Vybírala, vybírala, až jsem přebrala

Ostatní

Milé maminky, ráda bych se s Vámi podělila o ne zrovna příjemnou zkušenost s dokonalým golfovým kočárkem. Snad to některé k něčemu bude.

Ještě než se dcerka narodila, koupili jsme klasickou trojkombinaci ABC Design a jako nezkušená prvorodička jsem si prosadila i Quinny Zapp Extra, protože jsem si samozřejmě myslela, že ho nutně potřebuju a rozhodně se bez něj neobejdu. Manžela jsem přemluvila na to, že ho budeme používat do obchodů pod autosedačku, samozřejmě jsme ho tak nepoužili ani jednou. Jediné kdy jsme ho využili, bylo asi 2× na výlet, kdy se nám nechtěl tahat velký kočár.

Jak dcerka rostla a začala se projevovat. Zjistila jsem, že Zapp nebude tou nejšťastnější volbou, na náš model není madlo a můj malý beránek nesnese být připoutaný, dostane hysterický záchvat a byla by schopna se na popruhách snad i uškrtit. Takže nastal další úkol. Přesvědčit manžela, že nutně potřebujeme nový golfák. Nakonec se mi to podařilo, dostala jsem penízky a volnou ruku ve výběru.

Měla jsem jasnou představu, co od nového kočárku chci. Měl být bezpečný, s madlem, polohovací až do lehu, dvojité kolečka, lehký, hodně skladný – ideálně abych ani nevěděla, že ho v kufru mám, ale zároveň robustní, protože jsem předpokládala, že dcerka v něm nebude jenom spořádaně sedět a koukat okolo.

Tak jsem jednoho dne zavítala do nejmenovaného obchodu s velkým množstvím kočárků a začala vybírat. Na internetu jsem si předběžně vyhlídla Peg Perego, Inglesina a Cybex. Po vyzkoušení se výběr zúžil jenom na Cybex. Rozhodovala jsem se ještě mezi dvěma modely. Nakonec zvítězil Cybex Onyx 2012. Paní prodavačka mě ujišťovala, jak dobře jsem vybrala, že je to jeden z nejkvalitnějších kočárků. V ten den měli v obchodě ještě 20 % slevu, takže jsem byla nadšená, jak jsem dobře pořídila. Při cestě zpátky jsme se ještě s dcerkou stavili v IKEI ten nový zázrak vyzkoušet. Byla jsem z něj nadšená a dcerce se v něm překvapivě taky líbilo. Opravdu dokonalý kočárek.

Za 7 dní od koupě, jsme znovu jeli do nákupního centra, tentokrát s námi jela i babička. Chtěla jsem dcerce koupit novou knížečku, takže jsme zavítali do knihkupectví. Nevím, kdo to vymyslel, ale dětské oddělení bylo ve vyvýšeném patře, kam vedly jenom 4 schody, žádný bezbariérový přístup. Schody jsem s kočárkem zdolávala nesčetněkrát, takže jsem se nad tím ani moc nepozastavovala a prostě to nahoru „vydrncala“ tak jako vždycky.

Knížku jsme vybraly a čekala nás cesta dolů. Najela jsem ke schodům, chtěla zdolat první schod a najednou mi zůstaly rukojeti v ruce a kočárek i s 10měsíční dcerou letěl dolů. Dál už si to moc nepamatuji, bylo to strašně rychlé. Vím jen, že jsem rychle popadla dcerku a během utěšování se snažila zjistit co jí je. Zřetelně jsem viděla, jak ji na čelíčku roste velká boule a zabarvuje se do fialova. Babička to celé viděla z dálky a pěkně zepředu, zrovna k nám přicházela.

Po chvíli se dcerka podařila utišit. Takže jsme posbíraly všechny věci a spěchaly na pohotovost. Normálně by nám cesta trvala 15 minut. Tentokrát jsem to i přes provoz zvládla za 8 minut. Ani nevím jak, očekávám, že přijde nějaká fotečka :P Dcerka cestou usnula, ještě spící jsme ji přinesly na chirurgii, kde jsme dobrých 10 minut čekaly, až si nás uráčí vůbec někdo všimnout. Mezitím se dcerka vzbudila, ale už se usmívala. Takže mi spadl neskutečný balvan ze srdce, že to zřejmě nic nebude. I když teda výčitky pracovaly na plné obrátky, ruce se mi v tu chvíli ještě třepaly.

Dr. malou prohlédla a pro jistotu nás poslala i na rentgen, ale naštěstí to byla opravdu „jenom“ ta boule a modřina. Doma už malá zřejmě ani nevěděla, že se něco takového stalo. Řádila jako obvykle, možná ještě trochu víc :-D A já jsem si v tu chvíli začala uvědomovat, co všechno se mohlo stát, kdyby se to bylo třeba u cesty, nebo na jezdících schodech? Výčitky svědomí mám doteď a asi ještě dlouho mít budu.

Hned druhý den jsem jela do obchodu, kde jsem kočárek kupovala. Byla jsem nachystaná, jak je tam všechny seřvu, i když oni za to vlastně vůbec nemohli, nevyráběli ho. Ale nakonec se žádné seřvání nekonalo, prodavačka byla ve větším šoku než já. Říkala, že se za celou dobu s něčím takovým ještě nesetkala, sama ten kočár má doma. Takže jsme sepsali reklamaci. A teď čekáme, co na to dodavatel, jestli vůbec uzná, že má reklamace je oprávněná!

Takže poučení pro příště? Nejspíš se budu snažit kočárek v obchodě rozbít, když se mi to nepovede, koupím ho (s nadsázkou samozřejmě :-) ).

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32344 příspěvků 14.02.12 06:16

Ty jo !!!!!! Hroznej zazitek, nastesti si to nemnuzes vycitat - ja mam samy vejtrasky z desaty ruky, sice provereny lety, ale zase v prirozenem rozkladu, takze se neceho takoveho taky mozna dockam, ale vlastni vinou.

 
cher  14.02.12 07:33

8o 8o to je ovšem strašné. Mně by klepla pepka :? , chudinka malá, no opravdu jste měli štěstí v neštěstí. Držím palce, ať příští kočár je lepší :kytka:

 
Beller
Stálice 98 příspěvků 7 inzerátů 14.02.12 07:39

Doufám, že až tento problém s výběrem golfek budeme řešit, tak se nám nic podobného nestane…je to teda děs, člověk aby byl pořád ve střehu…

 
veverik
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 14.02.12 08:50

Nejhorší je, že to byla opravdu kvalitní značka, žádný šunt. Tohle bych „čekala“ třeba u trojkombinace kterou máme od ABC DESIGN. Ale ne u cybexu :(
No každopádně jsem se dostatečně ponaučila a schody zdolávat mě už nenapadne s ŽÁDNÝM kočárem

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 14.02.12 09:00

Ahoj.Nemyslim si že by byl nákej kočárek na to aby se s nim jezdilo a sjíždělo ze schodu.To bych si netroufla ani ze svim kočárkem-golfakama které mi přijdou super a bezpečné a mám užje odzkoušené

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 14.02.12 09:05

Tééda, chudák dcerka, ještěže to dobře dopadlo!

Ale upřímně - co čekáš, když drncáš s golfkama po schodech? 8o 8o Já z takových situací neměla dobrý pocit ani s velkým „teréňákem“… :nevim:

 
veverik
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 14.02.12 09:29

jasně, v žádném manuálu ke kočáru není napsané, že je stavěný na sjíždění schodů. Ale bohužel ne pokaždé jsou schody tak široké, abych kočár mohla vynést nebo snést. A zřejmě taky kočáry nejsou stavěné ke sjíždění patníků, protože tohle se mohlo stát i kdybych sjížděla patník, ne všude jsou bezbariérové nájezdy a sjezdy na chodník :nevim:

Jasně to, že jsem tam lezla. Byla moje blbá chyba. Kterou si vyčítám. Jen jsem tímhle chtěla říct, že i ten nejkvalitnější kočár je nutné důkladně vyzkoušet. Protože ať se může zdát sebe-bezpečnější, nemusí tomu tak být

Příspěvek upraven 14.02.12 v 09:36

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 14.02.12 09:35

Tak jasně, žes nejspíš natrefila na vadný kus… jsou věci, které člověk neovlivní, a je úplně fuk, co je to za značku. Stoprocentní jistota není nikde. Měly jste fakt štěstí, že z toho malá tak dobře vyvázla. :kytka:

Ale ke sjíždění schodů prostě golfky nejsou - bez ohledu na to, jak široké schody kde potkáš, jestli je uneseš, bez ohledu na cokoli. Je každého věc, jak si to zařídí, aby schody překonal - ale sdrncat je jakýmikoli golfkami je pitomost a riziko. Nemyslím to ve zlém, prostě je to tak… ;)

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 14.02.12 09:56

Předem musím říct, že co se stalo je naprosto šílené, ještě že se princezně nic nestalo.
Místních kritiček bych se ráda zeptala, jestli jsou fakt tak ukázněné, že s kočárkem nikdy nesjely žádný schod? To by mě teda zajímalo, kde žijete/bydlíte :think: . Já žiju na vesnici a bez naklopení kočárku (zatím používám hlubokou korbu) bych se nedostala ani do zdravotního střediska, protože přední kolečka mám užší a nevejdu se s nimi na nájezd :nevim: .

Příspěvek upraven 14.02.12 v 09:58

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 14.02.12 10:09

Maminky, kocarek musi vydrzet i ty schody!!! jde o vec pro dite a ty musi byt sakra bezpecne. Normalne bys mela dostat nejen penize ale i odskodneni. Dcera take mohla mit nasledky i dozivotne, nechci ani premyslet. Rozhodne vina neni na strane maminky ale Cybexu, meli by se ti minimalne omluvit a to primo nejaky vedouci Cybexu, ja bych to dala normalne i do televizi. Nejsou to zrovna nejlevnejsi golfky…

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 14.02.12 11:32

Jajul: já určitě „ukázněná“ nejsem - s kočárkem jsem drncala leckde. Ale na vlastní riziko - kdyby se mi rozsypal, nepovažovala bych to za divné. Ale tohle je samozřejmě jiný případ, když se to po čtyřech schůdcích a týden od koupě takhle urve. Tipla bych si, že uznání reklamace nebude problém.

Viicky: zajímavý přístup… „je to pro dítě, musí to vydržet všechno“… :roll:

 
scai
Závislačka 2639 příspěvků 127 inzerátů 14.02.12 11:35

Nechápu moc komentáře holek, co píší, že by s golfkama schody nesjely a nevyjely.Co dělaly kdybyste bydlely v paneláku, kde se dá vydrncat jen po schodech?
Ono se to dobře píše, když člověk bydlí víceméně bezbariérově a tohle řešit nemusí…
Klasickým sporťákem co mám musím vyhopsávat. Já ho už s malou neunesu. Když byla mailnká, čapla jsem ho pod paží a vynesla. Teď to neudělám ani náhodou. Když nespí, vynesu prvně malou a pak kočárem vyhopsám, ale když spí?

Musel to být teda hrozný šok a hlavní je, že je malá v pořádku!
Já teda gofky do schodů vynáším, ale kdyby byly někde schody úzké, dělala bych to jako ty a že se tohle může stát by mě fakt nenapadlo!

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 14.02.12 11:44

Nechápu proč hned jsem kritička,jen sem napsala svuj názor na kočárky osobně a určitě nejsem ukázněná máma teda jestli se ukáznění vypočítává jen s toho že nejezdim po schodech tak jo :nevim: .

scai nebudeš tomu věřit ale v paneláku sem bydlela ještě před rokem (celkem 28 let)a taky dokonce ve městě a taky sem dokonce chodila k doktoru a nakoupit a do banky. :mrgreen: Řešila sem to jednoduše a to tak že panelák má dva vchody jeden ze schodama a druhej bez :mrgreen: (pokud vy tam máte jiné asi se někde stala chyba)
Přesto když sem na chody někde narazila prostě sem prosila kolemdoucí at malého chytnou z druhé strany a pomohli a jistili..(stejně tak sem to dělala do tramvaje-autobusu)
Když nám nebyl povolen vstup do kočárkovny vzala sem malého do ruky ven s kočárku a golfky(TFK bugster sem čapla do druhé a takle sem pěšky šlapala až do 2 patra několikrát denně)
To pro ty který hned utočí né pro zakladatelku!!!!

Zakladatelko ty si nemusíš nic vyčítat.Muj příspěvek měl znamenat jen že kočárky na to nejsou stavěný a nikdy jim nemužeš v takové situaci věřit.Každej někdy udělal nákou kravinu.Hlavně že je maličká v pořádku :kytka:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 14.02.12 11:51

A mě se jednou povedlo že když sem přebíhala silnici a rychle sem chtěla přeskočit obruvník malého sem moc nahla a zrovna ten den sem zapoměla zapnout pás(nikdy se mi to nestalo) a malej vypadl na chodník :oops: .naštěstí bylo spoustu sněhu takže sem jen letěla domu z namraženym obličejem dítěte

Na nějaké odškodnění jak tu někdo psal 8o to určitě není.V návodu našeho kočárku třeba píšou nejezdit na schodech,nepoužívat na bruslení inlane a to byl kočár za 27000

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 14.02.12 13:13

Hrozný :think: , hlavně že to jakš - takš dobře dopadlo a byla z toho jen boule na čele a né nic horšího :? . Chudinka malá :hug: . Hlavně že je v pořádku :hug: :kytka:

 
Ivtcha
Echt Kelišová 8928 příspěvků 14.02.12 14:01

Veverik hlavně že se nic nestalo :hug:

Jinak moc nechápu, co se to tady strhlo za bitvu. Jako já bydlím ve 3 patře bez výtahu a jsem s malou většinu času sama, tak bych chtěla vidět vás superženy, jak táhnete kočár, dítě na rukách a nákup do třetího patra :evil: Prostě někdy to jinak nejde, než s kočárem vydrncat nahoru nebo dolů a řeči o tom, jak si to každý musí umět zařídit jsou pěkně mimo :roll:

Příspěvek upraven 14.02.12 v 14:02

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 14.02.12 14:08

No hnus, ty jo, ještě že se malé nic nestalo.
Mám plika a tohle teda vydrží normálně :oops: , akorát je mi líto děcka, že to tak drncá, takže sjíždím opatrně :lol:
Ty PP Plika jsou robusnější, vydrží všechno, ale co mi nikdo neřekl je, že maj kolečka proklatě blízko u sebe a když člověk jde, tak do nich furt kope. :pocitac: Já už si tu chůzi nějak upravila, asi u nich vypadám elegantně jak orangutan :mrgreen: . Pokud měříš víc jak 170 cm, tak ty taky nekupuj, ono v prodejně se to nezdá, ale po kratší procházce pochopíš. :pocitac:

 
MarketaJ
Závislačka 4236 příspěvků 14.02.12 14:25

Ale jo taky jsem holt občas vydrncávala po schodech a ze schodů, protože bych se někdy nikam nedostala. Ale jenom se starou trojkombinací a s nynejším sporťákem, protože ty na to maj odpružení zadních kol. Golfky na tohle fakt stavěný nejsou, protože nemají pořádný tlumení, takže všechny ty nárazy jdou rovnou do konstrukce. Druhá věc, že asi to byl i vadnej kus, ale sebedražší golfky jsou konstrukčně úplně jiný než sporťáky, ty spoje prostě můžou rupnout, když se to moc namáhá. Já jsem golfky třeba v metru vždycky vynášela a Lucka se holt naučila hodně rychle chodit ze schodů a do schodů, protože pak byla už moc těžká, abych to vláčela i s ní. Takže dítě za ruku, golfky pod druhou ruku a šlo se.

 
scai
Závislačka 2639 příspěvků 127 inzerátů 14.02.12 14:27

Kamča dalmati
My máme jen jeden vchod a to po schodech…zadní není :-(
Kdybych čekala na kolemdoujícho a nedůchodce tak tam strávím půl dne.
Je to sice panelák o 11 patrech, ale žijí tam skoro samí důchodci. Ti by mi s tím fakt nepomohli ani kdyby chtěli…

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 14.02.12 14:41

Fen-Fire: o jaké bitvě mluvíš? 8o 8o Kamča a já jsme prostě napsaly názor, že kočárky nejsou stavěné na ježdění po schodech - proto jsme „superženy“ a útočíme? Na koho, prokristapána? To snad nemyslíš vážně…

Autorka naštěstí evidentně pochopila, jak jsme to myslely, problém s námi nemá - takže Tvoje hláška o bitvách je docela blábol. Já prostě nechápu, z jakého důvodu se tady musí strhnout hádka pokaždé, když někdo napíše COKOLI jiného než souhlasné smajlíky. :zed:

 
veverik
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 14.02.12 15:08

Teda holky já nechápu proč se tady dohadujete :nevim: Když jsem tenhle deníček psala, rozhodně jsem neměla v úmyslu řešit jestli se s kočárem má jezdit po schodech nebo ne. Chtěla jsem pouze poukázat na to, že ne každý na pohled bezpečný kočár takový je. A myslela jsem, že to třeba některé mamince pomůže v tom, aby se při výběru soustředila i na věci o kterých si myslí, že jsou automatické. Není nic horšího, než se bezmocně dívat na to jak Vaše dítě padá a vlastně tak trochu Vaši vinou.
Jistě kočárky nejsou výhradně stavěny na to aby se s nimi jezdilo po schodech, ale bohužel někdy není jiná možnost, takže by výrobce na bezpečnost myslet měl. To co se stalo mě se mohlo klidně stát při sjíždění patníku nebo jenom při jízdě z kopce. Jak jsem se přesvědčila při následné reklamaci, stačilo trochu víc zatáhnout a rukojet mi zůstala v ruce. Takže to, že se to stalo na schodech a ne někde jinde, byla jenom blbá náhoda :roll:

A jinak samozřejmě taky sjíždím opatrně a pomalu, aby dítě neabsolvovalo velké nárazy. Ale bohužel ani to v tomto případě nepomohlo

Příspěvek upraven 14.02.12 v 15:10

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 14.02.12 16:13

Kamča dalmati - kočárek musí vydržet i sjíždění ze schodů nebo z obrubníků, musí prostě být odolný a bezpečný a jestliže se oddělí kočár od rukojeti při sjíždění 4 schodů, může se rozpadnout při přecházení přechodu. Máš vidět, jaký hnusný obrubník tady u nás máme a jak jsem kočár přes něho mordovala, ale vydržel. Byla jsem podruhé těhotná a nosit kočár v rukách prostě nešlo.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 14.02.12 17:36

Né golfky nejsou schodolez :nevim: .Víc k tomu asi není co dodávat.Srovnávat obruvník ze schodama je asi jako běžet přes 4proudovku nebo jít po přechodu :nevim: .
Ještě mě překvapuje že každý má nejhnusnější obruvníky,nej­hnusnější schody,popřípadě jen všude schody.Žiju ve městě i na vesnici a vždycky sem si musela poradit i když mám 45kg .
Přijdou mi naprosto trapný a ubohý komentáře těch který nazvou superženou to znamená jako kráva? každýho kdo dělá něco jak má.No lepší je bejt ale někdy fakt krávou :*

Zakladatelka je naštěstí rozumná žena :palec: ta to také přiznala že po schodech se nejezdí tak je taky superžena :nevim:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 14.02.12 17:38

veveří já nepotřebuju poučovat o kočárcích.Myslím si že moje kočárková výbava by byla vhodná kamkoliv a také sem do něj investovatola víc než sem musela ale přesto po schodech s nim nejezdim ani s jednim

Netvrdim že koupenej kočárek nebyl vadnej kus(já osobně bych si vybrala jinej kočár než zminovanej) jen říkám že bych si na schody netroufla ze žádnym proto že se prostě bojim

Příspěvek upraven 14.02.12 v 17:41

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 14.02.12 18:11

Mě se jednou přetrhnul nýt na sporťáku, když jsem nastupovala do nízkopodlažního autobusu. Dítko nebylo přerostlé, nákup jsem neměla žádný a rup ho. Reklamaci neuznali - prý to bylo běžné opotřebení, ale bezplatně mi to opravili.

 
veverik
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 14.02.12 19:14

Tak holky ted jsem se neskutečně rozčílila ! Nějak nevím co mám dělat. Právě mi přišla smska, že reklamaci neuznali. Okamžitě jsem tam volala, na tři doby je seřvala a jediné co z nich vylezlo, tak prý jsem kočár špatně sestrojila ! Podotýkám, že já jsem ho neskládala, dali mi ho poskládaný z obchodu, na to oponovali tím, že jsem si to měla zkontrolovat ! Tak ted mi spíš poradte co mám dělat? Mám okamžitě kontaktovat a vyřídit si to s vedením. nebo mám kočár vyzvednou, se zamítnutou reklamací se obrátit na ČOI a nebo co ?!
Je tohle normální?!

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 14.02.12 19:49

Tak to je zapeklitá situace :think: Týýjo, to nevím, co bych dělala … asi bych v první řadě s výsledkem konfrontovala vedení prodejny, kde jsi kočárek koupila. Pokud Ti ho sestavovali oni, je chyba na jejich straně… řekla bych. Tak to bych fakt nečekala, že to neuznají 8o 8o

 
Ivtcha
Echt Kelišová 8928 příspěvků 14.02.12 19:54

Tak holky zase se do mě nepouštějte, nemyslela jsem to až tak zle :mrgreen: Podle mě prostě spousta mamin jinou možnost nemá, než chodit po schodech a dost mě nakrknul názor, že to jde vždycky udělat jinak - prostě někdy to nejde, nebudu přece šplhat po balkonech :nevim: No a superženama jsem nemyslela žádné bučivé zvíře, ale supersilné ženy, které by veškerou výbavu včetně dítěte šuply pod paži a vynesly by se do schodů :nevim: Takže bílá vlajka 8)

 
ŠárušN  14.02.12 20:37

Tak to je teda síla, pokud i drahý kočárek, který maminka pečlivě vybere aby bylo dítě v bezpečí, dokáže být takto nebezpečný. V drncání ze schodů a do schodů ten problém asi opravdu nebude, podle toho co píše pisatelka deníčku. Čtyři schody by měl snad vydržet každý kočárek, vždyť se s kočárkem musí i přes obrubníky, s tím by měl výrobce počítat. Pokud by s ním opakovaně drncala z a do nějakého dlouhého schodiště a nadměrně ho zatěžovala, pak by to chyba výrobce být nemusela. Ale tohle je něco jiného. Jinak, my tady na vesnici máme čtyřpatrové paneláky bez výtahů, žádné dva vchody, a maminky si taky musí nějak poradit, a otravovat pořád sousedy, to bych si vzhledem zdejším mezilidským vztahům netroufla. Já naštěstí bydlím v paneláku s výtahem, ale taky jsem nucena často překonávat kdejaké schodiště a nedokážu si představit, že by to jeden z mých kočárků nevydržel. Já jsem nikdy žádný nový kočárek nekupovala, třeba golfáč mám už asi z třetí ruky, je to starý křáp ale ten teda vydrží úplně všechno :palec: Obecně jsem spokojenější se staršími kočárky, než s těmi novějšími.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 14.02.12 21:15

Fen-fire: my jsme si ohledně těch schodů nejspíš jenom nerozuměly… Jasně, že to někdy nejde vyřešit jinak, než je sdrncat, s tím já úplně souhlasím - taky jsem to psala, rozhodně nejsem nijak „ukázněná“, moje kočárky už zažily leccos. :oops: Jenom pak prostě nemůžu být překvapená, že se mi kočár rozsype - protože na to není stavěný. Je to čistě moje riziko - když JÁ nejsem z jakýchkoli důvodů schopná vyřešit to jinak, potom JÁ riskuju poškození… nemůžu to svádět na nezodpovědné výrobce a kočárky, které „by měly vydržet všechno, protože jsou pro děti“. Takže bílá vlajka i z mé strany… ;) :mrgreen: :kytka:

Veverik: omlouvám se za odbočení od tématu, neměla jsem v úmyslu vyvolávat tady debatu, vím, že smysl deníčku byl spíš upozornit na zdánlivě skrytá nebezpečí. Teď už radši řešme jen to, jak to nejlíp vyřešit… Co zkusit založit diskusi…? Je tu pár holek právniček, třeba by se chytly a něco poradily… :think: :think:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 14.02.12 21:53

tak to já bych řešila hned s krámem.Pokud ti prodaj už sestavenej kočárek tak zamítnutí reklamace nepřipadá vubec v uvahu :cert:

 
VerunkaK
Povídálka 50 příspěvků 14.02.12 23:01

Já vybírám už půl roku kočárek,se stejnýma podmínkami a pořád nemůžu nic najít:(( Takže mě to pomohlo. děkuji:))

 
martast
Kecalka 301 příspěvků 15.02.12 00:16

No, hrůza. Ani nechci pomyslet, že by se to stalo jinde, kde by těch schodů bylo více. Hlavně, že je maličká v pořádku.
Co se kočárku týče, myslím, že po tak krátké době a u tak kvalitního výrobku by se to stát rozhodně nemělo. Myslím, že reklamace nebude problém. Takové firmy si většinou nechtějí poškodit jméno. To myslím tak, že dbají na kvalitu svých výrobků a tudíž vědí, co by takový kočár měl vydržet.

 
veverik
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 15.02.12 07:41

diskuzi jsem zalozila, holky mi moc poradily. Takze ted se poustim do boje.
Verunko, jsem rada, ze aspon nekomu denicek k necemu byl. Ten kocar je opravdu suprovej, jediny ktery splnil vsechna kriteria. A pokud si novy dukladne vyzkousim, samozrejme i na schodech bez ditete,jdu do nej znovu. Ale podotykam, ze budu zkouset opravdu dukladne!

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 15.02.12 14:18

Fajn toto se stalo na schodech, ale vždyť se naprosto to samé mohlo stát při nástupu do autobusu nebo snášení z těch schodů za pomoci druhé osoby, když vypadla rukojeť a to se myslím shodneme, že pro to kočárky konstruované být musí :nevim: A možná ještě štěstí, že zakladatelce nikdo se snášením nepomáhál, protože toto by neustál, upadl naznak a ještě by musela řešit, že ho zmrzačila :nevim:
Nebo když vidím maminky, jak stojí s kočárky na jezdících schodech a drží je posměru jízdy, s ničím nedrncají a stejně by se stalo to samé a byla by to veliká katastrofa :nevim:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 15.02.12 19:54

Maminky ja samozrejme musim souhlasit s tim ze se s golfkama fakt sjizdi blbe schody, je to tak. Ja kdyz jsem mohla tak jsem je unesla, ted na zimu jezdime opet ve sportacku. Nicmene v tomhle pripade myslim ze ty schody nehrali ani tak velkou roli, jelikoz rukojet byla vadna a driv nebo pozde by se utrhla. Ja jezdim denne metrem a eskalatorum se nevyhneme . Myslim ze kdyby se me tohle stalo napriklad na Andelu tak moje holcicka by to proste neprezila, ty eskalatory jsou fakt dlouhe a strme. Tak ta predstava me dost vydesila. Jak rikam ja bych se nespokojila jen tak s navracenim penez ale zadala bych urcite i omluvu. Ale Veverik ja jsem ja, je to jen nazor. Co je dulezite je to ze tvoje malicka je v poradku. Pro me to byl urcite uzitecny denicek a protoze budu brzo kupovat novy kocarek tak se v obchode budu podeziravejsi. Moc ti dekuju a preji hodne stesticka a male a at uz se ji nikdy nic zleho nestane. :*

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 15.02.12 22:11

Teda síla. To mi připomíná naši starou polskou trojkombinaci, které se „složilo“ madlo při každém nástupu/výstupu do autobusu, nebo jen při zvednutí kočárku na obrubník :roll:
Snad bude mít autorka nakonec štěstí při řešení vzniklé situace, držím palce :palec:

Neodpustím si OT :oops: ..při čtení komentářů jsem si zase jen potrvdila svůj názor na pár lidiček tady :mavam: :P

 
veverik
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 16.02.12 07:42

holky děkuji, ale obávám se, že obchodu nestojime ani za omluvu. O vraceni peněz ani řeč. Rozhodně to budu řešit dal i když mě to už nepomůže, aspon prodávajícímu znepřijemnim dny. A take si to nehodlam nechat pro sebe. Tohle by se stavat nemělo a když už se stane, prodejce by se k situaci měl postavit čelem a ne ze sebe udělat nedobytnou pevnost. Tak jak učinil Malvík

Co se tyče eskalatoru. Ja na nich mam problem sama ze sebou, takže s kočarem na ně nechodím. Díky bohu, protože stát se to tam, ani nedomýšlím.

Ještě v závěru, na obhajobu kočárku, nebyla to vada výrobce, ale prodejce, který kočár špatně sestrojil, jak sami přiznali. A pro rýpavce kteří by mi chtěli říct, že jsem si to měla zkontrolovat :) Kdo jiný by měl kočár lépe složit než autorizovaný prodejce, který se na trhu s dětským zbožím pohybuje již několik let? Když kupuju nové auto, taky nekontroluju jestli má správně dotažené šrouby :zed:

Příspěvek upraven 16.02.12 v 08:31

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Aprílový porod


Reklama