Den první: Vyhrajte dnešní balíček cen LOVI pro podporu kojení

 • od 15.09.2019 - do 15.09.2019
 • Sdílet

Kojení je krásné, přirozené a intimní spojení mezi maminkou a miminkem – nejlepší způsob krmení. Čekáte zrovna své první miminko a přemýšlíte, jak dlouho budete muset kojit? Podívejte se, proč byste měla kojit co nejdéle a proč je to pro vás i vaše miminko tak důležité.

Klikni a podívej se na další soutěže. / Zdroj: lovibaby.com.Klikni a podívej se na další soutěže. / Zdroj: lovibaby.com.

Jak probíhá vývoj sacího reflexu?

Miminka postupně získávají až 27 různých reflexů – jedná se třeba o chodící, polykací, úchopový či plavací. Úspěšné kojení závisí nejen na dostatečné produkci mléka, ale také na správně vyvinutém sacím reflexu. Ten se objevuje již v 17. týdnu těhotenství. Miminko si tak už v bříšku může sát svůj vlastní palec. Plně vyvinutá sací reakce, která zahrnuje koordinaci sání, polykání a dýchání, se rozvíjí v 32. týdnu těhotenství. To je důvod, proč je většina novorozenců připravena sát mléko z prsu hned po porodu.

Proč je kojení důležité?

Existuje opravdu mnoho důvodů, proč kojit a nevzdávat se, ani když kojení zpočátku nejde.

1. Rychlejší návrat do formy po porodu

Díky kojení se maminkám po porodu rychleji vrací děloha do původního stavu, trpí méně chudokrevností a snižuje riziko rakoviny prsu a vaječníků. Urychluje také návrat k původní postavě, a navíc má antikoncepční účinky (nutné však vždy konzultovat s gynekologem).

2. Pevné spojení s miminkem

Asi není nic krásnějšího, než spokojené miminko, které bez problémů saje z prsu. Už od prvních okamžiků se rozvíjí citová vazba mezi děťátkem a maminkou. Během kojení se uvolňuje hormon oxytocin, který je nazýván hormonem lásky a štěstí, který v mamince vzbuzuje pocit radosti a pohody. Miminko zase bude milovat vůni maminky a bude se u prsu cítit v bezpečí.

3. Pevné zdraví a imunita

Mateřské mléko obsahuje protilátky, které chrání miminko před nemocemi a posilují jeho obranyschopnost. Je prokázáno, že u kojených dětí se nemoci, jako jsou ušní infekce, žaludeční problémy a onemocnění dýchacích cest, vyskytují mnohem méně a průběh nemocí nebývá tak vážný. Také mají kojenci menší riziko cukrovky, nejrůznějších alergií a obezity. Kojené děti mívají také pevnější kosti.

Soutěž již skončila, výherci jsou:

Výherci budou kontaktováni pořadatelem. Pokud chcete mít informace o nových soutěžích, přihlaste se k odebírání pravidelného newsletteru, který obsahuje informace o případných soutěžích na eMimino.cz.

O co dnes hrajeme?

Ve hře jsou 3 balíčky, z nichž každý obsahuje:

O tyto ceny dnes soutěžíme. / Zdroj: lovibaby.com.O tyto ceny dnes soutěžíme. / Zdroj: lovibaby.com.

Jak soutěžit?

V době od 15. 9. 00:00 do 15. 9. 2019 23:59 odpovězte na soutěžní otázku.

Každý uživatel se může soutěže zúčastnit pouze jednou, tedy z jednoho nicku a s jednou soutěžní odpovědí.

Správnou odpověď najdete na stránkách LOVI.

Podrobné informace najdete v pravidlech soutěže.

O značce LOVI

Ve spolupráci s renomovanými odborníky na laktaci, neonatologii a neurologopedii přináší značka LOVI inovované výrobky, které jsou nenahraditelnými pomocníky kojících matek, i výrobky pro alternativní krmení (dvoufázové odsávačky mateřského mléka, láhve a dudlíky pro podávání odsátého mléka, dudlíky), které nenarušují sací reflex dítěte. Zárukou bezpečnosti výrobků jsou výsledky klinických testů láhví a dudlíků LOVI prováděné v nemocnicích a speciálních poradnách lékaři a porodními asistentkami za účasti rodičů, doporučení lékařů a ocenění výrobkům LOVI.

Značka LOVI doporučuje kojení jako nejzdravější způsob krmení. Alternativní způsoby krmení by měly být použity po konzultaci s lékařem, porodní asistentkou nebo lékárníkem, pokud kojení není možné, nebo je nedostatečné.

Chcete se dozvědět další informace o kojení? Přečtěte si článek o výhodách kojení nebo navštivte Instagram a Facebook značky LOVI.

Soutěž probíhá od 15.09.2019 do 15.09.2019

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
7648
15.9.19 12:44

*

Příspěvek upraven 15.09.19 v 12:49

 • Zmínit
 • Nahlásit
4527
15.9.19 19:24

Ve 3 barvách.

Příspěvek upraven 15.09.19 v 19:25

 • Zmínit
 • Nahlásit
171
15.9.19 22:16

Bílá, béžová, černá ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
15.9.19 22:40

V bílé, béžové a černé barvě

 • Zmínit
 • Nahlásit
2569
16.9.19 15:30

Jeee super, poprvé jsem něco vyhrála :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
10535
16.9.19 16:38

Diiky moc :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
224
16.9.19 18:02

Jééé já taky vyhrála :) Dekuji :)

 • Zmínit
 • Nahlásit