Den pátý: Vyhrajte manuální odsávačku mateřského mléka LOVI

  • od 19.09.2019 - do 19.09.2019
  • Sdílet

Citlivá prsa, bolestivé bradavky, infekce nebo špatná technika kojení, s těmito problémy se potýká mnoho maminek. Co všechno vás může během kojení potkat a jak předcházet nepříjemnostem? Přečtěte si dnešní článek a vyhrajte hodnotný balíček s odsávačkou mateřského mléka.

Klikni a podívej se na další soutěže. / Zdroj: lovibaby.com.Klikni a podívej se na další soutěže. / Zdroj: lovibaby.com.

Co dělat s bolestivými bradavkami?

Za problémy s bradavkami může stát hned několik příčin, nicméně nejčastěji je to infekce. U takové, kterou způsobuje plíseň, má maminka pocit svědění, kůže se lehce odlupuje a bradavky jsou citlivé na dotek a mohou se na nich a dvorcích objevovat bílé skvrny. Pokožka je v tomto případě načervenalá, lesklá a má sklony k popraskání a krvácení. Pozor, nakazit se může také miminko, u kterého se infekce projevuje afty a bílými skvrnami v pusince.

Vždy je nutné začít léčit maminku i miminko zároveň, aby se během kojení infekce stále nepřenášela. Musí se dodržovat přísná hygiena, prsa i bradavky po kojení vždy oplachovat, větrat a pořádně vysoušet a často měnit vložky do podprsenky. K léčbě se používá klasická „fialka“ a je vhodné přidat také probiotika (pro matku i dítě).

Pokud si chcete o tomto tématu přečíst více, navštivte celý článek o plísňové infekci »

Jak zmírnit pocit plných prsou?

Zablokované mlékovody bývají také častým problémem během kojení. Vznikají, když se prsa dostatečně nevyprázdní a zůstává v nich mateřské mléko, které zabraňuje tvorbě dalšího. Prsa jsou plná, tvrdá a bolestivá na dotek. Maminka má mnohdy také teplotu a přisátí miminka je velmi nepříjemné.

Pokud je to možné, zkuste miminko přikládat na bolestivé prso pravidelně a střídejte ho se zdravým prsem. Ačkoliv to někdy není možné, tak je vhodné hodně odpočívat – zapojte partnera či rodinu a poproste je o pomoc. Před kojením si dejte na prsa teplý obklad – podpoříte tak tok mléka. Po kojení dejte zase studený obklad – jemně tak zastavíte laktaci. Můžete použít také recepty našich babiček a ulevit prsům bílým zelím. Střídejte také polohy během kojení, aby miminko sálo z různých částí prsa.

Přečtěte si celý článek o zablokovaných mlékovodech »

Jak uklidnit miminko při kojení?

Je miminko u kojení neklidné, pláče a prohýbá se do luku? Příčin je hned několik. Mléko může z prsou vytékat příliš rychle a miminko nestačí polykat, případně polyká i vzduch a bolí ho bříško. Ale může se objevit i opak – mléko teče příliš pomalu, miminko je hladové a pláče.

Může se však jednat také o nesprávnou polohu při kojení, kdy se miminko neumí správně přisát. Všímejte si, zda nemá dítě ucpaný nos, rýmu, nebo nějaké bolesti. Při prořezávání zoubků pro něj může být kojení velmi nepříjemné.

Celý článek na toto téma najdete na webu LOVI » »

Soutěž již skončila, výherci jsou:

Výherci budou kontaktováni pořadatelem. Pokud chcete mít informace o nových soutěžích, přihlaste se k odebírání pravidelného newsletteru, který obsahuje informace o případných soutěžích na eMimino.cz.

O tuhle cenu dnes soutěžíme. / Zdroj: lovibaby.com.O tuhle cenu dnes soutěžíme. / Zdroj: lovibaby.com.

O co hrajeme?

Ve hře je 1 balíček s:

Jak soutěžit?

V době od 19. 9. 00:00 do 19. 9. 2019 23:59 odpovězte na soutěžní otázku.

Každý uživatel se může soutěže zúčastnit pouze jednou, tedy z jednoho nicku a s jednou soutěžní odpovědí.

Správnou odpověď najdete na stránkách LOVI.

Podrobné informace najdete v pravidlech soutěže.

O značce LOVI

Ve spolupráci s renomovanými odborníky na laktaci, neonatologii a neurologopedii přináší značka LOVI inovované výrobky, které jsou nenahraditelnými pomocníky kojících matek, i výrobky pro alternativní krmení (dvoufázové odsávačky mateřského mléka, láhve a dudlíky pro podávání odsátého mléka, dudlíky), které nenarušují sací reflex dítěte. Zárukou bezpečnosti výrobků jsou výsledky klinických testů láhví a dudlíků LOVI prováděné v nemocnicích a speciálních poradnách lékaři a porodními asistentkami za účasti rodičů, doporučení lékařů a ocenění výrobkům LOVI.

Značka LOVI doporučuje kojení jako nejzdravější způsob krmení. Alternativní způsoby krmení by měly být použity po konzultaci s lékařem, porodní asistentkou nebo lékárníkem, pokud kojení není možné, nebo je nedostatečné.

Trápí vás nějaké problémy během kojení? Navštivte laktační poradnu nebo prozkoumejte stránky LOVI baby, jejich Instagram nebo Facebook.

Soutěž probíhá od 19.09.2019 do 19.09.2019

Nikdo zatím tuto soutěž nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...