boule - 39.týden

Těhotenství

Ahoj maminky! Opravdu už některé jsou maminkami, protože se konečně začalo u nás rodit. Zatím tady máme chlapečky, ale doufám, že se holčičky nedají zahanbit.

Včera jsem byla na kontrole, tlak mám 105/60, váha +1,05kg, takže dohromady je to zatím +12,5kg (což je v normě, s Ondrou to bylo +15kg, nechtěla bych teď přibrat o moc víc). Vzhledem k tomu, že ještě jde váha nahoru, tak si nemyslím, že bych měla v nejbližsích dnech rodit. Před prvním porodem se mi váha zastavila, i když každé těhotenství je jiné. Štěstíčko se má k světu, váhu ani rozměry nevím, protože chodím jen na prohlídky, ne jako některé z Vás do prodnice, na monitory. To by mě čekalo až v případě, že bychom se přehoupli přes 40.týden.

Tenhle týden jsem se takticky přesunuli do Klatov, domů se zajedem podívat o víkendu, trochu si poklidím , v úterý na kontrolu a zase do Klatov. Takhle bych to chtěla dělat až do porodu, to hlavně z důvodu dopravy do porodnice, sanitka by pro mě z Klatov nepřijela (jiný okres) a auto nemusí být vždy k dispozici.

Už se těším na zprávičky od Vás, hodně pozdravů posílám Vojtíškovi i Matýskovi a jejich maminkám.
Jana (38tt.+6)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.03 20:22

Ahoj těhulky a maminky,

tak jsem ten termín nějak prošvihla, v úterý 12.8. se nic nedělo a na kontrole doktor říkal, že se mimi ani nechystá… Mám přijít na další kontrolu v pátek. Mahi, to se možná v Podolí potkáme. Na monitor jsem objednaná na 10:30.

Jak jsem pročítala minulý deníček, tak Mahi píše, že když byla v Podolí na kontrole, zrovna tam přivezli akutního císaře a seděl tam tatínek… napadlo mě, jestli on to nebyl Petr od Jany a Matýska :-). Už se mi asi zavařuje z toho vedra mozek :-).

V noci mě hodně bolí břicho, ale doktor říkal, že je to dobře (!), to bylo jediné vysvětlení, které mi k tomu podal… Budeme prý čekat ještě 10 dní a pak se uvidí…

Dneska jsem nakoupila časopisy Maminka a Betynka a čerpám ještě poslední rady.
Tašku do porodnice jsem překontrolovala už asi 3×, to čekání je vážně nesnesitelný. Nejhorší je, že se člověk ani nemůže jít projít. Vedro snáším špatně i v normálním stavu nažpak chvilku před porodem.

Mějte se hezky,

Olinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.03 21:22

Olinko,

na kontrole v 39+0 mě také doktorka říkala, že můžu i 10 dní přenášet a druhý den jsem jela.

Evka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.03 22:14

Nic si z toho nedělej, já před třemi roky měla termín 16.8. a Michal se narodil až 22.8. Ještě jsem 21. projela kolem porodnice na kole s tím, že nevím, kdy tam porodím… Ted to asi nebude lepší, dnes jsem ujela asi 20 km na kole a cítím se normálně. Ale nejbližší termín je až 14.9. Mnoho štěstí a zdravé mimi přeje Renča (35 tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.03 10:39

Ahojky,

napsala jsem pár slov o svém porodu. Prosím Vás, jen si z něho neberte příklad, nebyl vůbec učebnicový. Neměla jsem žádné klasické příznaky:-((

Porod:
5.8.2003 11:00 odtok plodové vody
6.8.2003 1:00 první příznaky porodu (příšerné křeče, žádné stahy, 8 hodin
chůze v kuse, nemožnost si lehnout či sednout)
6.8.2003 9:00 epidurál - sláva
6.8.2003 12:00 - 15:00 zahánění tlačení (totální vyčerpání, horečka)
6.8.2003 15:38 kluk na světě

Celou dobu jsem se otvírala pomalu jen za pomocí léků. Byla jsem vdečná
lékářům, když mi nabídli , že mi s porodem pomůžou - vakuový extraktor. Malý
byl špatně natočený, tak jej museli „vysávat“ nadvakrát.
I přes epidurál jsem se na konci bolestí nemohla ani na posteli otočit.
A aby toho nebylo málo, tak měl pupečník na okraji placenty místo uprostřed.

Evka a Vojta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.03 20:02

Ježiš Evko, to je strašný! Tak to si tu Emu asi radši nechám v bříšku :-)!
 Olinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.03 21:02

Oli,
neděs se. Zatím co čtu, tak všechny ostatní srpencový miminka se narodila docela rychle a v pohodě.
 Evka

boule
Kecalka 140 příspěvků 15.08.03 14:08

Ahojky,
zatím jsem celá, do porodu necelý týden, i když prsa mě občas trochu pobolívají, mám je citlivý a mlíčko se občas trochu upustí. To co psala Evka bylo ošklivé, ona nám ale miminka na to dají brzy zapomenout. Já jsem s Ondrou taky přenášela a po těch deseti dnech šla do nemocnice. Nakonec se narodil tuším 15.den po termínu a myslím na poslední pokus, (protože už mi píchli i vodu - jinak by byl asi císař). Tak se modlím, ať teď rodíme včas, ani by mně teď nevadilo, kdyby to přišlo dřív. Počasí se teď trochu umoudřilo, tak snad se ta vedra už nevrátí.
Ahojky Jana (39tt.+1)

zrzecek
Povídálka 15 příspěvků 17.08.03 16:34

Ahoj Holky,
dnes psala Boule z porodnice. Dne 17.8. se jim v 10:06 narodil syn Daniel. Měří 51 cm a váží 3960g.
Danča 39+2tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.03 20:03

Ahoj maminky a těhulky,

posílám velkou gratulaci Bouli! Tak další kluk je na světě a vypadá to na pořádnýho chlapa.

Podezírám už i Mahi, že je někde v porodnici s miminkem, protože se už dlouho neozvala.

Kolik těhulek nám tu tedy ještě zbývá?
Já pořád ne a ne porodit. Dneska jsem si dala 10 km pochod, abych Emu trošku vybudila, ale stále nic. Zítra začínám 42tt.

Maminky ozvěte se, jak se daří a jak prožíváte první dny s miminkem!

Mějte se hezky

Olinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.03 06:59

Gratuluji Bouli k Danielkovi.
Evka a Vojta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.03 14:58

Ahoj,
velká gratulace Bouli k miminku. U mě stále nic, termín mám za týden, tj. 25.8. a dle slov doktora to zatím vypadá na přenášení. Poslíčci veskrze žádní, občas trošku zabolí břicho, ale hned to přejde. Už bych to chtěla mít za sebou, ty horka jsou hrozná, jsem absolutně líná něco dělat. Na vycházky chodím jen večer, kdy se trošku ochladí. Asi půjdu ve středu na těhotenské cvičení, třeba ten porod trošku popostrčím.
Mějte se krásně
ahoj Jana č. 3 + mimi
dnes 39+0

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.03 18:50

Ahoj,
tak nejdřív moc blahopřeju Bouli k miminku. Ta nás teda všechny předeběhla, hlavně že jsou oba v pořádku. V skrytu duše závidím, že to má za sebou. Oli, nerodím a ani to na to nevypadá. Nález mám z poradny už tři týdny stejnej. Jinak nás teď potrápil monitor. Brouček spal a tak měl křivku nějakou plochou, nakonec mi ho točili potřetí už na příjímacím sále na porodnici. Vděla jsem se, že skončím jak Jana č. 2. Taky si myslím, že ten tatínek byl tatínek Matýska. Naštěstá třetí pokus se jim zdál dobrej, ale stejně jsem musela ještě jednou v sobotu. Taky byl OK. Naše mimi je dopoledne spavý, ale teď se začalo večer strašně mlít, že nevím, jestli už mi břicho tvrdne stahama nebo jenom tám, že mimi se tam tak překuluje. Hlavně aby se ještě nakonec neotočilo hlavičkou nahoru, ale to snad ne!! Vidím, že jsme na tom všechny stejně. Čekáme a čekáme. Já už tašku ani nekontroluju, ani se mi nechce už nic dokupovat, mám pocit že už chci rodit. Taky už začínají volat známí, rodičové, jestli jsme ještě celí, ale to asi znáte taky. A ochlazení v nedohlednu. Jo Oli to jsme se asi na monitoru viděky, protože já jsem tam byla v pátek podruhý právě kolem půl jedenáctý. Teď jdu v pátek zas v 11.00, ale ty už to budeš mít asi za sebou. Máme děsně problematický připojování z domova, proto mám takový přestávky. Vždycky se u toho úplně vynervuju, tak to třeba popožene porod.-) Holky, zatím ahoj a případně podejte hned zprávu. Já už jsem manžela instruovala, jak dát vědět. Ciao Mahi (39+5)

zrzecek
Povídálka 15 příspěvků 19.08.03 20:18

Ahoj holky,
v pondělí jsme byli na monitoru v Klatovech a tak jsme se stavili i za Boulí. Ten její kluk je úžasnej a Boule vypadala úplně v poho… Můj manžel byl z toho jejího drobečka úplně vedle.
V poradně nám stále říkají,že už to brzy bude, termín máme tenhle pátek 22.8., snad to dopadne, už bychom si to všichni přáli. Takže chodíme na procházky, sbíráme pod stromem jablka a moc se nešetříme. Snad naše mimi brzy pochopí, že už je čas.
Danča 39+4tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.03 13:47

Ahoj maminky,bříška i narozená miminka!
Moooc gratuluji Bouli k synáčkovi!!!
Tak se hlásím,že se nám 15.8. narodil kluk jako buk Ondra 51 cm a 3880gramů. Termín jsem měla 19.8-to jsme šli akorát domů.Od rána bolest v podbřišku-ještě jsem s Klárkou vyřídila poslední pochůzky,bolest se stupňovala.Nejdřív po 15 po 10 a zaplaťpámbu až doma po 5 min.Když to trvalo hodinku tak jsme vyrazili do Krče.A tam se v 16.40 narodil,si­ce mi dali něco na uvolnění tuhého hrdla(při zesilujících bolestech se to tam moc nehýbalo), ale byla jsem po tom úplně vedle a děsně se mi motala hlava jšte druhý den.Tak velký dárek jsem si původně k svátku neplánovala.
Tak Vám všem co se ještě chystáte držím palečky ať je vše vpořádku a brzy se dočkáte. Ahoj Hanka a Ondra.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.03 14:28

Ahoj,
velká gratulace Hance k Ondráškovi. Byl to kluk jako buk:-)) Tak je to zatím samej kluk. Nikdo moc nepíše, to už všichni rodíte? S novým deníčkem počkáme asi až se vrátí Boule z porodnice, co. Já se na internet dostanu jen omezeně. Teď jsem zrovna v knihovně. Dneska už mě bolelo břicho vcelku pravidelně, ale zase to přestalo, takže zatím nic. A to máme dneska termín, tak to vypadá, že začínáme oficiálně přenášet. Snad ne moc dlouho. Všichni už se vyptávají, volají a mě nebaví říkat ještě nic. Aspoň že se trochu ochladilo. Tak ať už se tu sejdeme s miminkama brzo všechny. Ahoj Mahi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.03 21:21

Ahoj zbylé těhulky a nové maminky,

je fakt, že nám ta konverzace poněkud vázne. Ale do řeči mi zrovna moc neni.

Dneska jsem v Podolí absolvovala další monitor, mám přijít opět v pátek, tentokrát jsem, Mahi, objednaná na 13:00.

Právě přenáším 8 den a jsem na tom už psychicky docela špatně. Opravdu nejhorší je, jak všichni volají a ptají se „tak co“.

Asi bych brala všechno s lepším nadhledem, kdyby mi můj gynekolog poslední dva měsíce pořát netvrdil, jak můžu už každým dnem porodit. Nějak jsem se k tomu upnula a teď nejsem na to přenášení připravená :-).

Myslíte, že bude Boule s deníčkem pokračovat? Bylo by to fajn.

Mějte se hezky

Olinka 41+2tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.03 11:39

Ahoj,
u nás zatím nic nového, dnes jsem byla v poradně a na monitoru a zatím nic. Na monitor mám dorazit v sobotu, do poradny v úterý, to bude den po termínu, ale vypadá to že poradnu bez problémů stihnu. Jak já už by to chtěla mít za sebou, začala jsem přemlouvat mimíska, ať už vyleze, ale zatím bez úspěchu. Včera mě večer docela bolelo břicho, ale pak to přešlo, tak zas nic. Jsem totálně líná, nikam se mi nechce, jen se povaluju doma a čtu knížky. Všechno už mám dávno přichystaný, dneska se chci ještě stavit v Tescu koupit nějaký plenky, mají akci na Pampers, tak asi ještě jeden balík zakoupím. Mám koupenou velikost Mini na 3-6 kg. Ty úplně nejmenší jsem nekupovala. Sestra mi z lékárny přinesla nějakou kosmetiku (budu asi používat Bubchen, prodávají i malá množství, což je fajn, protože co kdyby na to mělo pak mimčo alergii) a taky mi přinesla čaj pro kojící matky, je docela dobrý od Hippa, instatní.
Na internet se dostanu asi až v úterý, až půjdu zase do poradny, tak zajdu do internetový kavárny. Kdyby něco, dám vědět dřív.
Mějte se krásně.
ahoj Jana č. 3
 39+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.03 09:25

Ahoj,
tak se ozývám. Oli, myslím, že se krásně míjíme. Já byla v Podolí včera, ale mimi bylo vzorné. Monitor dopadl na poprvý, takže jsem už v 11 šla domů. Byla jsem ráda - minule jsem musela jít 3×. V poradně byl jinej doktor, byl moc fajn, ale nepotěšil. Mimi prej má hlavičku ještě dost vysoko, takže to na porod zatím nevypadá. Na kontrolu jdu zase v úterý a to už jsem ve čtvrtek měla docela pravidelný stahy, ale jenom tři hodiny a pakl to zase přestalo. Na otevírání to ale žádnej vliv nemělo. Je to docela frustrující. Snažím se tomu nepodlehnout, ale někdy už se cítím dost otrávená. Nic se mi nechce dělat, jen ležím a čtu. Pak se zas děsím, že ještě z toho budu přibírat. No souhrnně je to čekání už docela dlouhý. Taky mi připadlo, že už jste všechny porozený, jako kdyby to byl nějakej závod:-)). Už blbnu. Až bude chtít mimi vylízt, tak snad vyleze. Přece nebudem těhotný rok, ne. Holky mějte se a nepodléhejme depresím, miminkům to určitě nedělá dobře. Čau Mahi

boule
Kecalka 140 příspěvků 23.08.03 09:33

Ahoj!
Zdravím všechny miminka. Včera jsme se vrátili z porodnice, dnes jsem se na chvilku utrhla, deníček (o porodu) pošlu, až budu mít chvilku klidu.
V porodnici jsem se střídala s Dančou, ve čtvrtek večer se jí narodil chlapeček František (3800g, 50cm), někdy k večeru (kolem osmé). My jsme měli jít domů ve čtvrtek, ale Daník měl trochu žloutenku a dost ubýbal ze začátku na váze, takže jsme šli až v pátek.
Až bude čas, napíšu víc.
Jinak zdravím všechny narozené chlapečky a jejich maminky. Přibyde také holčička?
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.03 09:57

Ahoj zbylé těhulky a maminky,

jsem ráda, že se Boule ozvala a tak trošku přislíbila nový deníček. I kdyby to bylo jen pár vět, alespoň se nepropadneme někam do zapomnění, už teď se mi ten deníček hledá dost špatně :-).

Myslím, že mám s Mahi úplně stejné pocity. Lenošení, četba, letargie, strach z tloustnutí, odpovídání na nespočetné telefonáty …

Zítra jdu znovu do Podolí a v pátek mi doktoři slíbili, že už rozhodnou, co se mnou. Zítra ukončím 42 týden.

Snažím se nějak zaměstnat, včera jsem vylezla na hrad Točník - poměrně náročný výstup :-), pak jsem ještě šla pěšky k rodičům na návštěvu, cca 5 km, a večer jsem padla jako zabitá do postele. Teď mám dost špatnou náladu z toho, že jsem si zase nepomohla :-(.

Těším se na nový deníček, mějte se hezky

Olinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.03 12:32

Ahoj,
teda Oli máš můj obdiv. Já už se vůbec nehejbu. Do Podolí jdu v úterý, to budu končit 41. týden. takže máme ješt týden čas:-).Ty máš aspoň jistotu, že v pátek se začne něco dít. Já teda doufám, že se rozrodím samovolně. Celý těhotenství bylo v pohodě, tak to snad ten závěr nepokazí. Dneska se trochu ochladilo, tak je to moc fajn. Ale asi se stejně zase oteplí. Taky jsem ráda, že Boule napíše nový deníček. I když teď má asi jiný starosti. Holky, kolik nás ještě není rozdvojených. Teď vím o sobě, Olince a Janě č.3. Připojte e další čekatelky aŤ je nás víc a rychlejc to utíká. Ahoj Mahi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.03 19:38

Ahoj, posílám zprávičku od Janač.3.
Tak už to mají za sebou, v sobotu v 13 hodin odp. se narodil Tomáš, 3,75kg, 52cm. Vše v pořádku pro oba, porod proběhl celkem v pořádku, epidurálka, nastřižení.
Jana č,3,

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.03 12:15

Ahojky maminky,miminka a skoro maminka,

gratuluji všem novým miminkám a maminkám. Právě jsem měla chvilku času a podle staré tabulky jsem udělala její aktualizaci:

Tailor Tailor - 15. 7.
Kukátko (Hanka) -1. 8., ale doufá 25. 7. :-))
Evka - 6.8.2003 Vojta 3750g, 52cm
Olinka - 12.8.
Jana2 - 8.8.2003 Matýsek 3050g
Hanka - 15.8.2003 Odra 3880g, 51cm
Mahi - 20.8.
Jana (boule) - 17.8.2003 Daniel 3960g, 51cm
Danca (Zrzecek) - 21. 8. 2003 František 3800g, 50cm
Jana3 - 23.8.2003 Tomáš, 3,75kg, 52cm
Vendula - 29. 8.

Evka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.03 13:39

Dnes 25.7.2003 se Mahi narodila hlcicka Alenka 49 cm a 3750g hura prvni holka :)))
Ahojky jeji sestra Evicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.03 19:42

Ahoj maminky,
těhulky už z oslovení vynechávám.
V první řadě blahopřeji ( a závidím :-) Mahi k první holčičce a Janě k Tomáškovi.

Odříkaného chleba největší krajíc, nikdy neříkej nikdy a tonoucí se stébla chytá - tím se teď řídí můj život.

Dneska jsem byla na další prohlídce v Podolí a když mi paní doktorka na několik otázek odpověděla „já nevim, nejsem si jista, můžu vás poslat za svým konzultantem..“ a taky že „k porodu to nevypada“ (ukončený 42 týden!) tak už jsem se naštvala a poprosila manžela, jestli by přes nějaké konexe nenašel někoho, kdo mi pomůže. Myslím, že psychiatr by byl v tu chvíli asi nejvhodnější. Chtěla jsem tomu všemu nechat volný průběh, ale jsem už vážně dost unavená.

Takže mi manžel odpoledne volal, že sehnal nějakého MUDr., kde jinde, než v nemocnici u Apolináře. Před rokem mi tam umřela po porodu známá, proto jsem tam nechtěla. Dneska už jsem ani neprotestovala. Zajeli jsme tam a zmíněný pan MUDr. mi všechno hezky vysvětlil - proč nerodím (operace na čípku cca před rokem a půl), taky udělal nejaký hmat po kterém jsem začala krvácet a řekl, že teď už stačí pustit plodovou vodu, podat nějaké prášky a mělo by to jít. Nabídl zitra hospitalizaci.

Pokud tedy půjde vše hladce, mohla bych to mít zítra večer za sebou. Sice ne v Podolí, sice ne přirozený porod, ale uz je mi to jedno.
Teď ještě čekám na manžela až přijde domů, abysme zavolali tomu doktorovi, že tam zítra přijedeme. Snad si to ještě nerozmyslím :-).

Dost jsem se rozepsala, teď už máte skoro všechny jiné starosti než si číst deníček, snad se k vám brzy přidám.

Mejte se hezky,

Olinka

HankaH
Povídálka 15 příspěvků 41 inzerátů 26.08.03 00:02

Gratulujeme k narození první slečny v deníčku!!!Páni ta bude mít ženichů.
Hanka a Ondra 10dní.

boule
Kecalka 140 příspěvků 26.08.03 21:01

Právě jsem poslala deníček.

Vložit nový komentář