boule a Daniel - 8.týden

Rodičovství

Zdravíme všechny mimča a jejich maminky! Po delší době posíláme s Daníkem nový deníček. Času moc nazbyt není, a tak to bude takový občasník, budu se snažit alspoň jednou do měsíce poslat zprávičky o našem miminku.

Snažím se emimino stíhat občas pročítat, na psaní už většinou čas nezbývá.

Co je u nás nového? Každým dnem zdá se něco.
Danielek je čím dál víc čilejší, přes den už toho zdaleka tolik nenaspí. Také se na nás občas zasměje, ale usmívá se i ze spaní, když se mu asi o něčem pěkném zdá.

Roste jako z vody (lépe řečeno z mlíčka), poslední měření a vážení měl v necelý šesti týdnech - 5,47kg a 60cm.
Rád se nosí nebo vysedává v sedačce, což mu nechceme tak často dovolit, ale když není čas ho chovat, nedá se nic dělat.
Už jsem si vypracovala metodu, když potřebuji něco stihnout, Daníčka houpu nohou v sedačce, Ondra se zaměstná malováním nebo videem a jde to.

Začíná mě už pomalu napadat, jaké budou Vánoce s těma dvěma svištíkama a začínám plánovat dárečky, mám už sto chutí jet nakupovat, jen až se někam dostanu.
Není to moc brzo? Mně to nepřijde, zvlášť když se na větší nákupy dostanu jednou, dvakrát do měsíce.

Co dělají vaše miminka. Doufám, že je moc nezlobí prdíky. Ty my zvládáme celkem dobře, občas nás to chytne, ale nedrží to Daníka moc dlouho.
V noci pořád krásně spinká, rekord mezi krmením v noci máme asi pět a půl hodiny.

Takže pište, těšíme na zprávičky o Vás.

Jana + Daniek (v neděli 8 týdnů) a Ondra (ve čtvrtek 2 a půl roku)

Váš příspěvek
boule
Kecalka 140 příspěvků 10.10.03 23:15

Píšu si hned první komentář sama, ale deníček jsem odesílala v rychlosti, Daník brečel, ani jsem ho pořádně nezkontrolovala, čímž se omlouvám za případné chybičky.
Chtěla bych se ještě vrátit ke kontrole kyčlí. Včera jsme byli na druhé kontrole, potkali jsme se tam i s Dančou. (Mimochodem, jak jste dopadli?) My sice máme už oba kyčle psané jedničkové (prvně byla levá nožička lehce nevyzrálá - dvojková), ale prý balením na široko nic nezkazíme a máme ho ještě napsané jako terapii. Řekli jsme si, že tedy bude náš brouček ještě přes měsíc vypadat jako ten „brouček“ s velikým zadečkem. Včera večer ale hrozně plakal, myslela jsem, že jsou to prdíky, ale stačilo, když ho taťka rozmotal z plenek a byl spokojený. Tak jsme se rozhodli ho nechat trochu odpočnout a plenky dávat jen přes den.Napište, jaké máte zkušenosti Vy?
Zatím čauky. Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.03 02:18

Jani,

my jsme měli plenky doporučené jen na noc. Ke konci jsem je Vojtovi nedávala (čtyři týdny)- kvůli bříšku. Vojta má nožičky OK a další kontrolu až za 4 měsíce.

Pořád se trápíme s bříškem a nyní řeším problém pravděpodobně s podchlazením. V 22st je Vojta nabalený,jak kdyby šel ven na procházku. Musela jsem ho trochu přivrstvit, protože teploměr ukazoval 36,2 (v zadečku) - to je málo, ne?
Pokud s tím máte někdo zkušenosti poraďte.

Jinak už úsměvy rozdáváme na počkání a od toho týdne vykládá slabiky.

Evka a Vojta 9.týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.03 21:20

Ahoj maminky a miminka.
Alence bylo v pondělí 7 neděl. Na poslední kontrole ve čtvrtek vážila 4,9, takže od propuštění z porodnice přibrala kilo a půl. Už se usmívá a teď začala tak nějak rozumně koukat. Pořád hejbe hlavičkou ze strany na stranu až nám připadá, jak kdyby ji měla na klíček, je to srandovní. Taky otvírá pusinku a občas vydá už nějaký to brouknutí a taky přišla na to, že má jazyk. Pořád ho vyplazuje a dneska začala i slintat. Snad jí neporostou zuby. Kojení se zubatým dítětem si nějak neumím představit. tuhle mi udělala děsnýho cucfleka. Přisála se mimo dovorec a já si toho všimla až po chvíli. Jinak je moc hodná, moc nebrečí. Nejlíp spí v kočáře, v noci v postýlce, potom si ji beru k nám do postele, takže někdy spíme i do osmi:-). Holky, pište ať náš deníček nezajde na úbytě:-)).
Mějte se ciao Mahi a Alenka 7t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.03 21:43

Ahoj maminky,
je, to jsem ráda, že ještě živoříme na emiminu :-)!
Je toho tolik nového, že nevím kde začít. Dneska je Emě 7 týdnů. Má asi 58 cm a 4,80kg, roste nám takový malý brontík s pěkným podbradkem.
Kromě toho taky pěkně slintá a vyplazuje jazyk - jako Alenka, a ještě se jí dělají bubliny u pusy.
Prošly jsme si rýmou a pořád se jí nějak nemůžeme zbavit. Emě se vrazila i do oka, tak jí do něj musím kapat. Vypadá to u nás jako v apotéce, kapičky na prdíky - to už je součást kojení, kapičky do oka, do nosu, Infadin, no je toho dost na tak malého človíčka.
Ema se taky začíná rozhlížet kolem sebe a včera zjistila, že má ruku! Se zájmem si ji prohlížela :-).
Já jsem byla dnes na prohlídce u gynekologa, jizva po císaři je pěkně zahojená a problémy žádné, tak plánuju, že začnu chodit cvičit a plavat. Snad nezůstane jen u plánování.
Ve čtvrtek jdeme s Emou na první plavání kojenců do Juklíku, jsem zvědavá, jak to holka přijme, zatím je pro ni i pro nás koupání spíše boj. Uvidíme.
Mějte se hezky a pokud jste z Prahy a vyrážíte s kočárkama ven, dejte vědět a rozšíříme naše duo „Olinka a Mahi na vycházce :-)
 Olinka

boule
Kecalka 140 příspěvků 14.10.03 21:50

Ahoj holky!
Daníček je den ode dne čilejší, víc se usmívá. Dnes jsem mu pověsila nad postýlku včeličky a dobu je spokojeně pozoroval, jak házel ručičkama, tak se do nich občas i strefil.
K tomu spinkání - v noci má Daníček svoji postýlku po bráškovi Ondrovi v ložnici, (do postele ho neberu, jednak nekojím a jednak máme vodní postel a někde jsem četla, že to v tomhle případě není bezpečné). Přes den máme starší postýlku koupenou z druhé ruky v obýváku, tu střídáme (pokud se Danielek nechová) se sedačkou. Pokud jdeme dopoledne a odpoledne ven, pravidelně usne v kočárku, to ho pak v něm nechám spát na chodbě, dokud se neprobudí, což je většinou na další krmení. Řešili jsme také, jak budou kluci spát u babičky, kde je jen jedna malá postýlka, ve které spí zatím Ondra. Ten je sice zvyklý na válendu z domova, ale tu kdybychom u babi přestěhovali do ložnice, tak se tam nikdo nehne a samotného ho nechci zatím ve 2,5 letech nechat spát. Zatím používáme pro Daníka na spaní korbičku z kočárku a časem se uvidí.
Jinak opravdu pište, už jsem o Vás dlouho nic neslyšela. Zítra jdeme na prohlídku, takže pošlu aktuální míry.
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.03 22:51

Ahoj,
tak se ozývám ještě jednou. Oli, už se těším až příští týden někam vyrazíme. K tý rýmě. Já ji teď zrovna mám a děsím se toho, aby ji Alenka taky nechytila. Tak kojím a přebaluju s rouškou. Připadám si jak na operačním sále. My s Alenkou děsně cestujem a pokaždý spí někde jinde - v korbě od kočárku, v postýlce is námi v posteli. Zatím jí to nevadí, usne kdekoliv, uvidíme až bude starší. Taky je teď ráda v sedačce, asi tam líp vidí, ale nevím, jestli tam děti můžou zůstávat dýl. Koupili jsme babyvak, ale to byla asi rána vedle. Já jsem tušila, že ho asi nebudu používat, ale manžel i mamka mě přesvědčili, že to bude super. Měli jsme v tom Alenku jen dvakrát a nic moc extra to nebylo. Měli jsme radši koupit polohovací lehátko. Užilo by se to líp. No nic, třeba až bude větší a bude sedět, užijem to víc. Už jsem taky po kontrole na gyndě, vše OK, ještě čekám na výsledky krve, byla jsem trochu chudokrevná. Dávám si předzevzetí, že začnu taky cvičit neb návrat k původní postavě bude asi pomalejší. Pa MAhi

boule
Kecalka 140 příspěvků 15.10.03 10:44

Já už jsem byla také na kontrole po šestinedělí, jenže jsem ještě pořád trochu špinila. Dostala jsem nějaké prášky, do týdne to skončilo, teď čekám na první MS, na kontrolu jdu 27.10. Jelikož nekojím a o třetím dítěti neuvažujeme, řeším teď otázku antikoncepce. Brala jsem prášky (bez problémů), teď by mi vyhovovalo něco dlouhodobějšího. Nitroděložní tělísko ale nechci, něco jsem četla o tyčinkách, co se dávají pod kůži, průběžně uvolňují hormony, je to asi na pět let. Chci se poradit s doktorem. Nemáte s tím někdo zkušenost?
Díky. Jana

boule
Kecalka 140 příspěvků 15.10.03 15:34

Byli jsme na prohlídce, bohužel aktuální váhu nevíme. Na první dvě prohlídky jsme jeli do sousedního městečka, takže dnes se vážilo na jiné váze, která navíc prý neváží přesně, (ha, ha, „neváží přesně“, to je slabé slovíčko, v necelých šesti týdnech jsme měli 5,47kg a teď po zhruba třech týdne, kdy pouhým okem vidět, jak naše zlatíčko přibývá a dělají se mu faldíky, tak váha ukázala 5,20kg). Doktorka prohlásila, že ji musí nechat překalibrovat.
Takže aktuálně víme akorát tyto míry - délka 61cm, obvod hlavičky 40,5cm.
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.03 21:24

Ahoj maminky,

tak nejdříve suma sumárum:

  • co vím, tak teplota dítěte by měla být mezi 36,5 a 37,5 stupňů, to nám říkali v porodnici.
  • kyčle teď neřešíme, nejdříve nás v nějakém Medicentru s nádhernou recepcí a plno drahých strojů postrašili, že má Ema levou kyčli méně vyvinutou. Tak jsme balily chvilku na široko, 3 pleny. Hrůza. Já bych to tedy nesnesla :-). Pak náš pan doktor pediatr při prohlídce prohlásil, že Ema má kyčle v pořádku, že si doktoři v těchto „centrech“ jen mastí kapsy, aby zplatili ty stroje, a že od té doby, co jsou tyhle pleny na jedno použití nepamatuje, že by u něj nějaké dítko mělo problémy s kyčlema. A pokud prý chceme, můžeme zajít za jednou starší paní ortopežkou, která se v tom prý taky vyzná. Tak jsme vyrazily do města a paní ortopežka potvrdila slova pana doktora, že má Ema krásný nožky - kdyby jí to holce tak zůstalo :-). Přestali jsme balit naširoko a máme přijít ve 3 měsících na rentgen, takový malý, kontrolní.
  • co se postýlek týče, Ema spí na cestách taky v korbičce kočárku a nevypadá, že by jí to vadilo. Když jsme doma, tak spí s námi v ložnici ve své postýlce a ráno ji beru mezi nás. Když pak s manželem vstaneme a Ema ještě spí - totiž ona zrovna usnula, ale pro nás už je čas vstát - tak v té velké posteli, pod tou velkou peřinou 220×240cm spí takový malý, 5-ti kilový drobeček :-).
  • kojení. Měla jsem nedávno pocit, že mi ubývá mléko. Hned jsem to na prohlídce u gynekologa probrala se setřičkou a ejhle. Ono je to prý normální, že se mamince kolem druhého měsíce tvoří méně mléka, takže pokud vás to potká taky nepanikařte jako já :-)

A teď ta největší novinka. Dneska jsme byly poprvé PLAVAT! Ema se sice na naší „plavací tetu“ celou dobu mračila, ale já jsem totálně nadšená. Naučila jsme se nějaké dobré „chvaty“. Dokonce jsme Emě potopily trošku hlavičku, i ouška, tak, aby koukal jen obličej. Já ji při tom jen podpírala hlavičku a Ema posilovala břišní svaly a „plavala“ na zádech :-).

Teď zase začíná posilovat hlasivky, takže končím.
Mějte se pěkně,
 Olinka

Janajka
Povídálka 42 příspěvků 16.10.03 22:51

Ahoj Oli,

dočetla jsem se, že chodíte plavat do Juklíka. My vyrážíme s Matýskem příští týden do Juklíka ve Stodůlkách. Kam chodíte vy?
Ráda bych také rozšířila Vaše vycházkové duo na trio a pokecela si o kojení, prdících apod., tak mi když tak dejte vědět, kdy a kam vyrážíte.

Jana č.2 + Matýsek( zítra 10 týdnů )

Janajka
Povídálka 42 příspěvků 16.10.03 23:27

Ahoj mamči a mimča,

zdravíme Vás po trochu delší době. Stále nějak moc nestíhám.

A co je u nás nového? Matýsek roste jako z vody, ikdyž po přečtení Vašich příspěvků jsem zjistila, že je vlastně z našich deníčkových miminek nejmenší. V 7 týdnech vážil 4 660g. Ale protože v porodnici se chudinka ze své porodní váhy dostal na nějakých 2 700g, připadá mi teď jako nějaký obřík. Na příští vážení jdeme v úterý, tak se snad už přiblížíme k té pětce.

Na kontrole kyčlí jsme byli minulý týden a vše je v pořádku, ani nám Dr. nedoporučil dávat preventivně jednu plínku na široko. Další kontrola nás čeká v prosinci, tak doufám, že dopadne taky dobře.

Co se týká spaní, tak jsem vypozorovala, že Matýsek nejraději spinká v kočárku na lodžii. Když nestíháme procházku, tak ho pořádně navleču a vystrčím ho macecha na mráz. Tak po dvou hodinkách ho převezu do bytu a ještě vydrží spát hodinu až dvě.
Jinak v noci spí v postýlce a budí se tak po dvou až třech hodinách, trochu si cucne, obdaří mě kouzelným úsměvem a hned zase usne. Ráno se vždy budí kolem třičtvrtě na sedm, když Nikolka vstává do školy. To si ho beru k sobě do postele a ještě tak do devíti spinká. Horší je to večer, to se mu spát vůbec nechce. Jakmile se setmí, dělá čest svému znamení a řve jako lev. Vždy se nám ho podaří pořádně uspat až kolem 23. hod. Dnes mi udělal velkou radost, protože usnul už v devět.

Příští týden také začínáme chodit na plavání, už se moc těším. Matýsek vodu od začátku miluje, ještě se nestalo, že by při koupání plakal, ba právě naopak se ve vodě vždycky zklidní.

Tak holky ahoj, právě se mi vzbudil, tak jdu krmit. Ani to po sobě nečtu, tak mi odpusťte chybičky.

Jana č.2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.03 18:51

Ahoj Jano,
určitě se rádi rozšíříme, viď Oli. Aspoň ty naše holky budou mít taky nějakýho kamaráda:-)).Scházíme se buď ´v Riegrových :,-(ech nebo u Olinky na Spořilově. Příštín tejden jsem už v Praze, tak se můžem domluvit. Napiš mi kdyžtak na adresu mahi@centrum.cz svoje tel.číslo a domluvíme se- Mahi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.03 00:20

Ahoj mamči a miminka!
Dlouho jsem se neozvala-konečně nám dělali okna a my jsme se uchýlili k babičce do 1+1,což bylo dost náročný -ještě,že manžílek zůstal doma.Bohužel ikdyž toho dost udělal,uklízela jsem 3 dny aby se dalo vůbec normálně žít.Navíc jsem měla Klárku celou dobu doma s teplotou a rýmou Ondra ji od ní chytil také.Naštěstí to není na odsávání,jen vytíráme co je vidět a kapeme.Stačí mi.že se musím málem prát stou naší slečnou,když ji mám dát jakýkoliv lék.Mám pocit,že jako menší si nechala aspoň něco vysvětlit,teď všechno neguje.Klidně mi řekne,že radši bude nemocná,než aby si nechala dát třeba kapky apodobný šprajcy.Jindy je zas zlatá a když by chtěl někdo jen juknout do kočáru tak se na něj šíleně mračí a komu nedojde,že ne tak na něj i zavrčí.Bráška je prostě její.
Jinak v 6týdnech měl Ondra 58 cm a 4780gr-jsem ještě u vytržení jak je takový „masitý“(Klárka taková byla stěží ve 3m.)Taky se směje-má celou škálu úsměvů,mě i zabrouká a zahejká a já jsem z toho vítání celá naměko.Kyčle máme dobré a taky nám doporučili široké balení(moje mamka měla vrozené vykloubení kyčle)tak jen pro jistotu.Hlavičku ještě nedrží,když ho položím na bříško tak se buď š'tastně přisaje k jedné ruce nebo hrozně rozčileně řve,dnes zjistil,že to líp uslyšíme,když se aspoň trochu nadzvedne(taky pokrok) Já jsem taky po kontrole v pohodě,jen kojení ještě pořád pobolívá,tak se teším až mě i tohle opustí.
Plávání jsem taky plánovala,ale zatím s tou rýmou nemám odvahu,bojím se ,že bych mu spíš ještě zavařila zánět středního ucha,s tím jsme si Klárkou užili a vždycky po koupání v bazénu(to potápění!)Takže Vás varuju,když je rýma tak lekci radši odložit.Ondra ještě pořád dost spí i přes den a baští tak po 2 až 3 hodinkách,večer přijde jeho chvíle-ta'tka přijde z práce tak si mě musí užít,a spát jde ve 23h.Dnes jsme se to snažili trochu posunout tak usnul asi o půl hodinky dřív,ale v23 se tam zase ozýval-tak uvidíme jestli to má vůbec smysl.Občas vydrží 5-6 hodin,ale není to pravidlo příště si řekne třeba po 3-4hodinkách-každá noc je jiná.
Všem přeju atˇ mazlíci dobře prospívají a přibývají a plavou a .. ať hlavně nemarodí.
Hanka,Ondra 8t. a Klárka 3r.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.03 22:07

Ahoj Jani,
my chodíme do Juklíku ve Vršovicích, Stodůlky máme trošku z ruky.
Jak píše Mahi, rádi se budeme procházet ve třech - resp. v šesti :-). S Mahi jsme byly na procházce zatím vždy ve čtvrtek, ale na čtvrtek máme teď s Emou to koupání…
Pošli Mahi telefon, určitě se domluvíme kdy a kam. Nevím, jak moc jsi mobilní, takže místo nechám na vás.
Zatím se měj pěkně,
 Olinka

Vložit nový komentář