Nemocnice Znojmo, p. o., Gynekologicko-porodnické oddělení

Nemocnice Znojmo, p. o., Gynekologicko-porodnické oddělení

Hodnocení - Znojmo

Hodnoceno 54x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

O klinice

V této porodnici se ročně uskuteční kolem 900 porodů. Na celé klinice je k dispozici 40 lůžek.

Znojemská porodnice se pyšní titulem Baby friendly hospital. Porodní sály jsou vybaveny relaxačním zařízením pro první dobu porodní, jako je vana, míče, atp., ale také speciální porodní vanou, která umožňuje porod do vody. Možné jsou i další alternativní metody vedení porodu.

Fotogalerie porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Znojmo

04.10.21

Opravdu úžasný přístup. Byla jsem spokojená, nemůžu nic vytknout. Už od doby, kdy jsem měla rizikové těhotenství, tak přístup, vyšetření a pečlivost byla perfektní.
Pokud se rozhodneme s manželem mít dalšího potomka, tak s radostí budu rodit znovu ve Znojmě.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

S úsměvem jde všechno lépe a nebát se svěřit se svými starostmi. Veškerý personál je úžasný, vyslechne, podpoří a odvádí skvělou práci. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Řídila jsem se stránkami nemocnice a stačilo to, nic víc nebylo třeba.

06.12.20

Veškerá péče, doktoři, sestřičky naprosto úžasné. Troufnu si říct, že jsem byla otřesný případ a to, jak obrovskou měli všichni trpělivost. Klobouk dolů.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, jednorázové kalhotky a pleny, jinak vše stejně poskytnou.

14
30.11.20

Můj první porod. Bohužel v době zákazu otce u porodu skrz Covid-19(rodila jsem v sobotu a v pondělí zákaz povolili). Měla jsem strach a obavy…představovala jsem si porod úplně jinak…ale nakonec vše dobře dopadlo díky paní doktorce a porodní asistentce, které byly úplně úžasné! A obě mi moc pomohly, i když jsem se cítila tak sama! Porod trval i s cestou hodinku a nádhera! Děkuji vám!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně dobrou náladu a úsměv! Opravdu s úsměvem to jde líp! Křičením a stěžováním si nepomůžete! Jsme ženy a od toho rodíme! Zvládnout se to dá i bez medikace i bez partnera:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Gumičku do vlasů a balzám na rty ;))

10.07.20

Poprvé jsem ve znojemské porodnici rodila v roce 2013, a byla jsem spokojená. Personál milí.
Podruhé jsem rodila v srpnu 2019 i s přítomností manžela. Můj porod a veškerá předporodní vyšetření proběhla na velmi pozitivní vlně plně smíchu a porod proběhl pouze s úžasnou PA Barčou. Musím říct, že jsem se Znojemsku porodnicí opravdu velmi spokojená, nikdo po mně nekřičel, nebyl zlý a ani jsem neslyšela jiné rodičky

Personál:

Pa Barbora Seďová, MUDr Chocholatá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být naprosto v klidu :) personál je opravdu úžasný

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně hygienu, nabíječku na mobil a pozitivní náladu:)

20.11.19

Já sem rodila sice v únoru letošního roku, ale můžu doporučit porodnici Znojmo. Já jsem byla nad míru spokojená. Vysvetlili, poradili, byli trpěliví. Jak tu některé maminky říkají, je to asi o lidech, které tam chytnete…

Personál:

P.A. Lenka Smolíková LÉKAŘ: Uhlíř Soběslav DĚTSKÀ SESTRA: Rasová Alena

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky určitě si vemte s sebou manžela či přítele, je to velká opora

30.10.19

Porodnické oddělení ve Znojmě je podle mě na velice dobré úrovni. Poprvé jsem tam rodila v roce 2016, letos jsem si to zopakovala. Porod byl tentokrát vyvolávaný, trval cca 4 hodiny, takže opravdu rychlovka. Personálu nemůžu nic vytknout, péče velice dobrá, nikdo neměl problém mi cokoli vysvětlit, nikdo nebyl nepříjemný, opravdu velmi profesionální přístup. Porod dopadl i přes indukci na jedničku, bez poranění. Oddělení šestinedělí také v pohodě, poradili kdykoli s čímkoli, nic nebyl problém. Jídlo není domácí, ale na špitál to jde, hlady jsem tam neumřela.

Za sebe mohu Znojmo jen doporučit.

J.

Personál:

as. Ficova, st. Vlčková, Dr. Kozmon

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Svoje porodnické vložky a toaletní papír

2
23.01.18

Do porodnice jsem nastoupila v sobotu večer s odteklou plodovou vodou a malá se narodila až v pondělí ráno, takže jsem poznala dost porodních asistentek i lékařů. Všichni byli milí a vstřícní. Jediné negativum vidím v tom, že daný víkend nás rodilo snad 12, přičemž mě skoro všechny ženy předběhly. Což je logické, když mně nic nebylo. Ale těch cca 35 hodin jsem čekala v malém pokoji přímo u porodního sálu sama bez manžela, který nemohl zůstat se mnou dlouhodobě kvůli místu. Tudíž jsem porody většiny žen dobře slyšela a vnímala. Na odvaze mi to nepřidalo. Nakonec ale vše proběhlo naprosto hladce a rychle bez jakýchkoli zásahů. Dokonce mi na požádání zajistili vlastní nadstandard z neobsazeného obyčejného pokoje. Příště tedy zase Znojmo. :-)

Personál:

Leona Braunerová, MUDr. Vlčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ujasnit si, co a jak chcete nebo nechcete. V porodnici se na to ptají a snaží se vyhovět. Nemusí to být vyloženě porodní plán, ale sepsat si pár bodů, neškodí. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, toaletní papír, plenky a vlhčené ubrousky pro miminko.

10.12.17

Porodnice mi byla doporučena kamarádkou a moje gynekoložka nebyla také proti. Bohužel musím říci, že porod zde byl pro mne i pro manžela velmi nepříjemným zážitkem. Samozřejmě si uvědomuji, že jsme mohli narazit na vyčerpané a systémem nějak znechucené zdravotníky, a že některé jiné maminky mají se stejnou porodnicí pozitivnější zkušenosti.

Na příjmu (3:00 ráno) jsme narazili na ženy, které se absolutně nezajímaly o to, jak se cítím nebo jestli náhodou něco nepotřebuji. Navíc se mi snažily všemožně naznačit, že asi nerodím (rodila jsem 3 týdny před termínem) a že jsem jen další vyplašená prvorodička, která přišla předčasně. Teprve až když lékař určil začátek porodu, začaly se snažit a byly na mě milejší. Rozhodně jsem s nimi ale nevedla rozhovor ohledně podoby následujícího porodu a jejich způsob komunikace byl spíše direktivní než nápomocný nebo přátelský.

Poporodní péče vypadala asi tak, že po dvou hodinách s dcerou a manželem na porodním pokoji přišla uklízečka, potom sestra, která nám velmi nepříjemným hlasem sdělila, že musíme odejít, protože budou rodit další maminky. Nezajímal ji můj poporodní stav ani nepohodlí, ve kterém se můžu nacházet. Manželovi vynadala, že mu balení věcí moc trvá, mne s dcerou odvezla a jeho nechala na chodbě, takže žádná romantika po probdělé noci.

Sestry na poporodním byly nepříjemné a moc pozornosti (kromě podepisování papírů), mi nevěnovaly. Kdykoliv jsem od nich něco potřebovala, cítila jsem (a nebylo to pouze hormonální smrští, kterou jsem prožívala), že je obtěžuji.

Dnes, po třech letech po porodu, mne napadá, že jsem pravděpodobně mohla situaci mít víc pod kontrolou, ale nevím, jestli to při první zkušeností takovéhoto druhu lze. Byla jsem, jednoduše řečeno „moc vyhukaná“ na to, abych si vše jaksi zařídila po svém.

Možná bych svoji zkušenost zhodnotila tak, že pro maminky, které už mají s porodem svoje zkušenosti a jsou „otrlejší“ nebo porod tak moc neprožívají, může být porodnice ve Znojmě dostačující. Ale pro ty maminky, které na porod pohlížení jako na jedinečný okamžik, který se v životě již nebude opakovat, a které touží po harmonii a příjemném prostředí, bude asi vhodnější jiné zařízení.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si mast, která zklidňuje podrážděné bradavky.

15.07.17

Ve Znojemské porodnici jsem byla nadmíru spokojená, protože jsem měla veliké štěstí na personál. Kvůli nebezpečné diagnóze jsem si před plánovaným císařským řezem poležela na porodním dva týdny a následně s miminkem na šestinedělí ještě týden. Takže za tyto tři týdny jsem vysledovala mnohé. :)

Porodní asistentky:
Kromě dvou odměřených a povýšeně se tvářících „madam“ jsou všechny porodní asistentky naprosto úžasné. Vyzdvihla bych především Báru Seďovou, Věru Vodičkovou, Mariannu Královičovou a Janu Vackovou. Tyto krásné milé dámy uměly rodičky podpořit, uklidnit a staraly se na jedničku. Nikdo by nepoznal, že jim zrovna končí náročná služba, když přijímaly další mnohdy hysterickou rodičku. Měly vždy vlídné slovo a trpělivost v každé situaci.

U mého porodu byla již zmiňovaná Bára Seďová. Nemohla jsem mít větší štěstí. Velice starostlivá a šetrná PA, se kterou jsem se před císařem i nasmála. Ochotně se sama z vlastní iniciativy ptala, co a jak si s manželem přejeme, domluvila na šestinedělí za nás vše potřebné – bonding tatínka, vše od bondovací deky po čepičku, postýlku na pooperačním pokoji. Je to opravdu úžasná žena, která nám udělala den porodu už od samého rána tím nejkrásnějším. Žádný stres ani obavy. Byla skvělá a moc jí za vše děkuji.
Po císaři se o mě starala PA paní Herzigová. Velice starostlivá a pečlivá sestřička.

Lékaři:
Docela mě děsilo, kolik mladých doktorek oddělení čítá. Neubránila jsem se googlování jejich jmen, abych věděla, komu mohu v případě komplikací skončit pod skalpelem. A jejich fotky na FB s čerstvým diplomem mě opravdu neuklidnily. Zkušených lékařů naopak na porodním oddělení bohužel ubývá. Čím to? Moje postřehy:

Prim. MUDr. Chvátal – jistě zkušený a dobrý lékař, ovšem po lidské stránce jsem byla nemile překvapená. Nejednou vyplašil rodičku, když dramaticky sděloval důvod akutního císařského řezu. Ženy pak přes slzy málem netrefily do dveří. Mně zase při vizitě okomentoval mou diagnózu větou: „To ani nechtějte vědět, co to je,“ tím mě chtěl uklidnit? Moc dobře jsem věděla, co mému mimiku hrozí, a tímto mě akorát tak rozhodil. Jediná moje zkušenost s panem primářem. Od šestinedělek jsem dále slyšela stížnosti, že chodil na vizitu vyvoněný silným parfémem, což asi u novorozeňátek žádná maminka neocení.

MUDr. Križan – asi veliký vtipálek, ale v práci jistě ví, co dělá. Působil profesionálně a zkušeně.

MUDr. Kaliský – dobrý a zkušený lékař, je velice pečlivý a má vždy vlídné slovo i trpělivost vše vysvětlit. V nemocnici je ale už jen velice sporadicky.

MUDr. Chocholáčková – vynikající lékařka a milá a sympatická dáma. V nemocnici také jen občas.

MUDr. Radan Doubek – to nejlepší na konec  K MUDr. Doubkovi jsem chodila celé těhotenství. Asi v polovině těhotenství přišel na komplikaci, která mi neumožnila přirozený vaginální porod. Přímo by ohrožoval život dítěte. Přestože riziko bylo veliké, svým jedinečným přístupem, trpělivým zodpovídáním všech mých možných i nemožných dotazů a pečlivou péčí mě naprosto uklidnil a já si byla jistá, že díky němu vše dobře dopadne. A taky vše dobře dopadlo. :)

Během dvoutýdenní hospitalizace před porodem jsem, zejména při službách absolventek, občas zabředla do obav. Když se žena bojí o život svého dítěte, není asi lehké ji uklidnit. Ale doktor Doubek je bezkonkurenční zkušený lékař a vynikající psycholog, takže jsem díky němu měla najednou pocit, že není čeho se bát. Když přijde na nějaký problém, samozřejmě pacientku poučí o možných rizicích, ale zároveň hledá řešení. Stejně tak jsem zaznamenala jeho skvělý profesionální přístup např. u rodičky, která se bála rodit miminko otočené koncem pánevním. Byla rozhodnuta pro císař. Doktor Doubek vše vysvětlil, dodal ji odvahu k vaginálnímu porodu a vše společně zvládli. Pochvalných příběhu o tomto lékaři jsem si od spolurodiček vyslechla nespočet. Komplikace všeho druhu jsou s MUDr. Doubkem prostě pohodička. O běžných bezproblémových těhotenstvích a porodech s hladkým průběhem ani nemluvě.

Šestinedělí:
Sestřičky na šestinedělí nelze házet do jednoho pytle. Některé byly velice milé, ochotné a empatické. Pracují tam však i vyhořele sestry, které už jen svým pohledem maminky varují, ať je nechodí s ničím obtěžovat, jinak jim pěkně vytmaví, jak jsou neschopné. Na chodbě jsem nejen já občas postávala a odhodlávala se zaklepat na dveře a požádat o radu s příkrmem. Naštěstí jsem císař měla plánovaný na všední den a mohla jsem se během dne obracet na úžasnou laktační sestru paní Fouskovou. Tato sestřička se všemi miminky zachází, jako by byly její vlastní… i za nepřítomnosti maminek. To mě hodně překvapilo. Se všemi novorozeňátky, která ji přišla pod ruce, si povídala, usmívala se na ně a chovala je… no nádhera. Stejně tak starostlivě přistupovala k maminkám a snažila se nás všechny rozkojit. Má jen denní služby ve všedních dnech, takže která rodí o víkendu, bohužel s kojením bojuje sama, jak jsem slyšela. Bez paní Fouskové si maminky vyslechnou nepříjemné poznámky o zbytečných obavách z dudlíků a lahviček a odcházejí domů s příkrmem. Jaká škoda. Paní Fouskové jsem moc vděčná za její trpělivost a schopnost povzbudit. První dny kojení prvorodička nic jiného nepotřebuje, zvláště po císaři, a já díky ní plně kojím.

Díky úžasným lidem MUDr. Radanu Doubkovi, PA Báře Seďové a paní Fouskové mám na znojemskou porodnici krásné vzpomínky.

Personál:

MUDr. Radan Doubek, PA Bára Seďová a paní Fousková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Napsat si porodní plán / porodní přání.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lásku pro své miminko :-)

78
25.08.16

Mé veliké díky patří zejména porodní asistentce Leoně Braunerové, která mi byla u mého třetího porodu velkou oporou a pomohla mi, aby vše proběhlo přirozeně, bez zbytečných medikací a zásahů. Porodnice je moc hezky zařízená, respektovali můj porodní plán, volbu polohy, neumývání miminka, atd. Personál až na jednu mladou paní doktorku byl skvělý, všechny sestřičky i porodní asistentky velice laskavé a milé.

Personál:

MUDr. Kaliský, PA Leona Braunerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby věděly, co od porodu chtějí, aby si věřily jako ženy a nenechaly se nutit do zbytečných urychlujících medikací.

27.07.16

Pana doktora Doubka si nemohu vynachválit. Do jeho ambulance chodím od roku 2004. Díky němu jsem porodila 3 zdravé děti a všechny císařským řezem.

Posledňáčka jsem rodila ve Znojemské nemocnici. Přístup personálu výborný.

Personál:

MUDr. Radan Doubek

22.11.15

Znojemská nemocnice je fajn. :)

Porod, i když císařským řezem, nebylo nic hrozného, takže část porodnická dobré. I jsem tam týden ležela, jsou fajn a nebyl problém. :)

Potom nastal pobyt na šestinedělí… A miminko na JIP. :) Tam bych teda rozhodně brala celkem velké zlepšení sester. :) Nebyly zlé, ale zaprvé každá sestra tvrdí něco jiného (kdo si má pak vybrat, co je nejlepší). Zadruhé byly tam se mnou ještě 2 maminky a všechny jsme odcházely s kloboučky na kojení. :) A proč? Protože sestry buď nejsou tak profesionální, jak by měly být, nebo se jim prostě nechce bojovat o t,o aby maminky kojily bez nich. Je totiž jednodušší dát klobouček a neřešit. :) To, že klobouček není dobrý a miminko se přes něj trápí, nemusím rozvádět. :)

To, že jde kojit, i když má maminka ploché nebo dokonce i vpáčené bradavky vím na vlastní zkušenost. Já pitomá a neinformována jsem se nechala taky odbýt kloboukem a doma jsme bojovali pro jeho odbourání. :) Takže tímto mě nemocnice hodně zklamala. Prostě zlepšit trochu to, aby sestry neodbývaly práci, to je hlavní. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se dávkou trpělivosti a hlavně se informovat už před porodem, co a jak byste chtěly mít: takzvaný porodní plán. Ten bych si nejraději udělala i na oddělení šestinedělí. :) Zjistit, co a jak je nejlepší pro maminku a miminko, a podle toho se držet zuby nehty. :)

07.10.15

Rodila jsem císařským řezem, takže z porodu si pamatuji jen to ,jak na mě pan doktor Doubek mrkl a řekl jdeme na to. :D Celý lékařský tým na sále byl super a snažili se mě rozptýlit a rozesmát. :D

V nemocnici jsem si už před porodem nějaký čas poležela a byla jsem spokojená jak s doktory, tak se sestřičkai a i co se týče vybavení pokojů. :) Na šestinedělí to nebylo špatné, ale teda některé sestřičky by si mohly uvědomit, že jsou v práci a ne na kafe a na pokec. :) Takže když to řeknu tak, že když nemáte potíže, tak od nich vlastně nebudete ani nic potřebovat. :)

Co se týče doktorů na dětském JIP, tak jsem byla mile překvapena. :) Sestřičky jsou taky fajn. :) No samozřejmě platilo pravidlo, když jsi na všechny milá ty, tak bude většina, ne-li všichni milí na tebe a nebude problém. :) Takže když to shrnu, tak porodnici určitě doporučuji. :) Slyšela jsem hrozné věci, ale v praxi se mi to teda určitě nepotvrdilo. :)

Personál:

MUDr. Doubek, MUDr. Liszková tuším :D primář MUDr. Bloudíček

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, manžela, a věřte doktorům, :) odvádí dobrou práci. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, mírnou dávku trpělivosti.

28.08.15

Měla jsem vyvolávaný porod. Pan doktor Doubek, úžasný, šetrný, vtipný, sympatický. Říkala jsem si, že mám štěstí, že jsem vychytala dobrý personál, než přišla MUDr. Tothová. První, co mi proletělo hlavou, bylo: „Tahle 30 kilová holka, která právě dokončila školu, mě bude rodit?“ Moje obavy byly správné. Paní MUDr.Tothová je velice nešetrná, vždy když do mě (s prominutím) sáhla, tak to bolelo šíleně. Radši ani nemluvím o píchnutí plod. vody a Hamiltonu. Když mě vyšetřovala mladá doktorka (blondýna), tak jsem skoro nic necítila.

Porod byl dlouhý a bolestivý, silné kontrakce přišly ihned, po 5h mi napíchli oxytocin, teprve potom přišly OPRAVDU SILNÉ KONTRAKCE, které trvaly dalších 5 hodin, a po 11h jsem porodila.

Četla jsem stížnosti na PA Mecovou. Za mě supr, nemůžu si stěžovat a na šestinedělí taky ne.
Na dětském ODD. jak která, ale většina sestřiček byla příjemných, takže znojemskou porodnici doporučuji, ale MUDr. Tothovou nikoliv!

Personál:

MUDr. Tothová, MUDr. Doubek, PA Mecová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kruh (třeba do vody), ty židle v jídelně jsou šílené, manžela/přítele, kojící kloboučky (kdyby náhodou).

16.05.15

Co se týče porodu, tak super. Doktoři i další lidé okolo porodu byli úžasní - příjemní, hodní, ochotní… Nemůžu říct žádné špatně slovo. Ti mají za 1.

Ale co se týče šestinedělí, ještě že jsem měla něco pochytané od jiných mamin a ze zkušenosti miminek, kterým jsem třeba hlídala miminka. Co se týče kojení, každá sestra, jiný názor a jiná metoda. Takže co se střídala směna, to jsem dostala vynadáno za kojení. Jedna řekla: „Klobouček.“ Druhá řekla: „bez kloboučku.“ Další řekla: „Važte před každým kojení, další mi nadala, ať ho furt nevážím. Jedna mi řekla: "Odsajte si mléko“ a další přišla, že si nemám odsávat, ale kojit prsem a mléko mi vylila. Byla jsem z toho úplně zmatená. Některá byla příjemná a jiná měla vyjadřování, že sem se nestačila divit, a to hlavně o miminkách. Takže šestinedělí bych dala 3-.

Personál:

MUDr. Doubek a MUDr. Thotová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bepanthem na bradavky, síťované kalhotky, polštářky do podprsenky.

17.03.15

Měla jsem vyvolávaný porod a za mne dostává tato porodnice jedničku.

Pan doktor Doubek skvělý a dokonce i vtipkoval, když mi při kontrole oznamoval, že si mě tam už nechají nebo si max můžu dojet pro věci. Takže jsem se v klidu dostavila o pár hodin později na příjem (v 16:00). Proběhla klasická prohlídka, monitor a zátěžový test s oxytocinem. Druhý den jsem měla jít rodit. Díky bohu, že mi moc hodná sestřička z příjmu sehnala večeři, jinak bych jedla až po porodu. :O Pokoje docela v pohodě, dokonce i TV tam fungovala. :D

Druhý den hned ráno mi dali tabletu na vyvolání (dr. Thótová sice hrozně milá, ale „nováček“, vše jí moc trvalo), PA Bára Hořáková je opravdu skvělá, vše mi ráda vysvětlila, i když tam měli opravdu frmol… Měla jsem u sebe chlapa a přestože koukal při mých kontrakcích na TV (:D), tak mi byl hodně nápomocen… V první době porodní mi hodně pomohla hooodně horká sprcha. PA se objevila každou chvilku a zkontrolovala mě a zajímala se, jestli něco není potřeba.

Na to, že jsem byla prvorodička, tak jsem měla porod rychle za sebou (7 hodin od zavedení tablety). Sestřičky mě chválily a podporovali. Hodně mi pomohl rajský plyn (entonox), který jsem si (bohužel) nechala dát až později. :D

PA se dokonce i zeptala, jestli jsem masírovala v těhotenství hráz. Díky tomu jsem vyvázla bez poškození hráze. Škoda, že mě dcerka potrhala ručičkou. :D No, 6 stehů jsem přežila, i když dr. Thótová byla na šití docela pomalá. :D

Dětské sestřičky super, ale musel na ně být člověk milý a nechovat se arogantně (to platilo i u jiných PA, které se zdály být tvrdé jako skály, a přitom, když byl člověk milý, tak byly milé i ony). Na vše rády odpověděly a dokonce i o půlnoci mi šly pomáhat s kojením malé.

Po porodu jsem měla nadstandardní pokoj (musíte si o něj říct na příjmu, a pokud je volný nebo se uvolní, tak je váš :)) - ten u porodních sálů, takže až na pár „ukřičených“ porodů jsme tam měli svatý klid a nebrečely nám tam žádná mimča okolo. :)

Jídlo nic moc. :/

Jsem maximálně spokojená, že jsem rodila právě zde. Budu na to ráda vzpomínat. :) Jediné, co bych na svém porodu změnila, dala bych si entonox ihned. :D

Personál:

PA Bára Hořáková, MUDr. Doubek, MUDr. Thótová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokuste se získat nadstandard, sice se platí, ale tatínkové budou určitě rádi, když se budou moct přijít podívat i mimo návštěvní hodiny. :) Ten můj tam byl i do 9 večer, :) a hlavně jídlo (tam se to nedá moc jíst).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr jako zdroj energie na porod (bez něj bych porod nezvládla, protože snídani už nám nedali). Příště bych si vzala i oblečky pro dítě (malá dostávala i velikost 62 a to se narodila se 46 cm). CHLAPA!

20.02.15

Na znojemskou porodnici si nemůžu stěžovat! Porod byl vyvolávaný, den předem mi doktorka Roušarová aplikovala do čípku tři tyčinky na otevření čípku. Nepříjemné, ale dalo se vydržet.

Druhý den ráno se šlo na věc, v 7:30 jsem na porodním sále dostala tabletu na vyvolání, asistovala PA Mecová. U této PA upozorňuji, je nepříjemná a nepřístupná. Vůbec mi nebyla ochotná sdělit i sebemenší blbost, byť jsem tam byla jako prvorodička a ze všeho vyjukaná. Usmála se na mě až po porodu, protože vše proběhlo neočekávaně rychle a hladce. Myslím, že kdybych si dovolila mít větší bolesti, a nedej bože to dát třeba i najevo, byla by asi dost hustá.

Porod super, i lékaři na jedničku.

Na šestinedělí strašný zmatek, sestry některé dost nepříjemné, ale protože jsem po nich nic moc nechtěla, dalo se to. Spoluležící maminka na pokoji, která byla po porodu absolutně vyřízená a pořád omdlévala a nemohla mít mimi u sebe, si od nich vyslechla pěkných narážek, to bylo dost nepříjemné.

Nejvíc mi vadilo, že nás propustili bez vyšetření kyčlí, a museli jsme pak s mimi cestovat, jsme bez auta takže dlouhá procházka a čekání u ortopeda čtyři dny po porodu (ve vedru 35 stupňů) to byla hrůza.

Personál:

MUDr. Doubek, MUDr. Roušarová, PA Mecová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji mít sebou chlapa a nenechat se na porodním sále odbýt nepříjemnou PA! Můj tam nakonec na samotný porod nebyl, ale za jeho přítomnost v 1. době porodní jsem neskonale vděčná.

20.02.15

Můj porod byl vyvolávaný kvůli vysokému tlaku matky, streptokokovi a byla tu i těhotenská cukrovka.

Sama mi praskla voda, ale kontrakce nebyly. Začali mě vyvolávat oxitocinem, začaly stahy, ale neotvírala jsem se. Zeptali se mě, zda mi mohou napíchnout epidurál, že to pomáhá k otevření. Ani toto však nepomohlo, tak mě cca po 9 hod. od začátku vyvolávání vzali na císař.

Uspání bylo lokální, avšak na toto mám až tak nejhorší vzpomínky, neboť jsem to hůř nesla a vzpínala se jim na stole (nevím, zda špatně uspáno či jsem nějaká citlivá). Ovšem personál u porodu byl skvělý. Nejvíc mi sedla sestra či doktorka, která byla k ruce anesteziologovi (ten byl též skvělý - zásah do páteře dodnes vůbec necítím). Měla takový mně blízký humor a dost mě rozptylovala před i během operace. Pan MUDr. Chvátal má zlaté ruce a zašívá jak zkušená švadlena. Na prohlídce po šestinedělí byla má ženská lékařka udivená nad krásou a čistotou provedené práce. Porodní asistentka velice zkušená a praktická.Celkový dojem z porodu velmi, velmi dobrý ačkoli nic nešlo podle mých naplánovaných představ o přirozeném porodu.

Na šestinedělí to bylo závislé na sestrách. Jedna úplně úžasná, druhá „zbojník“ - aneb co tě nezabije, to tě posílí. Ale díky tomu zbojníkovi jsem se zase rychle zotavovala, neb mi nedala pokoje. Dětské sestry též podobně - jedna skvělá, nápomocná, druhá takový nepříjemný slovník (vyjadřovala se, že mé dítě zase blije), třetí se s pomocí o péči o dítě moc nepřetrhla…

Doporučuji si přečíst papíry, které vám dají na pokoj ohledně rozkojení se, podpůrných opatření - jinak vám to nikdo moc neřekne a rady jsou to věru praktické.

Personál:

MUDr. Chvátal, MUDr. Kučera, PA Mecová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Osvědčil se mi porodní plán. O miminko po porodu pečovali, tatínkovi přikládali dle mých přání, ačkoli měli asi jiný názor (soudě dle jejich poznámek).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je uvedeno v potřebách do porodnice.

05.02.15

Rodila jsem poprvé a musím říct, že ať jsem slyšela nebo přečetla o znojemské porodnici cokoliv, tak za mě tuto porodnici můžu jednoznačně doporučit.

Personál - doktoři i všechny porodní asistentky byli perfektní. Věnovali se mi maximálně. Porod jsem měla indukovaný a dost bolestivý a dlouhý, ale i díky jejich péči jsem vše zvládla a jsem ráda, že po celou dobu byl se mnou přítel, který mě hodně podporoval. ;-)

Na šestinedělí mě pravidelně kontrolovali, ptali se na mimčo, jak se cítím já.

Opravdu si nemůžu na nic stěžovat, takže příště rozhodně rodit ve Znojmě. :-)

Personál:

MUDr. Doubek, MUDr. Kaliský, PA Hochová, PA Štěpaníková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít u sebe přítele/manžela - velmi mi to pomohlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby (jemný toaletní papír,..), čistící ubrousky na mimčo.

03.01.15

Jednoznačně pozitivní zkušenost.

Porod byl vyvolávaný kvůli hrozící preeklampsii a měla jsem z toho docela hrůzu. Nakonec jsem k porodu nezavolala ani manžela ani dulu, bylo o mne postaráno perfektně. V osm ráno mi zavedli vyvolávací tablety, od půl jedné oxytocin a v půl páté byla malá na světě.

Po porodu jsme s manželem a dcerou strávili skoro tři hodiny na sále, PA mi donesla večeři, pomohla do sprchy a pak mne odvezla na oddělení šestinedělí. Malou mezitím vzali na dětské oddělení na prohlídku. Na šestinedělí mi další PA vysvětlila jak to tam funguje a dětská sestra mi dovezla dceru. Za celou dobu pobytu jsem nenarazila na nikoho neochotného mi pomoci a porodnici doporučuji. Určitě zde půjdu rodit znovu.

Personál:

PA Štěpaníková, MUDr Tothová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte v pohodě!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si něco dobrého k jídlu, vaří hrozně.

10
01.01.15

Po všech stránkách naprostá spokojenost. Porodní asistentka Bára Hořáková je úžasná, perfektní přístup. Stejně tak MUDr. Doubek.

Personál na šestinedělí a novorozeneckém také bez problémů. Nemohu si na cokoliv stěžovat, jednoznačně doporučuji!

Personál:

PA Bára Hořáková, MUDr. Radan Doubek

01.11.14

Měla jsem vyvolávaný porod. Od rána se o mě starali PA L. Braunerová a MUDr. Doubek. Moc mi pomohli, řekli, vysvětlili. Porod byl díky nim snesitelnější.

Sestry na šestinedělí a na dětském oddělení byly velmi příjemné a ochotné kdykoliv pomoct.
Co se týče hygieny na oddělení, paní uklízečka by měla víc máknout, stav sprch, záchodu a celkově úklidu na pokojích, to byla katastrofa.

Personál:

PA L. Braunerová, MUDr. Doubek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Velké poporodní vložky, opravdu jsou potřeba.

27
31.10.14

K porodnici nemám jedinou výhradu, všichni byli hodní a ochotní.

Porod proběhl za účasti porodní asistentky L. Braunerové nad má očekávání. Paní Braunerová je úžasná, hodná, profesionální.

Po přesun na pokoj mi bylo vše ohledně malé vysvětleno. Sestřičky mi se vším ochotně poradily. Protože jsem měla nadstandardní pokoj, v průběhu dne i noci se několikrát zastavily, zda nepotřebuji s něčím pomoct a jestli je vše v pořádku. Myslím si, že když se slušně a s pokorou vůči personálu chová rodička, chová se tak i personál k ní. Je nutné si uvědomit, že tam nejste sama a poradit, či pomoct potřebuje každá. Pan doktor Bloudíček byl také fajn, nemohu k němu mít jedinou připomínku. Chtěla bych touto cestou všem na porodním i na šestinedělí poděkovat.

Personál:

PA L. Braunerová, A. Töthová, H. Fučíková, MUDr. P. Bloudíček

26.10.14

Mám velkou stížnost na personál na šestinedělí. Malá se mi po porodu nalokala plodové vody. Když jsem tam letěla, že je celá fialová, tak sestra na mě čuměla a že hned zavolá doktora. Co kdyby se mi mezitím udusila? :( Hrozné!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nerodit ve znojemské nemocnici, fakt děs.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka neboli manžela.

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Radek Chvátal

Gynekologická ambulance: +420 515 215 335

Porodní sál: +420 515 215 574

Oddělení šestinedělí: +420 515 215 327

Adresa: MUDr. Jana Janského 11, Znojmo 669 02

URL: https://webext1.nemzn.cz/pracoviste/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/