1. a 2. měsíc

Rodičovství
  • emimino
  • 13.05.02

Jsem krásné miminko, při narození jsem měřil 53 cm a vážil 3,700 kg. Narodil jsem se v neděli 25. 11. 2001 v 10:05.

1. měsíc
Po narození jsem měl pupečník otočený dvakrát kolem krku (později maminka zjistila, že hrozil dokonce porod císařským řezem), ale jinak jsem byl fešák k pohledání ? jakmile mi začali odsávat vodu z plic, dal jsem patřičně najevo, že se mnou mají zacházet slušně.
V porodnici jsem s mámou byl celkem pět dní, každý den (tedy přesně řečeno dvakrát za den) za mnou přišel táta a Verunkou. Po celou dobu jsem byl s mámou na pokoji.
Třetí den po návratu z porodnice mě doma navštívila paní doktorka. Ten den, přesně v době její návštěvy, jsem se tak pokakal, že mě máma musela nejen přebalit, ale i celého převléci (takto se si zadařilo poprvé a naposledy J).
Papám maminčino mlíčko, v porodnici jsem pil každé dvě hodiny, dnes vydržím 3-4 hodiny bez jídla, v noci se budím pouze jedenkrát.
Rostu jako z vody ? mám průměr 1 cm a 300 g za týden. Ve dvou týdnech mám 4,10 kg a 56 cm.
Přišel čas Vánoc ? naštěstí se mě to ještě moc nedotýkalo, takže jsem si dovolil během předávání dárků chvíli zaspat.

2. měsíc
Jsem žlutý jako citrón ? mám novorozeneckou žloutenku, popravdě měl jsem ji od narození, byla sice v normě, jenže jaksi nepomohlo ani domácí stěhování kočárku k oknu. Paní doktorka mi tedy odebrala (L ) krev a zjistila, že hodnoty jsou hraniční.
Musím užívat léky ? maminka mi prášek rozčtvrtí na požadovanou velikost a hodí mi ho do pusinky a snaží se abych ho jazýčkem nevytlačil a aby se mi v pusince rozpustil (bohužel nakonec se naučila mi ho ?vhodit? přímo pod jazyk a tak moje radost z přetlačování byla tatam).
Problémy mám taky s kukadly ? dostal jsem na ně kapky.
Očkování proti tuberkulóze určitě zabralo ? na ramínku se mi udělala obrovská, skoro černá boule ? léčba lihem zabírá velmi pomalu.
V 6-ti týdnech návštěva ortopeda ? balení normální, kontrola ve třech měsících.
Stále papám pouze maminčino mlíčko. Vydržím 4 hodiny přes den, v noci 6-8 hodin.
V polovině druhého měsíce mám 5,650 kg a 61 cm.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek