Deníček - 40 týdnů MAREČKA (280 dnů)

Rodičovství

Zase mám zpoždění, takže Marečkovi je teď (27.2.04) už 280+4 dny, vlastně má za sebou devět měsíců v bříšku a devět měsíců na světě. Právě v noci pláčeme, je jedenáct minut po jedné hodině v noci a Mareček křičí, i když vedle něj někdo z nás leží na gauči vedle postýlky a držíme ho za ruku, vzteká se, protože chce asi nakojit. Čaj už dostal, vypil asi stovku. Noční kojení jsme ho už odnaučili a asi měsíc v noci už nekojíme a tak ho to nechceme znovu učit, protože dřív to v noci vyžadoval několikrát za noc.

Bříško ho nebolívá, zoubky ještě nemá a i když jsme si už několikrát mysleli, že porostou, tak nerostou. A navíc včerejší den ani moc nespal, jako vždy během dne spal jenom dvakrát, maximálně do hodiny. Dopoledne a odpoledne. A odpoledne pak vydržel celou procházku koukat z kočárku na tající sníh na stromech, havrany a městské psy. Spát jsme šli jako vždy něco před osmou, po koupání a nakrmení. Takže fakt nevíme, proč teď tak v noci vyvádí. Prostě se vzbudí a vstane v postýlce a dožaduje se pozornosti a asi toho kojení.

Jinak je vše docela v pohodě, přes den je to zlaté mimino. Ještě nás čeká ten růst zubů, tak si užíváme klidného období. Dopoledne je doma s mamkou, hraje si, spinká na balkóně, odpoledne jezdí s babičkou nebo s námi na procházky v kočárku a novinkou je, že na nich už neusne jako dřív, ale chce se vsedě dívat okolo. Máme v kočárku už instalovány popruhy, aby z kočárku nevypadl, protože sebou mele a vyklání se z kočárku. Když vidí psa, brouká si směrem k němu, jakoby mu chtěl něco říct, podobně si povídá s havrany a člověčími vrstevníky, které potkáváme.

Při lezení po bytě se postavuje u nábytku, otvírá skříně a zásuvky, z myčky vytahuje nádobí, opírá se i o modrý gymnastický balón. Někdy stojí tak šikovně, že se pustí opory a v mírném podřepu stojí pár vteřin úplně sám. To teda koukáme. Taky mu jde dobře chození s držením za obě ruce (nezvedáme mu je, mají prý být pod úrovní jeho ramen).

Záchvaty Marečkova smíchu nahráváme jednak na video a jednak na audiokazetu, což je snad ještě větší sranda než video, poslouchat pak ty nahrávky.

Trochu se nám pokazilo kakání do nočníku, včera jsme to dvakrát nevystihli a měli jsme nadílku v plíně, ale po posazení na nočník se vždycky aspoň vyčůrá.

Bohužel jsme minulou sobotu nebyli plavat jako minule. S dědou z Litomyšle jsme opravovali schody a obložení stěn na chodbě, tak nebyl čas. Bazén teď po jarních prázdninách bude zase fungovat normálně, tak v sobotu tam asi zajdeme na pár Marečkových temp. My rodičové taky sportujeme, včera jsme přijeli skoro ?mrtví? z večerního lyžování v Hlinsku. V sobotu večer se budeme dívat na další Hodinu pravdy, v té příští v březnu nebo dubnu už asi budou dávat nás. Dobrou vodu (82 balení po 6 ks) přivezli Marečkovi tohle pondělí, když mu bylo přesně těch 40 týdnů.

Měříme asi 75 cm a vážíme už snad magických deset kilo. Vlásky máme světlé, zatím stále nestříhané, pěkně Marečkovi houstnou, na rozdíl od mě.

Mareček přestal před chvílí plakat, asi ho mamka utěšila, pochybuji, že by usnul sám od sebe.

Takže můžu jít spát, než se Mareček zase vzbudí.

Taťka Zdenda, mamka Peťulka a Mareček, 27.2.04, 1,45 hodin.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.04 10:46

Áááá,další sobci (poslední dobou se to jimi jen hemží,předvádějí se,kdo má dokonalejší dítě,komu spí celou noc), co nechají chudinku svoje dítě v noci plakat a dělají z něho předčasně „velkého“.Nenapadlo vás někdy,že vaše dítě může noční kojení skutečně z nějakého důvodu potřebovat?Kde se ve vás bere ta jistota,že dítě nic nebolí,že se necítí ochuzené třeba po citové stránce nebo že nemá žízeň?Kdžé dítě přestane jednou noční kojení samo od sebe vyřžadovat,nechá­pu,proč to děláte takhle násilím, každé dítě je jinak zralé na odstavení,u někoho to hold trvá dýl,třeba do 15 měsíců nebo do 2 let.No to pak by se ale pohodlní rodiče nemohli v noci nepřetržitě vyspat, že jo.
Předvádítě se tady na emiminu kdo má líp vydrezúrovaný miminko,komu usíná samo ve tmě ve svém pokoji (po předchozím drastikém učení se tomu), komu mimi spí déle bez kojení, to je strašný.
 E.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.04 11:44

Milá E.,
nestačím se divit, jak může někdo takhle připitoměle reagovat. Starejte se laskavě o své a hlavně nekritizujte nikoho za to, jak přistupuje ke kojení a spaní dětí. Stavíte se do role vševědoucí - a protože jste se ani nepodepsal/a/ , tak nevím, jestli matky nebo otce. Je to věc každé maminky. Předpokládám, že kojit do 5.třídy je Váš ideál.
 Ivana

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.02.04 12:06

Milá E.!
Téměř se stoprocentní jistotou si troufám tvrdit, že jste nečetla žádný z jiných deníčků o Marečkovi, protože potom byste jeho rodiče nikdy nemohla nazvat sobci! Měla (či měl) byste tedy vážit slova a nikomu jen tak lehkovážně dávat nálepku, že je takový nebo makový.
Pravděpodobně jsem rovněž sobec, protože když se můj šestiměsíční chlapeček začal opět v noci budit každou hodinu usoudila jsem, že je pravděpodobně vhodná doba na zavedení příkrmů. A hle! Večerní kaše zabrala a sobecká maminka i dobře najedené miminko se najednou v tahu prospí alespoň do 4 či 5 hodin do rána. Starší dcera si příkrm (večení kaši) doslova vyřvala ještě o malinko dříve. A věřte tomu nebo ne ono to opravdu funguje lépe je-li vyspané nejen miminko (které hlad stejně nenechá spát v klidu), ale i maminka.
Nevím, zda jste kojila či kojíte nebo jste pouhou militantní leč teoretickou zastánkyní kojení až do začátku povinné školní docházky, ale myslím, že můžete svůj názor vyjádřit aniž byste ostatní napadala a nechala i jim možnost řešit svoje záležitosti po svém. Mimochodem, podpis pod příspěvkem by neškodil.
Jindra + šelmičky od Ed

janice
Kecalka 458 příspěvků 27.02.04 14:52

Vážená E.,
asi se taky budu muset nad sebou zamyslet. Zřejmě jsem tak sobecká, až to není hezké, ale bohužel musim přiznat, že mé, nyní osmiměsíční, dítě spí celou noc a navíc ve tmě!!!!A uplně se bojím přiznat, že od narození spí ve svém pokoji!!!!A že jsem kojila jen do 4 měsíců? Zasloužím ukamenovat.Je mi trapně z toho, že se v našem deníčku vychloubám, co všechno moje dítě umí a jak jsem ho teda parádně vydrezůrovala. No, ani bych se nedivila, kdyby na mně přišla sociálka…

A že jsem tak smělá, Vy jste KDO?
zdraví Janice+Vilík

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 27.02.04 17:03

Zdendo!
Dlouho jsem tě zanedbávala, ale teď se ozvu: NENECH SE ZNECHUTIT!!!
Jste bezvadní rodiče, hlavně když jste to tak skvěle zvládli, když byla Peťulka ve špitále!!!
Podívej se, co se mele u nás v deníčku :o( Asi je nějaká blbá konstelace hvězd, nebo co :o(
Ahoj a pozdravuj doma!!!
 Zuzka

PS: Ty Mílovy v létě platí! My jeden určitě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.02.04 14:51

Ahoj Marecku, tvoje mamko a tvuj tatko, proste cela vase rodinko. :o)

Po dlouhe odmlce se zase hlasime a vlastne ani nemame moc co noveho nahlasit. (proto ty odmlky). Marecku jak ty to delas s tema nozickama. Ja porad nevim co s nima. Sice je trenuju, ruzne je kroutim, zvedam se na ne, takze delam takovou tu strisku (stojim na rukach a na nozickach, zadecek pekne do vysky), ale nikdy nevim co dal. Porad si nekam nedolezu, pokud nepocitam sve couvani, ale to je spis ke vzteku a ani si sama nesednu. Nekdy, kdyz se uplne zapomenu, jsem naprosto fascinovana nejakym predmetem, napr.otevrenym kremem, tak nevim jak se to stane, ale nejakym hopsaco-plazicim zpusobem se k nemu dostanu („hopsaco“, to ze udelam pejska, rozhoupu se a skocim dopredu, tam se rozplacnu a pak prijde na radu „plazici“ cast, to ze zbytek se uz proste nejak doskrabu. Ale nesmi to byt moc daleko), ale kdyz bych se mela vedome dostat k mamce nebo k necemu co je dal, tak to proste nevim jak. Porad se snazim tam doletet, mavam rucickama, nozickama jak o zivot, ale nic nezabira. A tak jedinou moc opravdovou chloubou v mem vyditelnem vyvoji zustava nyni uz 7 zubu. Mamka me porad koji a ja si toho tak cenim, ze ji nekousu. Jen nekdy se trochu spatne pricucnu a to potom mamka skuci, protoze ji tam ten muj zoubek tlaci. Mohli by podle obtisku mych zoubku na maminu prsu delat protezy. :o)
S bastenim se taky nic nezmenilo, zeleninu miluju (pozor ale musi byt najemno umixovana, jinak je to ee), kasi na noc taky miluju, ale ovoce a presnidavky jsou fuj. To si radsi zakousnu ten detsky piskotek nebo kukuricnou tycku. Mamka koupila poprve umely mlicko, nevedela jaky, tak vzala Nutrilon a chce mi ho pridavat do nekterych jidel, aby mi pry obohatila jidelnicek a mohla udelat treba bramburkovou kasicku a taky to chce prave zkusit dat treba do toho jablicka, ze to budu radsi papat. No nevim nevim. Uvidime jak se ji to podari, ja zase proti inovacim nejsem a i kdyz lezu dozadu, nejsem zpatecnik. Ale jestli se ji to povede, jako dnesni obed, tak to teda jist nebudu ! :o)
Nove je to, ze mam novy kocar. To bylo trapeni se shanenim, jeeeje. Ale ted uz ho mam, je krasny cerveny - sportacek, ale moc se mi v nem nelibi. Sice mam rozhled, muzu hezky hacat, jenze rukojet kocarku je za hlavickou a ja jsem zvykla na prochazkach mluvit s tim, kdo me veze a takhle me to nebavi. A ty, co me vezou, to taky nebavi. Uuuuz aby bylo teplo, to bude lepsi. A jestli jeste k tomu prijdu na ten figl s nozickama, no to bude teprv parada. :o))
Taky jsem rozsirila sve hudebni nadani ze zpevu o tanec. jak slysim treba jen znelku reklamy, uz se vrtim a taky si pekne poklepavam rucickou (nekdy i) do rytmu. :o)
A ted jedna vec, ktere ja vubec nerozumim a tak ti ji napise mamka. Predavam klavesnici… Ahooooj

Ahoj rodinko,
to je hruza tu nasi Zajdulku urvat od pocitace. Ach jo. :o)
Zijeme ted velkym ocekavanim a to tim, ze bydlime v pidiminimikro­bytecku a naskytla se prilezitost koupit krasny velky tripokojovy bytecek s balkonem, jen jestli se nam podari nejak zpatlat penizky. Jeste nevim, jestli to pujde a tak nam prosim drzte palecky, protoze kdyby se to povidlo … :o)))

Mejte se famfarove, papaaaaa, uzijte jeste hezky zimu a sup s ni pryc :-)
ahoj Lenka a Zajda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.04 01:47

Teda otvírám Marečkův deníček po dlouhé době a hned po přečtení komentáře od neznámé E. se mi udělalo špatně od žaludku a musím hned reagovat.Vážená dámo,vy jste buď matka,která má spavé dítě,takže neví,co je to vstávat mnoho měsíců ke kojenci a únavou nevědět ani jak se jmenujete, anebo a to spíš jste pouze nabiflovanej teoretik,který nemá s miminkem žádné praktické zkušenosti.Kdyby byli všichni rodiče takoví sobci,jako jsou Peťulka se Zdendou,tak by bylo všem dětem na světě blaze.Já mám dvě děti brzy po sobě a kdybych je kojila podle knih a příruček,tak už jsem se zhroutila dávno.Podle mě je to začarovaný kruh,když kojim dítě podle jeho údajných potřeb, podle mých dětí by to bylo v noci á30 min.Prvního syna jsem kojila jak se vzbudil on samozdřejmě pil jak duha a následovalo bolení bříška a opětovné noční buzení.Podle mě dítě v 8 a více měsících může vydržet spát celou noc s tím,že se napije čaje ,ale jinak je to svým ypůsobem zlozvyk,který bere energii rodičům.Nevím vlastně proč vy tento deníček čtete když vás provokuje to,že se šťastní rodiče podle vás předvádějí s dovednostmi svých ratolestí.Tak ho nečtěte a ušetřete nás vašich nesmyslných a hloupých komentářů.Extra sobecká Monika P. PS:Zdendo nedej se!!!!!!!!!!

Vložit nový komentář