Porodnice Znojmo

, http://www.nemzn.cz/vismo/o_utvar.asp?id_org=60...

gynekologická ambulance: 515 215 335
vrchní sestra: 515 215 331
porodní sál: 515 215 574 šestinedělí: 515 215 327

Primář: MUDr. Radek Chvátal

Znojemská porodnice se pyšní titulem Baby friendly hospital. Porodní sály jsou vybaveny relaxačním zařízením pro první dobu porodní, jako je vana, míče, atp., ale také speciální porodní vanou, která umožňuje porod do vody. Možné jsou i další alternativní metody vedení porodu. Ke stažení pdf: ceník Znojmo

Doporučují maminky porodnici Znojmo?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Znojmo

Rodila jste v porodnici Znojmo?
doporučuje
Porodnice Znojmo - Listela 23.01.18 napsala :

Do porodnice jsem nastoupila v sobotu večer s odteklou plodovou vodou a malá se narodila až v pondělí ráno, takže jsem poznala dost porodních asistentek i lékařů. Všichni byli milí a vstřícní. Jediné negativum vidím v tom, že daný víkend nás rodilo snad 12, přičemž mě skoro všechny ženy předběhly. Což je logické, když mně nic nebylo. Ale těch cca 35 hodin jsem čekala v malém pokoji přímo u porodního sálu sama bez manžela, který nemohl zůstat se mnou dlouhodobě kvůli místu. Tudíž jsem porody většiny žen dobře slyšela a vnímala. Na odvaze mi to nepřidalo. Nakonec ale vše proběhlo naprosto hladce a rychle bez jakýchkoli zásahů. Dokonce mi na požádání zajistili vlastní nadstandard z neobsazeného obyčejného pokoje. Příště tedy zase Znojmo. :-)

Personál: Leona Braunerová, MUDr. Vlčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ujasnit si, co a jak chcete nebo nechcete. V porodnici se na to ptají a snaží se vyhovět. Nemusí to být vyloženě porodní plán, ale sepsat si pár bodů, neškodí. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, toaletní papír, plenky a vlhčené ubrousky pro miminko.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Znojmo - Anonymní 10.12.17 napsala :

Porodnice mi byla doporučena kamarádkou a moje gynekoložka nebyla také proti. Bohužel musím říci, že porod zde byl pro mne i pro manžela velmi nepříjemným zážitkem. Samozřejmě si uvědomuji, že jsme mohli narazit na vyčerpané a systémem nějak znechucené zdravotníky, a že některé jiné maminky mají se stejnou porodnicí pozitivnější zkušenosti.

Na příjmu (3:00 ráno) jsme narazili na ženy, které se absolutně nezajímaly o to, jak se cítím nebo jestli náhodou něco nepotřebuji. Navíc se mi snažily všemožně naznačit, že asi nerodím (rodila jsem 3 týdny před termínem) a že jsem jen další vyplašená prvorodička, která přišla předčasně. Teprve až když lékař určil začátek porodu, začaly se snažit a byly na mě milejší. Rozhodně jsem s nimi ale nevedla rozhovor ohledně podoby následujícího porodu a jejich způsob komunikace byl spíše direktivní než nápomocný nebo přátelský.

Poporodní péče vypadala asi tak, že po dvou hodinách s dcerou a manželem na porodním pokoji přišla uklízečka, potom sestra, která nám velmi nepříjemným hlasem sdělila, že musíme odejít, protože budou rodit další maminky. Nezajímal ji můj poporodní stav ani nepohodlí, ve kterém se můžu nacházet. Manželovi vynadala, že mu balení věcí moc trvá, mne s dcerou odvezla a jeho nechala na chodbě, takže žádná romantika po probdělé noci.

Sestry na poporodním byly nepříjemné a moc pozornosti (kromě podepisování papírů), mi nevěnovaly. Kdykoliv jsem od nich něco potřebovala, cítila jsem (a nebylo to pouze hormonální smrští, kterou jsem prožívala), že je obtěžuji.

Dnes, po třech letech po porodu, mne napadá, že jsem pravděpodobně mohla situaci mít víc pod kontrolou, ale nevím, jestli to při první zkušeností takovéhoto druhu lze. Byla jsem, jednoduše řečeno „moc vyhukaná“ na to, abych si vše jaksi zařídila po svém.

Možná bych svoji zkušenost zhodnotila tak, že pro maminky, které už mají s porodem svoje zkušenosti a jsou „otrlejší“ nebo porod tak moc neprožívají, může být porodnice ve Znojmě dostačující. Ale pro ty maminky, které na porod pohlížení jako na jedinečný okamžik, který se v životě již nebude opakovat, a které touží po harmonii a příjemném prostředí, bude asi vhodnější jiné zařízení.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si mast, která zklidňuje podrážděné bradavky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Znojmo - Šťastná maminkaZn 15.07.17 napsala :

Ve Znojemské porodnici jsem byla nadmíru spokojená, protože jsem měla veliké štěstí na personál. Kvůli nebezpečné diagnóze jsem si před plánovaným císařským řezem poležela na porodním dva týdny a následně s miminkem na šestinedělí ještě týden. Takže za tyto tři týdny jsem vysledovala mnohé. :)

Porodní asistentky:
Kromě dvou odměřených a povýšeně se tvářících „madam“ jsou všechny porodní asistentky naprosto úžasné. Vyzdvihla bych především Báru Seďovou, Věru Vodičkovou, Mariannu Královičovou a Janu Vackovou. Tyto krásné milé dámy uměly rodičky podpořit, uklidnit a staraly se na jedničku. Nikdo by nepoznal, že jim zrovna končí náročná služba, když přijímaly další mnohdy hysterickou rodičku. Měly vždy vlídné slovo a trpělivost v každé situaci.

U mého porodu byla již zmiňovaná Bára Seďová. Nemohla jsem mít větší štěstí. Velice starostlivá a šetrná PA, se kterou jsem se před císařem i nasmála. Ochotně se sama z vlastní iniciativy ptala, co a jak si s manželem přejeme, domluvila na šestinedělí za nás vše potřebné – bonding tatínka, vše od bondovací deky po čepičku, postýlku na pooperačním pokoji. Je to opravdu úžasná žena, která nám udělala den porodu už od samého rána tím nejkrásnějším. Žádný stres ani obavy. Byla skvělá a moc jí za vše děkuji.
Po císaři se o mě starala PA paní Herzigová. Velice starostlivá a pečlivá sestřička.

Lékaři:
Docela mě děsilo, kolik mladých doktorek oddělení čítá. Neubránila jsem se googlování jejich jmen, abych věděla, komu mohu v případě komplikací skončit pod skalpelem. A jejich fotky na FB s čerstvým diplomem mě opravdu neuklidnily. Zkušených lékařů naopak na porodním oddělení bohužel ubývá. Čím to? Moje postřehy:

Prim. MUDr. Chvátal – jistě zkušený a dobrý lékař, ovšem po lidské stránce jsem byla nemile překvapená. Nejednou vyplašil rodičku, když dramaticky sděloval důvod akutního císařského řezu. Ženy pak přes slzy málem netrefily do dveří. Mně zase při vizitě okomentoval mou diagnózu větou: „To ani nechtějte vědět, co to je,“ tím mě chtěl uklidnit? Moc dobře jsem věděla, co mému mimiku hrozí, a tímto mě akorát tak rozhodil. Jediná moje zkušenost s panem primářem. Od šestinedělek jsem dále slyšela stížnosti, že chodil na vizitu vyvoněný silným parfémem, což asi u novorozeňátek žádná maminka neocení.

MUDr. Križan – asi veliký vtipálek, ale v práci jistě ví, co dělá. Působil profesionálně a zkušeně.

MUDr. Kaliský – dobrý a zkušený lékař, je velice pečlivý a má vždy vlídné slovo i trpělivost vše vysvětlit. V nemocnici je ale už jen velice sporadicky.

MUDr. Chocholáčková – vynikající lékařka a milá a sympatická dáma. V nemocnici také jen občas.

MUDr. Radan Doubek – to nejlepší na konec  K MUDr. Doubkovi jsem chodila celé těhotenství. Asi v polovině těhotenství přišel na komplikaci, která mi neumožnila přirozený vaginální porod. Přímo by ohrožoval život dítěte. Přestože riziko bylo veliké, svým jedinečným přístupem, trpělivým zodpovídáním všech mých možných i nemožných dotazů a pečlivou péčí mě naprosto uklidnil a já si byla jistá, že díky němu vše dobře dopadne. A taky vše dobře dopadlo. :)

Během dvoutýdenní hospitalizace před porodem jsem, zejména při službách absolventek, občas zabředla do obav. Když se žena bojí o život svého dítěte, není asi lehké ji uklidnit. Ale doktor Doubek je bezkonkurenční zkušený lékař a vynikající psycholog, takže jsem díky němu měla najednou pocit, že není čeho se bát. Když přijde na nějaký problém, samozřejmě pacientku poučí o možných rizicích, ale zároveň hledá řešení. Stejně tak jsem zaznamenala jeho skvělý profesionální přístup např. u rodičky, která se bála rodit miminko otočené koncem pánevním. Byla rozhodnuta pro císař. Doktor Doubek vše vysvětlil, dodal ji odvahu k vaginálnímu porodu a vše společně zvládli. Pochvalných příběhu o tomto lékaři jsem si od spolurodiček vyslechla nespočet. Komplikace všeho druhu jsou s MUDr. Doubkem prostě pohodička. O běžných bezproblémových těhotenstvích a porodech s hladkým průběhem ani nemluvě.

Šestinedělí:
Sestřičky na šestinedělí nelze házet do jednoho pytle. Některé byly velice milé, ochotné a empatické. Pracují tam však i vyhořele sestry, které už jen svým pohledem maminky varují, ať je nechodí s ničím obtěžovat, jinak jim pěkně vytmaví, jak jsou neschopné. Na chodbě jsem nejen já občas postávala a odhodlávala se zaklepat na dveře a požádat o radu s příkrmem. Naštěstí jsem císař měla plánovaný na všední den a mohla jsem se během dne obracet na úžasnou laktační sestru paní Fouskovou. Tato sestřička se všemi miminky zachází, jako by byly její vlastní… i za nepřítomnosti maminek. To mě hodně překvapilo. Se všemi novorozeňátky, která ji přišla pod ruce, si povídala, usmívala se na ně a chovala je… no nádhera. Stejně tak starostlivě přistupovala k maminkám a snažila se nás všechny rozkojit. Má jen denní služby ve všedních dnech, takže která rodí o víkendu, bohužel s kojením bojuje sama, jak jsem slyšela. Bez paní Fouskové si maminky vyslechnou nepříjemné poznámky o zbytečných obavách z dudlíků a lahviček a odcházejí domů s příkrmem. Jaká škoda. Paní Fouskové jsem moc vděčná za její trpělivost a schopnost povzbudit. První dny kojení prvorodička nic jiného nepotřebuje, zvláště po císaři, a já díky ní plně kojím.

Díky úžasným lidem MUDr. Radanu Doubkovi, PA Báře Seďové a paní Fouskové mám na znojemskou porodnici krásné vzpomínky.

Personál: MUDr. Radan Doubek, PA Bára Seďová a paní Fousková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Napsat si porodní plán / porodní přání.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lásku pro své miminko :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Marun 25.08.16 napsala :

Mé veliké díky patří zejména porodní asistentce Leoně Braunerové, která mi byla u mého třetího porodu velkou oporou a pomohla mi, aby vše proběhlo přirozeně, bez zbytečných medikací a zásahů. Porodnice je moc hezky zařízená, respektovali můj porodní plán, volbu polohy, neumývání miminka, atd. Personál až na jednu mladou paní doktorku byl skvělý, všechny sestřičky i porodní asistentky velice laskavé a milé.

Personál: MUDr. Kaliský, PA Leona Braunerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby věděly, co od porodu chtějí, aby si věřily jako ženy a nenechaly se nutit do zbytečných urychlujících medikací.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Krtek 2015 27.07.16 napsala :

Pana doktora Doubka si nemohu vynachválit. Do jeho ambulance chodím od roku 2004. Díky němu jsem porodila 3 zdravé děti a všechny císařským řezem.

Posledňáčka jsem rodila ve Znojemské nemocnici. Přístup personálu výborný.

Personál: MUDr. Radan Doubek Nahlásit
neutrální
Porodnice Znojmo - Anonymní 22.11.15 napsala :

Znojemská nemocnice je fajn. :)

Porod, i když císařským řezem, nebylo nic hrozného, takže část porodnická dobré. I jsem tam týden ležela, jsou fajn a nebyl problém. :)

Potom nastal pobyt na šestinedělí… A miminko na JIP. :) Tam bych teda rozhodně brala celkem velké zlepšení sester. :) Nebyly zlé, ale zaprvé každá sestra tvrdí něco jiného (kdo si má pak vybrat, co je nejlepší). Zadruhé byly tam se mnou ještě 2 maminky a všechny jsme odcházely s kloboučky na kojení. :) A proč? Protože sestry buď nejsou tak profesionální, jak by měly být, nebo se jim prostě nechce bojovat o t,o aby maminky kojily bez nich. Je totiž jednodušší dát klobouček a neřešit. :) To, že klobouček není dobrý a miminko se přes něj trápí, nemusím rozvádět. :)

To, že jde kojit, i když má maminka ploché nebo dokonce i vpáčené bradavky vím na vlastní zkušenost. Já pitomá a neinformována jsem se nechala taky odbýt kloboukem a doma jsme bojovali pro jeho odbourání. :) Takže tímto mě nemocnice hodně zklamala. Prostě zlepšit trochu to, aby sestry neodbývaly práci, to je hlavní. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se dávkou trpělivosti a hlavně se informovat už před porodem, co a jak byste chtěly mít: takzvaný porodní plán. Ten bych si nejraději udělala i na oddělení šestinedělí. :) Zjistit, co a jak je nejlepší pro maminku a miminko, a podle toho se držet zuby nehty. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Anonymní 07.10.15 napsala :

Rodila jsem císařským řezem, takže z porodu si pamatuji jen to ,jak na mě pan doktor Doubek mrkl a řekl jdeme na to. :D Celý lékařský tým na sále byl super a snažili se mě rozptýlit a rozesmát. :D

V nemocnici jsem si už před porodem nějaký čas poležela a byla jsem spokojená jak s doktory, tak se sestřičkai a i co se týče vybavení pokojů. :) Na šestinedělí to nebylo špatné, ale teda některé sestřičky by si mohly uvědomit, že jsou v práci a ne na kafe a na pokec. :) Takže když to řeknu tak, že když nemáte potíže, tak od nich vlastně nebudete ani nic potřebovat. :)

Co se týče doktorů na dětském JIP, tak jsem byla mile překvapena. :) Sestřičky jsou taky fajn. :) No samozřejmě platilo pravidlo, když jsi na všechny milá ty, tak bude většina, ne-li všichni milí na tebe a nebude problém. :) Takže když to shrnu, tak porodnici určitě doporučuji. :) Slyšela jsem hrozné věci, ale v praxi se mi to teda určitě nepotvrdilo. :)

Personál: MUDr. Doubek, MUDr. Liszková tuším :D primář MUDr. Bloudíček

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, manžela, a věřte doktorům, :) odvádí dobrou práci. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, mírnou dávku trpělivosti.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Anonymní 28.08.15 napsala :

Měla jsem vyvolávaný porod. Pan doktor Doubek, úžasný, šetrný, vtipný, sympatický. Říkala jsem si, že mám štěstí, že jsem vychytala dobrý personál, než přišla MUDr. Tothová. První, co mi proletělo hlavou, bylo: „Tahle 30 kilová holka, která právě dokončila školu, mě bude rodit?“ Moje obavy byly správné. Paní MUDr.Tothová je velice nešetrná, vždy když do mě (s prominutím) sáhla, tak to bolelo šíleně. Radši ani nemluvím o píchnutí plod. vody a Hamiltonu. Když mě vyšetřovala mladá doktorka (blondýna), tak jsem skoro nic necítila.

Porod byl dlouhý a bolestivý, silné kontrakce přišly ihned, po 5h mi napíchli oxytocin, teprve potom přišly OPRAVDU SILNÉ KONTRAKCE, které trvaly dalších 5 hodin, a po 11h jsem porodila.

Četla jsem stížnosti na PA Mecovou. Za mě supr, nemůžu si stěžovat a na šestinedělí taky ne.
Na dětském ODD. jak která, ale většina sestřiček byla příjemných, takže znojemskou porodnici doporučuji, ale MUDr. Tothovou nikoliv!

Personál: MUDr. Tothová, MUDr. Doubek, PA Mecová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kruh (třeba do vody), ty židle v jídelně jsou šílené, manžela/přítele, kojící kloboučky (kdyby náhodou).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Znojmo - Anonymní 16.05.15 napsala :

Co se týče porodu, tak super. Doktoři i další lidé okolo porodu byli úžasní - příjemní, hodní, ochotní… Nemůžu říct žádné špatně slovo. Ti mají za 1.

Ale co se týče šestinedělí, ještě že jsem měla něco pochytané od jiných mamin a ze zkušenosti miminek, kterým jsem třeba hlídala miminka. Co se týče kojení, každá sestra, jiný názor a jiná metoda. Takže co se střídala směna, to jsem dostala vynadáno za kojení. Jedna řekla: „Klobouček.“ Druhá řekla: „bez kloboučku.“ Další řekla: „Važte před každým kojení, další mi nadala, ať ho furt nevážím. Jedna mi řekla: "Odsajte si mléko“ a další přišla, že si nemám odsávat, ale kojit prsem a mléko mi vylila. Byla jsem z toho úplně zmatená. Některá byla příjemná a jiná měla vyjadřování, že sem se nestačila divit, a to hlavně o miminkách. Takže šestinedělí bych dala 3-.

Personál: MUDr. Doubek a MUDr. Thotová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bepanthem na bradavky, síťované kalhotky, polštářky do podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - kit21 17.03.15 napsala :

Měla jsem vyvolávaný porod a za mne dostává tato porodnice jedničku.

Pan doktor Doubek skvělý a dokonce i vtipkoval, když mi při kontrole oznamoval, že si mě tam už nechají nebo si max můžu dojet pro věci. Takže jsem se v klidu dostavila o pár hodin později na příjem (v 16:00). Proběhla klasická prohlídka, monitor a zátěžový test s oxytocinem. Druhý den jsem měla jít rodit. Díky bohu, že mi moc hodná sestřička z příjmu sehnala večeři, jinak bych jedla až po porodu. :O Pokoje docela v pohodě, dokonce i TV tam fungovala. :D

Druhý den hned ráno mi dali tabletu na vyvolání (dr. Thótová sice hrozně milá, ale „nováček“, vše jí moc trvalo), PA Bára Hořáková je opravdu skvělá, vše mi ráda vysvětlila, i když tam měli opravdu frmol… Měla jsem u sebe chlapa a přestože koukal při mých kontrakcích na TV (:D), tak mi byl hodně nápomocen… V první době porodní mi hodně pomohla hooodně horká sprcha. PA se objevila každou chvilku a zkontrolovala mě a zajímala se, jestli něco není potřeba.

Na to, že jsem byla prvorodička, tak jsem měla porod rychle za sebou (7 hodin od zavedení tablety). Sestřičky mě chválily a podporovali. Hodně mi pomohl rajský plyn (entonox), který jsem si (bohužel) nechala dát až později. :D

PA se dokonce i zeptala, jestli jsem masírovala v těhotenství hráz. Díky tomu jsem vyvázla bez poškození hráze. Škoda, že mě dcerka potrhala ručičkou. :D No, 6 stehů jsem přežila, i když dr. Thótová byla na šití docela pomalá. :D

Dětské sestřičky super, ale musel na ně být člověk milý a nechovat se arogantně (to platilo i u jiných PA, které se zdály být tvrdé jako skály, a přitom, když byl člověk milý, tak byly milé i ony). Na vše rády odpověděly a dokonce i o půlnoci mi šly pomáhat s kojením malé.

Po porodu jsem měla nadstandardní pokoj (musíte si o něj říct na příjmu, a pokud je volný nebo se uvolní, tak je váš :)) - ten u porodních sálů, takže až na pár „ukřičených“ porodů jsme tam měli svatý klid a nebrečely nám tam žádná mimča okolo. :)

Jídlo nic moc. :/

Jsem maximálně spokojená, že jsem rodila právě zde. Budu na to ráda vzpomínat. :) Jediné, co bych na svém porodu změnila, dala bych si entonox ihned. :D

Personál: PA Bára Hořáková, MUDr. Doubek, MUDr. Thótová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokuste se získat nadstandard, sice se platí, ale tatínkové budou určitě rádi, když se budou moct přijít podívat i mimo návštěvní hodiny. :) Ten můj tam byl i do 9 večer, :) a hlavně jídlo (tam se to nedá moc jíst).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr jako zdroj energie na porod (bez něj bych porod nezvládla, protože snídani už nám nedali). Příště bych si vzala i oblečky pro dítě (malá dostávala i velikost 62 a to se narodila se 46 cm). CHLAPA!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Anonymní 20.02.15 napsala :

Na znojemskou porodnici si nemůžu stěžovat! Porod byl vyvolávaný, den předem mi doktorka Roušarová aplikovala do čípku tři tyčinky na otevření čípku. Nepříjemné, ale dalo se vydržet.

Druhý den ráno se šlo na věc, v 7:30 jsem na porodním sále dostala tabletu na vyvolání, asistovala PA Mecová. U této PA upozorňuji, je nepříjemná a nepřístupná. Vůbec mi nebyla ochotná sdělit i sebemenší blbost, byť jsem tam byla jako prvorodička a ze všeho vyjukaná. Usmála se na mě až po porodu, protože vše proběhlo neočekávaně rychle a hladce. Myslím, že kdybych si dovolila mít větší bolesti, a nedej bože to dát třeba i najevo, byla by asi dost hustá.

Porod super, i lékaři na jedničku.

Na šestinedělí strašný zmatek, sestry některé dost nepříjemné, ale protože jsem po nich nic moc nechtěla, dalo se to. Spoluležící maminka na pokoji, která byla po porodu absolutně vyřízená a pořád omdlévala a nemohla mít mimi u sebe, si od nich vyslechla pěkných narážek, to bylo dost nepříjemné.

Nejvíc mi vadilo, že nás propustili bez vyšetření kyčlí, a museli jsme pak s mimi cestovat, jsme bez auta takže dlouhá procházka a čekání u ortopeda čtyři dny po porodu (ve vedru 35 stupňů) to byla hrůza.

Personál: MUDr. Doubek, MUDr. Roušarová, PA Mecová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji mít sebou chlapa a nenechat se na porodním sále odbýt nepříjemnou PA! Můj tam nakonec na samotný porod nebyl, ale za jeho přítomnost v 1. době porodní jsem neskonale vděčná.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Lukvětka 20.02.15 napsala :

Můj porod byl vyvolávaný kvůli vysokému tlaku matky, streptokokovi a byla tu i těhotenská cukrovka.

Sama mi praskla voda, ale kontrakce nebyly. Začali mě vyvolávat oxitocinem, začaly stahy, ale neotvírala jsem se. Zeptali se mě, zda mi mohou napíchnout epidurál, že to pomáhá k otevření. Ani toto však nepomohlo, tak mě cca po 9 hod. od začátku vyvolávání vzali na císař.

Uspání bylo lokální, avšak na toto mám až tak nejhorší vzpomínky, neboť jsem to hůř nesla a vzpínala se jim na stole (nevím, zda špatně uspáno či jsem nějaká citlivá). Ovšem personál u porodu byl skvělý. Nejvíc mi sedla sestra či doktorka, která byla k ruce anesteziologovi (ten byl též skvělý - zásah do páteře dodnes vůbec necítím). Měla takový mně blízký humor a dost mě rozptylovala před i během operace. Pan MUDr. Chvátal má zlaté ruce a zašívá jak zkušená švadlena. Na prohlídce po šestinedělí byla má ženská lékařka udivená nad krásou a čistotou provedené práce. Porodní asistentka velice zkušená a praktická.Celkový dojem z porodu velmi, velmi dobrý ačkoli nic nešlo podle mých naplánovaných představ o přirozeném porodu.

Na šestinedělí to bylo závislé na sestrách. Jedna úplně úžasná, druhá „zbojník“ - aneb co tě nezabije, to tě posílí. Ale díky tomu zbojníkovi jsem se zase rychle zotavovala, neb mi nedala pokoje. Dětské sestry též podobně - jedna skvělá, nápomocná, druhá takový nepříjemný slovník (vyjadřovala se, že mé dítě zase blije), třetí se s pomocí o péči o dítě moc nepřetrhla…

Doporučuji si přečíst papíry, které vám dají na pokoj ohledně rozkojení se, podpůrných opatření - jinak vám to nikdo moc neřekne a rady jsou to věru praktické.

Personál: MUDr. Chvátal, MUDr. Kučera, PA Mecová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Osvědčil se mi porodní plán. O miminko po porodu pečovali, tatínkovi přikládali dle mých přání, ačkoli měli asi jiný názor (soudě dle jejich poznámek).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je uvedeno v potřebách do porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Anonymní 05.02.15 napsala :

Rodila jsem poprvé a musím říct, že ať jsem slyšela nebo přečetla o znojemské porodnici cokoliv, tak za mě tuto porodnici můžu jednoznačně doporučit.

Personál - doktoři i všechny porodní asistentky byli perfektní. Věnovali se mi maximálně. Porod jsem měla indukovaný a dost bolestivý a dlouhý, ale i díky jejich péči jsem vše zvládla a jsem ráda, že po celou dobu byl se mnou přítel, který mě hodně podporoval. ;-)

Na šestinedělí mě pravidelně kontrolovali, ptali se na mimčo, jak se cítím já.

Opravdu si nemůžu na nic stěžovat, takže příště rozhodně rodit ve Znojmě. :-)

Personál: MUDr. Doubek, MUDr. Kaliský, PA Hochová, PA Štěpaníková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít u sebe přítele/manžela - velmi mi to pomohlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby (jemný toaletní papír,..), čistící ubrousky na mimčo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - jana175 03.01.15 napsala :

Jednoznačně pozitivní zkušenost.

Porod byl vyvolávaný kvůli hrozící preeklampsii a měla jsem z toho docela hrůzu. Nakonec jsem k porodu nezavolala ani manžela ani dulu, bylo o mne postaráno perfektně. V osm ráno mi zavedli vyvolávací tablety, od půl jedné oxytocin a v půl páté byla malá na světě.

Po porodu jsme s manželem a dcerou strávili skoro tři hodiny na sále, PA mi donesla večeři, pomohla do sprchy a pak mne odvezla na oddělení šestinedělí. Malou mezitím vzali na dětské oddělení na prohlídku. Na šestinedělí mi další PA vysvětlila jak to tam funguje a dětská sestra mi dovezla dceru. Za celou dobu pobytu jsem nenarazila na nikoho neochotného mi pomoci a porodnici doporučuji. Určitě zde půjdu rodit znovu.

Personál: PA Štěpaníková, MUDr Tothová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte v pohodě!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si něco dobrého k jídlu, vaří hrozně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - lucipir 01.01.15 napsala :

Po všech stránkách naprostá spokojenost. Porodní asistentka Bára Hořáková je úžasná, perfektní přístup. Stejně tak MUDr. Doubek.

Personál na šestinedělí a novorozeneckém také bez problémů. Nemohu si na cokoliv stěžovat, jednoznačně doporučuji!

Personál: PA Bára Hořáková, MUDr. Radan Doubek Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Anonymní 01.11.14 napsala :

Měla jsem vyvolávaný porod. Od rána se o mě starali PA L. Braunerová a MUDr. Doubek. Moc mi pomohli, řekli, vysvětlili. Porod byl díky nim snesitelnější.

Sestry na šestinedělí a na dětském oddělení byly velmi příjemné a ochotné kdykoliv pomoct.
Co se týče hygieny na oddělení, paní uklízečka by měla víc máknout, stav sprch, záchodu a celkově úklidu na pokojích, to byla katastrofa.

Personál: PA L. Braunerová, MUDr. Doubek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Velké poporodní vložky, opravdu jsou potřeba.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - NikaZn 31.10.14 napsala :

K porodnici nemám jedinou výhradu, všichni byli hodní a ochotní.

Porod proběhl za účasti porodní asistentky L. Braunerové nad má očekávání. Paní Braunerová je úžasná, hodná, profesionální.

Po přesun na pokoj mi bylo vše ohledně malé vysvětleno. Sestřičky mi se vším ochotně poradily. Protože jsem měla nadstandardní pokoj, v průběhu dne i noci se několikrát zastavily, zda nepotřebuji s něčím pomoct a jestli je vše v pořádku. Myslím si, že když se slušně a s pokorou vůči personálu chová rodička, chová se tak i personál k ní. Je nutné si uvědomit, že tam nejste sama a poradit, či pomoct potřebuje každá. Pan doktor Bloudíček byl také fajn, nemohu k němu mít jedinou připomínku. Chtěla bych touto cestou všem na porodním i na šestinedělí poděkovat.

Personál: PA L. Braunerová, A. Töthová, H. Fučíková, MUDr. P. Bloudíček Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Znojmo - Anonymní 26.10.14 napsala :

Mám velkou stížnost na personál na šestinedělí. Malá se mi po porodu nalokala plodové vody. Když jsem tam letěla, že je celá fialová, tak sestra na mě čuměla a že hned zavolá doktora. Co kdyby se mi mezitím udusila? :( Hrozné!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nerodit ve znojemské nemocnici, fakt děs.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka neboli manžela.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Znojmo - capesantamaria 15.10.14 napsala :

Vyvolávaný porod děs - paní doktorka nemohla zavést tabletu, porodní asistentka nemohla píchnout vodu a v konečné fázi jsem byla unavená a nemohla jsem pak malou vytlačit.

Sestry na šestinedělí v pohodě, ale dětské sestry neochotné, asi je to o lidech. Co se týká kojení, tak za mnou nikdo nepřišel. Koupání bylo rychle ukázáno. Po 14 dnech jsem si doma vytáhla tampon, který tam někdo zřejmě zapomněl.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Znojmo - valkyrjar 16.09.14 napsala :

Rodila jsem v nemocnici dvakrát, poprvé předčasně císařským řezem a podruhé klasicky v termínu.

Co se týká zdravotních sester a porodních asistentek na oddělení porodním, tak všechny, se kterými jsem se setkala, byly velmi milé a snažili se, abych se cítila dobře a klidně. Mohu doporučit porodní asistentku Bc. Novotnou, kterou jsem měla u druhého porodu a Bc. G., která se mnou strávila celý den před porodem, jelikož mi praskla voda v 1:00 ráno a rodila jsem až mezi 18. - 19. hodinou večer. :)

Z vlastní zkušenosti bych u porodu již nechtěla MUDr. Černou, ta ve mně zanechala tampón a díky její chybě následoval kolotoč, bolesti, stresu a komplikací. Rozhodně mohu doporučit MUDr. Doubka a MUDr. Kaliského, díky nim jsem komplikace zvládla i s malou dcerkou.

K personálu na oddělení šestinedělí - některé sestry jsou opravdu nepříjemné, tak si od nich nenechte nic líbit. Měli by se snažit abyste byly v klidu, ale některé dokazují přesný opak. Vůbec pro prvorodičky je vše těžké a jejich štěkání moc nepomůže. Ale všechny sestry takové nejsou. Pokud máte rády pořádek a hygienu, tak vás rozhodně zaskočí, jak se dodržuje na tomto oddělení, kde jsou matky po porodu a malé děti. Dětské sestry jsou vcelku příjemné a pokud se na cokoliv zeptáte, rády poradí.

Personál: PA Bc. Novotná, MUDr. Černá, MUDr. Doubek a MUDr. Kaliský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrňte si nervy a zásobte se sladkostmi. :) Ti drobečci za vše stojí. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně porodnické vložky, pro pohodlí své košile, alespoň 3, těhotenskou průkazku, oddací list a vše pro pohodu k porodu - hudbu, svíčku a někoho, kdo vás neznervózňuje a podrží, je super tam mít sebou někoho, s kým můžete povídat a komu drtit ruce. :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Znojmo - Anonymní 07.08.14 napsala :

Vkládám zkušenost mé sestry: znojemskou porodnici nikdy více. Rodila jsem 5 dní v šílených bolestech.

Po žádosti o epidural je jako první zajímala platba. Čekala jsem další 4 hodiny, než přijede manžel z práce a zaplatí jej. Potom přišla nějaká Sovenka a na počtvrté mě konečně napíchla. Pak ji odvolali na sál, nedala mi aplikační látku, takže jsem byla napíchnutá zbytečně. Pak už jsem ani nemohla do sprchy. Hrůza. Následoval další den hrozných bolestí, hurá vrátili nám peníze za zpackaný epidural.

5. den jsem se konečně otevřela natolik, abych mohla rodit. Když jsem lezla s pomocí manžela na kozu, držela jsem si rukou hlavu dítěte mezi nohama. Hrozné. Po 2 hodinách mi vrazili malého do rukou a poslali na pokoj. Nevím, jak jsem to dokázala, ale celá roztřepaná z porodu jsem tam zvládla dojít.

Jestli chcete, běžte rodit do Brna nebo klidně Ostravy, ale Znojmo nikdy!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nejezděte tam!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Adriana77 30.07.14 napsala :

Rodila jsem podruhé v nemocnici Znojmo a mohu jen doporučit. Manžel porod nestihl, ale zvládla jsem to super, a to díky úžasné PA Elen Štepaníkové, která se o mě starala od začátku. Porod jsem měla vyvolávaný, malá byla po 6 hodinách na světě. Chovali se ke mně úžasně, profesionální přístup, krásné prostředí. Takže díky moc za vše.

Personál: PA Elen Štěpaníková, MUDr. Roušarová, MUDr. Doubek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně dobrou náladu a klid.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - lucka83 14.05.14 napsala :

S porodnicí jsem byla spokojená. Sice při příjmu jedna nepříjemná PA, ale potom už to bylo dobrý. Manžel byl se mnou u porodu a super. Na oddělení šestinedělí jsem byla spokojená.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Znojmo - Atalera 27.04.14 napsala :

Na porod nemohu říct nic, byl se mnou manžel, takže se chovali pěkně, porodní asistentka příjemná. Ale potom mě nějaká polská doktorka zašívala, takže musím na plastiku, mám nesrovnalosti ve srůstech atd. Jsem zvědavá, kdo to zaplatí.

Šestinedělí katastrofa! Nikdo mi nic neřekl, všichni nepříjemní. První koupání dítěte - sestra spěchala, odbyla mě, byla nepříjemná.

Jestli jste prvorodičky, tak do Zlína nikdy více! Kdo má zkušenosti, poradí si tam sám, to já bohužel neměla!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nespoléhat se na personál!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Znojmo - Lucíkad 05.04.14 napsala :

Moje zkušenost s touto porodnicí není zrovna krásná.

Přijela jsem tam, jelikož jsem necítila pohyby malého, tak mě primář oddělení přijal. Pak když se mnou sepisovali papíry, přišel nějaký pan chytrý a řekl „Když už jste oblečená zůstaňte.“ (ještě že tak).

Druhý den mě pan doktor Door kontroloval a oznámil mi, že rodím - rodila jsem, aniž bych měla kontrakce. Pak se mě ujal příjemný doktor Doubek. Porod byl klešťový, protože se ve mně malý dusil, ale jak provedl šití, to jsem mu málem utekla z kozy. :( To se i potvrdilo po 14 dnech na gynekologii - silný hnisavý zánět až do dělohy, takže jako porodníka ho nedoporučuji! Podle mého gynekologa by tohle neudělal ani řezník, prý šije jako prase!

Personál: MUDr. Doubek, MUDr. Door Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Anonymní 21.03.14 napsala :

V den nástupu do porodnice na zátěžový test mě přijímali dvě sestřičky, jedna příjemná, druhá už moc ne. :) Po „zátěžáku“ se mi večer rozjel porod. A to už měla noční směnu PA Bára Hořáková - perfektní ženská, strašně mi pomohla, podporovala a chválila. Díky ní mám na porod krásný vzpomínky. :) Doktora jsem viděla dvakrát -jednou když mě prohlížel a podruhé když mi dělal ten jeden steh od natržení. :)

Potom jsme měla nadstandard, pro prvorodičku asi nic moc, protože tam za vámi moc nikdo nechodí, ale teď už u druhého dítěte mi to bylo jedno. :) Sestry dětské většinou v pohodě, takže mám zkušenost dobrou, nemůžu si stěžovat. :)

Personál: PA Bára Hořáková, MUDr. Kondo Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Anonymní 26.02.14 napsala :

Ohledně porodu ok. Šestinedělí také šlo.

Co mě i manžela ale šokovalo, je to, že nám bylo doslova vynadáno za zneužití respektive kvůli zavolání k porodu, prý budeme výjezd hradit, ale nakonec se tak nestalo (a bylo nám to vytýkáno během porodu). Podotýkám, že mně odtekla voda a manžel musel hlídat 14měsíčního klučinu, který měl vysoké horečky. Mám to 25 km, rodila jsem 22.2.2010. Nechci si stěžovat, ale docela nás to mrzelo a myslím si, že když si nesmím zavolat rychlou ani k porodu, tak už teda nevím, kam to vede.

Iva a Martin

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - kessi22 17.02.14 napsala :

Do porodnice jsem nastupovala plánovaně 14 dní před termínem z důvodů polohy miminka - koncem pánevním. S MUDr. Doubkem (mimochodem jednička v oboru, vysoký sympaťák z kterého jde cítit klid, slušný, zbytečně neriskuje) jsme se domluvili, že mi porod vyvolají dřív, vysvětlil mi v klidu a srozumitelně všechna pro a proti, rizika a možnosti.

V den D mě přijmala sestra Vodičková. Představila se mi, vše mi vysvětlila. Ubytovali mě, a začala vyšetření - monitory, ultrazvuk. Zjistilo se, že na porod nejsem připravena, tak že mi přes noc zavedou tyčinky na změkčení. A ráno se uvidí, co dál. Tyčinky mi zaváděl, s prominutím, vůl! Musela jsem na něj čekat, nepředstavil se, byl hrubý, bolelo to a on to ještě komentoval, no blb. :(

Ráno Doubek zjistil, že tyčinky mě sice maličko nachystaly, ale že malá pod sebe strčila nožky a tak že bude muset císařem. Porodní asistentky, které se o mě staraly, také ušly. Hlavně paní Bloudníčková (nebo tak nějak, drobná, dlouhé vlasy tmavé a brýle, mladá) byla skvělá. :) Pak také paní Zezulová. Shrnu to - na zákrok mě chystala zase paní Vodičková, v 9:33 byla malá venku, měla jsem epidurál. Na sále se mnou mluvili, malou ukázali.

Byla jsem daná na šestinedělí, nejprve na pooperační pokoj, druhý den na pokoj normální. Malou mi nosily tzv. dětské sestry, které mi ji přikládaly a učily kojit, později ukázaly, jak přebalovat a koupat. :-) Dětské sestry byly moc fajn, ochotné a milé (bohužel si nepamatuji jejich jména, ale dvě tmavovlasé byly obzvlášť super!).

Takže personál celkem super, jídlo horší a ubytování? No je to nemocnice, ne hotel. :D

Personál: MUDr.Doubek, paní Vodičková, PA Jarka Zezulková a Bloudníčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte v klidu, nestyďte se a nemějte strach! Porod, ať už spontánní či vyvolaný či císařským řezem, zvládlo xxx žen před Vámi a tak to zvládnete i Vy. :-) A to platí i v případě péče o miminko - opravdu to naběhne samo!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, speciální vložky po porodu, vložky do podprsenky, podprsenku - nemusí být kojící, ale mělo by se z ní snadno vyndat prso. :) Ručníky - na intimní partie zvlášť, obuv do sprchy - třeba žabky, pantofle na pokoj, toaletní papír (!), hygienické potřeby pro Vás - miminko tam kosmetiku má, plenky New Born (!) a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Znojmo - Atalera 16.12.13 napsala :

Porod a porodní asistentka na jedničku, velmi milá paní, nespěchala uklidňovala.

Šestinedělí katastrofa, všechny sestry trpí brutální provozní slepotou. Na cokoliv jsem se zeptala, měla jsem pocit, že otravuji. Absolutně nedoporučuji prvorodičkám, ale ženám, které už ví, o co jde, pak to zvládnou samy bez pomoci sester. První koupání stres pro mě i pro moje dítě.

Takže velké zklamání, byla jsem ráda, že už jsem doma.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurz prvorodičkám, které si moc nevěří.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - ivuliknesva 11.11.13 napsala :

Rodila jsem ve Znojmě již podruhé a naprostá spokojenost - jak doktor/ky v pohodě, tak i sestřičky. Nejvíce jsem byla spokojená u sestřičky jménem Hovorková, mladá, milá sestřička, ochotná. Touto cestou bych chtěla moc všem poděkovat.

Personál: sestra Hovorková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Měla jsem nadstandardní pokoj, je pravda, že si trochu připlatíte, ale mít vlastní sprchu a pokoj, tak to za to stojí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Anonymní 09.09.13 napsala :

Když mi kamarádka měsíc před mým porodem vyprávěla, jak její porod probíhal bez problémů, že měla skvělou porodní asistentku, rozhodla jsem se, že tady taky porodím, i když jsem původně chtěla rodit v Brně.

Příjem byl rychlý, protože jsme s manželem přijeli v 5 hodin ráno a jiná rodička tu nebyla. Poté mě dali na porodní pokoj, kde byl manžel po celou dobu se mnou.
Protože nejsem žádná hrdinka, chtěla jsem za každou cenu epidurál. A protože jsem věděla, že v této porodnici jsou spíš pro přirozené porody, řekla jsem to PA dost dopředu, dokud jsem měla kontrakce slabé. Ta se mi to samozřejmě snažila rozmluvit, ale nedala jsem se.

Když už byly kontrakce silné a pravidelné a nedalo se to vydržet, přivolala jsem si PA na pokoj, aby mi ho dali. Ale přišlo mi, že schválně zdržuje, protože teprve teď mi přinesla na podepsání souhlas s epidurální anestezií. Pak jsem ji musela zase zavolat, aby už přišla, že už to opravdu nevydržím, tak teprve volala doktorku k posouzení a brala mi krev na testy, jestli vůbec ten epidurál můžu. A když přišla doktorka a viděla, že se svíjím v bolestech každou třetí minutu, že nevydržím být v klidu, řekla, že anesteziolog by nebyl schopný mi to píchnout. Tak mi dali na bolest alespoň entonox (zředěný rajský plyn), který podle mého byl k ničemu.

A když mi PA Mecová něco dělala (např. cevkování) a na mou otázku, co to dělá, vždy odpověděla, že nic. Připadala jsem si jako malá holka, které se nic neřekne, protože tomu nerozumí. Když už to bylo po několikáté, co mi řekla, že nic nedělá, tak jsem jí řekla, ať mi nelže, teprve potom šla s pravdou ven. Podobně se chovala Dr. Roušarová, která i přes můj nesouhlas a protestování ono cévkování provedla (jen pár sekund poté, co mi ho udělala PA). Obě mi podstrkovaly, že myslím jen na sebe, že mám taky myslet na miminko, ale tahle psychologie na mě opravdu nefungovala.

Díky oběma mám na porod hnusné vzpomínky. Podle mě byly obě neprofesionální, chovaly se ke mně jako k nesvéprávné osobě, která za sebe neumí rozhodovat, a nerespektovaly moje přání. Věřím, že takových tam není víc a říkám si, že jsem holt narazila na špatnou sestavu.

Na oddělení šestinedělí byly všechny sestřičky strašně fajn, se vším pomohly, na všechno odpověděly. Každý den je na výběr ze 4 jídel oběd a večeře. Na nadstandardním pokoji jsou návštěvy neomezené.

Personál: PA Mecová, MUDr. Roušarová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela nebo jinou spřízněnou duši.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - ajous76 24.06.13 napsala :

V květnu 2013 jsem rodila ve znojemské porodnici a mohu ji jen doporučit. Veškerý personál jsou velmi vstřícní lidé a lidskost jim rozhodně není cizí. V porodnici jsem byla celkem pět dní a neměla jsem si na co stěžovat. Ze zdravotních důvodů jsem potřebovala mít u sebe 24 hodin denně doprovod (maminka,přítel), a i to mi bylo umožněno díky MUDr. Doubkovi. Ještě bych chtěla moc poděkovat PA Vlaďce Hochové, která mě celou dobu porodu nesmírně pomáhala a byla velmi laskavá.

Ráda bych vyzdvihla vybavení porodních sálů, ty vypadají velmi pěkně, máte v nich pocit, že rodíte doma.

Takže maminky, které se do znojemské porodnice teprve chystáte vězte, že budete v dobrých rukou a mezi příjemnými lidmi.

Personál: PA Vlaďka Hochová, MUDr.Doubek a MUDr. Půček

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte v klidu, bude o vás dobře postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Znojmo - Marianna2 15.05.13 napsala :

Ve znojemské porodnici jsem měla rodit v prosinci minulého roku a jsem ráda, že jsem nakonec rodila v jiné porodnici. Měla jsem tak možnost poznat rozdíl v kvalitě poskytované lékařské péče.

Ve Znojmě mi bylo MUDr. Doubkem sděleno, že mám málo plodové vody a špatné výsledky monitoru srdce dítěte. Byla jsem asi tři týdny před termínem porodu hospitalizována z důvodu provedení oxytocinového zátěžového testu. Nikdo mě ale neinformoval o tom, že tento test může vyvolat porod, to jsem zjistila až poté z internetu. Test naštěstí porod nevyvolal. Druhý den byl proveden další monitor a bylo mi sděleno MUDr. Kaliským, že to opět nevypadá dobře a budou mi tedy porod vyvolávat zavedením tablet do pochvy. Já jsem se rozhodla pro odchod z této porodnice, protože jsem nechtěla porod vyvolávat, neboť vím, s jakými komplikacemi může být tento postup spojen. Při odchodu z porodnice mi bylo ještě MUDr. Kaliským sděleno, že dítě je špatně živeno, neboť má menší objem bříška, než by mělo mít, asi z důvodu špatné funkce placenty.

Nakonec jsem porodila o tři týdny později ve FN Bohunice. Co je pro mě šokující, je to, že mi zde nikdo z lékařů, kteří mě vyšetřovali, nechtěl porod vyvolávat. Nikdo neviděl žádný problém, na rozdíl od znojemských lékařů. Porodila jsem v termínu, bez vyvolávání, přirozeně, bez komplikací a díky epidurálu i bez bolesti, zdravé dítě s váhou 3,2 kila, takže živené asi zase tak špatně nebylo. Zde bych chtěla jen doporučit maminkám, které jsou ze Znojma a mají možnost rodit v Brně, ať si raději zvolí FN Bohunice. Je to sice velká nemocnice, což někomu nemusí vyhovovat, ale pracují zde skuteční odborníci a já jsem zde byla s lékařskou péčí velice spokojena. Možná je to tím, že špičky v oboru odchází z okresních nemocnic do fakultních, kde se mohou lépe realizovat. Ne naopak.

Další problém bych viděla v prostředí porodnice. Těhotné, které chodí po dvou do místnosti na monitory, slyší vedle v místnosti rodící ženy. Pravděpodobně se jedná o místnost, kde žena čeká v první době porodní před odchodem na porodní sál. Mezi těmito místnostmi se totiž zdravotníci neobtěžují zavírat dveře. Ráda bych se zde ještě zmínila o chování jedné ze sester. Jednalo se o starší, silnější sestru, už si bohužel nepamatuji její jméno, které říkala vedle rodící paní, že ty bolesti už nejdou vydržet a ona jí sdělila, že to vydržet musí, protože na zmírnění porodních bolestí nic není. Ráda bych jí řekla, a myslím, že by to měla jako sestra v porodnici vědět, že je. Já jsem měla epidurál a bolest jsem skutečně necítila.

Přeji všem maminkám, které nemají jinou možnost než rodit ve Znojmě, především hodně štěstí.

Personál: MUDr. Doubek, MUDr. Kaliský Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Anonymní 05.04.13 napsala :

Porodnice, je naprosto super!

Personál, přístup k pacientkám i zdravotnické vybavení. Nadstandardní pokoje jsou samozřejmostí, porod do vody taktéž.

Oddělení šestinedělí taky fajn, velmi milé sestřičky!

Personál: MUDr. Doubek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně plínky a ubrousky pro mimi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - milmic 03.03.13 napsala :

Ve znojemské porodnici jsem rodila v únoru 2013 a byla jsem úplně nejspokojenější.

Přístup zdejšího personálu je úžasný. Pro nikoho jsem nebyla mamka, ale paní XY, každý se mi představil, každý se mnou jednal slušně, mile, příjemně, snažili se mi maximálně vyjít vstříc ve všem.

Přišla jsem s vlastní dulou a porodním plánem, ten dodrželi do posledního puntíku, bez jakýchkoliv námitek, připomínek, zcela automaticky respektovali mé přání. Pokud bylo dobré něco udělat jinak, PA se mě zeptala a mile mi vysvětlila situaci.

Během porodu respektovali každé mé aktuální rozhodnutí, všechny mé aktuální pocity a přání. Nechali nás s dulou na porodním pokoji o samotě, PA pouze chodila kontrolovat ozvy miminka, případně byla kdykoliv k dispozici. Nechali nám úplně volný prostor, nikdo nezasahoval do mého prožívání první doby porodní ani otázkami, ani vyšetřeními, ničím. Ponechali mi maximálně intimní atmosféru. Po porodu mi miminko nechali tak dlouho, jak jsem si přála, teprve poté ho zvážili a popsali. Nikdo na mě nespěchal, nechali mi tolik času, kolik jsem potřebovala na seznámení s novým človíčkem. Potom mi miminko nechali pod peřinou několik hodin a nikdo nás nerušil, pouze PA mě sem tam zkontrolovala.

Na oddělení šestinedělí moc milé sestřičky, připadala jsem si jako celebrita, všichni byli moc milí a ochotní, žádná velkovýrobna dětí.

Totéž novorozenecké oddělení. Miminko mi nikam nebrali, vždy se zeptali, jestli mohou udělat to a to, respektovali mě a můj názor bez výhrad. Překvapilo mne, že nedávají miminkům monitory dechu, ale na přání mi ho dětská sestřička přinesla bez problémů.

Podtrženo, shrnuto - znojemskou porodnici mohu jen a jen doporučit, přístup personálu mě dostával na kolena od první návštěvy předporodní poradny až do propuštění domů s miminkem.

Jedno jediné mínus je strava - maminky si sice mohou vybrat denně ze 4 jídel, ale o vhodnosti pro kojící maminky nejsem až tak přesvědčena (zelí, luštěníny, nadýmavé).

Personál: PA Hochová, Dr. Chocholáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní náladu, s tou jde všechno snáž. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové podložky do postele - dávají jen jednu. Já jsem se obešla bez nich, ale jedna navíc by se mi možná hodila.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Janinka06 05.01.13 napsala :

Porodnici Znojmo mohu jen doporučit. Maximální spokojenost s přístupem k mě osobě i partnerovi, paní porodní asistentka Horáková klidná, milá, citlivá, žena na svém místě.

Díky personálu jsem se cítila velmi dobře i při bolestech a musím říct, že mi fakt paní Horáková dost pomohla hlavně psychicky. Samozřejmě kromě partnera. :-) Taky můžu jen doporučit vzít tatínka sebou. :-) Co se týká dětských sester, taky v pohodě a klidu, nesetkala jsem se z žádným negativním zážitkem a jsem ráda, že ve Znojmě máme takové hodné lidi.

Personál: Dr. Doubek, porodní asistentka Bára Horaková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové podložky do postele.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Znojmo - Macik31 03.11.12 napsala :

Jsou to již dva roky co jsem rodila v porodnici ve Znojmě, ale příště radši jinam.

Porod relativně proběhl rychle, ale co se týče zázemí a přístupu tak to na mě nepůsobilo moc dobře. Malého mi přenesli až za dlouho a hlavně mě tam nenaučily jak malého nakrmit, viděly, že jí, tak řekly dobrý. Další den moc nejedl a šel s váhou dolů, tak večer dostal odstříkané a že pokud nenabere tak nebudeme moct jít domů a další den nás propustily. Jeden den je pro ně moc hubený a další už je v pořádku.

V porodnici jsem strávila ještě víkend, jelikož se jim něco nezdálo. V přijímací místnosti byly i dva monitory, takže když byl člověk na monitoru, tak tam byla i současně maminka na příjem a sestra s ní vypisovala kartu, takže nějaká lékařská mlčenlivost neexistovala. Myslím, že pro nikoho z nás to není příjemné. A co se týče personálu, tak to bylo nejspíš podle toho, kdo jak měl náladu. Miminka měli svou postýlku na pokoji, ale když došla návštěva, tak se muselo na chodbu, ale bohužel tak nebyl dostatek vozíku pro mimča, takže je maminky musely nést v ruce.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - 1MAZILEK@seznam.cz 29.09.12 napsala :

Dobrý den, chtěla bych se podělit s mými zkušenostmi.

Porod jsem měla vyvolávaný, porodní asistentka Štěpánková byla ze začátku trošku protivná, ale pak když sem měla bolesti byla úplně ta nejlepší co sem mohla mít. Ve všem mi vyhověla, měla se mnou trpělivost :) . DR. Doubek byl úplně úžasnej, poradil, nenadával mi, že křičím (při prvním porodu v brně - Bohunice mi nadávali a byli dost hnusní a ještě mě nastřihli až k zadku).

Ve Znojmě jsem nastřihlá vůbec nebyla a to sem měla druhý mimi o dost větší než první. Sestřičky na šestinedělí, no, asi jak který, záleží taky jak se chováte vy. Byla jsem spokojená a nikdy bych neměnila. Taky docela bylo jedlý jídlo, měli jsme na výběr ze čtyř druhů.

Personál: DR. DOUBEK, porodní asistentka Štěpánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír a vlastní vložky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Znojmo - areca 17.02.12 napsala :

Znojemská porodnice mě celkem zklamala. Né že bych tam nějak trpěla, to né, ale podle přečteného hodnocení jsem byla natěšená na super porodnice a skutečnost mě celkem zklamala. Už od začátku jsem se necítila moc dobře. Jako prvorodička jsem neměla žádné zkušenosti a po příjezdu v jednu ráno jsem měla pocit, že PA obtěžuji. Nebyla schopná mi říct, co se vůbec děje atd. Až podle toho, že mě vedli na porodní box jsem pochopila, že rodím. A i porod jsem čekala jiný. Nebylo mi řečeno v jaké fázy se nacházím ( např. už vidíme hlavičku atd.) Prostě jen laxní " tlačte" a to bylo vše. Žádné povzbuzování neprobýhalo.
No a na šestinedělí, taky žádná sláva. Kdybych si neřekla, tak mi ani nikdo neukáže jak se přebaluje, koupání bylo taky ukázané asi během minuty… Ale asi fakt záleží na jakou sestru narazíte. Chápu, že pro ně je to rutina a každodenní šichta, ale pro nás je to něco nového a neznámého, tak by mohly být chápavější. A jedna dětská sestra ( asi je to ta samá, o které se tu již zmiňovaly - taková starší blodnýna) tam byla fakt nepříjemná už jsem myslela, že jí pošlu někam. Kdybych neměla mozek zatemněný hormonama a měla jasnou mysl, tak to i udělám…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Partnera k porodu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Wjera 11.02.12 napsala :

Díky dvěma výše uvedeným porodním asistentkám,obzvláště pak paní Braunerové,nestal se můj první porod příšerným zážitkem ale naopak něčím,co mi stále vhání slzy do očí,paní Braunerová je anděl a neumím si představit,že by mě rodila jiná asistentka.Obzvláště pak jedna pani většího vzrůstu - jméno nevím - která na mě byla velmi nepříjemná.
Strávila jsem na porodním sále skoro dva dny a musím říci,že o mě bylo dobře postaráno.Po porodu jsem byla noc na běžném pokoji a další dvě na nadstandardu,a obojí bylo OK,akorát byly mrazy a na pokoji byla zima,táhlo okny ale naštěstí tam byl přímotop.Jediný „problém“ co jsem měla byla anonymita personálu,bylo tam spousta sester,dětstkých sester,lékařů a pediatrů a stávalo se mi,že jsem se ptala na určité věci a častou odpovědí mi bylo „to se musíte zeptat sestry“ atd.Bylo pro mě těžké rozlišit kdo je kdo.Jen málokdo se představil.Ale ano,byla jsem spokojená.Až na tu jednu krávu.Mrzí mne,že nevím jméno.

Personál: Leona Braunerová, Věra Vodičková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně si vemte WC papír a svoje vlastní vlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Tominka 30.01.12 napsala :

Celková zkušenost s porodnicí Znojmo je velice dobrá.
Chodila jsem do kurzu p.Věrky Vodičké a ta mě také nakonec rodila,vše bylo parádní,veškerý přístup,při čekání na samotný porod neustálá kontrola miminka,monitor.
Péče po porodu o mě a malého také v pořádku,personál byl velice milý,až na jednu dětskou sestru,která je poněkud nepříjemná......

Personál: Porodní asistentky p.Věrka Vodičková,p.Leona Braunerová,p.Mirka Tomková,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

At důvěřují zdejšímu personálu a nebojí se..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě hygienu pro své potřeby,sítované kalhotky,ručníky,a pleny pro miminko,vše ostatní(vložky,noční košile,oblečky pro miminko a dětskou kosmetiku)zajistila nemocnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Daniela Nováková 27.01.12 napsala :

V porodnici ve Znojmě jsem rodila podruhé a jako minule jsem byla spokojená. Personál je velice milý a přívětivý. I vybavení porodního pokoje je moc příjemný. Můžete si vybrat jakou polohu pro porod budete chtít (normálně, do vody, v kleče…), odreagovat se sledováním televize či poslechem rádia.
Také je možnost vybrat si nadstandartní pokoj na šestinedělí. Já to ale ani v jednom připadě nevyužila neb jsem byla ráda za společnost a rady jiných zkušenějších maminek.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminkám chystajícím se do porodnice bych doporučila se hlavně nebát. Vždy se o Vás dobře postarají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - petulakrejcova 18.10.11 napsala :

Ve znojemské porodnici jsem rodila jednou, a to před čtyřmi měsíci, a mám z ní jen ty nejkrásnější vzpomínky! Na porodním sále jsem strávila cca 3 dny, takže se u mě vystřídalo hodně porodních asistentek i lékařů a nemohu říct o nikom, že by byl snad jen průměrný nebo „jen“ příjemný, protože všichni byli absolutně skvělí! Nejlepší, nejhodnější, nejtrpělivější, nejochotnější… prostě celý pobyt v porodnici byl dokonalý :-) Po porodu jsem strávila klasické 3 dny v nadstandardu a musím říct, že to co mi bylo poskytováno se nedá vyčíslit penězi a částka za nadstandard byla směšná vzhledem ke komfortu, který to obnášelo :-) Přeji všem maminkám takhle krásné vzpomínky na porod a vše kolem něj :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snad jen k ulehčení příjmu - porodní plán

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Foťák!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Jocelyn 20.06.11 napsala :

zkušenosti s touhle porodnicí jsou super, až na jednu sestru, která mi to opravdu nezlehčovala, tak všichni byli opravdu skvělí. Nejlepší byla porodní asistentka p. Vodičková, opravdu, rodila jsem před rokem a musím se usmívat, když si vzpomenu, co se mnou musela vytrpět:-)))Doporučuji!

Personál: doktorka Černá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

dobrou náladu:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

potřebné doklady, osobní věci

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - Beed 19.05.11 napsala :

K panu doktoru Jurčíkovi jsem chodila už do rizikové poradny (kvůli dvojčatům), společně jsme naplánovali vyvolání a pak mě i rodil (respektive nakonec operoval, můj porod skončil císařem). Byl naprosto super, a jestli budu rodit ještě někdy, rozhodně ve Znojmě a budu se modlit, aby měl Dr. Jurčík službu :)
I porodní asistentka, slečna (asi) Hořáková, byla úžasná, mladá holčina, ale moc šikovná a řekla bych že i zkušená. Pomáhala mi do sprchy, na wc, všechno, když ze mě lila proudem plodovka, ochotně za mnou vytírala :) krom toho byla jedna z mála trpělivých a šikovných u monitoru, většina sester měla problém napojit obě holčičky.
Sestřičky na šestinedělí taky v pohodě, co musím vyzdvihnout, jsou studentky pod vedením paní Burianové (shodou okolností jsem ležela na pokoji s její kamarádkou, takže jsem dostala milion super rad a tel. č. k tomu), strašně šikovný holky.
Na šestinedělí se o nás starala paní Dr. Fendrichová, taky moc hodná, ochotná.
Holčičky mi ležely na JIPu, a zdejší sestřičky musím obzvlášť pochválit. Nikdo se mnou jako s prvorodičkou nejednal jako s blbcem, všechno mi ukázaly, naučily, takže domů jsem s těma malinkaťoučkýma holčičkama odcházela úplně beze strachu. Jediný, kdo mě moc nenadchl, je prim. dětského oddělení Bloudíček, ale ne svými lékařskými schopnostmi, ale spíš komunikací. Nezdál se moc ochotný co se týče sdělování informací, ale mohlo mít jen špatný týden :) a nakonec nás domů pustil, jak slíbil.

Závěrem, znojemskou porodnici stoprocentně doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - 123mamca 28.04.11 napsala :

S Porodnicí a péčí jsem byla moc spokojemá,i porodní boxy jsou hezké. Rodila jsem v loni, přijela jsem ve 2h v noci a vzbudili nejakou mladou pani doktorku, ktera ze me nebyla moc nadšena a dávala mi to i znát, ale ráno se smeny vyměnili a byl tam pan doktor Jurčík, který byl velice příjemný a ochotný a moc mi pomohl, i porodni asistentka byla mo hodná. Neabsolvovala jsem žádný předporodní kurz i tak mi všechno vysvětlila a radila a chvalila mě, jak to dobře zvládám, což mě tedy nepřipadalo.Miminko po poroddu nikam neodnášejí, přímo před Vami ho zváží, umyjí, popíšou, prostě máte ho pořád na očích. Po porodu se o mě dál dobře starali, na oddělení šestinedělí byly příjemné a ochotné sestřičky. Jidlo bylo taky dobré.

Personál: Mudr.Jurčík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ve Znojmě nejsou moc příznivci epidurálu, chce to trvat si na svém, durazně se ho od začátku dožadovat a dostanete ho :o)i když mě ho pichli bohužel pozdě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Někoho kdo tam bude s Vámi, nemusí to být nutně tatínek, měla jsem tam kamaradku, co už taky rodila a bylo to super, na rozdil od chlapu vi co se děje a jaké to je.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - SANDRA261 18.02.11 napsala :

VE ZNOJEMSKÉ NEMOCNICI SEM ODRODILA OBĚ DĚTI U PRVNÍ DCERY SEM NARAZILA NA PĚKNĚ PROTIVNOU SESTRU NAŠTĚSTÍ SE TAM PAK OBJEVILA KAMARÁDKA(ZDR.SESTRA)TAK TO PAK BYLO DOBRÝ A HLAVNĚ PAK DOJEL K PORODU TATÍNEK TAK SE CHOVALI VŠICHNI HEZKY U DRUHÉ TO BYLO DOCELA DOBRÝ AŽ NA TO ŽE DOMA SEM MĚLA ŠÍLENÝ BOLESTI A KDYŽ SME DOJELI DO NEMOCNICE TAK SE MONITOR ANI NEHNUL TAK SE NA NÁS DÍVALI JAK NA BLBCE ŽE TAM JEZDÍME ZBYTEČNĚ ŽE BYCH TO MOHLA POZNAT KDYŽ MÁM RODIT PO DRUHÉ TAK SME LEŤELI 2KRÁT DOM.ALE CELKOVÁ PAK BYLA PERFEKTNÍ

Nahlásit
neutrální
Porodnice Znojmo - lukymaty 15.07.10 napsala :

Při prvnim porodu meho syna Lukaše ano.při druhem porodu ne.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

mít u sebe manžela otce ditěte

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Znojmo - evcav 31.05.10 napsala :

S porodnicí jsem byla naprosto spokojená, vzorně se o nás i o miminko starali, před porodem nás chodili pořád kontrolovat, jak se otevírám, atd., takže spokojenost naprostá.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Tak a jsme na světě

Už v postýlce

Ještě v bříšku

Po porodu ale sálo to za to :*

Náš Šimonek

Náš právě narozený klouček:-)

to nejcennější jsem si z této porodnice odnesla:-)
1 komentář

Matěj Prát 3820g a 52cm

Byla to opravdu fuška ale ta nejkrasnějši

U MAMINKY JE PŘECE JEN NEJLIP

TAK A TED UŽ JEN PAPAT A ODPOČIVAT ABYCH BYL VELKY A ZDRAVY

takhle vegeti cela tatinek

Michalka Neshybova narozena 22.8.2009 vaha 2.38 mira 44cm je to nase beruska.

Porodní pokoj

Porodní pokoj- vana a sprcha

Porodní pokoj- vana a koza

Přidejte Vaše fotky k porodnici Znojmo.>

Děti z porodnice Znojmo

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Znojmo
Ivet.Leitnerová Znojmo Natálka
neznámé 09.12.2018
proste_jen_Sanny Stela
50 cm, 3250g 20.09.2018
Sabinaemm Emma Mrázová
50 cm, 3430g 31.08.2018
Petrasvobodova160 Znojmo Melanie
48 cm, 3280g 18.08.2018
Czehpe00 Filip 64 cm, 4090g 19.07.2018
Stelluška Stella
50 cm, 3080g 05.07.2018
Lenkamalcova13091993 Natálka 49 cm, 2990g 02.07.2018
skotka2 Hrabětice Tereza Růžičková 51 cm, 3450g 23.05.2018
pegulinka Blížkovice 33 Davídek
52 cm, 3630g 10.05.2018
Roomanaa Znojmo Janek
49 cm, 3150g 30.04.2018
Natys24 Natálie
48 cm, 3100g 24.04.2018
Makča 4 Pavlice Julinka
49 cm, 2590g 27.03.2018
Sarka511990 Klaudie Kira
47 cm, 2870g 19.01.2018
Klatun Natálka
51 cm, 3540g 10.01.2018
Kate282 Znojmo Dominik 50 cm, 3500g 24.12.2017
Vercaslp Richard 53 cm, 3800g 22.12.2017
Berushka21 Ondřej 51 cm, 3490g 05.12.2017
zrzavé_koťátko Eliška neznámé 24.11.2017
Esterka2017 Esterka
49 cm, 3440g 19.11.2017
Blanaschab Adriana 49 cm, 3220g 19.10.2017

Rodily v porodnici Znojmo

Chystají se rodit v porodnici Znojmo

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Znojmo (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Znojmo?