na svém místě je dr.Mach.Primář je arogantní pán, který rozhoduje o vás bez vás a dr. Gloserová, to je kapitola sama pro sebe.Co se týká PA a dětských sester,tak s těma mám jen dobré zkušenosti.Nebýt jich tak to asi nezvládnu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

obrnit se trpělivostí nebo radši jet jinam

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manžela

3538
22.04.11

V této porodnici jsem rodila 20.8.2010 a mohu říci,že jsem byla naprosto spokojená.Jen vyplňování papírů v kontrakcích cca po 2minutách,to nic moc a ještě jsem musela u monitoru klečet,protože křížové bolesti byly nesnesitelné.U porodu jsem měla svého gyn. pana doktora Jaroslava Macha,úžasný člověk,dokáže povzbudit,uklidnit,takže největší spokojenost.PA taky moc hodné,bohužel na jména si nevzpomenu :-( Na novorozeneckém jsme měli nadstandart,děťáko mohlo být stále s námi.Vše nám ukázali,koupání,manipulaci s dítětem atd…takže super.Nemůžu si stěžovat a pokud budu mít druhé dítě,určitě tu chci rodit zas.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vyplnit předem papíry..

559
19.01.11

Rodila jsem v Litomyšli v říjnu 2009. U příjmu byla milá PA., bohužel už si nevzpomenu na její jméno, sepsali se mnou údaje a pak mě dali na pokoj, kam za mnou poslali i manžela. Na pokoji byl balon a mohla jsem chodit i do sprchy, každou chvíli jsem chodila na monitory. Potom co mi praskla plod. voda, tak jsme se přesunuli na sál. PA. mi nabídla, že můžu jít do vany, tak jsem toho využila :) Na šestinedělí se mi líbilo, až na jednu sestřičku byli všichni milý. Moc nám pomohla laktační poradkyně p. Tulisová. U celého porodu se mnou mohl být manžel. Je tam možnost porodu do vody. Lze si tam zaplatit nadstandart.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

zajít si sepsat papíry k porodu okolo 37tt.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

kruh do vody na sezení :)

21.01.10

Rodila jsem zde své druhé dítě. Prostředí novorozeneckého oddělení působí příjemně hlavně díky teplým barvám výmalby. Dopředu jsme se zde informovali, co vše je možné splnit z mého porodního plánu a jak to zde chodí. Většinu bodů přirozeného porodu byli ochotní akceptovat. Při dotazu na možnost ambulantního porodu neřekli kategoricky ne a asi by mi ho umožnili za určitých podmínek (nakonec jsme odcházeli standardně po 72h). Díky návštěvě předem jsme si uhájili, že mi po porodu dítko neodnesli na vyhřátí (jak je zde zvykem), ale bylo stále u mě (až na chvíli, kdy dítě vážili, měřili).
Vybavení sálu nemohu příliš hodnotit, byla to rychlovka. Měla jsem kontrolu v rizikové poradně a během monitoru mi praskla plodová voda. Díky bleskovému průběhu to byl opravdu přirozený porod, lékaři nestihli nic :o). Na požádání mi lůžko napolohovali, abych nerodila v leže. Porod do vody se bohužel nestihl.
Doporučuji vyplnit papíry dopředu nebo si vydupat doprovod, který je za vás vyplní. Při kontrakcích po minutě nic moc. Stejně se nakonec vyplňovaly dodatečně. Z doktora ani doktorky, kteří byli u porodu přítomní (strefila jsem se zrovna do doby oběda, kdy se střídali, proto tam byli oba) jsem moc nadšená nebyla, ale naštěstí jsem s nimi strávila opravdu jen chvilku na porodním sále. Porodní asistentka byla dobrá.

Na novorozeneckém jsem byla spokojená, vyšel nadstandard. Sestry byly příjemné, neradily příliš. Dítě bylo celou dobu u mě - po porodu normálně odnáší děti na 6h se „vyhřát“, pokud je přítomná i další dospělá osoba a dítě je v pořádku, nechají vám ho celou dobu, ale musíte si o to sami požádat, sami vám to nenabídnou.
Na ošetření miminka poskytovali i Weledu. Respektovali vlastní kosmetiku. Vlastní oblečení s lehčím brmláním taky. Kdybych věděla, že 100% vyjde nadstandard, rovnou bych látkovala, takto jsem do papírových plen vkládala čtvercovou látkovku. Chyběl mi infračervený zářič nad přebalovacím pultem.
Ocenila jsem, že ultrazvuk ledvin probíhal za mé přítomnosti. Kyčle jsme si museli zařídit v místě bydliště (trefili jsme se zrovna mimo dny, kdy je kontrolují). Stejně tak jsem se vyhnula velké vizitě.

Velmi příjemně na mě působil pan primář, lehce jsem „přenášela“ a chodila k němu do rizikové poradny. Oceňuji, že vůbec nestrašil vyvoláváním porodu a nechával tomu volný průběh. Monitor probíhal v sedě.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít s sebou porodní plán a probrat podrobně svoje představy s personálem, zjisti jak to tu obvykle chodí. Během porodu pak není příliš čas na dohadování. Vyplnit přijímací papíry předem (po 36tt).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nafukovací kruh :o)

5304
29.12.09

Tuto porodnici doporučuji starali se o mě a o mého synka perfektně nemohu jim vůbec nic vytknout. Pomohli mi ve všem co jsem potřebovala. Mluvím o všech co se starali o mě při přijmu i během porodu i ty co se strarali o moje miminko.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se nebojí se na cokoliv zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen pantofle do sprchy ty jsem si zapomněla.

29.12.09

Rodila jsem v září 2007. Nemocnice, oddělení a vše je moc hezké, nové, perfektně zařízené.
Přijeli jsme k porodu v noci, sestra na porodním nic moc příjemná, ale po chvíli už vše v pořádku.
Během první doby porodní byl pořád u mě manžel a tím pádem sestry měly méně práce, nikdo nic moc nevysvětlil…necítila jsem takový nějaký lidský přístup ze strany sester. Přímo na porodním sále byl přítomen i primář (současně i můj lékař) mudr.Čadílek a to jsem byla moc ráda, je to výborný lékař a je vidět, že se vyzná, byl moc ochotný a milý a když se náš klučík konečně narodil, tak na panu doktorovi byla vidět úžasná euforie, že se to povedlo v pořádku…
V mém termínu bylo oddělení šestinedělí plné, takže jsem musela být na odd.gynekologie, což je přes dlouhou chodbu okolo výtahu…na koupání miminek jsme museli jezdit na 6-ti nedělí, pro jakoukoli radu atd…, s tímto jsem opravdu spokojená nebyla. Prostě k nám na pokoj přišla 3× za den sestra a hotovo. Holky, co měly pokoj u sester to měly všechno v pohodičce, sestra s nimi sedávala na chodbě a vykládaly si, měly svoje pidi vaničky přímo na pokoji atd…
Příště opět půjdu rodit do Litomyšle, ale hlavně z důvodu, že je tam můj pan doktor a já mu věřím a nechci nic měnit.

3006
28.12.09

Byla jsem moc spokojená. Lékaři i sestřičky milé, jak na porodnickém oddělení, tak na novorozeneckém. Chtěla jsem rodit do vany, ale nakonec se to nestihlo, stejně jako na předporodním jsem taky skoro nepobyla. :o) Poprvé jsem vyzkoušela nadstandart, podruhé klasický pokoj a s obojím spokojenost. Výhrady mám jen ke stravě, ale v které nemocnici vaří chutně :D Kladně hodnotím i dostatek laviček a stolků ve spol.prostorách pro návštěvy i maminky, moderní polohovatelné vozíčky pro mimi. Záporně možná jen to, že nepokládají miminka mamince po porodu na břicho automaticky, musíte si říct…a já pokaždé zapomněla. :o)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V seznamu do porodnice zapomněli napsat vlhčené ubrousky pro mimi.

Chystají se rodit v porodnici Litomyšl

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici