Asi to vzdám

O životě

Jak jsem již psala v prvním deníčku, snažíme se celkem 6 let. Jsem z toho snažení o druhé miminko stále víc a víc unavená.

AŽ SE STANE ZÁZRAK TAK V NĚJ BUDU VĚŘIT, DO TÉ DOBY NE :-(
1 komentář

Prošla jsem si různými chvílemi, kdy jsme se těšila na plodné dny a „plánovala“ naše snažení, ale manželovi o tom neříkala, neboť by ho to asi odradilo, že zrovna teď musíme. Takže asi ukončuji své snažení o druhé miminko :-( A taky byly chvíle, kdy jsem nemohla vidět těhotnou ženu, natož ženu s kočárkem, jak se kochá svým miminkem :-(, natož pak vidět těhotnou kamarádku, která si to hezky plánuje a vychází jí to, a nyní má tři děti :cert:, ne že bych jí to záviděla, to ne. Ale prostě jí to pokaždé vyšlo, díky měření se to povedlo.

Já také měřím a stále to nevychází :cert:, prostě u mě hraje největší roli psychika, která mě už vyčerpává. Ale ještě teď v dubnu jdu ke svému gynekologovi na preventivku a také mu musím donést kalendář s teplotami, ale nebudu mu bohužel nic říkat, začal by se snažit mi pomoci. Ani chudák neví, že to vzdávám :mrgreen:, ale to už je jiná věc. Takže asi tak to je. Dochází mi poslední síly na snažení :-( Jak jen tu touhu po miminku potlačit? To nikdo neví :nevim: :nevim: Ale stejně je se snažením konec a teď si to tulení :hug: :hug: budeme užívat jinak :dance: :dance:, prostě bez myšlenky na miminko…

PS: Jen kdyby to náhodou vyšlo, tak jsem z prvního deníčku slíbila deníček o tom, jak se to podařilo :mrgreen:, ale o tom už silně pochybuji :,-( Prostě na zázraky začnu věřit, až s stanou, do té doby ne.

Hodnotilo 11 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 17.03.12 09:10

Neboj se. Ono se nakonec povede. Ty to vzdáš, přestaneš být na to tak upjatá, budeš uvolněná a stane se zázrak. Uvidíš. :-) Budu se těšit na tvůj další deníček právě o tom. :-)

 
Jindřiš
Extra třída :D 10377 příspěvků 17.03.12 09:37

Taky se snažíme téměř 6 let o druhé a kolikrát jsem už říkala dál nemůžu, končím, ale nejde to, ta touha po miminku je tak veliká, že to neumím vzdát a nechát být, vždy se ve mně objeví ta víra, že příště to už výjde. Moc držím palečky, miminko určitě jetě příjde.

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 17.03.12 09:41

Také jsem to vzdala, není to jednoduché, svůj život se snažím nasměrovat jiným směrem, ale jsou chvíle kdy mě to stále mrzí.
Tobě přeji jen všechno nej a v budoucnu třeba i ten zázrak. :srdce:

 
zakupanda
Echt Kelišová 8808 příspěvků 17.03.12 09:58

tak se taky přiznám,že už o druhé mimi ani nestojím,v koutku duše bych si ho moc přála,ale když druhá strana nejeví zájem tak fakt už ani nechci,tak mi otevřel oči a ranil co mi řekl,že ted už jsem to fakt i vzdala a kolikrát si říkám,že dítě nechci,ale na druhou stranu přijde depka a když vidím maminy s kočárem tak si říkám i ,že snad bych mimi chtěla.Uvidíme co nám čas přinese,ale už fakt na to nespoléhám,ale tobě držím magdo palečky aby se ti brzy splnil sen o druhém mimču. :hug:

 
loven
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 17.03.12 11:07

nám to také moc nešlo těch probrečenejch nocí , když jsem nad tím rezignovala, tak ten měsíc to najednou vyšlo o to větší radost jsem měla a teď jsem ve 12 tt ČÍM VÍC SE NA TO MYSLÍ, TÍM VÍC TO NEJDE!!

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 17.03.12 11:23

LOVEN: tobě moc gratuluju :hug: !!!

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 17.03.12 11:25

Jinak musím souhlasit s první pisatelkou co hodnotila tvůj deníček - Hmarilla - má pravdu, až na to nebudeš tak moc myslet, tak se „TO“ stane. Přeji ti hodně štěstí :kytka:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 17.03.12 11:59

Nějak to nechápu, ty si nechceš nechat pomoct od lékařů, máš k tomu nějaký důvod?
Vzdát se možnosti na druhé dítě jen kvůli tomu, že to chceš nechat na přírodě? Porod prvního jsi taky nechala na přírodě nebo jela do porodnice?
Pamatuju si na jeden deníček, kde psala jedna snažilka, že se snažili skoro 20let. No jo, ale k doktorovi se dostala až na konci toho snažení, ten jí napsal úplně obyčejné hormony na stimulaci ovulaci a ejhle, najednou po 20letech „zázračně“ otěhotněla… Mohla si ušetřit spoustu trápení, kdyby využila běžnou základní léčbu neplodnosti.

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8881 příspěvků 17.03.12 13:29

To je nejlepší přístup! Až se vzdáš toho, že na tom fakt visíš, tak máš největší šanci, aby se to povedlo :)) Držím palec!

 
Markéta80
Vesmírná mluvilka 31381 příspěvků 17.03.12 16:44

Nevzdávej to, pokud doktor nabídne pomoc neodmítej. Divim se že po 6 letech nechodíš už do nějakého centra. my na prvního čekali 5 let a nakonec stačil clostík a utroš sice to nebylo hned ale povedlo se. Mam diagnozu sterility takže prý malý zázrak. na druhýho jsme čekali už jen rok a taky pomohla léčba no a ted se povedlo samo :mrgreen: teda jen s utrošem ale měla jsme prokázáno že nedochází k ovulaci a v září v 31 letech byla asi první ovulace a povedlo se. Je škoda to vzdát aniž se vyzkouší kde co. Držim palce at se nakonec zadaří brzo, tu psychiku a beznaděj bohužel znam ale já bych to nevzdávala vzdát se to může vždycky ted bych začla pořádně bojovat :srdce:

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 17.03.12 17:02

Myslím, žes to nevzdala, jen se to snažíš sama sobě namluvit a přesvědčit o tom okolí. Zkus si najít nějaký koníček, práci, která tě baví a opravdu na to přestat myslet a ono to přijde. Já jsem to sama nikdy neřešila, takže nevím, jaké to je, ale opravdu psychika dělá zázraky. Jinak taky nechápu, proč si nenecháš pomoci od doktorů. Užívej jaro, léto, naplánuj nějakou hezkou dovču a opravdu!!!!!!!!na to nemysli. Držím palce, aby to vyšlo. :hug:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 17.03.12 17:37

Mě přijde razení „nemysli na to“ jako nesmysl. Existuje spousta diagnoz, kdy nemyšlení na to opravdu nepomůže, naopak léky nebo různé zákroky to vyřeší během pár týdnů.
K nemyšlení na to se snad může upnout maximálně ženská, které ani po milionu vyšetření nic nenajdou. Četla jsem teď i tvůj první deníček, přece si nenecháte vzít šanci na druhé dítě jen kvůli nějakému dementovi doktorovi :cert: Jak se v tomhle oboru vůbec může někdo takto chovat, to naprosto nechápu. A spermiogram, ten může být za 3 měsíce úplně jiný, nebo taky může být nějaká fyziologický důvod, proč vyjde spermio blbě, který je odstranitelný.
Dítě je dar, ale někdy se o ten dar člověk musí pořádně zasloužit a nenechat se odradit neúspěchem, ale to miminko za to přece stojí ;)

 
Jindulina
Závislačka 4748 příspěvků 17.03.12 19:00

Ono je jednoduché říkat „nemysli na to, ono to vyjde“, ale opravdu psychika kolikrát dělá hodně. Já to poznala u prvního - bylo by to na dlouho, jenom závěr. Po snažení, měření, kupování různých testů, poslal mudr. manžu na test v lednu. Téhož roku v ÚNORU :mrgreen: jsem měla pozitivní test :mrgreen:

takže držím palečky. Třeba když to „rádoby“ vzdáš - nebudeš měřit (myslet budeš pořád) a budete si prostě užívat, tak třeba se vysněné // objeví :* :*

Příspěvek upraven 17.03.12 v 19:01

 
magda82
Extra třída :D 14771 příspěvků 17.03.12 19:31

to jsem netušila, že to vyjde už dnes ten deníček , teprve včera jsem ho psala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
prý to trvá 4 dny :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Jinak holky děkuji za podporu a hezké komentáře. Ale s tím, že to vzdávám a že si to namlouvám tak je to spíše půl na půl.

gladys:ohledně spermiogramu, vím, že se to každé asi 3 měsíce mění a hodně faktorů to ovlivńuje,měla jsem možnost dostat od gyndr. doporučení,ale jakmile jsem to nadšeně manželovi řekla, tak řekl,že tam nepůjde, prý už tam byl,ale to jsem psala již v tom deníčku, asi si myslí, že každé vyšetření se dělá z jednoho výsledku :cert: :cert: ,ale tak to není.
ale momentálně jsem to opravdu vzdala, a co se týče dovolené, tak ta nehrozí. máme doma babičku a ta potřebuje péči(už si moc nepodělá) a nemám nikoho kdo by mě zaskočil :nevim: :nevim: . takže nehrozí,ale nelituju, spíše častěji si časově naplánujeme denní výlety a to je kolikrát lepší než nějaká drahá dovolená.

 
brisco
Závislačka 2782 příspěvků 17.03.12 20:09

Já bych to nevzdávala. My jsme se snažili 2 roky. Zjistili mi mírně zvýšenou hladinu prolaktinu, ale hlavně byl špatný spermiogram. Nakonec jsem otěhotněla necelé dva měsíce před plánovaným IVF a to nám chtěli dělat ICSI. Hlídání plodných dní se mi vyplatilo. Otěhotněla jsem tak, že jsme se dopoledne snažili a odpoledne jsme si šli zaplavat. Dala jsem si dvacet bazénů prsa a jsem přesvědčená, že ty pohyby pomohly holkám do cíle :dance: .
Těhotenství jsem měla komplikované, viz. můj deníček, ale to už je jiná kapitola.

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 17.03.12 20:39

Presne tak jen se na to vykasli…vypust vsechny myslenky z tve hlavy a uzivej si zivota a sexiku a uvudis ze v te chvili se zlomi hul a hura bude tu to vytouzene miminko......moooc vam to preji.....takze raz dva tri a vypiname myslenky…

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 17.03.12 20:51

Magdi :hug: :hug: . Víc k tomu psát nebudu, kdyžtak pak v „naší“ diskuzi.

 
netkaa
Kecalka 211 příspěvků 18.03.12 09:18

Ahoj, ja se predem omlouvam za svuj nazor, ktery nemusi vyznit zrovna hezky.
Me tady to „snazeni“ a rozpitváváni jak to nejde přijde šílené. Pokud se už 6let snažíš o další miminko, pořád měříš teplotu atd, a myslis jen na poceti, tak se nedivim, že to nejde. Uvolni se , prestan na to myslet a uvidis, ze to přijde samo.
Já osobně si myslím, že neschopnost otěhotnění (bez diagnozy) souvisi hlavně s psychikou a nekdy nekompabilitou partneru. Zni to silene, ale pokud jsou oba partneři dle dr. v pořádku po zdrav. strance, tak asi „něco“ není v pořádku. Pak to chce asi změnit partnera. ne že bych byla zastánce nevěry atd. Ale bohužel toto je proti přírodě, ať se nám to líbí nebo ne.
Prostě monogamii jsme tu v průběhu našeho vývoje vymysleli my lidi, svými pravidly.. Neni přirozená.
Ne Vždycky je třeba umělé oplodnění jedinou posledni variantou.
Držím palce ať se to podaří přirozenou cestou a bez stresu. :srdce:

 
Maky.p
Generální žvanilka 24088 příspěvků 18.03.12 09:40

Magdi :hug: nevzdávej to, fakt ne! Na gyndě to řekni, zkus Clostil nebo co bude potřeba, ale nech si pomoct od doktora. Nenechávej to jen na přírodě ;) Za zkoušku nic nedáš přeci!! I když ti grafy ovulaci vyznačí, to ještě neznamená, že je ve folíku vájo, nebo že folík opravdu praskne. Zkus zatím bez dalšího spermiogramu manžela, alespoň ze 3 cykly s Clostilem a uvidíš, věřím tomu, že se vám zadaří.. Jen to hlavně nevzdávej :hug: :hug: :hug:

A teď se omlouvám za svůj názor, ale z duše nesnáším řeči typu - nemysli na to a ono to přijde, každýho bych za tohle poslala někam. Pardon. Ale to se prostě nedá, nemyslet na to. Já mám PCO a vím, že to prostě samo od sebe nepůjde a tyhle řeči mě dostávají do vývrtky :roll: Mě osobně by pak zbytek života trápila myšlenka, že jsem proto neudělala vše, co jsem mohla :nevim:

Magdi, jestli máš nakonec fakt problém s ovulkou, tak to samo taky nepůjde, nech se vyšetřit, nech si udělat průchodnost vejcovodů, hlavně jestli jsi měla slepák nebo jinou operaci břicha. Je to zákrok na 5 minut bez narkózy, nic za to nedáš. Může to být prostě prkotina, která se dá lehce napravit a mimčo za váma přijde ;) Tak hlavu vzhůru a vesele do toho :palec:

Příspěvek upraven 18.03.12 v 09:50

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 18.03.12 11:50

ahoj! zapoměň na snažení, udělej to tak jak říkáš, že si mazlení budete užívat bez myšlenky na miminko. Psychika dělá moc, třeba se nenadáš a zrovna když se uvolníš a nebudeš na miminko tak tlačit, tak se to povede! Držím palečky :mavam:

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 18.03.12 14:14

nedá mi to nereagovat, u příspěvku Netky jsem zůstala s hubou dokořám!!!!! za prvé netko z toho co píšeš je poznat že si nikdy nechtěla miminko tak moc až si z toho šílela, já jsem dítě nechtěla do svatby jsem mluvila o děckách jako o odporných červech kteří z tebe vysají život, děcka jsem nechtěla a pak buch byla jsem šílená, ze dne na den jsem toho prcka chtěla tak že jsem byla schopná snad se upsat satanovi. do té doby jsem blila nad ženskýma které šílí z každé těhule a že nejsou do měsíce těhu a pak jsem byla to samé, ne já byla snad i horší!!!!!! a čekat 6 let? tak jsem na psychině natuty!! :cert: za druhé rady ať změní partnera to jsou rady jak prase, sorry ale jinak to nejde napsat, nevím jak to cítíš ty ale já osobně nechtěla dítě pro sebe ale chtěla jsem naše dítě!!!!!!!! chtěla jsem dítě člověka kterého jsem milovala!! pro mě by snad byla v momentech snažení lepší varianta si dítě adoptovat, či poslat manžu aby si někde dítě udělal a pak se o něj starat než si najít chlapa a udělat si někde cizí dítě!!!! mám kamarádku která se snažila s manželem, ale ten měl tak hrozný spermiogram že jim nedávali moc nadějí, postoupili radši šílenou léčbu než by si vzali cizí sperma nebo aby ona si udělala dítě jinde!!!!! nakonec se povedlo, spermio se zlepšilo a díky ivf mají dvojčátka!!

já prostě nejsem kočka abych po nocích mrouskala pod oknama a čekala na samce který mě oplodní abych měla koťata :poblion:

jinak zakladatelce deníčku moc držím pěsti, co se týče psychiky tak něco na tom bude ale nemusí,mě taky každý říkal psychika a blá blá a nakonec se zjistilo že je to něcojinýho a přitom prkotina, stačilo jen změnit doktorku kterou tahle blbůstka napadla a do měsíce jsem byla těhu a to zrovna v měsíc kdy jsem měla psychiku totálně v háji. držím palce a přeju hodně sil!!

 
magda82
Extra třída :D 14771 příspěvků 18.03.12 14:21

maky : nebyla jsem na žádné operaci břicha(slepák atd…)takže nevím. martulkasloník : přesně tak ještě sice ta psychika není tak hrozná abych šla k někomu aby mi udělal dítě. Tohle mi dokonce radil dr. v CARu ve Zlíně :cert: :cert: :cert: .

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 18.03.12 16:16

Souhlasím s Gladys,proč místo toho,aby jsi měsíc co měsíc proklínala MS a potají si měřila bazálky apod. si o všem nepromluvíš s dr? Ono jestli máš už jedno dítko,tak budˇbude zakopaný pes v tvé psychice,nebo je potřeba tomu trochu pomoci. Promluv si s gynekologem,dej tomu šanci i nějak jiak,když to nejde přirozeně,určitě to vyjde ;)

 
donaga  18.03.12 18:09

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne :hug:

 
Anonymní  18.03.12 18:47

Souhas s Gladys ;)
neboj se dite prijde,ale musis tomu napomoct.Po tolika letech muze byt chyba uz klidne v ovulaci ve spermiogramu vsude.Nevzdavej to a najdi si jineho doktora.Moje kamoska byla presvedcena,ze musi byt tehotna prirozene,protoze u prvniho take byla,ale to co bylo poprve,nemusi ted uz davno platit.Nekdy staci opravdu hormonama napomoci a trapeni mas za s sebou a alespon vis,ze jsi pro to udelala vse…Ja sem taky myslela,ze nase dcera je zazrak,ale zacala jsem to resit az dyl…Nebyl to zazrak po letech bylo to hormonama,takze nad tim zapremyslej.Psychi­ka je rozhodne taky pekna mrcha,ale po sesti letech to bude asi v necem jinem.Preji Ti ,aby ti to dopadlo co nejkrasneji a male si druhe dite,nenech se nikym odradit,chlapi to vzdavaji v pravidle driv nez zena…Drzim palce :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :srdce:

 
Anonymní  18.03.12 19:04

Jinak nettko nic proti,ale tyhle reci o monogamii???ja nevim,ale snad jsme civilizovani lide,ktery neskoci na jineho partnera,jen protoze chteji mit dite???No to by to vypadalo.jasne,ze muze mit imunulogicky problem,ale snad poprve mela dite taky s manzelem,co je tohle za rady??? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

 
KIKOLETEK
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 18.03.12 19:18

hele já mám taky už jedno dítě bude mu 12 let a pro druhé jsme se rozhodli asi tak před dvouma rokama …nejdřív jsem tomu nechávala volný pruběh ale postupně jsem měla dost nepravidelný ciklus a začali pracovat nervy …ciklus jsem si začala hlídat a vyzkoušela čaj gravozen a krásně se to upravilo ale těhu nikde …po delší době jsem si říkala že vyzkouším ovu testy a začala testovat ,u mě byl spíše problém vychytat ovulku a manžel taky často nebyl doma a pak se povedlo ale nevyšlo to a já byla na dně a za pul roku to vyšlo znovu a ted čekáme chlapečka … hele já manžela bych taky nedostala na spermiogram ,už jsme se několikrát bavili a nic s ním nehlo a taky mi řekl že se klidně spokojí s jedním dítětem :roll: a ted jak je štastnej a těší se na mimi
opravdu to nevzdávej aby tě to jednou nemrzelo :hug:

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 18.03.12 21:34

Ahoj nechci aby muj komentar vyznel neprijemne urcite ne,ale bud rada aspon za to jedno, jsi máma,zazila jsi jaky to je, jednou z tebe muze byt babicka,netrapila bych se tim,venovala bych se prvnimu diteti (nevim jak je stare),a kdyz to vyjit má tak to vyjde a druhe pride,kdyz ne nevesila bych hlavu, nekdo nemuze mit prvni tudis nemuze byt matkou,ani nikdy babickou,bud rada za to co máš,presto drzim palce at se zadaří :palec:

 
Alefka
Kecalka 142 příspěvků 18.03.12 21:57

Ahojky, napadlo mě zkus se podívat sem : http://www.kineziologie.cz/…ne_brain.htm
KINEZIOLOGIE ONE BRAIN je terapeutická metoda, pomocí které lze odstranit problémy stresového původu. Mohlo by to pomoct. Moc držím palečky,ať vše vyjde :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Anonymní  19.03.12 11:16
tera

Senorita to jsi hezky napsala,ale vis ,ze touha po druhem ditetei je stejna jako po prvnim???Jasne ze je clovek stastny za to,ze ma uz jedno,ale vis miminko strasne rychle vyroste a clovek to chce zazit znovu.byla jsem stejneho nazoru-nemeohla jsem mit 7 let deti…Ted kdyz uz jedno mam, neznamena to,ze jsem ztratila touhu mit duhy a predstav si ,ze je jeste silnejsi nez u prvniho,protoze uz vis do ceho jdes-a predtim jsem to same co ty cpala jinym taky-ze at jsou radi,ze maji alespon jedno-neni to utecha ver mi to.....

 
KIKOLETEK
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 19.03.12 11:36

to je svatá pravda souhlasím s anonymní :palec: ta touha po druhém dítěti je ještě větší…zezačátku stejná a pak se to stupnuje :nevim: já jsem hrozně chtěla aby syn zažil jaké to je mít sourozence…aby tu pak nebyl sám

Příspěvek upraven 19.03.12 v 11:36

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 19.03.12 14:41

magduš - užívej sluníčka, jara, všeho, co je kolem a ono se to opravdu povede, když to nejmíň čekáš! neboj, jednou to přijde a pak se budeme všechny s tebou radovat :hug: :hug: :hug:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 19.03.12 15:02

Me jako neni moc jasne, jak se nekdo muze vzdat ditete v situaci, kdy jeste nevycerpal vsechny moznosti - a tou posledni myslim adopci.

 
Kačka1977
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 19.03.12 16:19

Ahoj, před šesti lety se našim známým narodila dcerka, a můj přítel kývl na to, že si zkusíme pořídit taky mimčo. Po třech letech snažení jsem ho přesvědčila na spermiogram, který vyšel fakt dost blbě. V pondělí mi donesl výsledky, které říkali, že jediná možnost je umělé a já mu v úterý oznámila, že jsem těhotná. Vůbec nevím kdy se to přihodilo. Nicméně se to nepovedlo. Teď, po dalších třech letech, jsem znovu těhotná a tentokrát to vypadá i nadějněji. A to jsme na to skočily v lednu jen jednou. Takže určitě nic nevzdávej - pokud to má přijít, tak to přijde. Jen je opravdu potřeba trochu vypnout a zkusit na to míň myslet.

 
Lena5556468  19.03.12 22:22

Nemyslet na to je podle mě blbost a pořádně to nemůže fungovat. žena na to prostě myslí ať chce nebo nechce. Nebo aspoň píšu dle sebe.
A snažit se o první dítě, nebo snažit se o druhé dítě, to je sakra rozdíl. Když člověk ještě žádné dítě nemá, nemá žádnou „jistotu“, že vůbec někdy dítě mít bude, nemá jistotu, že může vůbec otěhotnět, neví, co to je, touží po tom, ale stále je o to ochuzován. Na druhou stranu, žena, která už jedno má a snaží se o další, cítí tu samou touhu, ale bezdětná prostě nezůstane. Nechtěla bych být bezdětná a roky se snažit, to už raději s jedním dítětem, a roky se snažit. Není to to samé.
Autorce deníčku plného naděje přeji hodně štěstí a zajít k doktorovi vůbec není špatný nápad. Stejně tak i partner. Už se snažíte hodně dlouho, je možné, že to nic vážného není a gynekolog by pomohl.

 
Anonymní  19.03.12 23:08

Ano ale tohle tema znelo jinak autorka se pta na jine veci jak prijit k druhemu diteti a ne ,ze je neplodna.Chapu Vas smutek vsech co se snazi o prvni dite,ale jak dlouho se kazdy z vas snazi.jestli rok,dva,ci 10 let to je sakra rozdil.Nekdo jen nadava uz po pul roce,coz nechapu vzdycky je reseni,nekdo ceka a maka celych dlouhych 10 let to je opravdu na pytel a tohle nepreju nikomu.Jenomze i tak ma autorka pravo napsat,ze chce druhe dite -sorry......Neplette porad jablka s hruskami.
Jinak je fakt,ze ja sama jsem alergicka na reci vzdam to.Mne rekl doktor u tretiho IVF-jen ten neotehotni kdo to vzda.Pokud nekdo po prvnim IVF rekne dost-!!!okradl se o dite sam :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

 
Anonymní  19.03.12 23:24

A navic pokud bezdetny par tolik let touzi opravdu po diteti je tu moznost adopce-pokud jde opravdu o materske city a ne jeom o to se pridat a byt take tehotna,pak je na miste uvazovat,ze je tu plno deticek,ktery rodice potrebuji.Mam spousty znamejsch ,ktery adoptovali a jsou nadmiru spokojeni a nejednou se stava,ze pak i spontanne otehotni ;) ;) ;)

 
Lenka Z.
Kecalka 175 příspěvků 21.03.12 11:03

Ahoj Magdo, četla jsem oba Tvoje deníčky. My na druhé dítě čekali 2 roky a už jsem z toho byla dost špatná. Ta touha byla veliká a tím, že jsem byla na rodičovské a pohybovala se pořád ve společnosti maminek a dětí, o to víc mě to trápilo. Rady typu nesmíš na to myslet, jsem nesnášela. Copak to jde? Myslím si, že pokud Tvůj muž vidí, že se tím trápíš a není proti druhému dítěti, měl by se vykašlat na nějakou ješitnost a víc Tě podpořit. Můj muž měl jen 1,5% zdravých spermií, ještě horší výsledek jako u vás, doporučili nám rovnou ICSI. Pan doktor v soukromém CARU situaci zlehčoval, samé srandičky, manžel tam už nechtěl nikdy víc jít. Prý si připadal jako u obchodníka a ne u doktora. Snažili jsme se dál sami. Manžel přestal kouřit, začal jíst vitamíny, sportovat, domluvil nám speciální masáže. Prostě zkoušel kdeco, aby se nám zadařilo přirozeně. Už to nebyla taková pohoda jako ze začátku, sex se už plánoval podle plodných dní, však to asi znáš. Do toho ještě manželovi kamarádi mu začali nakukávat, jestli je naše první dítě vůbec jeho :cert: Pak jsme šli do státního CARu. Tam manžela vyšetřili, našli u něj skrytou infekci, dostal antibiotika na přeléčení. Doporučili nám inseminaci. Já tomu vůbec nevěřila. Myslela jsem, že s těmi výsledky to je jen ztráta času. Chtěla jsem rovnou na umělé, ale manžel to chtěl tak 3× zkusit. Do toho jsem nastoupila zpátky do práce, dostala jsem chřipku, antibiotika, umírala nám tetička, a já zvažovala, jestli na tu inseminaci vůbec jít. Tou úpravou spermatu se nakonec dosáhlo 50% morfologie. A stal se zázrak :srdce: Vyšlo to hned napoprvé a teď už jsme šťastná čtyřčlenná rodinka. Je to super a moc si druhé miminko užíváme :) Nic nevzdávej a promluv si s manželem. Pokud mu vadí ten odběr, může to přeci udělat v klidu doma a jen to tam zavést. Můžeš mu s tím pomoct, když bude chtít. Chlapi jsou na téma neplodnosti citliví, ale pokud k němu budeš přistupovat citlivě a pochopí, jak moc Ti na tom záleží, tak by byl fakt sobec, kdyby Tě v tom nechal. Hodně štěstí!!

 
Amber
Extra třída :D 14500 příspěvků 21.03.12 17:43

Magdi :srdce: nic nevzdávej, jedeme v tom společně ;) Jako klobouk dolů před 6 lety, já šílím při roce ;) Ano, šílím, i když se snažím o druhé dítě, první bylo do 4 měsíců, pak potrat po 10 měsících. Proč to pořád nejde??? Doktorka řekla, abych byla trpělivá. Snažím se, ale kolem mě se pořád těhotní a rodí, kdo to má vydržet.. Věřím, že se nám jednou povede, ale že to bude, až „na to přestaneme myslet“ si teda nemyslím, jsem na tyhle věty dost alergická.

Pudlo, tak třeba adopce je dost závažné rozhodnutí a já třeba vím, že můj muž by do toho nešel, protože už máme jedno dítě, prostě by řekl, že to stačí, že cizí nechce.. Není to jenom o tom, co chci já, ale o tom, co chceme oba. Chápat - nechápat se to nemusí, prostě to tak je, ne každý chlap je tak úžasný, aby šel do všeho :(

 
Anonymní  21.03.12 18:05

Nedá mi to nereagovat. Když se nám s manželem nebude dařit miminko,mám se poohlédnout jinde a zkusit to s někým jiným? Co to je za názor,to fakt nechápu. Manžela miluju a tohle bych mu nikdy neuělala a ani by mě to nenapadlo. Ano v přírodě to tak chodí,ale tam například matka sežere po porodu své dítě,je to taky správné? :roll:
Jinak sama jsem v podobné situaci, máme jedno dítě a druhé chceme zkusit v létě,pokud to nepůjde,tak to prostě nepůjde a svět se nezboří. Manžela bych na spermiogram nebo podobné vyšetření nedostala ani párem volů,má neskutečný strach z doktorů,nemocnic a běžná prohlídka u doktora je pro něj téměř nadlidský úkol. Pokud by byla chyba ve mě,klidně podstoupím cokoliv,ale v nějakých mezích. Už jsme máma a táta a tak to nebudem nijak hrotit.
Magdo: Pokud jsi to vzala,je to jen a jen Tvoje věc a pak možná přijde překvapení v podobě nečekaného otěhotnění,pokud to nevzdáš,tak přeju ať se mimi co nejdřív podaří.

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 21.03.12 22:31

Magdi, takovouhle věc nikdy nevzdáš, jen se o tom přesvědčuješ. Maximálně se jen trošku osvobodíš, doporučila bych neměřit, nehlídat se, nepozorovat se, ale nic jiného podle mě nejde, v té hlavince a srdíčku to bude pořád a to už člověk neodpáře. CO žena to jiný názor, ty se řiď hlavně tím co tě dělá spokojenou. My se snažíme 13 měsíců a věřte, že to bolí stejně jako by to bylo 5 let… A taky vím, že ty co do toho vlítly hned tak tohle nikdy nepochopí co žena cítí když to nejde. A skutečně to není tím, že na to myslím, máme jasný problém ve spermatu a ano, můžeme absolvovat IUI nebo umělé a ono k tomu snad brzy dojde…ale mě tu rozebírat nechci, jen chci poukázat na to, že názory nemyslet na to jsou snad ty největší kraviny, lze jen se trochu uvolnit tím, že se nebudeš tolik pozorovat a tolik se snažit. A názor, že když to teda nejde tak se má vyměnit partner..to pak nesvědčí o pravé lásce a manželství, ve kterém jsme v dobrém i zlém. Jsou možnosti adopce. A další věc jsou ty možnosti… jsi snad Magdi myslící tvor a když to nejde po dobrým tak to půjde po zlým, tím chci říct, že doktor by ti měl udělat HP a zjistit kde je teď zakopaný pes, třeba je to skutečně jen banalita. Každý svýho štěstí strůjce!!!! Sedět a litovat se může každej, ale vstát a něco udělat pro to, aby se ten zázrak stal, to umí málokdo! A další můj názor je ten, že dlouholetá snažilka o první dítě je na tom skutečně daleko hůř jak snažilka snažící se dlouho o druhé..mateřství je již nějak naplněno, kdežto u provosnažilek není ani to. A nejvíc přece chceme právě to, čeho se nám nedostává.

 
suchoš
Stálice 87 příspěvků 23.03.12 22:42

Nevzdávej to :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: !!!

 
jindika  25.04.12 00:46

Co k tomu napsat? Měla by sis více vážit toho, že už jedno dítě máš. Je spousta žen, které se snažili i delší dobu než ty alespon o jedno dítě a některým to nevyšlo nikdy. Jsi zaslepená touhou po druhém dítěti až zapomínáš na to, že již jedno dítě máš, což je vzhledem k němu od Tebe dosti sobecké, nemyslíš?
Asi ti tady spousta lidí bude mazat med kolem pusy, že drží pěsti a tak,ale upřímně ti málokdo napíše, abysis vážila toho, co máš. Nevím, proč se tolik trápíš kvůli tomu, že ti nejde zplodit druhé????? Jsou ženy, které mnohokrát potratily nebo nemohou mít děti vůbec a nestěžují si tady. Myslím, že trochu zkromnosti by ti neuškodilo. Omlouvám se za svůj dosti tvrdý názor,ale opravdu mi přijdeš jako umíněné dítě, které se lituje, že mu něco nevychází právě ve chvíli, kdy to chce. Dítě přijde až samo bude chtít a ne, když to chceš ty.

 
hanicka91  25.04.12 12:02

@Jindřiš asi mam stejny problem,spis touhu,dele nez 5let snahy o prvni mimi a stale se nedari,pokazde verim ze uz se povedlo a nic,moje babicka rika,nemysli na to,ale ono to proste nejde :)

 
hanicka91  25.04.12 12:09

myslim ze vzdat to ani nejde,kdyz uz jednou to mimi male chete tak to proste nejde aspon minimalne na to nemyslet

 
Nikina1  12.10.13 13:45

My jsme se snažili o dítě několik let a mě to pak vyčerpalo natolik, že jsem si řekla, že už prostě nemůžu. Uvědomila jsem si, že bych se mohla začít dívat na to že budu bez dětí a jak takový život vypadá. Nechci prožít život tím, že se budu snažit o dítě a pak si nakonec řeknu. Nevyšlo to. Rozhodla jsem se začít se dívat tam, kam jsem si to dřív nedovolila a zkoumám, co tam je. Prostě jsem došla do fáze, kdy tomu nechci dávat víc a být znovu a znovu zklamaná, v čím dál tím větších depresích. Chtěla jsem tím říct, že i když to zpočátku vypadá hrozně děsivě, protože by se mohlo zdát že se vzdávám svého snu. Neznamená to, že jsem zavrhla mít děti, ale snažim se na to neupínat a objevuju i jiné možnosti, jak se dá žít.

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16562 příspěvků 12.10.13 17:02

Mrzi me to. my se o prvni miminko snazili tri roky a vyslo to az jsme se snazit prestali, tak treba to budes mit taky tak. protoze úresne jak pises, psychika je pekna sv-ne a dokaze natropit hodne neplechy…
Ale z meho snazeni jsem pochopila jednu vec. ze proste priroda se oblafnout neda a dela veci tehdy, kdy ona chce, ne kdy chceme my. vsechno ma svuj spravny cas, sve misto… a pokud to nejde a nepujde, ma to svuj duvod…
Ale moc vam drzim pesti! :hug: :hug: :hug:

 
KapkaRosy
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 14.01.14 19:31
:(
 
magda82
Extra třída :D 14771 příspěvků 16.01.14 17:43

Tak jsme se s bývalým partnerem nakonec rozešli ajsem již rozvedení a já našla nového přítele a miminka jsem se konečně dočkala, ale až na druhý pokus první nevyšel, přišli jsem o miminko ve 12 týdnu, ale nyní už máme 3 měsíční holčičku

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama