Ani lékař není 100%

Porod

Ahoj maminky, tak jsem se rozhodla vám také popsat, jak jsme s manželem k tomu našemu štěstíčku přišli. :) Po celou dobu jsme byli ujišťováni, jak je vše skvělé, jak krásný přirozený porod budu mít... Vše ale bylo úplně jinak.

S manželem jsme se v roce 2013 na jaře pokoušeli o miminko, ale nedařilo se nám. Moje paní gynekoložka mne poslala do nemocnice na laparoskopii s podezřením na neprůchozí vejcovody. Po zákroku mi řekli, že teď by už otěhotnění neměl být problém, jelikož neprůchodnost se nepotvrdila. Jenomže zase nic, tak jsme si řekli, že tomu necháme volný průběh a nebudeme se tím prozatím trápit, že miminko až bude, chtít přijde samo.

Vždy jsem mívala problémy s menstruací. 14 dní zpoždění u mě nebylo nic neobvyklého a vždy následoval jen negativní test. Začátkem roku 2014 jsem nastoupila do nové práce, prozatím na dohodu. Po měsíci v nové práci mě z ničeho nic začala bolet záda, přidala se rýma a celkově by jeden řekl: „chřipka jak vyšitá“.

Zavolala jsem proto své vedoucí, že potřebuji volno, že jsem nemocná. Jelikož jsem dělala na pultu s lahůdkami, tak mi ho dát musela, protože nikomu by se asi nelíbilo, kdybych mu prskala na jeho 10 dkg pařížského salátu. :D

Ten den jsem zrovna měla týden zpoždění. Nadruhý den ráno říkám manželovi, že si udělám test, že už mám osmý den zpoždění. Ten mi odpověděl, že to zase bude jen nějaký výkyv jako vždy.

Takže jsem se hezky usadila úplně v klidu na záchod s tím, že zase na mě vykoukne jen jeden proužek. Ha hááá, ihned po ponoření testu dálnice jak vyšitá. Jejda… Šok… A co teď? Já jsem těhotná. No to snad ne, to nemůže být pravda. Koukám na to jak bacil do lékárny, jsem z toho vykulená tak, že se divím, že jsem očima nevytlačila dveře z pantů.

S testem v ruce vcházím do obýváku, kde manžel surfuje na internetu. Podívá se na mě a říká, že mi psala moje mamka, ať se stavím na cigáro. Tak říkám, že na to cigáro teď půjde asi on a ukazuji mu test.

Zelená, červená, modrá, oranžová, fialová… Ta příšera, že je můj manžel? Pane Bože, on se snad půl minuty už ani nenadechnul a jen mění barvy a kouká na ten proužek. Ufff. Nadechl se. Skáče na mě a objímá mě tak, že skoro nedýchám pro změnu já. To byla sobota.

Hned v pondělí ráno stojím v čekárně u svého gynekologa. Sestřička se mne ptá, zda jdu na preventivní prohlídku, načež jí odpovídám, že mi vyšel test. Vcházím do kabinky, koušu si nehty, v ordinaci je jiný pacient… Stojím tam už pět minut, nehty okousané a přemýšlím, do čeho se v tom malém prostoru můžu nervozitou zakousnout teď… Nic nenacházím, tak aspoň na sebe dělám blbečky do zrcadla. Konečně. Slyším své jméno a vcházím do ordinace.

„Ano, je to těhotenství. :) Jste v pátém týdnu, přijďte za dva týdny.“

Týden na to večer u sledování ságy Stmívání přichází šílená bolest do podbřišku. Takovou bolest jsem snad nikdy nezažila. Nemůžu ležet, sednout si, postavit se, a dokonce ani zavolat na manžela. Po pár minutách bolest odeznívá. Je mi zase dobře.

Asi po půl hodině se mi chce na malou. Dojdu do oné místnosti, sundám kalhoty a usedám na trůn. Všimnu si na spodním prádle něčeho červeného. Vstanu a podívám se na svá stehna. Krvácím.

Po příjezdu do nemocnice nás paní vrátná odesílá na šesté patro na gynekologii. Ujímá se mne příjemná sestřička a manžel zůstává na chodbě. Na lehátku čekám na příchod doktora. Po vyšetření mi říká, že je vše v pořádku, ale že co, že stejně třetina těhotenství končí do 12. týdne potratem a že stejně v 6. týdnu ještě není ani pořádně srdíčko a jestli mi to šlo přirozeně a přijdu o to, že se nic neděje, že to můžu zkusit znova.

V tu chvíli jako by mne někdo polil studenou vodou. Tohle prase, že je lékař? Manžel slyšel ze všeho pouze větu: „Můžete to zkusit znovu.“

Vycházím z ordinace a manžel je celý bílý, myslel, že jsme o miminko přišli. Ráno letím ke své gynekoložce kde jí to celé povím a ona mne ujistí, že je opravdu vše v pořádku.

Poté už bylo vše dobré, srdíčko jako zvon, miminko rostlo. V 15. týdnu se opět dostavily divné bolesti, takže opět do nemocnice. Jiný pan doktor. Úleva… Opět vše v pořádku a lékař se mě ptá, zda už znám pohlaví. Odpovídám, že ne a že chci.

„Je to kluk.“

„Cože? Kluk? Pane doktore, nespletl jste se? U nás v rodině se rodí samé holky.“

„Ne, je to na sto procent kluk a snad to jako doktor poznám.“

Já budu mít syna… Až do dalšího velkého ultrazvuku.

Týdny ubíhaly a byl tu další velký ultrazvuk, na který jsem byla odeslána k panu doktorovi, který se specializoval přímo na těhulky. Už jsem se těšila, až toho svého chlapečka uvidím.

Pan doktor mi říká: „Znáte pohlaví?“

„Ano znám, je to kluk.“

„A kdepak jste na to, maminko, přišla?“

„No říkal mi to pan doktor z gynekologie v nemocnici.“

„Maminko, tohle ale není chlapeček, to by mu něco důležitého chybělo. Je to holčička!!!“

Nemohla jsem se dočkat, až to řeknu manželovi. Holčičku jsme si moc přáli.

Asi ve 29. tt je mi sděleno, že miminko má něco před obličejem, ale jinak že je vše v pořádku. Také navštěvuji předporodní kurz, kde se učím kdy jet do porodnice, jak se připravit na porod a jak ho co nejlépe zvládnout. Celou dobu jsem byla ujišťována, že budu rodit přirozeně a že komplikace se neočekávají.

Ve 32. tt mi hrozí předčasný porod. Uprosím lékaře, ať mě nechá doma a jen odpočívám. V 38. tt v poradně, kam se mnou šel i manžel mi paní doktorka říká, že již tam je slabá aktivita a že klidně můžu porodit ještě dnes.

Termín mám 1. 12. Už jsem se sotva kutálela, a tak říkám manželovi, že bychom mohli naší princezně nějak pomoct na svět. :) To je nějak půlka listopadu. Zkoušíme všechny možné osvědčené rady a nic. Princezničce se na svět ještě nechce. 29. 11. po styku mě v noci vzbudí bolesti. Když trvají skoro dvě hodiny, jedeme do porodnice.

Čtyři hodiny trávíme buď na monitoru, vířivce nebo na porodním sále, kam nás umístili. Porod se nerozjel. Tatínka posílají domů a mne na pokoj. Nic se neděje, a tak mě druhý den pouští domů. Den před termínem. A prý mám denně docházet na monitor.

Tak docházím. V pátek 5. 11. si mě bere na ultrazvuk mladinká lékařka. Ultrazvuk trvá snad 10 minut. Odcházím s tím, že jsem otevřená na dva prsty a určitě se to samo rozjede přes víkend, a pokud ne, mám přijít v pondělí, že přes víkend nemusím.

Je tu pondělí 8. 12. a my jsme pořád 2v1. Porodní asistentka mne napojí na monitor a po chvíli přichází doktor, který mě má v porodnici na starost.

„Maminko, tak až to tady dotočíme, tak si zajdete domů pro věci a jdeme vyvolávat a ještě se doma pořádně najezte, protože vás nestihneme přihlásit na oběd.“

Manžel čeká v čekárně a když mu oznámím, že jdeme vyvolávat, opět je z něj barevná příšera. Po cestě to vezmeme ještě přes cukrárnu.

Kolem 12:30 se hlásím na příjmu. Papíry mám již vyplněné z minula, takže mě připojí na monitor a do ruky napichují oxytocin. Asi po pěti minutách cítím, že se mi stahuje podbřišek, ale bolest žádná.

„Sestřičko, cítím stahy, ale nic mne nebolí.“

Sestra přiskakuje k monitoru a rychle volá: „Pane doktorééééé, pojďte sem.“

„Maminko, rychle si sedněte,“ a jezdí mi sondou po břiše a jen slyším jak říká, že nemůže najít srdíčko. V tu chvíli se podívám na monitor. Hodnota kontrakcí 125 a tep miminka 90, 75, 68 a najednou červený otazník.

Proboha, co se děje? Co je s mojí holčičkou? Než jsem se zmohla tuto myšlenku vyslovit, vlítne do ordinace další muž a říká mi, že je primář. Rychle mě vyšetří, načež oznámí, že miminko se dusí, protože má kolem krku pupeční šňůru a je nutný akutní císař.

Žádám, ať zavolají mého manžela, který čekal v čekárně. Přišel s úsměvem na rtech, nikdo mu nic neřekl. Jen viděl mojí hrůzu v očích, porodní asistentky, jak mě rychle cévkují, mého lékaře, který někam vybíhá s telefonem a vzápětí několik lidí, kteří utíkají směrem k sálu. V tom ho jedna asistentka vyzve, ať se oblékne a jde si sednout před sál. Se mnou doslova běží na operační sál, kde už je několik lidí.

Jen mi je sděleno, že mi podají spinální anestezii, jelikož jsem předtím jedla. Píchají mi studenou jehlu do zad. Nebolí to. Jen se ptám jedné sestřičky, co je s miminkem, ale odpovídá mi: „Maminko, nebojte, za chvíli ho uvidíte.“

Po celém těle cítím teplo a pak necítím vůbec nic, jen jak se mnou škubou. Trvalo to jen chvilinku a slyším pláč. Moje holčička. Žije. Na okamžik mi ji ukážou. Je nádherná. Poté ji odvážejí pryč a přichází ke mně můj manžel. Políbí mě na čelo. Mám na obličeji kyslíkovou masku, jelikož jsem nemohla dýchat a začala se dusit. Po chvíli mi přivážejí moji holčičku. Ale já k ní nemohu ani otočit hlavu a je mi špatně, tak ji dávají do rukou manželovi.

Princezničku mi přivezou až tři hodiny po porodu na kojení a zase odvážejí. Co tři hodiny mi ji přivezou, takže kojím a mazlím se s ní. Na stálo jí dostávám až třetí den.

Nic z toho, co slibovali lékaři, se nestalo. Není to chlapeček, nerodila jsem, jak mi slibovali přirozeně. Přála jsem si to a manžel měl být u toho se mnou. O to vše jsem přišla. Na to, na co jsem se těšila několik měsíců, se nekonalo. Porod jsem necítila a byl otázkou pár minut. Chtěla jsem s ní být hned po porodu, chtěla jsem ji ještě neumytou mít přitulenou k sobě. Chtěla jsem být první, kdo si ji pochová. Nic z toho se mi nevyplnilo.

Jak je možné, že několik lékařů nepoznalo, že má šňůru kolem krku? Ultrazvuk mi dělali při každé poradně, potom jiný lékař na velkých vyšetřeních, tři dny před porodem a dokonce i v den porodu. Tak proč? Jak je to možné?

Vzali mi chvíle, na které jsem se těšila, první chvíle života mé dcerky, které jsem myslela, že prožiji s ní. Byl to pro mne šok, a to takový, že jsem se v noci vzbudila a chtěla volat sestru, že necítím pohyby miminka a až po chvíli mi došlo, že už je na světě. Je na světě, ale není u mě, je sama u sestřiček.

Ale přesto všechno jsem ráda, že to tak dopadlo a že to dopadlo dobře. I když si dodnes říkám, co by se stalo, kdybych začala rodit doma a do porodnice jela, až bych měla kontrakce fakt po 3 minutách a miminko už sestoupilo. Tak by se udusila a díky nevšímavosti lékařů bych to své již roční štěstí neměla…

Říkám si, že při mě v tu dobu musel někdo tam ze shora stát a do smrti mu budu děkovat…

Hodnotilo 55 lidí. Score 2.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
TerezkaM
Kecalka 365 příspěvků 02.02.16 00:43

Měli jsme to podobně. Celé těhotenství všechno v pořádku. Pak jsem přijela do nemocnice s bolestmi, otevřená na 1 prst a malej měl najednou hodně špatný ozvy. Během asi tří minut jsem stihla dostat punčochy, cévku, kapačku, pozvracet se a v pauzách, zatímco jsem slyšela, jak svolávají doktory odkud mohou, jsem odpovídala na dotazy o svém dosavadním zdravotním stavu.
Během chvilky jsem byla nahá na operačním sále, uspali mě a synovi pomohli ven. Moje taška s červeným ručníkem, aromalampičkou a tichou meditační hudbou zůstala někde na chodbě. Nakonec jsem měla infekci v děloze, syn krátkou pupeční šňůru, byl na mé proporce obrovský a už mu v břiše nebylo dobře. Trauma si ale nenesu žádné. Představy o porodu překryla vděčnost za těch pár lidí, kteří byli při ruce. Bez nich tu ani jeden z nás nemusel být.

 
Ivetlu
Kecalka 281 příspěvků 02.02.16 02:16

Promiň, ale nedovedu pochopit, proč si tolik stěžuješ, místo toho, abys byla šťastná za zdravé dítě…
Zaujala mě hlavně věta „Porod jsem necítila a byl otázkou pár minut.“ - Bože, co já bych za to dala :D
Jinak k dcerce samozřejmě gratuluju :kytka:

 
Ya-ya  02.02.16 05:04

Ach jo, dalsi takova :roll: bylo ti blbe, tak ji dostal do ruky manzel-spatne
cisar, kterym ti zachranili dite-spatne, protoze ty jsi chtela rodit jinak
kluk ve dvnactym tydnu-no tragedie, tak se doktor spletl no, v tomto tydnu se snad neni cemu divit ne?
ty si budes koukam stezovat na vse co? ti nevsimavi doktori, ti to dite zchranili vis? :zed:

 
tumpach
Kelišová 5353 příspěvků 02.02.16 05:22

K deníčkům se nevyjadřuji, ale tady musím, nevím na co si stěžuješ, dítě ti zachránili právě LEKAŘI, ale ty budeš nadávat na celý svět, Lékař = člověk, ne robot. Tvoje princezna věděla, proč nejít přirozenou cestou, to tělo pozná. Nevím, na co si stěžuješ, tělo pozná, jestli může rodit samo od sebe, nebo ne. Máš krásnou dceru tak si kur. a nestěžuj!!

 
Katuskka
Závislačka 2578 příspěvků 02.02.16 05:59

Možná se pletu, ale myslím, že omotana pupeční šňůra se na utz poznat nedá, ne? Kdyztak mě někdo opraví, a jinak souhlasim s komentáři nade mnou, chtělo by to trošku pokory :roll:

 
Pov
Kecalka 200 příspěvků 02.02.16 06:13

Vzali ti mozna prvni minuty zivota male, ale ver, ze mas celej zivot na to, abys ji ukazala, jak ju milujes.Je hrozna moda resit okamzity prilozeni a jak to neni, tak je to spatne a ja nevim co.Ver mi, ze ty decka si to fakt nepamatujou a psychickou ujmu z toho ma leda matka.Co ja bych dala za to, kdyby u prvni dcery poznali pup. snuru kolem krku a vzali nas na SC…neprala bych ti rodit prirozene 25hodin a nevedet, jak to dopadne…naopak si myslim, zes mela obrovsky stesti, ze te na SC vubec vzali, nekde na to serou uplne. a jeste neco-nase mamky nedostavaly mimca vubec na celodenni peci, jen na kojeni a myslim, ze jsme to vseci prezili :lol: priste uz si neplanuj, jak by to melo byt a prijimej veci tak, jak sou :dance:

 
Pov
Kecalka 200 příspěvků 02.02.16 06:14

@Katuskka jo,to jsem taky chtela napsat-neda se poznat.ani lekari nejsou vsemocni :lol:

 
Dia1812
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 02.02.16 06:29

Já většinou pod dělnický nepisu, ale dnes musím. Zarazila mě kritika v komentářích. V denicku nepises že bys odsuzovala doktory nebo tak, proto ji moc nechapu. Myslím že je to spis povzdech, jako že té to mrzi.
@Ivetlu myslím, že tohle může napsat jen někdo, kdo nezažil akutní cs.

Milá pisatelko, preju hodně zdravicka a ať zbytek života vychází už jen podle „plánu“ ;)

 
Gumidci
Závislačka 3995 příspěvků 02.02.16 06:48

Omotana snura se ne utz nepozna, tak jaka nevsimavost lekaru? Tem bys naopak mela dekovat, ze Ti dceru zachranili a mas doma zdrave dite. No a ze v 15.tydnu neni odhad pohlavi presny vi snad kazdy, ono i pozdeji to neni 100%. Takze nejak vubec nechapu tvoje stesky na adresu lekaru, to ze sis neco vysnila a realita byla jina za to oni nemuzou!

 
Simuleena
Kecalka 176 příspěvků 02.02.16 06:55

@Katuskka mne take rikali, ze snura kolrm krku se na ultrazvuku nepozna.
Jinak zakladatelce gratuluji k holcicce. A neres coby kdyby…vse dopadlo dobre a to je dulezitw

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 02.02.16 07:03

Nevím, nechápu na co si ztežuješ? Proč doktoři? Můžeš být ráda že to dopadlo jak to dopadlo a tvý dítě žije. Mín stěžování by neuškodilo a víc pokory :(

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 02.02.16 07:04

Jsi strašně nevděčná, působíš na mě jak malé dítě, které prostě chce, chce a chce. Ty sis to naplánovala a je ti jedno, že okolnosti se změnili. Lékaři Ti malou zachránili a ty je haníš… prober se :zed:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 02.02.16 07:18

:roll: Nechápu, skončila jsem u tvého výroku o praseti. Proč jako? Řekl, že se můžete snažit znovu… a co myslíš, že asi jiného můžeš dělat?

 
Nafrněná  02.02.16 07:50

No zdá se mi, že prase je tady někdo jiný :roll:

 
LKL
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 7 inzerátů 02.02.16 08:00

Rika se „comparison is the thief of joy“ - myslim, ze jsem to tu zahledla i u nekoho v podpisu. asi by se to dalo casto pouzit i s „expectations“, ze

 
zuzka131313
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 02.02.16 08:12

Lékaři 100% nejsou ale díky nim mas doma zdrave díte.. :roll:

 
maminka201  02.02.16 08:18

Lepší je nic neplánovat, stejně to je většinou jinak..gratuluji k holčičce a měla bys být štastná, že vše dobře dopadlo. Jinak deníček mě moc nepobavil

 
Lentylka
Povídálka 27 příspěvků 35 inzerátů 02.02.16 08:23

..

Příspěvek upraven 16.05.17 v 11:04

 
maminka201  02.02.16 08:31

@Lentylka ano i moje první 2 děti měli šnuru kolem krku a podle mě to na utz nejde 100% zjistit

 
xxpav.ka
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 02.02.16 08:59

Chápu, že někteří lidé mají potřebu najít viníka, ale tady je viníkem příroda a né lékaři. Ti naopak správně zareagovali na kritickou situaci a zachránili vám dítě. To, že těhotenství probíhá (relativně) v pořádku není žádná záruka, že i porod dopadne v pořádku a podle ideálních představ každé z nás. Dítě přece nekupujeme v e-shopu ;)

 
Pherenike
Neúnavná pisatelka 18698 příspěvků 02.02.16 09:07

Denicek me vcelku bavil, u popisu porodu jsem byla napnuta, jestli vse dobre dopadne.

Z poslednich odstavcu jsem bohuzel ale byla zklamana tak, jako vetsina…
Omotana snura se na UTZ nezjisti, tak by bylo mozna fajn si to priste poradne zjistit, nez zacnes kritizovat doktory…

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 02.02.16 09:12

Šňůra kolem krku se jednak na utz nepozná a druhak ničemu nevadí, když miminko nedýchá vzduch… má ji tak přibližně třetina miminek a obvykle žádné potíže nepůsobí. Vadí přikrcený pupečník.

 
beruska9
Echt Kelišová 9236 příspěvků 02.02.16 09:14

Ja teda moc nechapu, jak nekdo muze slibovat prirozeny porod :think: Na zaklade ceho? Prece se neco muze semlit vzdy.
V kazdem pripade gratuluji k holcicce a at ti dela jen radost a at se s tim, co se stalo, vyrovnas.

 
misscool
Stálice 65 příspěvků 02.02.16 09:25

UF. Díky Bohu, že vše dobře dopadlo! A děkuj Bohu, že to tak dopadlo. :-) Nedávno jsem přišla o miminko v 18tt a věř mi, že po téhle zkušenosti budu nejšťastnější máma na světě, když další těhotenství skončí i třeba akutním leč úspěšným císařem a místo slibovaného třeba kluka se narodí nečekaně třeba holka :-)) Ona je pravda, že člověk často zkoumá ta svoje „coby kdyby“. Někdy je ale lepší koukat na to, co má, a být prostě VDĚČNÝ. :srdce:

 
Ytagom
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 02.02.16 09:29

Moc gratuluji ke zdravé dcerce, ať ti dělá jen samou radost :D

Tvé rozčarování z porodu také chápu, já si ho u druhého dítěte také vysnila a naplánovala a bylo to jinak. Syn se nečekaně narodil předčasně ve 34. týdnu, takže jsem ho po porodu viděla na chviličku viděla, ale pak byl v inkubátoru a musela jsem za ním docházet, poté jsme už byli spolu na pokoji, ale je to jiné, když je miminko v inkubátoru a ne v postýlce. Jsem moc šťastná, že byl syn po porodu v pořádku a neměl žádné problémy, už má 20 měsíců a je to pěkný čertík. Ale ty chvíle po tom porodu mi stále chybí, zvlášť, když jsem je prožila se starší dcerou. A co se týče pohlaví, tak buď ráda, že ti nakonec to správné pohlaví určily v půlce těhotenství. Kamarádce potvrdili ve 24. holčičku, nakoupila si růžové oblečení a nakonec se jí narodil kluk 8o. Takže za mě je nejlepší nic nevědět a nechat se překvapit až na sále (tak jsem to měla už 2×). Takže ve výsledku raději nic neplánovat a nechat se překvapit ;)

 
Zabatko
Závislačka 3385 příspěvků 02.02.16 09:39

Buď ráda, že máš zdravé miminko, a že vše dobře dopadlo, šňůra kolem krku je celkem běžná praxe, v tomto se musím zdravotníků zastat, nemůžou fakt vědět všechno. To, že velká část těhotenství končí již v prvních týdnech je taky pravda, to je to úskalí časných těhotenských testů. U mně lékaři nepoznali, že dcera má kratší nohu, nebo že syn má vrozenou vadu ledviny, nebo že další dcera bude mít 4,5 kila a já budu potrhaná až někam. Těhotenství je vždycky riziko, vždycky se může něco stát a žádný doktor Ti nedá 100% záruku, že budeš rodit přirozeně.

 
Terinka S.
Povídálka 13 příspěvků 02.02.16 09:44

Myslím že každá maminka je zklamaná že to dítě zkoro nemá do 3 dne od porodu, že se doktoři zpletli… Ale hlavně že máš zdravou holčičku. Blahopřejuti :kytka: :andel: :hug:

 
Terinka S.
Povídálka 13 příspěvků 02.02.16 09:50

Myslím že každá maminka je zklamaná že to dítě zkoro nemá do 3 dne od porodu, že se doktoři zpletli… Ale hlavně že máš zdravou holčičku. Blahopřejuti :kytka: :andel: :hug:

 
Lenka 80  02.02.16 10:00

No to snad ne, to nemůže být pravda. Koukám na to jak bacil do lékárny, jsem z toho vykulená tak, že se divím, že jsem očima nevytlačila dveře z pantů… tak přesně takhle jsem to měla já když jsem po 10 letech toužení a snažení našla dálnici na testu :-) Moc krásně a výstižně napsáno. To že si stěžuješ na doktory že ti vzali porod nechápu. děkovala bych všem svatým a všem doktorům že mi dítě zachránili. a to že jsem nerodila přirozeně by mi bylo úplně šumák. jinak ve valné většině případů není na utz vidět že je pupečník okolo krku.

 
Lenka 80  02.02.16 10:03

@vendyko krásně napsáno. :palec:

 
fashion_victim83  02.02.16 10:21

No jo, jsi nevdecna. Chapu, ze lepsi nez ošklivý císař je normalni porod, kdy bys porodila z x hodin pridusene a postizene dite. 8o

 
Veronikaaa.L
Stálice 90 příspěvků 02.02.16 10:21

Že se doktor spletl? Mě na porodnim sále asistentka říkala " tak už JI vytlacte, uz vidím vlásky na culicky" a pak jen slyším, že to není holčička, jak nám celé těhotenství tvrdili, ale kluk jako buk!! :) :D

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 02.02.16 11:02

Asi jsi to tak nemyslela, ale bohuzel zaver tveho denicku opravdu vyzniva jako vycitky vuci lekarum, chybi tam jakákoliv vdecnost… :(
Jinak pupecni snura se nepozná, bud rada, ze lekari zareagovali vcas…mela jsem ukazkove tehotenstvi, porod trval pet hodin, ackoliv jsem rikala, ze se mi neco nezda, nikdo nereagoval…dceri se behem porodu utahovala pupecni snura vice a vice…kdyz ji položili na me na tech par sekund jak ji „vyhoupli“ z briska, citila jsem bezvládné tělo, primář, co zrovna dosel, zarval dop*dele, nebilo ji srdicko, nedychala…nas­ledovalo oživování, inkubátor, takze zadny poradny kontakt, jen jsem se na ni chodila nejaky cas divat, a spousta dalsich komplikaci, jeste rok poté jsme chodili po vysetrenich, nejhorsi byly screningy mozku, čekání, zda bude postizena…
Presto jsem tak vdecna, ze ji zachranili, ze zije…vubec me nenapadne vzdychat nad tim, zda původně mela byt kluk, ze jsem ji hned nemela u sebe atd.
Nemohu si pomoc, ale v závěru tveho denicku mi ta pokora chybi…a nemyslim to nijak zle…

 
tamikuc
Kecalka 170 příspěvků 02.02.16 11:27

Vzali vam sice prirozeny porod, ale dali vam dceru proboha! :roll:
Nebo by pro vas bylo lepsi porodit prirozene mrtve nebo prinejlepsim postizene dite? To by tady zase byl denicek „jak je mozne, ze mi neudelali cisare“ :zed:
Chtelo by to trochu pokory, zdraveho rozumu a zjisteni informaci, nez neco napisete :kytka:

 
blobfish
Závislačka 3692 příspěvků 02.02.16 11:52

Stížnosti na „ukradený“ porod chápu u žen, kterým lékaři začali v den termínu vyvolávat porod, pak jim dali „něco“ na bolest, pak zase „něco“ na povzbuzení kontrakcí, špatné ozvy a císař (i když ani tam to samozřejmě není černobílé). Ale tady to vypadá na zásah ve správný čas, přesně od toho tu lékaři jsou…
Omotaný pupečník má asi tak půlka dětí a často to není žádný problém, buď se odmotá sám, nebo tomu pomůže ten, kdo asistuje při porodu. Pohlaví dítěte se bezpečně pozná až po porodu, do té doby je to vždy nejisté (zvlášť v první polovině těhotenství), navíc na tom nezáleží (možná s výjimkou odhalení nějakých nemocí, které jsou typické pro jedno pohlaví). To, jestli porod bude veden normální cestou, neodhadne dopředu nikdo. I ženy, které jsou naprosto nízkorizikové a rozhodnou se rodit doma nebo v porodním domě, počítají s možností, že budou v případě potíží odvezeny do porodnice.
A ještě k tomu začátku, chápu, že ti přišlo chování lékaře necitlivé, ale měl vlastně pravdu, v šestém týdnu opravdu není jisté nic a dost možná by se choval jinak, kdybys byla po xtém IVF a potratu/zamlklém těhotenství.
Jediné, co mi na tom deníčku připadá ze strany zdravotníků nepatřičné, je to oslovení „maminko“, ale to je v tomhle oboru normální ;-)

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 22 inzerátů 02.02.16 12:00

Porod si nenaplánuješ, buď ráda, že je malá zdravá, že ji tak rychle vytáhli. Omotaná pup. šňůra se nedá poznat. A i kdyby poznat šla čistě teoreticky tak co by se s tím tak asi dalo udělat? Přemýšlela jsi nad tím? To, že si spletl doktor pohlaví…no sorry ale já nevěděla pohlaví do 20tt, páč se náš chlapák nechtěl ukázat - jak říká jeden můj doktor známý - UTZ je taková hra stínů :-D :mrgreen: Hele prostě neobviňuj doktory a děkuj jim, že jste obě v pořádku. A naplánovat si pěkný přirozený porod? To je sice hezká představa, ale řekla bych naivní. Já měla celé těhu bez jediné komplikace, naprosto super, přála bych každé takový těhotenství - neměla jsem ani nevolnosti, jen mě rostlo břicho a porod? Vyvolávání a nakonec akut. císař - takže asi tak. A děkuji doktorům, že na nic nečekali a malého vytáhli včas a zdravého. :pankac:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 02.02.16 12:20

Radši CS, než potom „plakat nad rozlitým mlékem“… Někdy některé nechápu.. :roll:

 
pe-terka
Extra třída :D 11273 příspěvků 02.02.16 12:22

Promiň, ale trochu se rouháš…Jsem velká zastánkyně přirozených porodů, ale ne za každou cenu. Pupeční šňůru kolem krku má asi třetina novorozenců a obvykle to komplikace nezpůsobí, narodí se normálně. Navíc ne vždy je to na sonu rozpoznatelné, a i kdyby - lékař s tím v danou chvíli nic nenadělá. Směrodatné jsou ozvy, záznam KTG, který vypovídá, jak se miminku (ne)daří. A ten tvoji zdravotníci sledovali a nic nezanedbali, naopak.
A že máš místo syna dcerku? Takhe brzy to odliší jen zkušení machři na genetice, protože pohlavní hrboly jsou takřka stejné, liší se jen ve sklonu k pánvi. Takže záměna zduřelého klitorisu za pindíka je takhle brzy častá…Navíc holčičku jste chtěli, ne?
A k ní vám samozřejmě gratuluji :kytka:

Příspěvek upraven 02.02.16 v 12:22

 
Freya10
Kecalka 172 příspěvků 02.02.16 12:22

Nečetla jsem všechny komenty, tak se omlouvám, jestli se budu opakovat, ale:šnůru má kolem krku čtvrtina plodů-většina z nich se narodí úplně normálně a proto nikdo ani nezkoumá, jak ji tvé dítě má-většina dětí má šnůru kolem nějaké části těla a světe div se,„ohrožuje“ je to v tu chvíli úplně stejně jako kolem krku-plod totiž nedýchá pusou…problém je právě zaškrcení pupečníku, přes který v tu chvíli kyslík neproudí…než začneš soudit, nastuduj si alespoň základy, neboť na tvém popisu vidím jen výbornou práci lékařů při záchraně tvého dítěte a žádné pochybení…

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 02.02.16 12:30

V tomto případě byl CS naprosto opodstatněný, šlo opravdu o záchranu života…JO, kdyby do tebe nervali tuny chemie atd., tak by se dalo říct, že kdyby tak neudělali, mohla jsi porodit přirozeně. V tomto případě reagovali doktoři naprosto správně a ještě bych jim děkovala, že byli tak rychlí…Chápu ale, že zamrzí, že jsi nezažila přirozený porod, nahé miminko na břichu atd. Ale opravdu bych to za vinu lékařům nedávala.
A ostatní „vzdechy“ škoda komentovat-šnůra okolo krku se z UTZ nepozná, určit pohlaví takto brzy je 50:50, u obou mých dětí mi to dřív jak ve 20. týdnu ani nechtěli říct.
Jinak gratuluji ke zdravé holčičce a přeji hodně zdraví a spokojenosti.

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 02.02.16 12:43

Ještě jsem nečetla komenty ale určitě to tu někdo potvrdí..na utz nejde poznat šňůra kolem krku a i kdyby, tak velké procento miminek se rodí s pupečníkem omotaným, ale nijak jim neubližuje..zkrátka se po porodu jen odmotá a nevadí jim. Proto se točí ty ozvy miminka během porodu, aby se tato komplikace včas odhalila. Buď ráda, že byli tak pohotoví. Jako domorodička bys miminko určitě neměla. :kytka:

 
Mango_Lassi
Kelišová 7493 příspěvků 02.02.16 12:46

Ufff, kdyby me nekdo neustale oslovoval maminko, asi bych ho necim pretahla po hlave. Nastesti jsem potkala doktory, co mi vzdy rikali jmenem.

 
Hanka1
Extra třída :D 10951 příspěvků 02.02.16 12:58

No tvl, misto ze to dobre dopadlo, tak stiznosti, ze je to jinak nez si zakladatelka na slunickovych serverech nacetla a prala.
Ja uz kulila oci uz u doktora prase, ktery naprosto normalne a vecne pojmenoval stav veci. :zed:
Denicek nestoji za precteni. :pocitac:

 
Uživatel je onlinelupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1441 příspěvků 1 inzerát 02.02.16 13:02

Šňůru kolek krku nejde na ultrazvuku poznat…
Jinak chápu. Že jsi měla jiné plány na porod, ale tady vidíš, že porod nelze naplánovat. A ty můžeš být ráda, že máš krásnou a zdravou dcerku. Ne každá měla to štěstí.

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 02.02.16 13:06

Možná s odstupem času, by autorka napsala deníček jinak. Možná ty špatné ozvy způsobila tahle situace :…takže mě připojí na monitor a do ruky napichují oxytocin. Kdo ví…?
Hlavně, že pak reagovali okamžitě a miminko je ok :kytka:.

Jsem zastánce přirozených porodů, více méně jsem měla na ně štěstí, ale nikdy nezapomenu na situaci, kdy nám loni v létě fenka porodila mrtvé štěňátko. Porod byl ok, na prvorodičku docela rychlý a přesto se to stalo :(.
Za pár měsíců na to jsem rodila. Když jsem pak ke konci porodu slyšela, jak při kontrakci jsou ozvy miminka stále pomalejší, tak jsem si jen přála, aby už byl prcek venku, i za cenu císaře, hlavně, aby byl živý. Hlavou mi probleskla ta situace s mrtvým štěňátkem a začala jsem zoufale křičet. Naštěstí se prcek už dral ven a byl ok :).

Příspěvek upraven 02.02.16 v 13:11

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 02.02.16 13:10

Nekdy neni od veci si veci nastudovat, nez pak kritizovat praci lekaru. Nedavno tu byl denik z rumunske nemocnice - kdo vi, jak bys dopadla tam. Bud vdecna za zdrave, zachranene dite :kytka:

 
Anonymní  02.02.16 13:19

Me se denicek libi a chapu te.Ja mela rok depku z toho, ze sem misto prirozeneho porodu mela sekci. :( Mela jsem vyvolavany porod -prenasela jsem a nakonec se ho nepodarilo vyvolat, tak byla sekce. Porad mam v hlave, ze kdybych jeste tyden prenasela, tak sem mohla rodit treba normalne. :nevim: Prenasela jsem 6dni. Jinak dcerce preji hodne zdravicka :kytka:.

 
Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 02.02.16 13:45

Já bych byla ráda, kdyby se doktoři při určování pohlaví spletli - alespoň u druhé, nebo u třetí dcery :mrgreen:. Šňůru kolem krku nevím jestli doktoři poznají, jedna z dcer ji měla a narodila se přirozeně. Nicméně jisté komplikace s tím byly, ale nic tragického. Chápu, žes chtěla rodit přirozeně, ale pokud jsou potíže, tak je císař řešení, které zachraňuje životy a buďme za to rádi.

 
antoinnetka  02.02.16 13:46

Zakladatelko, buď ráda že máš zdravou dceru a přestaň kritizovat lékaře. Ne vždy jde vše podle představ a tihle lékaři zachránili tvému dítěti život. Mysli na to

 
ŠťastnáMáma1  02.02.16 13:46

Vím přesně jak ti je. Zažila jsem něco hodně podobného. :hug: :hug: :hug: Ale říkej si pořád dokola že je štěstí že jste obě v pořádku a zdravé. To mi nejvíce pomohlo.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama