39 týdnů MAREČKA (273 dnů)

Rodičovství

Den po mých narozeninách bylo Marečkovi 39 týdnů a dneska 19.2.04 mu je 9 měsíců, 3/4 roku a tedy za 1/4 roku mu bude 1 rok? Od minulého deníčku se asi moc nezměnilo, Mareček má zase sebou ale návštěvu u kamaráda Marečka o 10 dnů mladšího a s rodiči toho druhého Marečka jedeme dneska na večerní lyžování, snad to vyjde. Byl jsem už minulý týden v Hlinsku, ale tam to prý teď lyžovat nejde, sníh roztál. Tak jedeme do Deštného.

Na té návštěvě byli oba Marečkové v pohodě, náš měl nejdřív po dlouhé procházce přes celé město hlad a pribiňák zhltl jako nic, tak se musel dokojit u mamky. Mareček hostitelů měl hlad až na konci návštěvy a předvedl krásné jedení lžičkou ovocné směsi banán, jablko, kiwi, která našemu Marečkovi nejela. Jak už jsem psal, náš Mareček jí jedině kupované výrobky, Péťa podezřívá výrobce, že tam dávají nějakou návykovou látku. Protože sebelépe namixované domácí směsi zeleniny (s majoránkou, jednou i špetkou soli) mu prostě nejedou. Ještě tak se daří do smetánku nebo jogurtu vpašovat mrkev nebo jablko. Klasicky se však při nových chutích začne tvářit notně kysele.

Oba Marečkové si spolu moc nehráli, i když k sobě lezli a okukovali se, kdovíjaké sociální kontakty ještě nenavazovali. Náš Mareček spíš postával kolem skříní a hrozilo ohrožení skleněných prvků domácnosti. Mareček hostitelů ještě neví, na co jsou nohy, jak říkal jeho tatínek, a tak lezl po koberci, nejlépe k stojanům s CD.

Zjistili jsme, že ač jsou oba kluci jménem Marečkové a jen 10 dnů od sebe, tak jsou oba v něčem jiní, například ? lezení? postavování se, zuby?nezuby (náš Mareček stále čeká na první chrup), lžička?nelžička (ale teď už vlastně nás Mareček jí ze lžičky docela dobře), spaní?nespaní (náš Mareček se stále 3-4× za noc budí), ?

Taky jsme hostům zajeli nový nočník, protože po dobrém jídle náš Mareček výrazem obličeje naznačí, co se bude dít, tak rychle stahujeme punčocháče a plínu a posazujeme ho do nočníku. V tom novém půjčeném u kamaráda Marečka se mu kadilo výborně, protože se při tom mohl držet řidítek motorky, připevněných k nočníku.

Teď po ránu také sedí na nočníku a zatím nevíme, jak to dopadne, snad dobře. Samozřejmě, že to ne vždy stihneme, ale snažíme se. Každá plína dobrá. Už jsme najeli na plíny 11-20 kg (protože jiné jsme doma neměli). Mareček má tak 10 kg.

Dnešní deníček píši ve spěchu po snídani před cestou do práce, takže se omezím na fakta? podařilo se?(viz výše). Už jde mamka Marečka převléknout z pyžama.

taťka Zdenda, 19.2.04

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 10:07

Ahoj Zdendo,
jenom poznámka ke kupovaným vs. domácím. Taky jsem dlouze přemýšlela nad tím, čím to je a napadlo mě: všechny ty kupované věci jsou sterilované, čili pokud to správně chápu, prošly varem. Na základě toho jsou ty chuti jiné, mdlejší, takže Mareček je nejspíš zvyklý na tyhle chutě. Můj první synek byl taky daleko víc na sterilované blivajzy, normální chutě začal preferovat teprv když přešel na normální polívčičky a takové to „skoronaše“ jídlo.
Lisa, 2 synci

Vložit nový komentář