boule - 36.týden

Těhotenství

Ahoj těhulky! Trochu jsem se s deníčkem spozdila, ale manžel včera něco kutil s počítačem. Já teď taky nemám moc času, ani nestíhám všechno pročíst. Od neděle uklízíme, peru, žehlím ... Už mám téměř sbalenou tašku do porodnice i nachystané věci na mimčo, umytá okna, ještě mě čeká uklidit to doma.

V sobotu přijede náš bobísek-Ondrášek, tak to chci mít nachystané a hotové.
Připadám si občas jako lokomotiva, navíc v těch vedrech jsem věčně zpocená a sprchuju se alespoň dvakrát denně.
Už se na Ondrulíka moc těším, ten si zatím vzpomněl akorát včera, že bude mamce a taťkovi volat, ale pak nechtěl ani k telefonu. V sobotu budeme navíc slavit taťkovo svátek, (má ho v pondělí). No a bude-li naše mimčo kluk - Libor, tak ho budou slavit spolu, protože ho máme dnes!!! (tj. 23.7.)

Dnes jsem také volala do klatovské porodnice, chtěla jsem se domluvit ohledně porodu. Není problém tam rodit, i když jsem z domažlického okresu, jen by byl problém v tom, že by pro mě nemohli poslat sanitku. Ta, která by pro mě přijela, by mě odvezla do Domažlic.
Takže budeme muset vypracovat „strategický plán“, aby byl v dosahu někdo motorizovaný, anebo se přes týden nastěhuju do Klatov k rodičům, abych to měla kousek.

Jinak od zítřka za čtyři týdny mám přesně termín, opravdu to bude „cobydup“.
Jsem ráda, že se Janě otočil Matýsek hlavičkou dolů. Neměj strach, Ondra měl taky čtyři kila a samotný porod, ovšem poté, co se rozběhl, jsem měla celkem krátký (asi 10 hod od prvních slabších bolestí) a Ondrulík byl na tři zatlačení venku. Takže na samotné velikosti nezáleží. Myslím si, že to chce snažit se být v pohodě.

Pro dnešek se loučím, dnešní deštík nám trochu ochladil vzduch, tak toho jdu využít a jdu pracovat.

Jana (35tt.+6)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.03 19:01
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.03 22:32

Ahoj těhulky,
v rychlosti jsem prošla minulý deníček a příspěvky, celý týden jsem se pro samé stěhování nedostala k počítači.

A proto už dnes nepíšu z domu mých rodičů, ale z rekonstruovaného bytu. Od neděle tu totiž bydlíme, hurá :-)! Je pravda, že ještě nemáme žádné dveře, tedy kromě vchodových, ale spíme v našem bytečku. Pravda, na zemi na madracích, což není v noci moc výhodné, zvlášť, když chodím pořád čůrat. Kdyby mě někdo viděl, jak se hrabu nahoru, nejdřív překulit z madrace rovnou na všechny čtyři, pak do kleku, pomalu se zvedám a… běžím na WC :-). Postel máme objednanou, ale všechno trvá o prázdninách nějak dlouho.

Do ložnice jsme instalovali postýlku a přebalovací pult, vyzdobila jsem zdi obrázky a mám z toho velkou radost.
Je tu ještě spousta dodělávek, ale už nemám na nic sílu.

Včera - úterý - jsem byla naposledy u svého gynekologa a příští úterý nastupuji do péče v Podolí, možná se tam s některými z vás potkám, to by bylo fajn.
Jdu tam k doktorovi poprvé a ještě nevím, ke komu mě přiřadí.

Také jsem byla dnes u nás na středisku, poptat se po dětské MUDr., dostala jsem nějaký kontakt.
Ještě jsem se snažila nakoupit nějaké mastičky a „hlouposti“ - teploměr, hřeben…
Mám stále malé bříško a je docela legrace pozorovat reakce lidí, když jim řeknu, že mám termín za 3 neděle. Většinou mě odhadujou tak na listopad :-).

Snažím se teď odpočívat, tělo si o to samo hodně říká, a začínám myslet na porod. Do teď na to nebyl čas.
Mám na vás otázku, necháte si dát epidurál? Já se toho strašně bojím, možná víc než samotného porodu.

Dejte vědět, mějte se hezky a ozvěte se, jaké máte zkušenosti s Podolím.

Olinka 37+1tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.03 06:44

Ahoj Oli,
já jdu do poradny v podolí poprvý zejtra, tak ti dám vědět, jaký mám dojmy. Taky tam nikoho neznám, tak jsem zvědavá ke komu půjdu. Včera mimi děsně řádilo, úplně jsem se kroutila, jak už ty jeho kopanečky bolely. Tak jsem měla stach, jestli nezačnu rodit, ale nic se nestalo. Teď už asi takhle budu blbnout častějc. Manžílek byl zrovna s kamarádem na pivu, a když přišel, tak se zděsil, že by nemohl ani řídit. No snad se opravdovej porod pozná:-))Zatím ahoj Mahi (36tt+1)

Evkad
Povídálka 41 příspěvků 24.07.03 07:11

AHojte mamky,

jak se Vám v noci spí? Sice už je trochu chladněji, ale i přesto buď se potím nebo je mi zima. A také spaní mi moc nejde:-((. Pořád se vrtím a převaluji a ještě u toho hekám, protože mě z toho ležení tvrdne břicho. Dříve mi to dělalo jen ráno a teď celou noc. Teda nedovedu si představit vstávání z podlahy. Mám problém si lehnout na zem jednou za den. I když, pokud spím v posteli na boku, tak se tam mimi šprajcne a pak se přes něho nemůžu dostat nahoru.

Chodíte ještě na procházky? Já jsem je vzdala díky horkům a večerní aktivitě mrňouse. Jakmile začnu chodit, mrňousek je okamžitě vzhůru a začíná divočit:-))). V poslední době už nevystrkuje zadeček, ale lechtá mě všemi pacičkami.

Termíny se nám krátí, ale i přesto bych neměla nic proti tomu, pokud by to vykouklo na svět.

Evka 37+3

P.S. Dneska se mi zdálo, že mi mrňous vyskočil z bříška aniž bych to věděla a byl to malý obr.

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 24.07.03 17:22

Ahoj Jani,

díky za pochvalu Šimonka. Teď už vypadá zase trochu jinak. Je to už hold velký chlapeček. Včera to byly přesně tři týdny, co se narodil. Až budu mít vyvolané novější fotky, tak sem zase něco přihodím.

To máš opravdu velké štěstí, že se ti mimísek otočil. 4 kg cvalíka bys fakt koncem pánevním neporodila. Ale on může klidně vážit méně. Přijde mi, že podle ultrazvuku vždycky radši říkají, že mimčo váží víc. Mně taky řekli, že Šimonek má kolem 3,6 kg a když se za 6 dní narodil, tak vážil 3,38 kg.

K těm tvým dotazům. Opravdu jsem v epidurálu nic necítila. Ani žádné tahy a tlaky na břicho - na to mě připravovala anestezioložka, že to budu cítit. Vůbec jsem nevěděla, jestli už začali a kdy mimčo vyndali ven. Šimonek totiž vůbec neplakal, když se narodil. Odnesli ho ošetřit a asi za 10-15 min. mi ho přinesli ukázat. Pohladila jsem si ho, on na mě otevřel oči, aby si mě prohlédl. Pak ho nesli ukázat manželovi (čekal na chodbě). Když mě převáželi na JIPku, tak manžel tam na mě čekal přede dveřmi, ale nikoho tam nepouští, tak jsme se viděli jen chvilku a pak až druhý den odpoledne (to mě převezli na odd. šestinedělí). Na JIPce jsem byla asi od 9,00 hod. od středy do cca 12,00 hod. do čtvrtka. Poprvé mi Šimonka přinesli na JIPku ve středu asi ve 13,00 hod. a pak celkem ještě asi 3×. U sebe na pokoji jsem ho měla až od neděle, protože měl chudáček ještě ke všemu žloutenku, tak na něj museli svítit. Nosili mi ho na kojení, ale ne tak často, jak bych si představovala.

Tak ti přeju hladký průběh porodu a ať jste oba dva v pořádku a co nejdřív fit. Šetři síly na šestinedělí, budeš je určitě potřebovat. Je to opravdu záhul, ale je to krása.

Měj se.

Pa

Šárka + Šimonek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.03 19:50

Ahoj Mahi,
v Podolí jsi byla podle datumu asi v pátek, tak dej vědět, kdy jdeš na další kontrolu a jak to tam chodí.
Zítra ještě skočím na net, třeba tam bude od Tebe nějaká informace.
 Olinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.03 19:56

Ahoj těhulky,
je tu málo příspěvků, tak nevím, jestli je to okurkovou sezónou nebo tím, že už jste na porodním sále :-). Popravdě řečeno, kdykoli otevírám tenhle deníček, čekám, že tu bude už nejaké miminko na světě :-).

U nás tentokrát nic nového, mám manžela v hospodě, pohotovost drží můj tatínek. Je hrozně legrační, promýšlí plán, jak se nejrychleji dostat do porodnice, co se bude dít a jak to jako všechno bude. Do toho brumlá moje máti „prosím te ty naděláš, když jsem rodila já, tak jsi o tom ani nevěděl“ :-).

Mějte se hezky, přeji klidný večer,
Olinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.03 20:14

Ahoj Oli,
tak se ozývám. Včera jsem byla v Podolí. Bylo nás tam docela dost, ale přišla jsem už před osmou, takže jsem za dvě hodiny byla hotová. Nejdřív sestřičky váží, měří tlak a kontrolujou moč a potom se čeká na doktora. Ten byl příjemnej, jen mě vnitřně prohlídl, poslechl mimi a bylo to. Na kontrolu jdu zase za tejden 1.8., takže to k porodu zatím určitě není. Nevím, teda, jestli máme šanci se tam potkat. Zatím ahoj Jana

Janajka
Povídálka 42 příspěvků 27.07.03 08:03

Ahoj Šárko,

děkuji za odpovědi ma moje otázky a přeji Vám všem hodně štěstíčka.

Jana

Janajka
Povídálka 42 příspěvků 27.07.03 08:13

Ahoj Mahi,

jé, to jsme se v pátek v Podolí potkaly a ani jsme o tom neměly tušení. Já jsem tam byla už od půl osmé a hotová jsem byla do půl 10. Byla jsi také u Dr. Tomana? Já jsem u něj byla už podruhé a musím říct, že to pěkně odsejpalo. Šup nahoru, šup dolu a už jsem stála na chodbě s průkazkou. 1.8. jdu také na další kontrolu, ale ještě nevím v kolik hodin, tak se možná zase uvidíme.

Měj se prima
Jana č.2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.03 11:24

Ahoj Jano,
no to bysme se fakt mohly potkat. Já tam půjdu taky na tu půl osmou. Já jsem byla u dr. Dudka a bylo to přesně jak píšeš - šup, šup a člověk byl venku na chodbě. Mohly bysme se domluvit na nějakým poznávacím znamení. Al to bude stačit asi až v tejdnu. Zatím ahoj Mahi

boule
Kecalka 140 příspěvků 27.07.03 14:47

Ahoj holky!
Včera v poledne se nám konečně vrátil Ondrášek. Na několik minut se mi pověsil na krk, pak na chvíli i taťkovi, za chvíli už ale začal řádit mezi hračkama, ani jsme ho nemohli dostat do postýlky, usnul asi v půl druhé. Odpoledne jsem slavili taťkovo svátek a grilovali, užíval si na dvorečku. Je pravda, že jsme mu asi trochu chyběli, protože si pravidelně přišel na mě hačnout a přitulit se. Navíc večer (u babičky prý poslední dny usínal vzorně) nechtěl usnout bez maminky a neobešlo se to bez večerní pohádky a zpívání.
Na kontrolu jdu v úterý příští týden, pak pošlu nový deníček, snad se to tady už brzy začne hýbat. Tak co, která budeme první?
Jana (36tt.+3)

HankaH
Povídálka 15 příspěvků 41 inzerátů 27.07.03 23:03

Ahoj maminky,
tak snad se nám zase trošku ochladí a my si trochu oddechneme.Spát se už teď opravdu moc nedá.Jak si lehnu mimi blbne,ale já ho nutím:„tak se aspoň otoč“,říkáme mu s manželem,když už mi dělá z břicha křivuli.A snad se něco změnilo-cítím pohyby a kopání jinde a zase mám jinak křivý bříško.Zítra jdu do poradny a na monitor tak jsem zvědavá,jestli se mimi umoudřilo a otočilo zpět hlavičkou dolů.Po tom cvičení mi křuplo v zádech a trochu jsem za sebou tahala nohu,tak občas vynechám a docela bych uvítala abych to už nemusela opakovat.Taky se mi sem tam přidají bolesti až křeče v břiše a jako naschvál,když jsme s Klárkou sami doma.
Měly jste někdo takové potíže,když jste cvičily ty cviky na otočení mimíska?
Tak se mějte zatím moc hezky Hanka 36+5

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.03 06:03

AHoj Hani,
také mě trápily křeče v břiše, spíše podbřišku, ale nevím z čeho byly (spíše tuším, že z jedněch vitamínů). Jinak jsem přestala cvičit v 29TT, právě kvůli těm křečím.
Náš mrňousek se také v noci točí a je tam úplně šejdrem. Naštěstí je hlavičkou dole.
Dneska jdeme na kontrolu do nemocnice. Jsem zvědavá, jak nám pokročil nález a kdy to konečně bude.
Jinak mě v posledních dnech docela rozbolely bradavky a mlezivo teče docela hojně. A také se mi stává, že při spaní mi mizí citlivost kůže na bříšku. Něco podobného jako mrtvení končetin.
No jo, mrňousátko poznalo, že o něm píšu a začalo se vrtět. Končím a letím pod sprchu, neboť nám za chvíli vypnou teplou vodu na dva dny. To by bylo ideální na porod, ne?
Evka 38TT

HankaH
Povídálka 15 příspěvků 41 inzerátů 28.07.03 22:37

Ahoj Evi,
tak snad máme od cvičení už pokoj.Mimčo se opravdu otočilo,hlavička se ještě nefixovala,ale to mi optimismus neveme.Teď už jen doufám,že tam opravdu nemá tolik místa na další nepřípustné otočení a nic už se nestane.Já už jsem teď byla rozhodnutá necvičit a smířit se třeba i s císařem,protože to bylo vážně strašné.Někdy když se mimi hýbe a cítím pohyby hlavně směrem k páteři úplně mi projede křeč od zad až dolů do chodidla.To jsem při prvním neměla,zato něco podobného jako Ty,necitlivou polovinu těla(kůže) od pasu dolů.Nic s tím nešlo udělat,jen vytrvat do porodu,pak vše samo zmizelo.Tak doufám,že všechny potíže
podobně odezní.
Držím palce při kontrole.Hanka 36+6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.03 06:52

Ahojte holky,
tak jsem byla včera v porodnici. Samozřejmě, že by to nebylo ono, pokud by mi nic nenašli. Teď pro změnu mám vysokou hladinu cukru. Naštěstí se to zatím nechalo tak, jen si dám týdenní dietku. Příště uvidíme. Naštěstí jsem už 38+1.

Hani, jsem ráda, že mrňousek se obrátil.

Musím končit, nejde mi moc ťukat do klávesnice, mám příšerně opuchlé prsty u rukou. No jo, konec těhotenství:-))

Evka 38+1

HankaH
Povídálka 15 příspěvků 41 inzerátů 29.07.03 13:24

Ahoj Evi,
díky za podporu a doufám,že i Tobě se ten cukr upraví.
Hanka 37t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.03 06:48

Ahoj holky,
rychle se připojuju. dneska začínám 38. týden, je to vůbec možný? Včera jsme koupili konečně komodu na oblečení mimíska, tak to tam jenom naskládám a je to. Ještě nemám sbalenou tašku do porodnice, pořád mám nějak dost času.
Evi, snad se ti ten cukr srovná a Hani, snad ti bude taky líp. Já teda se zády zatím takový problémy nemám, ale večer už mě taky v kříži pěkně bolí. No to už přejde asi až s porodem. jak jsem minulej tejden uklízela jako divá, tak to už mě trochu pustilo. S břichem už se nemůžu ani ohnout a to se špatně smejčí:-)) Nštěstí mám všechno hotový. Holky za tři tejdny mám termín, ale jsem zvědav, která to tu začneme. Myslíte, že to potom bude nakažlivý? Mějte se prima a užívejme posledních dnů s bříškem. Bude se mi stejně trochu stejskat. Manžel říkal, že už si mě bez břicha ani nepamatuje:-)) Mahi 37tt+0)

Janajka
Povídálka 42 příspěvků 30.07.03 10:34

Ahoj holky,

tak mi to dneska nedalo a po delší době jsem zlišťovala svoje manekýnkovské rozměry. No musím se pochlubit, na MISS Soudeček bych se svými rozměry 108 - 111 - 108 určitě měla šanci.

Minulý pátek jsem byla v poradně, jak už jsem psala bylo to šup šup. Dozvěděla jsem se pouze, že nález je od minule pokročilejší ( CS 4 ), Dr. mi vzal stěry, poslechl miminko a byla jsem venku. Vyzvedla jsem si také dotazník na darování pupečníkové krve. Vyplňování mi přijde docela složitý, dotazník se hemží samými odbornými výrazy z oblasti medicíny, které mi až tak moc neříkají.

Po poradně jsem byla ještě na druhé části těhotenského kurzu, kde se mluvilo o kojení a šestinedělí. Pečlivě jsem si zapisovala poživatiny, které by kojící matka neměla a zjistila jsem, že toho, co můžu, moc nezbývá. Pani Mrkvičková nás taky důrazně varovala před použitím výtahu při začínajícím porodu a to i v porodnici. Ještě nevím, zda ji poslechnu, těch našich 9 pater se mi asi šlapat chtít nebude. Holky, které budete chtít v Podolí nadstandart a budete mít štěstí, že bude volný, tak se hned platí záloha ve výši 4 000,– Kč.

Mahi, v teď v pátek se asi neuvidíme, protože se do poradny dostanu až po devátý. veze mě tam totiž Petr a ten je na osmou objednaný k zubaři, takže poradna bude následovat až potom. Tak snad příště.

Oli, taky uvažuji o epidurálu, ještě uvidím, jak to budu zvládat. Při prvním porodu jsem o něj prosila, ale sám primář mi ho nedoporučoval, ale to bylo před 11 lety a epidurál patřil mezi novinky. Vím, že tenkrát po něm maminky trpěly hroznými bolestmi hlavy, ale to už teď samozřejmě neplatí. Kamarádka, která rodila v květnu, si ho moc pochvalovala.

Dívala jsem se na naše termíny, začínat by měla Hanka ( Kukátko ), tedy pokud už nemá mimíska u sebe, pak Evka, Olinka, já ..............Mám nějaké neblahé tušení, že Matýsek až do termínu nevydrží, tedy né že bych ho už nechtěla mít u sebe, ale od 8.8. do 15.8. (doufám, že se to neprotáhne ), budeme konečně dělat plovoucí podlahy a novou kuchyň. Samozřejmě na poslední chvíli, u nás to už asi jiný nebude. Všechno máme naplánováno hezky dopředu a pak se něco zvrtne a takhle to dopadá. Tak nám držte palce, ať to do toho 18., vydržíme.

Mějte se všechny moc hezky, užívejte si pár posledních dnů s bříšky a pište, nějak nám to tady zase vázne.

Jana č.2 + Matýsek ( 37t. + 2 )

boule
Kecalka 140 příspěvků 30.07.03 14:05

Jani, byla bys druhá, já jsme na tom skoro stejně, prsa 108cm (zbyla mi už po prvním porodu), břicho 111cm a pozadím tě trumfnu (máme to rodový) - dobrých 116cm. Chi, chi, už z nás jsou opravdu kuličky. Ale co! Nějak to snad dolů snad půjde. Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.03 06:32

Ahoj,
já mám přes pas asi 113, další míry jsem si neměřila. Jsem ráda, že nejsem sama taková „kulatá“.
Jani, tak to snad vyjde v příští poradně. Pupečníkovou krev bych taky chtěla darovat. Nesmím si zapomenout vyzvednout dotazník. Čiao Mahi

Vložit nový komentář