Aprílový porod

Porod

Za chvíli to bude rok, co se nám na apríla narodila naše dcerka. I když to byl nezapomenutelný zážitek, některé detaily se pomalu začínají z paměti vytrácet, proto jsem se rozhodla sepsat tento deníček. Uvařte si kávičku, bude to dlouhé.

V den propuštění z porodnice

3 týdny
1 komentář

9 měsíců - mamka řekla "Tvař se inteligentně" :-D
3 komentářů

Otěhotněla jsem hodně nečekaně. Ze zdravotních důvodů mi lékař doporučil vysadit antikoncepci s tím, že budu mít s otěhotněním problém a rozhodně to nebude dřív než za dva roky. HAHA, jak se zmýlil. I když jsme si „dávali pozor“, jednou jsme v návalu rozkoše pozapomněli a už to bylo :-)

Že jsem těhotná, jsem zjistila v pátek 13. srpna 2010 v 5:00 hodin, když jsem vstávala do práce. V tu chvíli jsem nevěděla, jestli mám brečet radostí nebo zoufalstvím. O pár hodin později už mi to bylo jasné, bude to radostí :-) Dá se říct, že jsem si celé těhotenství užívala. Až na ustavičné zvracení do 20. tt, od 28. tt nařízený klidový režim kvůli hrozícímu předčasnému porodu. Přibrala jsem pouze 8 kg, bříško mi začalo být trošku vidět až na konci 6. měsíce a ani na konci nedorostlo do žádných velkých rozměrů, takže mě nic neomezovalo a mohla jsem se těšit na příchod naší holčičky.

Termín porodu jsem měla stanovený na 16. 4. 2011, po celou dobu těhotenství pouze tento jeden. V Praze se musí k porodu registrovat už v 14. tt, což doteď trošku nechápu, ale co už :P Tak jsem se tedy začala rozhodovat, ve které porodnici tu naši berušku přivedeme na svět. Ve hře byl Motol nebo Podolí. Jelikož máme Motol blíž a díky mým ranním nevolnostem jsem si nedovedla představit, že bych měla kvůli registraci stepovat někde v 6 hodin ráno, byla volba jasná, zvítězil Motol.

37+3 tt mě čekala první poradna v porodnici. Už při příchodu jsem propadla lehké panice – „Kde to jsem? Tohle, že je vyhlášená porodnice?“ Po vyšetření se má panika ještě prohloubila. Dr. byla příšerná, strašně nepříjemná, jen mě odbyla, s tím, že se rozhodně nic nechystá a určitě budu přenášet, tak mě pozvala na příští týden a nashledanou. Sestřičky byly ještě horší :( To bylo v úterý. Tak jsem se odebrala domů, celou dobu jsem si nadávala, jak jsem byla blbá, že jsem to přece jenom neriskla a nezkusila registraci v Podolí. A poprvé jsem se začala porodu opravdu bát. Naštěstí tomu dcerka chtěla jinak :)

Od 1.-7.4 měli v Motole plánovanou uzavírku porodních sálů z důvodu malování. A kdy myslíte, že jsem začala rodit? V pátek 1. 4. ve 3 hodiny ráno :D Takže jsem zvedla telefon a volala do Motola s tím, že začínám rodit, co mám tedy dělat, když jsem u nich registrovaná. Sestřička se mnou jednala jako s nějakým nesvéprávným debilem (omlouvám se za výraz), řekla mi, ať si prostě zkusím obvolat porodnice, jestli mě někam nevezmou.

Kontrakce jsem měla poměrně slabé, ale rovnou po 6 minutách, pomalu mi odtékala plodová voda. Takže jsem zasedla k PC a začala hledat tel. čísla na porodnice. Manžel mě přesvědčil, ať zkusím zavolat do Podolí. Tak jsem to tedy zkusila. Jaké bylo mé překvapení, když mi velmi milá sestřička řekla, ať určitě přijedeme, že mají jedno místo volné. Tak jsme tedy zavolali sanitku (manžel nechtěl riskovat, že uvízneme někde v zácpě) a jelo se.

Na příjem jsme dorazili něco málo po 8. hodině. Půl hodinky jsem seděla na monitoru, a jelikož jsem neměla z Podolí žádné dokumenty, sestřička se mnou musela všechno sepsat. Kontrakce už začínaly být hodně nepříjemné, ale pořád to nebylo nic, co by se nedalo zvládnout. Okolo 9 hodiny mě vyšetřil nějaký mladý doktor, při vyšetření mi odtekl zbytek plodové vody (takový malý bazén :) ), konstatoval, že jsem otevřená na 1 prst a že to na porod ještě rozhodně není, kdyby mi právě neodtekla plodovka, prý by mě poslal domů.

Takže mě uložili na pokoj s tím, že odpoledne dostanu ATB kvůli odteklé plodovce a zítra začnou porod vyvolávat. HAHA, během hodinky už se kontrakce nedaly vydržet, tak jsem volala sestřičku. Prohlédla mě a jaké bylo překvapení, otevřená na 4 cm, jdeme na sál. A že prý dnes neporodím :-D

Na sále mne čekalo milé překvapení. Nevím, jestli se to vůbec dá nazvat sálem. Byla to taková malá garsonka. Během chviličky se mi přišla představit velice milá PA, seznámila mě s tím, co všechno mě čeká. Provedla a ukázala celý „bejvák“. Poté následoval klystýr (nebylo to zas tak hrozné jak jsem čekala), po důkladném vyprázdnění už na mě čekala sprcha. To bylo jako očistec :)

Mezitím dorazil manžel, což pro mě byla obrovská pomoc, nemusel ani nic dělat, jen stačilo, že tam byl. Kontrakce přicházely snad po minutě, ale pořád se to dalo zvládnout. Skoro celou dobu jsme tam byli sami, nikdo nás nerušil, jenom sem tam přišla PA, aby se podívala, jestli je všechno vpořádku.

Takhle to pokračovalo až do 12:30. V té době už začaly kontrakce neskutečně sílit, otevřená jsem byla asi na 7 prstů, už ani přesně nevím, přestávala jsem vnímat. PA se mě ptala, jestli chci něco na bolest, samozřejmě jsem souhlasila :-D Na epidural už bylo pozdě, tak prý mi dá něco jiného. Jenže na to nějak nedošlo. Během 10 minut jsem se otevřela na 9 cm.

Najednou se tam odněkud vzali další lide, sestřička z novorozeneckého a nějaký mladý dr. a že prý můžeme jít na to. No musím říct, že kontrakce proti tomu, co mě čekalo, byly procházka růžovým sadem. Dlouho jsem nemohla vytlačit hlavičku, ke konci jsem už ani nepoznala, kdy mám kontrakci, ale nakonec jsem to nějak zvládla, všichni mě neskutečně povzbuzovali a v 13:26 byla naše beruška na světě. Okamžitě mi ji položili na bříško a veškeré ošetření provedli na mě, za což jsem byla neskutečně vděčná, ani jsem o to neříkala, dělali všechno automaticky.

Celý porod vedla PA, dr. jenom přihlížel a zapojil se až při kontrole poranění a šití. Potom co mě ošetřili, jsme s manželem zůstali dvě hodiny na porodním sále, bohužel dcerku museli asi po 45 minutách odnést na dohřátí, měla problém s udržením teploty. Ale my jsme měli dvě hodinky na to, abychom se mohli kochat nad tím naším zázrakem. PA nám dokonce donesla oběd, který teda bodl oběma.

V porodnici jsme nakonec strávili ještě 5 dní. Měli jsme hodně velký problém s kojením. Beatka byla moc pohodlná na to, aby se přisávala. Já jsem propadala neskutečným záchvatům pláče, jaká jsem neschopná matka, že nedokážu ani vlastní dítě nakrmit. Ale naštěstí se našly dvě skvělé sestřičky, které s námi trávili moře času a pomáhaly seč mohly.

Na závěr musím konstatovat, že v tu chvíli jsem nic horšího nezažila, ale jelikož jsem druhý den už přemýšlela, kdy pořídíme Beatce sourozence, zas tak hrozné to asi nebylo :-D

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lucasie
Stálice 61 příspěvků 09.01.12 08:13

Někdy to osud zařídí nejlíp sám že? :) Hezky napsané, gratuluji k nádherné princezně :potlesk:

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 09.01.12 09:23

Jéé to je moc krásné, takhle nějak bych si to představovala, snad mi to výjde.
Gratuluju k nádherné holčičce, ať vám dělá radost a roste jako z vody :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 09.01.12 09:28

to se to hezky zařídilo, gratuluju :kytka:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 09.01.12 12:30

Taky Gratuluji k malé princezničce.At vám dělá další roky jenom velikánskou radost. :dance: :dance: :dance:

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 09.01.12 13:31

taky moc gratuluji k malé princezně :kytka: ať Vám dělá jen samou radost ;) já jsem se taky narodila 1.dubna :palec:

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 09.01.12 13:39

Kam zmizela původní fotečka u deníčku?

 
Ráďa69
Závislačka 2845 příspěvků 09.01.12 13:50

Ahoj , gratuluju k holčičce …Taky jsem rodila na aprila v Podolí , ale před 16 lety prvního syna. ;)

 
veverik
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 09.01.12 13:57

mishka2- fotečku jsem smazala, nemám v zájmu nikoho pohoršovat :-)

 
jjelena  09.01.12 22:30

Ahoj, taky máme aprílandu, ale už brzo 6letou a školačku :,( . A jen na obranu Motola, porodila jsem tam aprílka i ježíška a ani na jeden pobyt si nemůžu stěžovat a pokud to bude i do třetice, tak zase tam. Hodně štěstí

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 09.01.12 23:19

gratuluji k princezně a at je brzy na cestě i bráška :))

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 10.01.12 08:22

Krásnéééé :hug: já by jsem si také přála takový pohodový porod, kde si mám o něj prosím zažádat?? :) :)

 
z.vranova
Nováček 1 příspěvek 07.08.12 14:21

Uff, já měla porod téměř bezbolestný a krásně rychlý, takže když tohle čtu, trochu mě jímá hrůza :-) Ale podle reakcí v diskuzi takhle asi vypadá parádní porod. Teda dámy, klobouk dolů před všemi, které vydržely 12 hodin v kontrakcích. Já měla od první kontrakce za 5 hodin dcerku na světě. A rodila jsem v Thomayerce u Dr. Severa - trochu svéráz ale profík :-)

 
Sylviii
Závislačka 2591 příspěvků 30.08.12 15:09

Ty jsi rychlik, takhle rychle se otvirat:D, jinak gratulace :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Vybírala, vybírala, až jsem přebrala


Reklama