boule - první dny doma

Rodičovství

Ahoj maminky! K internetu se dostávám pořádně konečně dnes, takže posílám deníček s pětidením zpožděním po návratu z nemocnice. Nevím, jestli budu deníček psát pravidelně, rozhodně se občas pokusím poslat nějaké zprávičky, ale přiznám se, že po návratu moc čas na podobné aktivity nemám.

K porodu pošlu samostatný příspěvek, jen teď na to nevychází čas, chci se trochu rozepsat.

Takže jen v krátkosti, (abyste měly kam psát). Daníček je moc hodné miminko, v porodnici zpočátku pořád spal, když jsem ho nebudila, spal v noci i šest až sedm hodin. Pak mu zjistili slabší žloutenku, snažila jsem se ho budit a kojit po třech hodinách. Zatím kojím s kloboučkem, i když trochu popraskané bradavky mám. Snad se to spraví. Domácnost zvládáme celkem dobře, Daník sice poslední dva dny trochu zlobil, kroutili ho trochu prdíky a pil častěji, zvláště večer. Dnes výjimečně spinká větší část dne, ale na pití se budí. Ondra to zatím zvládá, je z něj starší bráška, Daníka hladí a dneska ho dokonce tlačil v kočárku.

Tolik pro dnešek od nás, blahopřeji všem maminkám i miminkům. Přeji Olince, ať jí to dobře dopadne. Je to tu (kromě Vendulky) chlapská sešlost, samý velcí chlapi.

Pro dnešek se loučíme.
Jana + Daník (10 dnů) a Ondra

Váš příspěvek
Tajka
Povídálka 36 příspěvků 27.08.03 12:42

Vítám Daníčka na svět a přeji klidné šestinedělí mamince!!!
Vím o čem mluvím:-), já mám doma třítýdenní Majenku a absolvujeme vše zatím bez větších potíží.
Kojila jsem taky přes klobouček, třetí den mi v porodnici rozpraskaly bradavky do krve a dcerka pila mlíčko i s mou vzácnou rudou tekutinou:-( Mohlo to být i tím, že Marie tahala jak o život a nic moc neteklo, mlíčko jsem dostala až pátý den - rodila jsem císařem. Ještě před návratem domů jsme ho ale úspěšně odložily - bradavky se rychle vzpamatovaly.
Prdíky nás občas taky pozlobí, brečí se a nosí se i tři hodinky. Je to strašné, když mamka nemůže pomoc a musí se dívat, jak se její uzlíček svíjí… Mírníme bolístku aspoň kapičkami Sab simplex, při svíjení jí dám 8 kapek a pak nechám pocumlat prsík tak na 2 minutky. Jo a znovu u nás nabyl důležitosti již dávno odložený předmět - fén (božský to teplý vzdoušek na pupíček děťátka v těžkých chvílích!)
Zdravím všechny maminečky s dítkama a těším se na další střípky z nových životků Vašich mojátek.
 Tajka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.03 23:11

Milá maminko,
zdravím Vás a Vašeho malého Daníka a Ondru a přeji Vám mnoho radosti a štěstí! Ať ten Váš drobeček pěkně roste a nic ho netrápí!
Já jsem zatím ve 36. týdnu a na naše miminko teprve čekáme, ale ráda jsem si pročítala Vaše příspěvky předtím než se u vás začalo rodit. Dozvěděla jsem se tak mnoho důležitých informací co mě ještě čeká. Teď jsem se dala znovu do čtení Vaších příspěvků, abych se co nejvíce dozvěděla o miminkách a péčí maminek po porodu. Bude to naše první miminko a tak jsou pro mě tyto informace a příspěvky od Vás velmi důležité, za které Vám moc děkuji.
Helena
36. týden

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 27.08.03 23:53

Ahoj Boule!

Moc a moc gratulujeme k narození malého Daniela.
Já si pamatuju, jak jsme se potkaly na chatu a ty jsi čekala na to, zda se MS dostaví a pak ve snažilkovském deníčku, který jsem tenkrát založila jsi mi oznámila tu krásnou novinu, že máš dvě čárky.

Tak a teď už je z těch dvou čárek kluk jako buk!!!! A potom že ten čas neletí jako šílený :o)

Přeju ti a celé tvé rodině plno radosti s novým miminkem

Ed a pupík

zrzecek
Povídálka 15 příspěvků 27.08.03 23:59

Ahoj Jani,
tak jsme taky doma. Nemela jsem cas cist prispevky, tak jen oznameni: Narodil se nam Frantisek 21.8. ve 20:01; 3800g a 50cm.
Danca a Fanousek 6 dnu

Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 28.08.03 15:21

Ahoj holky,
strasne moc vsem gratuluji k miminkum. Verte, vse prozivam s vami. Ja mam termin za tri tydny, takze je pro me aktualni, co se deji u vas a jak dobre to vsichni zvladate. Drzim vsem palce a preji hodne stesti, zdravi a radosti z miminek.
Karolinka od ED z denicku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.03 10:12

Ahojte mamky,
doplnila jsem tabuĺku miminek.

Tailor Tailor - 15. 7.
Kukátko (Hanka) -1. 8., ale doufá 25. 7. :-))
Evka - 6.8.2003 Vojta 3750g, 52cm
Olinka - 12.8.
Jana2 - 8.8.2003 Matýsek 3050g
Hanka - 15.8.2003 Odra 3880g, 51cm
Mahi - 25.8.2003 Alenka 49 cm a 3750g
Jana (boule) - 17.8.2003 Daniel 3960g, 51cm
Danca (Zrzecek) - 21. 8. 2003 František 3800g, 50cm
Jana3 - 23.8.2003 Tomáš, 3,75kg, 52cm
Vendula - 29. 8.

Jinak my se máme docela fajn. Docela už známe Vojtův denní režim - pokud do něj nevleze něco neočekávaného jako třeba prdíky. Na ty jsme si koupili kapičky Sap Simplex a díky nim již to je lepší.
Vycházky jsou zatím ve znamení „dítě usnulo, honem kočár a ven“. Venku vydrží cca 1,5-2h a potom následuje hodinové kojení.
Naštěstí první kojení v noci je jen 10 minutové a druhé delší, ale v poslední době jsem si oblíbila noční kojení v leže, takže ani nevím, jak dlouho se Vojta krmí.
Také jsme si objednali šátek na nošení, neboť bdídí dítě je u nás většinou křičící dítě.
Vojta docela zvládá držení hlavičky, několikrát omylem se zvedl ne na lokty, ale na dlaně.
Evka a Vojta 3.týdny

Tajka
Povídálka 36 příspěvků 29.08.03 12:59

Ahojky Evko!
Dovoluji si Tě kontaktovat touto cestou, protože tu na Tebe jinak není žádný kontak. Máme přibližně stejně staré děti, má Marie se narodila 2.8. Používáme stejné kapičky na prdíky, ale nám příliš nezabírají. Přemýšlala jsem, jestli to není v době braní a tak bych Ti byla moc vděčná, jestli by jsi napsala svůj způsob podávání.
Já plně kojím, zhruba po 2min. přisátí jí dám na lžičku trochu mlíčka a 7 kapek. Pak dokrmím. Co ale dělat v případě, že jí bolístka zastihne půl hodiny po jídle? Hlad už nemá, takže mi to pořádně nezají…
Dík za odpověď. Pokud mi chceš napsat na mejlík: handlovat@seznam.cz
Tajka + Majenka 3t

boule
Kecalka 140 příspěvků 29.08.03 22:39

Ahoj Ed!
Díky za gratulace. Opravdu to letí. Koukám občas i k Vám do deníčku a u Vás by to mělo vypuknout do měsíce po nás. Je pravda, že se dvěma dětmi je doma větší rozruch a na net se hned tak nedostanu. Navíc došlo k tomu, čeho jsem se obávala. Kojila jsem přes popraskané bradavky a poctivě je mazala. V úterý jsem poslala deníček a v noci už mně nebylo dobře, ve středu ráno jsem dostala horečku (38,7°C), zánět se rozjel, Daník nechtěl tahat. Po prvních zkušenostech jsme hned jeli k doktoru a možná, že mě některé zatratí, ale rozhodli jsme se to znovu nezkoušet udržet. Prvně jsem odstříkávala skoro ještě týden, zánět se stejně rozjel a já skončila v posteli s čtyřicítkama neschopná cokoli dělat. To si teď nedokážu představit, i když je manžel doma. Ondra se dožaduje mojí pozornosti a práce je doma až nad hlavu. Takže jsme s kojením raději skončili a nelámali to přes koleno. Najeli jsme na Nutrilon, máme s ním dobré zkušenosti. Říkám si, lepší spokojená máma a fungující rodina, než kojení za každou cenu. Tak doufám, že budu jediná.
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.03 10:33

Ahoj maminky, tak se hlásím i s malou Alenkou. Včera nás pustili z nemocnice a pomalu sei hledáme nějaký režim. Alenka je zatím úžasné miminko, co se nají a pak tři hodiny spí, dneska spala i 5 hodin. Včera se mi nalily prsa, mám je jak balvany, ale kojení nám zatím jde. Porod proběhl nakonec odcela rychle. První stahy mi začaly v pondělí ráno o půl třetí a malá se narodila o půl jedný odpoledne. Mám pocit, že jako by porod ani nebyl. Všechno šlo moc rychle a bez komplikací.Po příjezdu do porodnice jsem nebyla vbec otevřená, v 9 hodin jsem byla na 2-3 cm a dle slov p. doktora jsem se připravovala na dlouhý porod, v 11 hod už jsem byla na 6-7 cm, no a ve 12.3 5 byla Alenka na světě. Pořád jsem sestřičce říkala, že tam budu určitě 20 hodin a z tý představy se mi dělalo mdlo, takže pokyn k tlačení mě dost překvapil. Pak jsem párkrát zatlačila a malá se doslova vystřelila ven:-). Manžel říkal, že pan doktor měl co dělat aby ji zachytil. Můžu říct, že v Podolí byli všichni moc fajn, jak na sále, tak i na oddělení šestinedělí. Třetí den jsem měla krizi z kojení, malá ubejvala a já jsem ještě neměla mlíko, ale v noci jsem se za pomoci sestřičky rozkojila a te'd už spíš řeším, že mám mlíka asi moc a Alenka se jím úplně zalyká. Snad se to postupně srovná. Pořád na ni s mužem koukáme a prohlížíme ji, je úžasná. Na mě padá docela únava, ale dá se to zvl¨ádat. Zvlášť když tak hezky spí.
Holky nějte se a držím palec Olince. Mahi a Alenka 5 dní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.03 14:10

Ahoj maminky,
posilam pozdrav z porodnice u Apolinare, kde se nam v utery 26.8. v 15:15 narodila EMA, 2965 gr a 52 cm.
Vic napisu, az nas pusti domu, doufam, ze by to mohlo byt uz v pondeli.
Mely jsme obrovske stesti, porod byl nejprve veden vaginalne, ale museli ho ukoncit cisarem. Nevim nevim jak by to dopadlo, kdybysme zustaly v Podoli, kde nam porad tvrdili, jak jsme v pohode a na porod to nevypada…
Ema mela pupecnik kolem krku, placenta uz byla slaba a pry jevila znamky cetnych infarktu, krome toho jeste byla ulozena nejak abnormalne.
O kojeni a dalsich krasnych vecech napisu az prijdu domu. Uz se moc tesim.
Preju vam vsem hodne sil,
mejte se pekne
 Olinka

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 01.09.03 10:47

Ahoj Boule i všechny místní maminy,

tak jestli pozorně čtu, tak jste se již všechny rozrodily.
I Olinka a Mahi, které si dávaly na čas :-))
a náročný Olinčin průběh.

Přeji všechno nej nej nej s mímísčaty, ať vám rostou jako z vody, tedy vlastně mlíčka :-))), prdíci moc nezlobí, žádné stresy a křičení dítek na lesy :-))

Pa Martina
28+5

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.03 13:42

Ahojte holky,

jak se vede Vám a miminkům?
Vojtíšek přibírá jako z mléka:-)) a toho mám až nadbytek. Prsa mám bolestivě nalité od noci až do večera, kdy si Vojta dává vydatnou večeři a já se toho mléka konečně zbavuji. Mléko se mi nedaří odsávat, nebo spíše daří jen jedním druhem odsávačky a tu zatím nemám (měli ji v porodnici).

Konečně již v klidu procházkujeme, pořád stejnou praktikou:„dítě spí, jde se ven“.

Dneska jsem si byla vyřídit porodné a zápis do pasu a celý magistrát poznal, že tam je jedno malé dítě:-))) Vojta křičel a křičel.

Evka a Vojta (4700g)

pisálek007
Povídálka 21 příspěvků 17.03.15 20:16
:mavam:
Vložit nový komentář