boule - 38.týden

Těhotenství

Zdravím všechny bříška i maminky v těch hrozných vederech! Ani nevím, jak to tak rychle mohlo utéct, ale za dva týdny a kousek bych měla rodit. Už netrpělivě čekám, kdy se tady objeví první miminko.

Včera jsem byla na kontrole a řeknu Vám, je to děs se v těhle vedrech někam dopravit. Jsem ráda, že jsem doma, máme kamenný baráček, takže přes den jsem v chládku. Ven chodíme tak do deseti dopoledne a pak až k večeru. Vyšetření je v pořádku, stejně jako minulé testy. Váha se drží pořád na +11kg, tak snad už moc nevyskočí. Do nemocnice zatím nechodím, jako řada z Vás, tam by mě doktor poslal, (pokud neporodím dřív), až po uplynutí 40.týdne.

Jelikož se to naše zlatíčko probudilo, zrovna když jsem dovařila a chtěla jít psát deníček, pustila jsem mu na videu pohádku a rychle to tu ťukám, budu tedy končit, chlaďte se a už se těším na první mimča.

(P.S.: Asi to vyhraje i dle Vašich rad Daniel.)
Jana (37tt.+6)

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  07.08.03 06:42

Ahoj spolučekatelky,
tak píšu příspěvek, abychom měly ten náš deníček plnější. U mě stále nic nového. Minulou noc mě dost pobolívalo břicho a v zádech, ale ráno bylo všechno pryč, takže to byly zřejmě ty poslíčci. Včera se mi zase odpoledne zdálo, že se mimi nějak přestalo hejbat. Naštěstí je hposlušné a večer se hezky mrskalo. Však jsme mu s manželem domluvili, aby nás neděsilo. U Ed některý holky psaly, že by se mělo cítitit tak 10 pohybů za 12 hodin a já si nemohla vzpomenout, jetli to byla aspoň polovina. No ale teď se mimi převaluje a protahuje, tak je snad vše OK. Zítra jdu do Podolí¨, na monitor, tak se tam určitě zdržím. JInak se mi zdá, že mi břicho trochu kleslo i manžílek to říkal, tak snad se miminko pomal chystá na svět. I když rodit v tomhle hicu, to bude něco. Vůbec se mi nechce pít v horku čaj a to mám koupenou tu těhotenskou směs s maliníkem a všema dobrýma bylinkama. Dost teda tu přípravu zanedbávám:-)) Snad to s mimi nějak zvládnem. Občas mě přepadne něco jako záchvěv paniky, jestli tu bolest zvládnu, jestli vůbec zvládnu porod, ale naštěstí to není moc časté. Na to, že mám za 13 dní rodit, se cítím vcelku v klidu. zatím ani moc neotejkám, snubák jsem ještě sundat nemusela a ani nohy nemívám tak hrozný. Je fakt, že hodně polehávám, max. něco ukuchtím a trochu poklidím. Do města vůbec nechodím. Jsem ráda, že to máme všechno nachystáno a těch teplech jen tak přežívám. Ven chodíme až po sedmé, to už to docela jde.
Holky, to jsem se docela rozjela, tak pište, pište.
Jano, Daniel je hezký jméno. My budeme mít Vojtíška (pokud to bude chlapeček).
Moc vás zdravím i bříška Pa mahi

 
Anonymní  07.08.03 06:43

Ještě pro úplnost - jsem 38+1 tt. Tý brďo, je to vůbec možný:-)))Mahi

 
Anonymní  07.08.03 11:19

Ahoj holky těhulky,
tak se hlasím po delší době, byla jsem mimo Prahu a teprve ted jsem se dostala na net. Dneska jsem byla na kontrole v porodnici, už podruhý, chodím k Apolináři, kde se chystám i rodit. Cekala jsem tam asi hodinu a půl, naštěstí je tam chládek, tak se to dá vydržet. Rodit se zatím ještě dle slov doktora nechystám. Mimi je v pořádku, je pěkně čilé, na rozdíl ode mně v tomhle horku. Trošku mi otékají kotníky ale do rána to splaskne, tak doktor nic neříkal. Pohyby cítím pravidelně, ani ne tak kopance, jako spíš převalování a tlaky z jedné strany na druhou, tvoří se boule a hrby a je to legrace pozorovat poskakující břicho - lepší než televize. Dneska si sbalím tašku do porodnice, zítra totiž jedeme na víkend do Janova nad Nisou, na dvanáctihodinovku na kolech (já s mámou jako první pomoc, zásobování a event. řidiči), tak si ji pro jistotu vezmu s sebou. Co kdyby… Oblečky na mimi mám vyprané, akorát bych potřebovala nějakého dobrovolníka, který by je vyžehlil - no tak příští týden. Ještě smontovat postýlku, povléci peřinky a takové ty drobnosti a už je všechno hotovo Kamarádce se minulou sobotu narodil kluk - Matouš, 53 cm a 4 kg, rodila v Motole, prý všechno v pořádku. Závidím jí, že už to má za sebou. No snad se taky už brzy dočkám.
Jsem zvědavá, čí miminko bude první.
Mějte se krásně a odpočívejte
ahoj
Jana č. 3 + mimi
 37+3

 
Anonymní  07.08.03 16:27

Včera 6.8.2003 se nám narodil Vojta 3750g.
Evka a Vojta 1den

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 07.08.03 16:35

Hurá. První miminko u Boule!
Gratuluji a přeji do života nej nej.
 Zuzka

 
Janajka
Povídálka 42 příspěvků 07.08.03 18:31

Ahoj Evko,

moc a moc gratulací k Vojtíškovi. Přeji Vám hodně štěstíčka, zdravíčka a ať vše zvádáte v pohodě.

Jana č.2

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 07.08.03 18:40

Sice se neznáme, ale i tak moooooc blahopřeji a přeji jen a jen štěstíčko a ať Vojtíšek krásně roste!

Pá snažilka Montička

 
Janajka
Povídálka 42 příspěvků 07.08.03 19:53

Ahoj holky,

tak koukám, že už nám to tady začalo, máme u nás v deníčku první miminko a je to kluk jako buk, už se těším, až nám Evka poreferuje. Podle přehledu termínů, jsem zjistila, že rodila o něco dříve. Tak, kdo bude další? Já jen doufám, že my vydržíme až do termínu.

Jak víte, zítra zahajujeme rekonstrukci a končíme 15.. Doufám, že vše proběhne bez komplikací. V úterý už jsem myslela, že žádná rekonstrukce nebude, firma, která nám měla dělat podlahu ( v pondělí ), nám oznámila, že objednaný dekor nemají a máme si vybrat něco jiného, mně se ale už žádný samozřejmě nelíbil ( ono toho taky na výběr moc nebylo, asi 8 vzorků ), a tak nezbylo nic jiného, než rychle najít novou firmu, která má příští týden volno. Naštěstí se zadařilo a tak snad vše poklape.

Dalším důvodem, proč ještě nemohu porodit, je, že nemám ještě všechny věci pro Matýska a to: peřinky, povlečení + nebesa, přebalovací podložku. Vše jsem objednávala v dostatečném předstihu po internetu, ale nepočítala jsem s tím, že dodavatelé mají dovolené a tudíž nedodávají. Vše mám přislíbeno na začátek příštího týdne, jinak objednávku zruším a budu nucena vyrazit do žáru velkoměsta a vše dokoupit. Zítra jdu do poradny a na monitor, tak uvidíme, zda se Matýsek už nebalí na cestu a vydrží čekat, až bude vše připraveno.

Mahi mě poznáš velice snadno, malá, hnědá, tváře divé ..... až zase uvidím ty zástupy maminek. Dalším poznávacím znakem jsou moje příšerně nateklé nohy a obrovské břicho. No takových nás možná bude víc, ( i když tyto rozměry jsou u mě opravdu úctyhodné ), takže Ti to trochu ulehčím, na sobě budu mít modré šaty se žabičkovaným sedlem.
Monitor se, myslím, dává na holé tělo, ale šaty si přes pásy můžeš stáhnout.
Jsem zvědavá, zda se zítra sejdem.

Všem přeji mnoho sil do posledních dnů s bříšky a vydržať.

Jana č. 2 + Matýsek ( 38t. + 3 )

 
Anonymní  07.08.03 20:12

Evko,
gratuluju a připíjím na zdraví sklenkou červeného vínka :-)
Holky, jsem dojatá.
 Olinka

 
Anonymní  07.08.03 20:30

Ahoj těhulky,

tak jsem manželovi říkala, že se jdu juknout na emimino, jestli už nemáme nějaký přírůstek a vida - Evka má pěknýho kluka :-).

V úterý jsem byla v Podolí na kontrole a opět jsem se nedozvěděla nic nového. Mám přijít 12.8. a to je i můj TP. Tolik bych si přála aby to bylo dřív! Jsem strašně nedočkavá.

Mahi píše, že ji chytá panika, mě tedy taky. Ani ne tak z porodu - utěšuju se, že když to vydržely ostatní zvládnu to taky, ale z toho, aby bylo miminko zdravé. Mám z toho velkou hrůzu.

Jinak musím zvolat 3× Hurá!, protože už máme od včerejška postel a nemusím spát na zemi :-), to jsem si dneska ráno pěkně polenošila.

Snubák jsem už sundala, byl vážně natěsno.

A teď se jdu podívat po nějakém jménu pro kluka. Holka - Ema je jasná, tu jsem už dnes poctivě zapsala do toho lejstra co jsem dostala v porodnici. Doktoři říkali, že to bude holka, ale člověk nikdy neví ;-)

Ještě jsem přemýšlela o jedné věci. Jsem úplně závislá na těchto stránkách ;-) a na tomto deníčku a říkám si, jestli se ještě někdy takhle sejdneme, až se nám mrňousové narodí. Mám takový pocit, jako když se chýlilo ke konci tábora. Na jednu stranu jsem se strašně těšila domů, tak jako se teď těším na miminko a na druhé straně mi bylo líto, že už se musím rozloučit s kamarádama. Jej, to je tedy depka na závěr!

Mějte se hezky,

Olinka

p.s. Mahi, sondy pro monitor dávají na holé bříško a před tím ti ho ještě pomatlají takovým gelem.

 
zrzecek
Povídálka 15 příspěvků 07.08.03 21:08

Tak to já se taky musím připojit s gratulací k prvnímu miminku v deníčku Boule. Věřím,že jste oba zdraví a v pořádku.
Danča 37+6tt

 
zrzecek
Povídálka 15 příspěvků 07.08.03 21:16

Ahoj mamky,
jak tak koukám, tak už nás tu bude za chvíli dvakrát tolik. Příští týden od čtvrtka si manžel bere v Praze dovolenou a už bude s námi v Myslívě. Pevně věřím,že do té doby ještě mimi vydrží v bříšku. Jinak musím říct,že těch pohybů taky moc necítím. Jen občas nějakou tu ručku a nožku a to víceméně na stejném místě. Naše maličký má podle mého zádíčka nalevo a kope a boxuje na té pravé straně. Jinak se ani moc nehýbe. Taky mívám někdy strach jestli je v pořádku a to ho pak přemlouvám,aby si se mnou chvilku hrál a hladím mu zádíčka. Většinou musím říct,že je to vzorňák a ozve se. Zatím ahoj
Danča 37+6tt

 
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 07.08.03 23:39

Strašně moc gratuluji k vašemu chlapečkovi.
Ať vám přinese mnoho radosti a štěstí do života.

Nikol a Vendulka 6 týdnů

 
HankaH
Povídálka 15 příspěvků 5 inzerátů 08.08.03 00:28

Ahoj maminky a bříška!
Tak se ozývám po delší odmlce-nějak nám odešel počítač,že by na něj také dolehla ta vedra?Na mě tedy ano.Otéká mi pouze jedna noha,buď lýtko nebo kotník s nártem. To pak vypadá jako sloní noha.
Teď jsem po kontrole,kde mě zase moc nepotěšili,teď se mimi pro změnu otočilo příčně.Ještě není na světě a už je takhle svéhlavé.V 35t. šup zadečkem dolů,za týden šup zpátky,další týden napříč maminkou,ještě že už těch možností moc nemá.Tak je pořád šance,že se ještě stočí nebo aspoň při porodu umoudří(jinak sním pan doktor provede nějaké ty hmaty).Nějak se už nenervuju ani v tom vedru nemám sílu,stejně ven nějak půjde,tak už je mi jedno jak.Jen aby to už bylo.Ven s Klárkou chodíme aspoň 2×,ta by to doma nevydžela,dnes měla takový malý jednodenní průjmík(asi z tepla)a pak už nic,jen mám problém donutit ji pít.
Naše rekonstrukce oken je u ledu,příští týden nám aspoň přijdou zaměřit okna a domluvíme termín,vzhledem k tomu,že teď mají nejvíc práce tak už bude mimi zaručeně na světě.Ještě nám chybí konstrukce na přebalovák,chcem to mít zavěšené na zdi v koupelně,ale to si chce manžílek vyrobit,tak uvidíme.Jinak je připraveno a můžeme z fleku rodit.
Velkou gratulaci posílám Evce a Vojtíškovi!!!
Nějak jsem se Vám tu rozepsala(to ten skoro 2týdenní skluz)moc Vás zdravím a držím všem palečky ,ať je to rychlé a už jen a jen vpohodě!
Hanka 38+3

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 08.08.03 08:46

Hurá!!! Konečně první mimi. Moc a moc blahopřejeme k Vojtíškovi. Ať se má čile k světu a je to nejhodnější a nejsladší miminko.
Takže tu máme prvního chlapečka. Docela jsem zvědavá, jestli bude víc holčiček nebo kluků. Když se narodil Ondra, tak to byli okolo samý kluci (i tady na e-miminu). Teď jak jsem pročítala deníčky, tak se hlčiček začíná rodit více.
 Jana

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 08.08.03 08:58

Ahoj!
Ještě jednou blahopřeju Evce k Vojtíškovi. Jsem zvědavá, jak dopadne celkové skóre - víc kluků nebo holek.
Včera jsem objevila první flíčky na podprsence (tedy zatím jen na jednom košíčku). Některé jste psaly, že se Vám objevily již dříve, u mě to bylo prvně taky až v posledních týdnech před porodem. Taky se mi zdálo během dne, že mi párkrát ztvrdlo bříško a svištík sebou dost mlel. Jinak jsem celkem v pohodě, nohy a prsty otečou jen občas a ne moc. Doufám že ještě vydržíme, než poleví ta největší vedra, řekla bych, že teď by bylo pomalu lepší rodit v noci. Jo, kdybychom si to mohli naplánovat! Šetřete se a chlaďte, ať nejsou Ti naši broučci moc „vaření“.
Jana (38tt.+1)

 
Anonymní  09.08.03 11:48

Ahoj holky,
nejdřív velká gratulace Evce k Vojtíšovi. Je to kluk jako buk. Jsem zvědavá, jestli ho budeme mít taky. Včera jsem byla v Podolí. Byla jsem tam až do jedný, ale díky tomu, že se nepovedl ranní monitor. Mimi spalo nebo co a tak ta křivka nevypadala podle předpisu. Naštěstí v poledne už to dopadlo líp a mohli jsme jít domů. Představa, že bych tam musela čekat dvě hodiny na další mě úplně dostala. Zrovna tam museli dělat akutního císaře, tatínek seděl na chodbě jak opařena slepice, snad nás tohle nepotká. Můj stav je beze změny, k porodu se tedda nechystám. Měla jsem včera pocit, že mimi mi zústane v břiše navždy. Ufff. No,už mě ten pocit trochu přešel. V Betynce nějakej doktor psal, že nakonec se narodí všechny děti. A to mám do termínu ještě 12 dní. Nevím jak se budu cítit, jestli budu přenášet. Jano, myslím, že jsme naproti sobě seděly v tý prenatální poradně a pak jsme spolu šly kolem 10 z nemocnice ven. Měla jsem zelenou sukni a modrou halenku. Příští pátek jdu na monitor na půl osmou, ale myslím, že tam zase zkejsnu do odpoledne. Jsem teď na Vysočině, je tu oproti Praze daleko líp, budu se asi i koupat. Už se těším. No končím, nějak jsem se rozepsala. Tak čau Mahi

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 09.08.03 22:08

Čauky!
Ta horka už jsou vážně děsná. Nejhorší je, že se ani nemám jít kam vykoupat, do nádrží ani rybníka nechci a bazén tady nikde v okolí není, (krytý v Domažlicích je přes léto zavřený). Jinak s Dančou jsme si vyměnily čísla, (zprávu jsem našla, díky), budeme ve spojení a ta druhá může informovat ostatní, pokud nebudeme rodit současně.
Jana (38tt.+2)

 
Anonymní  10.08.03 08:53

Ahoj těhulky,
co vám mám psát, v úterý mám termín a uz jsem tedy pěkně nervózní. Denně večer přemlouvám Emu, aby už se vypravila na svět a nic.
Sleduji pozorně počasí a zmiňovali něco o studené frontě kolem čtvrtka. Tak abysme pak nestály v pordnicích fronty :-)
Odpoledne jdu s manželem na tenisový turnaj, jako divák samozřejmě, už nemůžu jen tak nečině sedět a čekat.
 Olinka

 
Janajka
Povídálka 42 příspěvků 10.08.03 21:55

Ahoj maminky a kamarádi, dovolte mi abych se představil, jmenuji se Matýsek a na svět jsem vykouknul 8.8.2003 ve 13.05 hod po císařském řezu. Maminka byla ráno na monitoru, moc se jim nelíbil, tak jí poslali ještě na jeden. Prý jsem se moc nehejbal (zná te to v těch vedrech komu by se chtělo) a tak nás poslali rovnou do porodnice, tam další monitor a pak už to šlo rychle, šaty dolů, oholit a hurá na sál. Prý se mi už v bříšku nelíbilo a tak jsem už na světě o 10 dnů dříve. Bohužel, sice ještě nejsem u maminky v náručí, mám totiž svůj vlastní pokojíček kam mi občas ještě přidávají trochu kyslíku. Maminka za mnou pravidelně chodí a říká mi, že jsem její malinkatý Zlatíčko, a že jsem jako bych tátovi z oka vypadl, to je dobře, protože jsem ho viděl a je to kus chlapa. Já zatím vážím 3050g, ale brzy budu mít určitě víc a hlavně budu lépe dýchat, aby maminka nebyla smutná a mohli jsme být spolu. Mějte se všichni moc hezky, posíláme Vám spoustu pozdravů z nemocnice v Podolí a držíme Vám palečky.
Matýsek 3 dny+maminka Jana č.2 a tatínek Petr

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 10.08.03 22:09

Blahopřeji Janině i Petrovi k Matýskovi, ať je už brzy s maminkou. Miminka se začínají konečně klubat. Já mám termín taky asi za 11 dnů, tak jsem zvědavá, jestli brouček vydrží. Držím Vám palečky, ať jdete brzy domů. Jana (38tt.+3)

 
Anonymní  11.08.03 13:30

Blahopřeji mamince Janě č.2 a Matýskovi.
Dnes jsme dorazili domů, a jak se dám trochu dohromady, tak něco více napíši.
Evka a Vojta 6dní

 
Anonymní  11.08.03 14:03

Ahoj,
moc gratuluju Janě č. 2 a Petrovi k Matýskovi. Snad bude malej brzo v pořádku, abyste mohli být všichni pohromadě.Tak to už se v poradně nepotkáme:-). Já mám termín za 9 dní, tak uvidíme, kdy se s bobískem uvidíme. Dneska mám nějakou krizi, nic se mi nechce dělat, ale absolutně nic. To je hrůza. Půjdu se asi natáhnout:-)) Už jsem zase v Praze a tady je odpornej hic, uf. Měla bych jít nakoupit, ale nevím, kdy se k tomu odhodlám. Zatím ahoj Mahi

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 11.08.03 14:13

Blahopřeji Janajce!
Pobavil mě ten její předchozí příspěvek, že mimi musí počkat do 15tého, rekonstrukce, peřinky atd. atd. Holt na to měl Matýsek jiný názor :-))
Přeju jen to nejlepší!!
Claudie

 
Anonymní  11.08.03 20:16

Ahoj Jani a Matýsku,
přeji vám hodně zdravíčka a brzký návrat domů.
Zítra jdu na kontrolu do podolí, tak na vás budu myslet, že tam někde jste :-).
 Olinka

 
Anonymní  11.08.03 20:22

Ahoj těhulky,
tak tohle je opravdu „plodný“ deníček :-).
Příspěvek Jany jsem četla asi 5×. Zdá se mi to strašně nedávno, kdy jsem se zapojila do debaty v tomhle deníčku a najednou jsou tady první miminka!
Dneska jsem měla chvilku pocit, že mi to břicho zůstane napořád :-).
Zítra jdu do Podolí a už slyším zase tu větu „Není to nález k porodu, přijďte příští týden“.
Mějte se hezky,
 Olinka

 
zrzecek
Povídálka 15 příspěvků 11.08.03 21:23

Ahoj holky,
tak koukám,že je tu další miminko a zase kluk. Moc blahopřeji.
Dnes jsme byli zase na kontrole a paní doktorka říkala, že už mi pomalu klesá bříško, takže možná ještě týden. Co ty Jani, jak to vypadá u Tebe? Taky jsme byli v porodnici v Klatovech na monitoru. Vše v pořádku. Teď tam mají úplně prázdno, ale sestřička říkala,že očekávájí nával tak kolem půlky srpna. To mě moc nepotěšila. Fakt se mi líbilo,že je tam klid. Zatím ahoj
Danča 38+3tt

 
boule
Kecalka 140 příspěvků 11.08.03 23:12

U mě je vše stejné, občas už se jen valím. Na kontrolu jdu zítra, pak pošlu nový deníček. Jana (38tt.+4)

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 11.08.03 23:22

Moc moc blahopřejem a přejem hodně štěstíčka!!!
Zuzka - Toffifee a Valuška (2m)

 
Anonymní  13.08.03 18:12

Ahoj holky, do termínu ještě tejden a já mám pocit, že uý to nevydržím. Nic se neděje. Břicho občas tvrdne, v zádech pobolíví, ale nic. Už teď jsem netrpělivá a co až bude po termínu. V pátek jdu na kontrolu. Dneska je hroznej hic, úplně se koupu ve svým potu. Ať už je chladnějc. Zatím pa Mahi (39+0)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama