boule - porod

Těhotenství

Boule porod (aneb z kina do porodnice). I tak by se dal dnešní deníček nazvat, protože tak náš porod skutečně začal. Kdo čtete deníček pravidelně, víte, že jsem plánovala rodit v Klatovech, ale protože bydlím na domažlickém okrese a chtěla jsem mít blízko do porodnice, rozhodla jsem se poslední týden, dva okolo termínu pobývat u rodičů v Klatovech, (měli pak hlídat staršího syna Ondru). V úterý jsem musela vždy na kontrolu do Domažlic, pak do Klatov a o víkendu zajet na chvilku domů a znovu... dokud neporodím. Termín jsem měla 21.8., ale sama jsem čekala, že to přijde později, protože první porod jsem měla vyvolávaný (cca 15 dní po termínu) a moje sestra měla také oba porody indukované.

Takže situace byla taková, 12.8. jsme přijeli do Klatov, v pátek 15.8. jsme zajeli domů, vyložili auto plné manželových kufrů do práce, abychom mohli v sobotu jet na nákupy. Sobotní dopoledne jsme strávili běháním po krámech a já se cítila úplně fajn. Vyložili jsme opět doma auto, zastavili se u manželových rodičů. Ty ještě zkoumali moje břicho s konstatováním, že je nahoře a hned tak to nebude. Vrátili jsme se do Klatov, kde byl Ondra a domů že pojedeme v neděli, protože jsme chtěli večer ještě vyrazit na druhý díl Matrixe do letního kina. Po návratu jsme seděli a asi kolem třetí jsem cítila, jak mi hodně zvtrdlo břicho. Pak dlouho nic. K večeru jsem začala mít občas pocit takových slabších menstruačních bolestí, ale nezdálo se mi to pravidelné. Bylo kolem sedmé a my řešili, jít do kina či ne. Říkala jsem si, že to budou poslíčci a porodnice byla od kina autem tak dvě, tři minuty, takže jsme šli, (hned tak se zase do kina nedostaneme).

Kino hrálo od devíti, ale přiznám se, že jsem z něj moc neměla, protože jsem pořád sledovala to pobolívání a měřila si intervaly. (Totiž neměla jsem představu, když přijde spontální porod, kdy vyjet. Při prvním vyvolávaném byly bolesti od začátku pravidelné, jen zesilovaly.) Teď bylo pobolívání stejné, ale zkracovalo se pomalu na tři, čtyři minuty. V půlce filmu jsme se tedy raději zvedli a že zajedem pro tašku a hurá do pordonice. Jenže jak jsme se zvedli, tak to zase začalo být nepravidelné a delší. Přesto jsme vzali věci a jeli jsme. Na příjmu mně naměřili ozvy, sepsali jsme všechny papíry, primář mě sám prohlédl a řekl, že to může být začínající porod, ale že se to ještě může zastavit. Nechali si mě tam a ráno se uvidí, jestli budu rodit, nebo půjdu domů. Bylo po půlnoci, manžel odjel a já se uložila na pokoji, to jsem netušila, že za necelých deset hodin budu držet v náručí miminko.

Noc proběhla celkem klidně, bolesti byly silnější, ale celkem pravidelné (asi po sedmi minutách celou noc). Jako při první porodu jsem cítila bolesti jen v podřišku a v nohách (a to po celý porod). Ráno kolem šesté mi sestra naměřila monitor a tvářila se, že to ještě není nic moc. Totiž ani prvně, když mě nebolelo celé břicho, ani jsem neměla křížové bolesti, si nikdo nemyslel, že to půjde tak rychle. V osm mě vzal na vyšetření primář. Jaké bylo mé překvapení, když řekl, že už jsem otevřená na pět prstů, jsem za půlkou a dnes porodím. Píchl mi vodu a nechali si mě hned na hekárně. Holit mě neholili (už jsem byla z domova), o klystýru (stejně jako prvně) nikdo nemluvil. Asi si mysleli, hihi, že je ještě čas. Já jsem začala všechny obvolávat z mobilu, že tedy budeme rodit. Manžílek měl večer trochu upito, tak ještě spal. Do devíti to šlo, ale po deváté začaly ty správné bolesti. Bylo po čtvrt na deset a mě už se chtělo hrozně tlačit. Takže na sál. Pobíhaly kolem mě samé mladé holky a já až skoro do konce netušila, že jedna z nich je doktorka, myslela jsem si, že je to porodní asistentka a k porodu přijde primář, co mě prohlížela ráno.

Posledních půl hodiny bylo nejhorších, protože jsem ještě nebyla úplně otevřená, musela jsem vše prodýchávat. Řvala jsem určitě víc než prvně, protže tehdy mě tohle minulo a mohla jsem hned tlačit. Pak to konečně přišlo, doktorka dovolila tlačit. Už jsme bylo opravdu utahaná, celá jsem se třásla, takže jsem se do toho opřela z křikem. Napodruhé jsem se do toho opřela a jak řekla ta mladá doktorka: „Paní tlačí jako tank,“ tak jsem tlačila na jednu dlouhou kontrakci - cítila jsem hlavičku, jak vyjela, nepolevila jsem a vyklouzlo i tělíčko. Uviděla jsem hlavičku plnou světlých vlásků, uslyšela pláč a to nejkrásnější .„Máte chlapečka!“ Položili mi Danielka na bříško, zkusili jsem i prso, ale to nám nešlo. Pak ho odnesli obléknout, na chvíli jsem si ho pochovala. Myslím, že tomu pocitu se nic nevyrovná. Pak ho uložili vedle mě do inkubátoru, já dostala injekci, vyšla placenta, trochu se šilo. Mezi tím jsem obvolala manžela i rodiče, nikdo mi skoro nevěřil, že už to je. No a pak jsem odpočívali, až na to, že Daníčkovi se v té bedně moc nelíbilo a celou dobu pobrekával. Pak mu sestra přinesla trochu glukózy a ta ho uklidnila. Po dvou hodinách nás spolu odvezli na pokoj, Daníčka už dali do postýlky a spinkali jsem, abychom nabrali síly, protože odpoledne se na nás přišel podívat tatínek a prarodiče.

Danielek se narodil 17.8. v 10hod 06min., vážil 3960 g a měřil 51 cm.
Přeji všem maminkám spokojený a nekomplikovaný porod a šťastná miminka.
 Jana

Váš příspěvek
janew
Stálice 87 příspěvků 02.09.03 08:45

Blahopřeji:-)) Přeji hodně štěstí.
janew

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.09.03 08:46

Velké gratulace…slzička ukápla…nádherný pocit.

Hodně zdraví přeje Veronika a Adámek

misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 02.09.03 09:01

Moc Vám gratuluji a danielkovi přeji do života jen to nejlepší.
 Míša

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.09.03 09:11

Hodne stesticka, mela jsem pred sebou svuj vlastni porod … maly uzlicek je to nejkrasnejsi na svete!

Sulanek

Tajka
Povídálka 36 příspěvků 02.09.03 10:06

Jsi šikulka, moc dobře jsi tozvládla. Trochu ti závidím, protože nám spontální porod nevyšel:-(
Měla jsem už po termínu a tak mi porod vyvolávali. Naneštěstí jsem ale po 12 h. začala silně krvácet - komplikace vcestné placenty, která už měla být vytažená, ale asi ne dostatečně - skončilo to císařem.
Navíc mi nevyšel ani epidurál, museli mě uspinkat více, takže jsem moji holčičku uviděla až na druhý den. Musí to být nádhera, mít svůj uzlíček hned u sebe. Já probděla navzdory oblbovacím injekcím celou noc, ale ne kvůli bolestem. Přímo podemnou bylo odd. šestinedělek a ke mě doléhaly hlasy plačících miminek. Já si představovala, jak tam ten můj bobeček teskní a ječákuje…
Teď jsou už probdělé noci zasvěcené jiným pohnutkám než stýskání - všemocným odporným prdíkům!
Hodně lásky mezi vámi přeje Tajka a právě dnes měsíční Majenka

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 02.09.03 10:29

Hodně štěstíčka Tobě i Danielkovi. Gratulujiiiiiii!

snažilka Jitka

Meliska
Kecalka 194 příspěvků 02.09.03 10:41

Moc blahopřeji, to je tak krásný, kdybych nebyla v práci, tak řvu jak želva :-).

Meliska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 13:32

Ahoj Jani

Posilam Tobe i Danielkovi velikanske gratulace a at se na vas stesti usmiva a jste oba zdravi.

Tak nakonec jsi nemusela cekat tak dlouho jako driv, to je prima. Ja jsem mela termin 10 dnu po tobe, ale stale jsem cekatelka (sice uz druhy den v bolestech, ale porad se nic nedeje). Doufam ze se zitra taky dockam:-).

Vsechno nejlepsi Ti preje Gabi a stesticko 40TT+ 1

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 15:43

Moc gratuluji a hodně štěstíčka
přeje

Irena+ Ondrášek

Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 02.09.03 16:39

Preji hodne stesticka a gratuluji k Danielkovi.
Karolinka (36 tt)

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 02.09.03 19:39

Ahoj, blahopřejeme k Daníčkovi a přejeme vám oběma hodně zdraví a štěstí do dalších dnů. Tvůj článek jsem úplně hltala a moc mi připomněl můj porod před 2 měsíci - Matýsek také vážil 3,96 a měřil 51 cm :-)).
At se vám daří. Olča a Matýsek

boule
Kecalka 140 příspěvků 02.09.03 23:02

Děkuju všem za přání. Je škoda, když to nevyjde normálně, ale nejdůležitější jsou zdravá miminka.
Mám tady aktuální míry ze včerejší kontroly - 4180g, 53 cm. Přibrali jsme od návratu z porodnice (10 dnů) půl kila, to se činíme!
Jinak o problémech s kojením a o odstavení jsem psala v minulém deníčku (odpověď na dopis od Ed).
 Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.03 22:56

Ahoj Jani,
také Tobě a Danielkovi přeji do života hodně štěstí a gratuluji k tak skvělému výkonu u porodu. Čekatelka Helena
(37. týden)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.03 20:05

Ahoj Jani a všechny maminky „od nás“ z deníčku i všichni další návštěvníci,

dnes jsem se po návratu z porodnice poprvé dostala k počítači. A znovu a znovu se dojímám nad tím jak hezky popisuješ svůj porod. Jak asi už víte, já jsem si první chvilky s Emou vychutnávala na JIPce ještě skoro v narkóze, ale je to opravdu úžasný pocit, mít miminko.

Teď když se dívám o pár dní zpátky, připadá mi to jako věčnost, když jsem měla bříško :-).

Zítra to bude týden, co nás pustili z porodnice. A během toho týdne se tolik událo! Přišla spousta návštěv, byli jsme s Emou poprvé ve společnosti - nějaká párty na Štiříně, a taky jsme navštívily pana doktora. Ten hned poznal, že je Ema přenášená, protože je chudák taková bílá a loupe se jí kůže po celém tělíčku. Taky říkal, že už „začala pojídat sama sebe“, kdyby se narodila v termínu, vážila by víc než těch 2965gr při 52 centimetrech. Ale my tu váhu brzy doženeme, protože kojíme jako o závod. Ema ztloustla za 4 dny doma o 400gr!

Jak jsem měla těžký porod, tak kojení je zatím bez problémů. Mléko jsem měla hned druhý den po porodu, čemuž se divily i sestřičky, že to se po císaři tak často nevidí. O prsa se poctivě starám, omývám je před kojením a po kojení mažu kalciovou mastí. Večer je taky dlouho sprchuju a co nedokojím, to odsávám pístovou odsávačkou - vřele doporučuji. Jediný problém máme, že Ema strašně hltá a pak samozřejmě krká a zvrací a škytá. Snad jí za čas dojde, že to mléko je jenom její a nemusí s tím pitím tak spěchat :-).

Teď mi tady usnula v náručí a já tu ťukám příspěvek jedním prstem :-)

Celý týden měl manžel - tatínek dovolenou, tak jsme si pěkně rodinkařili. Odpoledne procházky, to má Ema moc ráda, večer koupání, to už se jí moc nelíbí, no a v noci spí jak kdy, poslední dvě noci jsme toho moc nenaspali… V pondělí jde táta už do práce, tak s ní budu doma „válčit“ sama.

Co se mojí váhy týče, nechala jsem v porodnici 7kg, takže mi ještě zbývá dalších 7 shodit. Všichni říkají, že to půjde „samo“, tak chvilku počkám a uvidím :-).

Tak to vypadá, že od boule z deníčku jsme už všechny maminky, jsou tu samí kluci a dvě holčičky.

Těším se na nové zprávičky, přeji všem hodně sil,
mějte se hezky,

Olinka a Ema (11dní)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.03 09:09

Ahojky,

tak jak se vede.
U nás je to někdy O.K. a někdy K.O. Vojta si zavedl pravidelný rituál večerního řvaní. Dříve ho snad způsoboval bříškabol, ale včera neměl důvod a křik přesto byl. Vojta po večeřce usne a ze spaní začne plakat (přímo křičet). To se pak opakuje i pokud je na rukách, případně i když skáčeme na baloně. Zjistila jsem, že ale po 21:30 už je klid.
Zatím koukající a klidné dítě máme cca 30 minut denně. Jinak buď spí, nebo baští, případně křičí.
S procházkami a kočárkem jsme se moc nezlepšili. Stále je to organizované „dítě usnulo, jdeme ven“ a po celou dobu musíme pochodovat. (Máme štěstí moje sestra s kočárkem mohla jezdit jen jedním směrem, my oběma :-)) ).
Musím končit dítě se začíná probouzet.

Evka a Vojta (téměř 5 týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.03 19:03

Ahoj maminky,
tak to vypadá, že jsme kompletní. Já jsem teď s malou u rodičů, oprotože manžel je na týdenní služebce. Pořád mě fascinuje, jaký máme zlatý miminko. Pokud nespí, tak kouká a brečí zatím opravdu jen minimálně. V kojení držíme víceméně rytmus po třech hodinách a zdá se, že to ALence max. vyhovuje. Za pět dní přibrala půl kila. Oli, taky u jídla začala děsně hltat.- až se zajíká, takže ji několikrát za kojení dávám odkašlat. Taky odsáváme, rýma to snad není, ale někdy je úplně zahleněná. Je taková hodňoučá, že čekám, kdy přiojde nějaký amokový záchvat. Mám strach cokoliv jíst. Já jsem zatím zhubla 11 kg a 4 mi ještě chybí, tak uvidíme. DO kalhot se ale zatím nevejdu a ke cvičení se nemůžu nějak dokopat. Na Alenku se nemůžu vymlouvat, když je taková hodná. Taky se celá loupe, koupeme obden. Příští tejdem jdeme na kyle. Jak balíte? My dáváme tři látkový, uvidíme podel výsledku UZ, co řekne ortoped. TAk se zatím mějte krásně, ať miminka moc nepláčou. Oli, mohly bysme se třeba v Praze někde srait, když teď budeme válčit na MD samy. Ahoj MAhi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.03 20:55

Ahoj maminky,

včera to byly dva týdny, co se narodila Ema. Už jsme toho stihly spoustu, jak jsem psala v minulém příspěvku. Ema už, bohužel, není tak hodná jako na začátku, někdy má záchvaty pláče - vzteku. Chudák, asi na ní dolehly ty hrozný věci co jsem jako těhotná prožívala při rekonstrukci bytu s dělníkama :-). Nechávám ji pak vybrečet, většinou se za pár minut utiší.

Dnes jsme byly na sonu kyčlí, levou kyčli nemá Ema v pořádku, tak musíme balit „naširoko“, tzn. Pamersku a 3 pleny. Je to teď chudák takový malý brouček s ohromnou prdelkou. Všechna bodýčka a krásný roztomilý dupačky můžu hodit do koše, protože se mi do nich prostě nevejde. Budeme to muset praktikovat 4 týdny, pak jdeme na kontrolu.

Zítra jedeme k dětskému panu doktorovi, tak jsem zvědavá, kolik zase přibrala. Koukám, že Alenka od Mahi taky pěkně dlabe :-).

A musím dbát trošku na sebe, tak jsem zítra objednaná na manikúru - Ema jede se mnou, a v pátek jedu na kosmetiku, dám jenom takovou rychlovku, vyčistit pleť, upravit obočí a hybaj domu. Malou zatím pohlídá babička, už se moc těší.

Kruhy pod očima se zvětšují, moje váha je bohužel pořád stejná, včera jsem se pokusila dostat do kalhot, bezúspěšně. Musím přiznat, že mi to dost vzalo náladu. V čem má člověk teďka chodit, v té zimě?

Mahi, mohly bychom zajít někam na procházku, až bude lepší počasí. Ze které Prahy jsi? Já bydlím na Pze 4.

Mějte se hezky, přeji hodně sil,

Olinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.03 17:09

Ahoj,
tak se taky hlasim po delsi dobe. Nam se 23.8. v 13.00 hodin narodil Tomasek {to Vam psala sestra asi v minulem denicku], vazil 3720 g a meril 52 cm. Z porodnice nas pustili ve ctvrtek, meli jsme problemy s kojenim a tak jsme tam byli o den dyl. Problemy mame mirne porad, maly u kojeni spi a kojime taky nekdy i hodinu a pul. A pak chce znova. Ale to uz moc nepije, jenom tu bradavku tak dumla. Jinak je vice mene hodny, moc nebreci, akorat vecer, a to nevim jestli je to hlady nebo ho trapi vetriky. Ja uz nevim, co mam jist, aby nebyl nafoukly. Snad se to casem zlepsi. Manzel je se mnou doma, ale od pondelka bude v praci, tak tu budu sirotek. Nejste nekdo z Prahy 5? Ja bydlim na Hurce. Porod byl v pohode, byla jsem u Apolinare, v jednu v noci mi zacali kontakce a pak jsem trosku krvacela tak jsme v sest rano dorazili do porodnice, tam mi natocili monitor a rekli ze to tedy dnes odpoledne bude. Nejdriv jsem nechtela epidural, ale pak jsem vymekla a nechala si ho pichnout. Na posledni pulhodinu bohuzel prestal pusobit, tak jsem si to prozila taky. Ale uz je to v pohode, nastrih uz skoro necitim, koupala jsem si jizvu v dubove kure a pomohlo to.
Musim jit, nemam moc casu, na net se dostanu asi pristi tyden,.
Mejte se krasne, opatrujte miminka
Ahoj
Jana c. 3 + Tomasek (dnes 18 dni)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.03 19:56

Ahoj Jani,
tak to jsme se u Apolináře potkaly, sice asi jen jeden den, v úterý 26.8. se mi tam narodila Ema, pak jsem byla do středy na JIPce a odpoledne mě poslali na pokoj, byla jsem tam až do pondělka 1.9., tak jsem si vzala nadstandart, aby tam za mnou mohl manžel.
Jsem z Prahy 4, ale už jsem poměrně mobilní, autem je to všude kousek :-).
Jinak čekám, až se ozve Mahi, která je taky z Prahy, mohly bysme někam na procházku, když má být příští týden to babí léto :-)
Měj se hezky,
Olinka + Ema, dnes 16 dní

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.03 20:11

Ahojte,
tak se to tady pěkně rozjelo. Já jsem také rozjetá. Vojta pořádně spal do jedné odpoledne a pak asi třikrát deset minut a mezitím má většinou křičící amoky, protože nemohl spát. Teď večer se budí co 20 minut:-(( Myslela jsem, že pořádně zabere a nic.

Dneska se mu začala loupat hlavička. Je to pár dní co se mu na ní začali dělat šupinky. Zatím mastím olejem. K doktorce se mi moc nechce, máme tam jít až ve středu.

Jani3 - docela jsi mě potěšila zprávou (ne že bych Ti to přála), že i na Tebe epidurál na konci porodu nepůsobil. Již jsem si připadala divná, když jsem na konci porodu měla příšerné bolesti i přes něj a zvýšenou dávku.

Evka a Vojta

HankaH
Povídálka 15 příspěvků 41 inzerátů 12.09.03 15:04

Ahoj maminky ,
tak se také konečně dostávám na net.Ondra už má 28 dní na světě a pořád je celkem hodné a hlavně spící miminko.Taky si zapláče,hlavně večer před koupáním a spaním(ikdyž nejsou prdíky),prý to je taková příprava na spánek.Zatím to u nás platí,v noci má 1 krmení po 6 a následující po 3 hodinách.Přes den ho ale musím budit na krmení po 2h.-v1týdnu měl lehce nižší váhu než při propuštění porodnice.On si totiž udělal návyk jíst každé 4h ve dne v noci a mezitím pouze spát,dumlal mě taky skoro tŕičtvrtě hodiny .Bohužel jsem z porodnice šla rágádama,že mi tekla krev a vážně jsem měla hrůzu,když se přidaly teploty a rudé fleky nad zatvrdlých místech,že antibiotika mě neminou jako u Klárky ,ale zvládli jsme to panadolem a neustálým (příšerně bolestivým)od­sáváním.Aby mě ty prsa nebolely málo tak tam mám ještě kandidu.,takže te'd když už jsou ragády skoro pryč bolí ještě tohle.Ale už to snad bude jen lepší a já mám pocit,že už jsem si na to i zvykla.Klárka začala chodit do školky a moc se jí tam líbí,a já si libuju jak aspoň doma něco stihnu,jinak při její živé povaze nevím koho bych hlídala dřív.Sice má brášku hrozně ráda,pořád by ho hladila a tulila,ale platí u ní důvěřuj ale prověřuj.Teď ovšem leží s horečkou tak je separuju co to jde,aby nakonec Ondra nic nechyt.Jinak to celkem musím zvládat sami,manžel chodí pozdě z práce,takže večerní koupání je občas trochu hektické.Snad budou konečně ty naše okna dělat,plánuju si,že někam zmizíme,protože to budou vyměnovat v celém bytě a být u toho by vážně nešlo.
Tak Vám všem přeju jen pohodu
Hanka a Ondra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.03 18:53

Ahoj maminky,
naše mimi je pořád zlatý, ale vypadá, že se u ní budou střídat dny koukací a spací. Dneska má zrovna spací. Oli, já jsem ze Žižkova, tak nevím, kde by bylo nejlepší se srazit. Praha 4 je strašně veliká. My budem v Praze příští týden a je fakt, že hlásí vcelku hezky, mohly bysme se srazit. Na netu budu zase v neděli, tak dej vědět. Nehodí se mi snad jen středa, protože to jdeme na kyčle. Jsem opravdu zvědavá, jak dopadneme. Jinak kojím zhruba každých tři až tři a půl hodiny. Alenka teď děsně hltá, já mám prsa pokaždý dost tuhý než je trochu odsaje, takže bojujem i s přisátím.Asi budu muset trochu odstříkávat. Jdem,e zrovna koupat, Alenka se probudila a než začne řvát hlady. Tak se mějte a hezkej víkend. Mahi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.03 22:36

Ahoj Hani!
Obdivuu Tě, že jste to zvládli. Jak už jsem psala, my jsme to (vzhledem ke zkušenostem z prvního kojení) vzdali na začátku zánětu, aby se nerozjel tak jako prvně a já mohla zvládat oba kluky i domácnost. Jsme teď na Nutrilonu, ale Daníkovi to svědčí, je to zdravé a moc spokojené miminko. Hodně spinká, brečí jen když má hlad, prdíky se nám zatím vcelku vyhýbají, naopak někdy spouští pořádnou kanonádu. Danielek je opravdu vzorné miminko, aktuální váhu zatím nevím, k doktorce bychom měli jít až 24.9. Až se dostanu k dalšímu deníčku, rozepíšu se víc.
Zatím čauky. Jana (boule), Daniel (27 dnů) a Ondra (2r. 5měs.)

zrzecek
Povídálka 15 příspěvků 13.09.03 10:43

Ahoj vsem maminám,
doma moc nestiháme (tata je celý týden v práci a k nám jezdi jen na vikendy), tak to plácáme jak se dá. Ve čtvrtek byly Františkovi tři neděle. Řekla bych,že je už dost společenský. Hlavně od sedmi (po koupání a večeři) se chce bavit alespoň do jedenácti hodin. Přes den je vzhůru tak dvě hodinky. Ještě máme menší problémy s kojením,protože mám ještě pokousanou jednu bradavku,ale snad se to brzy spraví. Minulý týden jsme byli na kontrole a Fanda měl už skoro 4 kila,takže asi o 200g více než když se narodil. Je to zkrátka pěkný cvalda. Jani napiš co nového u Vás.
Danča + František 23dní

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.03 21:34

Ahoj Dani!
Danielek má taky svá období, kdy je více vzhůru (často kolem poledne a po obědě a pak právě k večeru). Dnes si to ale vynahradil dopoledne při vaření. Většinou je moc hodný, někdy pobrekává v postýlce, ale jak ho vyndám a má přehled, tak se zklidní.
Jinak jsme na Nutrilonu, musíme také balit naširoko, na další kyčle jdeme 9.10.
Aktuální váhu nevím, ale roste přímo před očima a pěkně se kulatí. (Nárust váhy po odchodu z porodnice byl půl kila za 11 dní, den před odchodem 21.8. 3680g, na kontrole 1.9. 4180g, do délky narostl o 2cm na 53cm.) Teď nás čeká poradna 24.9.
Snažím se držet mezi jídlem dvou až tříhodnové intervaly, dopoledne Daník baští většinou po těh dvou, odpoledne po třech. V noci už se budí sám většinou tak po čtyřech hodinách (ze začátku jsme ho museli v porodnici budit, protože všechno prospal a hodně ubýval). Mývá teď ale také chvíle, kdy chce baštit do hodiny, (pravidelně se dorážel večer), předevčírem mi tohle provedl přes poledne třikrát za sebou, pak zase vypije míň, nechá v lahvi a za chvíli by chtěl zas. Pokud jíme po těch dvou až třech hodinách, dělám 120ml+4odměrky (tj. zhruba 150ml), někdy to vypije všechno, někdy zbyde, ale víc jak 50ml nenechá. Takže tu stovku minimálně vypije. Při dokrmování dělám buď 60ml+2odměrky, nebo 90ml+3odměrky, podle toho, po jaké je to době.
Příští týden ve středu oslavíme první měsíc, (to hrozně letí), tak se pokusím nachystat nový deníček.
Zdravím Fandu i Vás všechny.
 Jana

HankaH
Povídálka 15 příspěvků 41 inzerátů 13.09.03 21:44

Ahoj Jani a kluci!
Taky jsem byla připravená nelámat to kojení přes koleno,dala jsem si zkušebních 14 dní a pak třeba rovnou umělou výživu.Nedokážu si představit jak pořád lítám do sprchy odstříkat, Prisnietzovy zábaly,k tomu příkrmování … a někde na konci druhé dítě.I s tím jedním jsem nedělala nic jiného a úplně Tě chápu.Taky jsem měla štěstí,že mi pomohla mamka,která tu s námi ten 1týden byla a já se nemusela moc starat o vaření a úklid a hlavně o Klárku.Prdíky jdou Ondrovi taky sami, jen se protáhne a už to střílí.Takovou pohodu jsme s Klárkou neměli.Stejně si táta stěžuje,že „pořád řve“.Taťka to nějak hůř snáší a to malý pláče jen v té poslední 2hodinovce tak jako bezdůvodně(a ne vždy celou) jinak jen takové to:mámo mám hlad.
Na kontrolu jdeme 16.9. tak jsem taky zvědavá kolik přibral.
Mějte se hezky Hanka,Ondra a Klárka(3r.4m.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.03 21:11

Ahoj maminky,

jsem zoufalá! Čtu si tady příspěvky o hodných dětech, mě se to nějak netýká!

Už asi 5 dní se u Emy střídají pouze chvilky spaní s chvílemi řvaní. Hysterického řvaní. Je umytá, přebalená, pochovaná, nakrmená, přibírá na váze, vyprdíkovaná je taky a stejně pořád brečí.
S manželem jsme už úplně zoufalí. Jediné chvíle kdy nebrečí jsou, když ji vezmu na procházku do kočárku nebo když jedeme někam autem nebo když je ve společnosti středem pozornosti a když se chová.

Například dnes ráno ji manžel vzal z postýlky a asi 2 hodinky ji choval v kuchyni, abych se mohla chvilku dospat - v noci jsem spala všehovšudy tak 3 hodinky :-(.

Pak jsme jeli na výlet, takže Ema celou dobu spala. Jakmile jsme přišli domů, stačilo jen postavit atosedačku do předsíně, spustila řev.

Přitom Ema prospívá velmi dobře i podle pana doktora.
Nemáte někdo nějakou zkušenost jak na takové miminko?

Nechci ji pokaždé když začne pobrekávat brát do náruče, aby si nezvykla. Zkoušeli jsme to i s dudlíkem, ale ten vždy po 10 minutách vyplivne a brekem si vynucuje, abysme jí ho zase na:,–(ili.

Pokud máte někdo podobnou zkušenost a podařilo se vám to překonat, ráda si poslechnu rady.

Jinak Mahi, napiš mi svoje tel. číslo na mail olinka.k@email.cz a já se s Tebou spojím ohledně příštího týdne a procházky.

Mějte se hezky, přeji hodně sil - teď tedy i sobě :-)

Olinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.03 07:59

Ahoj Oli,

také nemám takové hodné spící miminko. Buď spí (někdy) nebo pláče (řve). Většinou ho trápí prdíky a já už nevím co bych pro něj mohla udělat. Ze čtvrtka na pátek proplakal s přestávkami 12 hodin a ono to bylo bříško - ani se moc nekroutil a neprdíkoval.

Na pláč nám také zabírá kočárek, ale musí být i procházkou venku. Jak to dítě pozná, že s ním budu jezdit jen po bytě nebo jdeme ven? Pokud jdeme ven, tak většinou přestane plakat sotva přejedeme práh bytu. A doma po prahu také jezdím.

Naštěstí jsme došli na jedno místo, kde spokojeně leží, pokud jej netrápí bříško. Na přebalovací komodě. Jenže kdo by několikrát denně u té komody stál ještě xhodin?

V pátek měl náš malý prťous 5100g a další míry snad budu vědět po středeční poradně.

Ahojky
Evka a Vojta (5.týdnů)

HankaH
Povídálka 15 příspěvků 41 inzerátů 16.09.03 00:57

Ahoj Oli, žádnou super radu Ti nepovím,ale s dcerkou jsme tohle měli 3 měsíce v kuse a tak si ještě pamatuji jak je to úmorné.
Taky jsem nechtěla moc chovat,ale když měla tak hrozné bolení-koliky,tak jsem neměla to srdce a uši a proti svým zá:,–(ám jsem chovala a chovala(nezanechalo to následky,jak to šlo tak jsme to zatrhli)Nevím zda používáte povijan,občas dobře zabralo silně zabalit a schovat ruce nohy.Ale když je kolika tak to nestačí.Možná by Vám Vaše lékařka mohla předepsat např.Sab simplex nebo jiné kapičky,které pomáhají na úpravu zažívání.
My jsme tenkrát měli Hylak.Dokud jsem ale nepřestala užívat léky já tak problémy u miminka trvaly(ikdyž menší).Teď piju fenyklový čaj 1 až 2 denně a doufám,že ten fujtajbl má taky nějaký význam.Přeju mnoho sil v boji s prdíky a hlavně pevné nervy!
Hanka a Ondra(1měsíc)

Vložit nový komentář