boule a Daniel - 12.týden

Rodičovství

Ahoj svišťata a maminky! Ozýváme se po delší době, protože času nazbyt moc není, navíc už teď do toho začíná předvánoční shon. Za chvíli budou Daníčkovi tři měsíce a už je z něj krásný usměvavý chlapeček, který bedlivě zkoumá své okolí. Hraje si s ručičkama, oblíbenou hrou je roztáčení včeliček, které má zavěšené nad postýlkou. Když se mu daří, bouchá do té jedné pořád dokolčeka a směje se.

Když ho večer koupeme a je svlečený na stole, dokáže se po zádech přešoupat přes celý stůl. Na bříšku v postýlce ani na zemi moc rád neleží, vydrží chvilku a pak se začne rozčilovat. Raději má, když si ho vezmu k sobě, dám si ho bříško na bříško, to se pak zvedá, až mám strach, že se v pase zlomí. Rád si taky s námi povídá a brouká, je to zkrátka společenské miminko. Pořád je většinou hodňoučký a spokojený, zkrátka je to naše „zlaté“ miminko.

Aktuální míry nevíme, protože na kontrolu jdeme až ve třech měsících. Řadu oblečení jsem ale už musela vyřadit, takže pěkně rosteme.

U Ondry snad už úspěšně začínáme odbourávat plenky na spaní. Vy:,–(ili jsme bubání čajíku z flašky, má jen na stolku trochu pití v hrnečku. Do lahve smí jen ráno a večer mlíčko, protože to mi v jiné formě (tedy z hrnku) odmítá. Poslední čtyři dny měl už po poledním spaní plenku vždy suchou, takže počítám ještě tak dva, tři dny a bude-li vše OK, vy:,–(íme plenu v poledne.

Také už se snažím nakupovat dárky, u Ondry nemáme problémy, ale co koupit miminku, kterému budou na Vánoce čtyři měsíce? Jak to budete dělat s dárečky Vy?

Pište, ať máme od Vás nějaké zprávy.
Zatím ahoj!
Jana + Daniel (skoro 3měsíce) a Ondra (2r. 7měs.)

Váš příspěvek
HankaH
Povídálka 15 příspěvků 41 inzerátů 21.11.03 00:12

Ahojky všechny maminky a mimča!
Koukám jak máme všechny stejně málo času a nepíšem a nepíšem.Já se tedy konečně dostávám k psaní a také už máme aktuální míry:63.5cm a váha 6 390gr.Ondra je takový náš smíšek a slinta(někdy je to na bryndák).Nejraději je vysvlečený a mele divoce nohama a rukama,taky do toho brouká a začíná výskat.Rád si mě chytá místo chrastítka pěkně za vlasy,když ho šimrám na bříšku.Docela se vyspíme,Ondra usíná asi v 10 a ráno(s menšími výkyvy)vstává kolem půl sedmé až půl osmé.Kdybych to aspoň pořádně využila a nochodila spát až po půlnoci.
Klárce končí „vztekací období“takže snad u nás nastavá zase celkem klid.
Na vánoce toho moc nevymýšlím dost věcí máme po Klárce nepoznáte ,že jsou už použité,asi koupím jen kačenku v kouli a takové 3 kostičky -zatím jako chrastítka(různé zvuky)a různé výstupky a dá se to skládat na sebe(časem)ani nevím co je to za značku.Také přibude nějaké to oblečení ,nosí 62 kalhoty a 68 body(má děsně dlouhé ruce).Klárka nosila 68 v půl roce a už lezla,takže měla tepláčky,aby za sebou netahala dupačky.Ty nám tedy schází.
Jinak jsme zdraví Klárka se už snad ve školce zvykla a netahá nám domů žádné bacily-Ondra je zatím bez rýmy.Přemýšlím,že sním začnu po Novém roce plavat.Můžete mi napsat svoje zkušenosti Vy co už s mimčama plavete?
Tak ahoj v tom předvánočním shonu Hanka,Klárka 3r.,Ondra 3m.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.03 23:25

Ahoj mamči!
Opravdu je tady „mrtvo“. Píšu v krátkosti, ve středu jdeme na tříměsíční prohlídku (i když s týdením zpožděním), takže pak pošlu deníček a rozepíšu se víc. Snad se nás tu sejde víc a trochu to oživíme.
Jinak musím pochválit našeho Daníčka - hlavně co se týká spaní, představte si, že náš bobánek se večer mezi sedmou, osmou nabumbá, podle denní aktivity usne hned nebo do devíti, desíti a spí celou noc bez probuzení. Někdy se stane, že kolem páté zavrní, stačí ale dát dudlík a vstává na mlíčko až mezi šestou, sedmou ráno. V sobotu jsme dokonce vstávali ve čtvrt na osm. Dohromady vydrží zhruba jedenáct hodin bez papání a baští přes den pětkrát (dáváme 180ml + 6 odměrek Nutrilonu 1, někdy ale tak do padesátky nechá).
S Ondrou jsme s odnaučováním plenek na noc neuspěli a dnes jsme prvně absoluovali návštěvu u zubaře, o tom ale více v dalším deníčku.
Zatím čauky. Jana

HankaH
Povídálka 15 příspěvků 41 inzerátů 16.12.03 01:22

Ahoj mamči!
Kde jste kdo,doufám,že jste všichni vpořádku!My si tak pomalu doma válčíme.Klárka má zas nějakou ošklivou rýmu,tak jí do školky radši ani neposílám.Ondra má zase moučnivku,tak už je u nás skoro všechno fialový.
Jinak jsem teď dopekla rumové věněčky a ještě mě pár kousků čeká a k tomu aspoň 1 nepečené,vosí hnízda ty prostě milujeme.Na každý den něco jinak bych to nezvládla.Tenhle rok mi došlo nějak pozdě,že bych mohla začít péct.Slavila jsem 30-tiny(fuj to vypadá strašně)tak jsem se nejdřív soustředila na to,a najednou jsou vánoce za dveřma a kde nic tu nic.
Tak jestli Vám už do vánoc nevybyde chvilka na psaní,přeji Vám i mazlíkům bohatého ježíška a šťastný Nový rok!!!
Hanka(30),Klár­ka(3,5),Ondra(4m­.)

Vložit nový komentář