Ten čas tak rychle letí

Těhotenství

O životě, rodičovství, snažení a těhulkování aneb rychle běžící čas s dítětem, následném snažení o sourozence a průběhu těhotenství. Můj první deníček byl o zplození, těhotenství a porodu mého prvního syna. Tento bude podobný, až na pár maličkostí včetně porodu, ten mě totiž ještě čeká.

Syn byl jako malé roztomilé a hodné miminko, zkrátka milionový tvoreček, skoro neplakal, učil se rychle, většinou hodně spinkal a od narození spával i celou noc, což bylo pro mě úplně úžasné. Baštil krásně, vše bylo v pořádku. Pak už začalo přituhovat :) Ve 4 měsících jsme se stěhovali do našeho domečku, hurá! V 7 měsících se naučil sedět a zároveň lézt, takže už se mohl dostat všude, kam se mu zachtělo. V 8 měsících si začal pomalu stoupat - a jé, za chvíli přijde chození! A taky že ano. Malý se v 10 měsících pustil a začal dělat první krůčky. Oslavil své první narozeniny! Své druhé Vánoce a běhal už jako drak :D

Do mluvení se mu moc nechtělo a nechce dodnes, ale mluvit umí a většině slovům rozumíme, ale používat se je moc nehodlá. A začíná být vyčuraný a dožadovat se toho, že bude po jeho.

Měsíce, týdny, dny letí jako splašené, takže den se mi zdá jako hodina a je tu léto. Už od začátku jsme věděli, že když mám rodičák na 2 roky, že budeme muset malému pořídit sourozence, protože malého do školky nevezmou a já budu muset do práce, ale bez hlídání to nejde, protože babička půjde do důchodu až za 3 roky.

Co mě čekalo - vysazení antikoncepce. Už u prvního syna jsem si přála jarní dítko, to se ale nepovedlo a malý přispěchal už v březnu, kdy jsem vysadila HA! A jaké bylo mé zděšení, když termín porodu zněl: 15. prosince! Takže jsem tak nějak počítala opět s tím, že se nám to povede hned, naivita? Nevím. Vím, že spousta holek má s otěhotněním hodně problémů. Říká se, že Matka Příroda to má dobře zařízené a ví, co dělá. No nevím, poslední dobou se mi zdá nějaká zblázněná. Takže můžu říct, že v tomhle ohledu jsem asi jako jedna z mála holek naprosto v pořádku, čemuž děkuju.

Přišel duben a s ním jsem začala „pravidelně :D“ papat kyselinu listovou. 3 měsíce utekly a bylo tu datum 12. 6. a s ním poslední prášek z platíčka! Na těhotenství jsem se těšila a říkala si, jak si ho tentokrát řádně užiju, když s malým to tááák strašně rychle uteklo. No jak já byla bláhová!

Po MS jsem začala měřit bazální teplotu, abych vyzkoušela, jak to vlastně funguje a jestli nekecá a jak na tom vlastně budu s nástupem ovulace. Nevěděla jsem, s jakým cyklem mám počítat, když vlastně po celý život beru HA a u syna jsem to nestihla zjistit, když po dobrání prášku přišla poslední MS a pak už žádná. Takže jsem chtěla zjistit i to, abych popř. měla něco v ruce, kdyby se dlouho nedařilo.

BT jsem neměřila nijak přesně, jen jsem se snažila, aby to bylo po minimálně 4 hodinách spánku a tím samým teploměrem. Začala jsem se o BT zajímat, k tomu i o čípek a hlen, ale z čípku jsem byla jalová :D, takže to jsem brzo vypustila. Vyzkoušela jsem i ovulační testy, aby mi případnou ovu dle BT potvrdily, no nebudu se rozepisovat, jak totálně zklamaly. Byla půlka cyklu, blížila se ovu a já zažila to, co nikdy v životě! Jak ovulace bolí! K tomu kupa bílkového hlenu. Bolest se pomalu stupňovala, až dosáhla svého vrcholu a po půl hodině odešla mnohem rychleji, než přišla. Dny plynuly a já začala mít příznaky, bohužel to ale byly příznaky pouze PMS :(, testy sněhobílé a já tomu přitom tak věřila, protože jsem ani tohle nikdy nezažila.

Bylo mi špatně od žaludku, motala se mi hlava, byla jsem unavená, mezitím se mi křivka BT krásně zvedla, takže ovu jsem měla potvrzenou, teď jen aby nezačala klesat, a ona začala :( 30DC přišla MS. A já přitom věřila, že jsem těhotná, ale psychika dokáže hodně, po celou dobu jsem byla nervózní, jen abych na tom testu ke konci cyklu ty vytoužené // našla. No nic, jede se dál. Tentokrát už nejsem tak naivní a počítám s tím, že se těhu opět konat nebude a že se snažení tentokrát protáhne. Ale už jsem věděla, že cyklus bude cca těch 30 dní.

16. 7. - 19. 7. probíhala potvora a opět další měření. Ovulační bolesti tentokrát přišly odpoledne a o den dřív, takže jsem si řekla, že dle LF můžu počítat s o den kratším cyklem. Chtěli jsme se pokusit o holčičku, ale poznala jsem, že to fakt záleží na mnoha jiných okolnostech, než jen na správném načasování styku, takže jsem to až tak neřešila. Bylo 7 dní po ovulaci, na grafu se opět krásně zvýraznila a mě začalo být špatně, prsa mě bolely, únava na sebe taky nenechala čekat, ale co se přidalo bylo to, že mi vadily vůně a moje oblíbené tělové mléko mi začalo smrdět! A tím to začalo! :D

Nevěřila jsem, že bych mohla být těhotná, ale MS už začínala meškat a PMS přetrvávala nadále, BT neklesala. Holky ze skupiny mě už ukecávaly na testění, ale já se bála, že tam ty // nebudou a že budu zklamaná, ale zase jsem si říkala, že by to byl krásný dárek k mému svátku a partnerovým narozeninám. MS meškala 4. den, bylo 16. 8. a holky mě ukecaly a já šla zkusit testík, ale počítala jsem s tím, že bude sněhobílo, no nebylo :D Na testu se hned ukázala krásná dálnice!

Nevolnosti neustávaly, právě naopak, chtělo se mi zvracet. A to od rána do rána! Žádnépak ranní nevolnosti, ale celodenní a celonoční! No, úplně jiný průběh než u prvního, kdy mi bylo naprosto fajn! Začala jsem si říkat, jaká škoda, že ty těhu nebyly prohozený, jak se s tímto starat o syna a o domácnost?

6. 9. První kontrola a potvrzení těhotenství. Mimi odpovídalo, bylo tam, kde mělo, o dva dny starší, a srdíčko už také krásně tlouklo. Termín porodu 21. 4. 2012! Hurá, budu mít vytoužené jarňátko! NT screening dopadl dobře a následné kontroly také, jen dr. se nelíbilo, že hubnu. No bodejť bych nehubla, když jsem mohla pozřít jen ovoce nebo zeleninu a bylo mi pořád stále špatně.

12. tt, co to? Pohyby! Neomylně jsou to ony! Ale jsou hodně dole v pánvi a úplně jiné než to bublání, které jsem měla u prvního syna, byly to táhlé pohyby, jako by mě někdo uvnitř hladil. 10. tt 2 kila dole, 14. t 3 kila dole, 18. tt stále 3 kila dole. Dr. mi předepisuje Torecan a hubnutí se mu nelíbí. No, mě to vůbec nevadí, svou váhu mam i tak vysokou, ještě abych nabírala tak rychle jako u prvního syna.

5. 12. Syn slaví své druhé narozeniny, tak moc rychle to uteklo! Je vychytralý až až a občas dělá hloupého, ale já vím, že hloupý není, to si jen ze mě dělá blázny a zkouší, co vydržím. Jenže v tomto těhu jsem docela podrážděná a tak moc nevydržím :( Je to malý ďábel a dělá čest svému datu narození, ve dne čert a v noci anděl.

14. 12. 22. tt - váha už leze nahoru, nééé, ještě nééé, no co se dá dělat, už mám dole jen jedno kilo. Ležím na UTZ a cítím mimi, jak se tam snaží pohybovat, dr. přikládá sondu a mě to bolí, no je tam nějak divně natočený, ukazuje zádíčka. Vše v pořádku a dr. se ptá, zda chci vědět, co se to tam skrývá. Stejně tak jako na 3D, který proběhl o týden dřív, odpovídám záporně. Přeju si holčičku a bojím se toho, že to bude opět kluk, takže si nechávám čas na vyrovnání se s tím. Ale holčička při porodu by mne hooodně potěšila :)

4. 1. 25. tt - váha opět vylezla, no, letošní Vánoce mi daly zabrat a já zalitovala, že se mi udělalo líp a já mohla sníst, co jsem chtěla! Obrovská radost pana doktora, že už mám 1 kilo v plusu! Ovšem jakmile Vánoce skončily, nevolnosti se opět vrátily, takže trpím stále a dál. Bohužel mne od 8. tt trápí problémy se stydkou kostí, občas nemůžu ani chodit, vstávání z postele je pro mě obzvlášť těžké :( Co mi ale dělá starosti, jsou pozitivní už 2 testy na protilátky, i když jsem nositelem pozitivního RH (pokud by mi někdo dokázal vysvětlit, co to pro mne a mimi znamená, tak ho prosím o sdělení, děkuji).

Dnes jsem ukončila 25. tt a načala 26. tt. Jak rychle to utíká! Takže z užívání si těhotenství toho moc nemám. Břicho mi narostlo do takových rozměrů, že mě každý podezřívá z toho, že buď si s termínem porodu vymýšlím a porodím tak zítra nebo že se tam schovává víc miminek. Od 5. měsíce mám totiž břicho tak velké jako u syna před porodem a že ani to malé nebylo! Holky z diskuze mi věřit nechtěly, a tak jsem jim poslala fotku a jejich překvapení bylo velké :D.

Takže shrnutí celého těhu: nevolnosti, nevolnosti, nevolnosti, ale jinak je vše v pořádku, ale první těhotenství bylo mnohem lepší. Mimi tam má moc místa, a tak se stěhuje nahoru a dolů, přičemž krásně cítím, kdy to dělá. Pokud je dole, tak mi tlačí na měchýř a já se můžu ulítat na wc, pokud je nahoře, tak utlačuje plíce, strká mi nohy do žeber a utlačuje žaludek, takže pálení žáhy mě opět nemíjí. Občas mě dost bolestivě kopne, a nebo se mi snaží břicho roztáhnout ještě víc a mě to bolí, jak se pne. No, nechci vidět, co tam bude vyvádět za rodeo až bude ještě větší.

Blíží se pomalu a jistě termín porodu a já začínám být čím dál víc nervózní, a to proto, že z části vím, co mě čeká a z té druhé nevím vůbec nic. Vzhledem k tomu, že prvorozený byl sekcí, tak nevím, zda porodím přirozeně, a nebo opět sekcí, a bojím se obojího. Opět si musím postěžovat na Matku Přírodu, zas tak skvěle to zařízené nemá, kdyby měla, tak by člověk nepotřeboval tak ukrutně zásah odborníků a nepraktikovaly by se „nezbytnosti“ jako je nástřih hráze, urychlování příchodu miminka na svět a jiné podobné. Zvířata to v tomto ohledu mají o dost jednodušší. Člověk je zkrátka zvláštní tvor :D

Bojím se sekce, že nebude tak bezvadná jako ta první, že se jizva bude hůř hojit a že nebudu tak čiperná a nebudu se moct naplno starat o obě děti, přičemž budu muset staršího víc hlídat, aby miminku neublížil, protože je to zbrklouš a občas od něj dostanu uštědřenou pěknou ránu. Navíc hrozně rád dloube do očí a nějak nedokáže pochopit, že se to dělat nemá :( A také, že nebudu moct kojit, protože se mimi nebude chtít přisát jako prvorozený :(

Bojím se přirozeného porodu, i když si ho přeji mnohem víc, ale bez zásahu lékařů, jen aby přihlíželi a v případě komplikací pomohli. Vím, že nechci nástřih a že nechci zaujmout standartní polohu v pololeže-sedě s nohama nahoře a pomáhání miminku ven tlačením na dělohu. Chtěla bych zažít ten krásný přirozený porod, jaký je popisovaný tady v některých deníčcích, aby byl rychlý a s co nejmenším nebo vůbec žádným potrháním. Snění je krásná věc, realita bohužel odlišná :(, a tak mi nezbývá nic jiného než se nechat překvapit, jak to vše dopadne, a o tom zase příště :)

Tak nám držte palce :)

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 10.01.12 09:31

Vážně myslíš, že člověk ty zásahy potřebuje? Já bych řekla, že ne, to je jen ta naše zbrklost a pocit, že poručíme větru dešti…
A přirozený porod bez zásahů neznamená kratší a méně bolestivý. Ale velmi často jsou bolesti sice velké, ale takové, jaké je žena schopná sama zpracovat a tím pádem ani ta délka nemusí být na škodu.
Ale k přirozenému porodu bez zásahů je potřeba ještě jedna věc - klid. Žádné připoutávání v leže k monitorům, neustálé šťourání dovnitř, protože jsme zvědavý, co se tam děje, žádné zástupy lidí, ideálně jedna PA, přítmí, klid, to se to pak rodí.
Já si ze svého druhého porodu vybavuju ten tichý dům, když ostatní spí, venku je tma, auta nejezdí, na ulici je pusto a byla jsem tam jen já, a pa, která se snažila být neviditelná. Bylo to skoro jako když člověk zůstane sám vzhůru po štědrém večeru :D
A pak po narození Fanouška jsem se opírala o gauč zády a dívala se směrem na balkon, tam máme východ a tam se pomalu začlo šeřit a svítat, on fakt věděl kdy vylézt, holomek malej :lol:

 
lostrisis
Ukecaná baba ;) 2352 příspěvků 10.01.12 09:39

Peti, držím palečky ať je to tak, jak si přeješ :hug: A dojdi za náma někdy mrknout do skupiny :kytka:

 
liiida
Závislačka 2767 příspěvků 10.01.12 10:26

jo mame to dost podobny, at uz se jedna o prvni pozitivni tehu test ve stejny den nebo stejny termin porodu, ale i nazory na zasahy behem porodu-nastrihu se bojim jak cert krize nebo vseobecne co prijde po nem :mrgreen: jinak uz jsem te dlouho nevidela v nasi skupine Rodime v dubnu 2012 :(

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 10.01.12 12:34

Ahoj, jen k tomu. Já měla dva císaře. První pro mě byla noční můra. Ale druhý císař, kromě týdne bolestí v pohodě. jizva se zahojila, sice není tak pěkná jak poprvním, ale asi taky záleží na doktorce. :cert:
Držím pěstičky. Přeji pohodový porod.

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 10.01.12 13:29

Gladys, chápu, že u některého porodu je ten zásah nutný, ale u většiny ne, to jen doktoři chtějí vše uspěchat. Vím, že porod bolí, prvním jsem si už prošla, a kontrakce jsem snad ani nevnímala a bohužel mě hned po 4 hodinách hnali na sál. Bohužel je málo porodnic, které přistupují na přání rodičky a taky záleží od člověka, někteří doktoři bývají milí a příjemní a jiný pravý opak :( . Vím, že důležitý je klid, ale to by museli být v klidu i ti doktoři a nechat tomu volný průběh. vím, že důležitý je u porodu se co nejvíce hýbat, kvůli rychlejšímu postupu a ne se nechat upoutat na monitor, nejlépe v leže. A abych rodila doma, tak na to zas tak odvážná nejsem, zvlášť po té sekci.

Lost, Lído, děkuju, už jsem do obou nakoukla :mrgreen: a zkusím si vyšetřit nějaký čas a nakouknout častěji.

EvaG, pro mě byla první sekce růžovou procházkou, proto se bojím té druhé, že to taková procházka nebude. Bylo to skoro samé jako ten tvůj druhý. Bolesti jsem měla akorát 5 dní potom a pak jako bych nic nepodstoupila, i malého jsem si nesla sama domů a nikomu ho nechtěla půjčit :mrgreen:

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 10.01.12 15:00

Moc pěkné Peti a moc moc moc ti přeji, aby se splnila všechna přáníčka co si přeješ :kytka: :hug:

 
Tulisek
Nováček 4 příspěvky 10.01.12 15:00

Nemyslim si, ze neuspech s kojenim je jen diky cisari. Mam za sebou tri a kojila sem vsechny deti, prostredni dceru bez par dni dva a pul roku.
Mmch. Prvni tehu sem mela take pohodove,ani sem nevedela pomalu ze tehu jsem, zato druhe a treti. Temer nonstop nad wc misou… Preju ti brzke pominuti nevolnosti a pohodovy porod.

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 10.01.12 15:35

peti - držím palečky a neboj, ono to bude všechno v pohodě, nestresuj se, určitě to zvládneš!!!

 
vesper
Kelišová 5158 příspěvků 10.01.12 20:31

ahoj, já chci jen reagovat na ty pozitivní protilátky při RH+, taky jsem ten případ, už při prvních odběrech mi vyšly pozitivní, tak jsem musela na detailnější odběr,kde zjistily,že se jedná o nějaké tepelné protilátky a pro miminko by neměly být nebezpečné,ve 20 tt mi braly kontrolní odběr a protilátky pořád stejné a nikdo to víc neřeší. Je to prý jen problém v případě,že bych potřebovala krevní transfuzi,tak mi jí musí upravit…tak snad je to i tvůj případ a naše miminka to vůbec neohrozí :-) :srdce:

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 10.01.12 20:55

Vesper, děkuju, to jsem taky na internetu našla, ale nějak jsem to nepochopila, tak snad to bude v pořádku a doufám, že tu krev tentokrát potřebovat nebudu. U prvního jsem dostala 2 :( . Taky přeju hodně štěstí :kytka:

Lilinko, děkuju!

 
javelinka
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 10.01.12 22:14

Mám stejné pocity jako ty. S prvním bylo taky vše bezproblémové, těhotenství pohodové, brouček hodný, hezky spinká i papá.. Sice jeěte nejsem těhotná, ale brzy se budeme snažit o druhé mimčo a já už si teď dávám do hlavy, že přece nemůžu mít takové štětsí na pohodové těhotenství, porod i mimčo podruhé, že to určitě vše bude o dost horší..Ale třeba zrovna ne? Asi si to nesmíme tolik připouštět a snažit se myslet pozitivně:-) Jinak mám takový dotaz, psalas, že mateřskou si měla 2 roky, a už jste oslavili druhé narozeniny, takže teď už na mateřské nejsi, takže jsi zaměstnaná nebo na pracáku nebo jak? A budeš mít opět nárok na 2 roky mateřské? Promiň, že tak vyzvídám, ale zajímá mě to, u mě to bude totiž asi podobné, a nevím, jak to bude, když nestihnu porod do dvou let věku mého syna..

Příspěvek upraven 10.01.12 v 22:15

 
fytypaldy
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 10.01.12 22:27

ahojík krásný deníček :) s tou váhou si nic nedělej já při prvním těhulkování se z 63kg před otěhotněním měla po porodu 57kg a většina byla vyblinkaná :lol: a teď? No zase jsem za těch 5let nabrala na 65kg a teď jsem v 36tt a mám 63kg :mrgreen: většina kg jsem problinkala za 4měsíce těhulkování :D pan dr to už moc neřešil protože jsem to měla i tak s prvním a malá se narosil 3400g a pokud se prcek vyvíjí dobře tak alespoň nemusíš po porodu hubnout :D

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 11.01.12 09:33

Javelinko, ano, rodičák jsem měla dvouletý, ale dovolenou mam nahlášenou do 3. let věku, jsem na neurčito a v březnu nastupuju na mateřskou, takže budu 2 měsíce bez peněz, protože ještě teď v lednu mi přijde poslední RP za prosinec a v dubnu už první mateřská. Nárok na dvouletý bych měla, ale tentokrát půjdu na 3 roky, protože to pak babička bude nastupovat do důchodu, teď bych neměla pro malého hlídání a do školky mi ho ještě nevezmou.

Fytypaldy, děkuju, no já jsem ráda, že tolik nepřibírám, u syna jsem nabrala totiž 17kg a 6 mi zůstalo stále nahoře, takže aspoň se mi to pak bude lépe shazovat :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama