boule a Daniel - 1.měsíc

Rodičovství

Zdravím všechny maminky! Utíká to jako voda, nedávno jsme měli ještě bříška a právě dnes oslaví Danielek své 1.měsíční narozeniny. Ten měsíc se přehoupl, ani nevím jak.

V krátkosti bych shrnula to nejdůležitější z Daníkova života. Je to přesně měsíc a necelé dvě hodinky, (když píši tento článek), co vykouklo naše miminko na svět.
Od narození byl moc hodňoučký, pořád spinkal, někdy až moc, museli jsme ho budit, aby baštil a začal přibývat. Trochu na to měla vliv i slabší žloutenka, kterou měl. Proto jsme šli domů také o den déle.

Šla jsem z porodnice sice kojící, ale přes klobouček, bradavky trochu popraskané. To se během několika dní zhoršilo, navíc se Daník hůř a hůř chytal.
Druhý týden z úterý na středu jsem dostala horečku a přišel zánět. Po zkušenostech s Ondrou jsem věděla, že když to nechám a budu odstříkávat, může to být horší. Tehdy jsem ležela skoro s čtyřocítkama a nebyla jsem ničeho schopná.
Tak jsme to nelámali přes koleno, přešli na Nutrilon a odstavili. Daníkovi ale nic nechybí, je spokojený on i maminka.

Přiznám se, že jsem měla trochu strach, jak to zvládnem, ale Danielek je moc hodný a jde to snaději než v představách. Už jsme si myslím zaběhli určitý rytmus, krmíme už celkem pravidelně (přes den po dvou až třech hodinách, v noci po čtyřech).
Danyho netrápí moc ani prdíky, (což jsme si prožili u Ondry) a pláče, jen když má hlad a nebo teď už občas, když chce z postýlky.

Už se chce rozlížet a pozorovat. Někdy ho stačí u:,–(it v autosedačce, jindy se nosíme, nebo si ho položím na bříško a on po mně šplhá.
Rušnější období mívá kolem poledne a pak večer po koupání. Do deseti večer ale většinou usne a spinká celou noc s výjimkou doby určené k bumbání mlíčka.

Jinak jsme už absolvovali 28.8. očkování a kyčle, musíme zatím nosit široké balení. Kontrola je 9.10. 1.září jsme byli na prohlídce u dětské paní doktorky, na další jdeme příští týden.

Chtěla jsem se zeptat Vás ostatních, jaké používáte plenky? My jsme měli nejprve Pampersky, teď jsme koupili dva balíky Huggies. Obojí byly 2 (pro 3-6kg).
Já kupovala a kupuji Ondrovi spíš Huggies (Freedom), mají širší lepítka a navíc se mi zdá, že Huggies jsou ve stejné velikosti přece jen větší, respektive mají delší lepítka a snáz se zapínají.
Zatím mi neprosákli ani jedny, ale zřejmě budu oboje střídat (také trochu podle ceny, jak budou zrovna v akci).

Pro dnešek budeme s naším „zrzounkem“ končit. (Zrzounkem proto, že má trochu rezaté vlásky, a tak si hned po narození vysloužil tuhle pro nás milou přezdívku).

Zdravíme všechna miminka, kluky i naši (tuším jedinou) holčičku Emu a přeju do deníčku k Ed, ať se i tam rodí zdravá a spokojená miminka.

Jana, Daniel (1měs.) a Ondra (2r. 5měs.)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.03 10:57

Ahojky,

zkoušela jsem klasické tři druhy plínek: Pampers, Huggies a Fixies. U fixisek nám vadilo vykrojení na pupík, neboť vykrojení je i vzadu a tak nám občas kakání vylezlo na zádíčka. Fixies a Huggies prošli naším testování bez chyb. Opravdu jsou Hug. větší.

Včera jsme byli na 6.týdenní prohlídce v poradně. Takže Vojta má 5150g a 57cm.

Evka a Vojta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.03 12:16

Ahoj maminy,

konečně jsem si našla trochu času, abych mohla usednout k počítači a napsala pár řádečků.

Nejprve chci dodatečně pogratulovat všem maminkám z našeho deníčku k narození miminek a popřat jim hodně štěstí a zdraví. Také Vám chci poděkovat za přánička k narození Matýska.

Jak asi víte Matýsek se narodil 8.8. ve 13 : 05 císařským řezem a jeho míry byly 3 050g a 50cm. V Podolí jsme si na různých odděleních pobyli 16dnů a moje zkušenosti nejsou zrovna nejlepší. To je ale na delší povídání, až bude času o trochu více, určitě Vám svůj porod i pobyt barvitě vylíčím.

Po příchodu domů, nastal kolotoč, který asi většina z Vás talé zažila. Matýska jsem začala kojit až týden po porodu a mlíka moc nebylo, takže byl dokrmován. Najednou jsme se ocitli doma a dokrmování skončilo, měla jsem ho tudíž pomalu celý den přisátého k prsu a stejně křičel hlady a rval si ručičky do pusy. Když zrovna nekřičel hlady trápily ho zase větry. Byla jsem hrozně utahaná, měla jsem teploty a trpěla jsem migrénou. Tak probíhaly první dva týdny pobytu doma. Zítra nám končí šestinedělí a musím říct, že se z Matýska stává vzorné miminko. Já jsem se konečně pořádně rozkojila, takže ho hlad už netrápí a mezi kojeními i spí, v noci se budí po třech až čtyřech hodinách.
Včera jsme byli u paní doktorky a naše aktuální míry jsou 4 040g a 53cm.

Plenky také střídáme Pampers a Huggies a jsem s nimi spokojena.

Do fotogalerie jsem dala dvě fotečky Matýska a jeho velký ségry, takže se na to naše nadělení můžete podívat.

Všem maminkám a miminkům posíláme pozdrav a doufáme, že se vdeníčku už budeme objevovat častěji.

Mějte se moc a moc prima
Jana č.2 + Matýsek ( zítra 6 týdnů )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.03 11:31

Ahoj maminky,
tak se taky ozývám s Alenkou. Příštží týden už jí bude měsíc. Taky mi to děsně rychle utíká. Alenka vážíla na poslední kontrole v poradně 4,30 kg. Přes den jí tak po třech, v noci, po čtyřech až pěti hodinách a mezitím dost spí nebo se rozhlíží. Prdíky nás naštěstí netrápí, Alenka prdí jako starej chlap. Takže je opravdu hodŇoičká, snad se to nezvrtne.
To ej fajn, Jani, že sis našla čas na další příspěvek. Už jsme byly na stránce dvě a tak se ta naše skupinka těžko hledala. Alenka se probouzí, musím letět. Píšu z knihovny. AHoj Mahi a Alenka (3 tt)

zrzecek
Povídálka 15 příspěvků 20.09.03 13:14

Hezký den všem maminkám,
Františkovi byl 1. měsíc ve čtvrtek. Když jsme odpoledne byli na procházce, tak jsme našli čtyři velké hřiby, všechny byli zdraví a tak v pátek byla bramboračka. Ty houby jsem vyfotila i s Františkem a pěkně se tam všechno vešlo, protože rostli přímo u lesní cesty (no jinak bysme je určitě nenašli). Jinak náš Fanda baští přes den po 3 hodinách a v noci po 3-4. Už má zájem o věci kolem sebe. Je to takovej malej šmejdílek. Vzhůru je chvilku dopoledne a kolem poledního a potom po koupání asi do 10-11 hodin. Musím taky zaklepat,že nás prdíky netrápí. Však poctivě piju fenyklový čaj + čaj pro kojící matky a večer po koupání mu bříško natírám olejíčkem proti větrům. Ze začátku jsme měli dost veliké potíže s kojením. Měla jsem moc nalitý prsa několik dní, pak rozkousané bradavky od toho jak to nemohl utáhnout. Teď už máme potíže jen s tou jednou a ta už se pomalu taky spravuje. Na kontrolu jdeme 2.10.. Jsem zvědavá jak bude náš syslík veliký. Podle dupaček musím říct,že roste poměrně rychle. Některé už jsme totiž museli vyřadit.
Danča + František(30dní)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.03 19:38

Ahoj maminky,

taky jsem moc ráda, že si Jana - boule našla čas na nový deníček, všechny víme, jak je teď chvilka volna vzácná…

Myslím, že se u nás narodili samí kluci a dvě holčičky - Alenka a Ema. Alenku jsem viděla minulý čtvrtek a je opravdu fešanda.

Ema se už naštěstí v noci trošku zklidnila, takže se vyspím v krátkých intervalech i 6 hodin - pro mě, notorického spáče dost hrůza :-).

Přesné rozměry teď neznáme, k panu doktorovi jdeme až na konci šestinedělí, jelikož Ema prospívá - ťukám na dřevo - podle poslední kontroly dobře.

Jinak vesele užíváme dny babího léta a podnikáme výlety. Ema spokojeně spí v autě nebo v kočárku a já jsem večer úplně uondaná.

Mlíka máme tolik, že mi tuhle prosáklo i přes prsní vložku, takže jsem si kráčela s flekem na prsou :-). Kojíme zatím v pohodě, akorát Ema hodně ublinkává jak hltá.

Mějte se hezky

Olinka a Ema, 3t a 5 dní

boule
Kecalka 140 příspěvků 23.09.03 21:21

Ahoj maminy a mimča!
Tak Daník přestal být takovéto to úplně vzorné miminko, co jen spinká a baští, už pozoruje svět a nechce v těch chvílích moc ležet. Dost by se chtěl nosit, to je pak hodňoučký, někdy se spokojí ale i s autosedačkou nebo ho stačí jen položit třeba na gauč, aby měl přehled. Už má docela dlouhé doby během dne, kdy nespí (většinou tak dvakrát za den). Včera to vzal najednou, zato ale nespal zhruba od půl jedenácté dopoledne, do pěti odpoledne. Pak to ale zalomil a spal s výjimkou jídla až do rána. Dnes byl vzhůru dopoledne asi od půl deváté do půl jedné, odpoledne pak zhruba od půl páté do osmi. Nepočítám občasné udřímnutí na pár minut.
Omlouvám se ještě Alence, že jsem na ni zapomněla, takže tu ve finále máme dvě dámy. Dnes jsem po pár dnech, co mi nešel net, otevřela e-mimino a koukám, že i Ed má miminko a v sousedním deníčku se rodí o stošest. Má moc krásnou princezničku, i když můj tajný tip byl kluk.
Jinak malá změna, na kontrolu k paní doktorce půjdeme až ve čtvrtek 25.9. Došlo k informačnímu šumu a doktorka k nám nejede tenhle, ale až příští týden (jezdí k nám na vesnici do poradny jednou za čtrnáct dnů ve středu). Máme teď mít šestinedělní prohlídku, tak jsme se domluvili, že zajedeme k ní do ordinace do sousedního městečka. Bude to trochu komplikovanější. Naštěstí nás tam odveze děda, bude doma. S dopravou někam jsem trochu na štíru, sice nám sem jezdí vlak a párkrát za den i autobus, ale ideální by bylo auto. Manžel má jen služební, vlastní vozítko zatím nemáme a navíc jsem za volantem skoro deset let, (poté, co jsem si udělala řidičák), neseděla. Až se budu chtít vrátit do práce, tak s tím budu muset něco dělat, protože mít dvě děti vodit do školky a dojíždět vlakem do práce, to není moc radostná a ani skoro proveditelná představa, vzhledem k tomu, že mi vlak jezdí v půl sedmé.
No nic, trochu jsem se rozepsala na jiné téma. Opatrujte se a pište, co je u Vás nového.
 Jana

HankaH
Povídálka 15 příspěvků 41 inzerátů 24.09.03 11:46

Ahoj všechny maminky a děťátka!
Ondra už také není vždy tak hodňoučký,když je vzhůru tak by si ze mě nejradši udělal dudlík a když dostane ten opravdový tak se pěkně vzteká.V pondělí měl pěkně uplakaný celý den a večer aspoň v noci byl klid,jenže včera si to otočil a prospal skoro celý den a v noci se dožadoval zábavy a jídla skoro neustále.Trochu jsem měla strach,jestli se nenakazil od Klárky,ale kromě toho pláče se na něm nic neprojevuje ,tak asi nic.Prdíky jdou dobře jen se protáhne a když s ním trochu cvičím tak taky,ani nemá takové to naplé bříško jako bubínek
tak v tom to asi taky nebude.Na kontrolu a kyčle jdeme 30.9.tak jsem zvědavá jak přibral.Taky už mu jsou ty nejmenší dupačky malé a pomalu začnu vyřazovat.Klárka je jako aprílové počasí,chvíli nepředstavitelně vzteklá a začíná nás zkoušet co si necháme líbit,sice je na Ondru hodná,ale cítím,že se chová podle toho jak se k němu máme my.Když mu táta řekne že pořád brečí,tak mu dala lekci,že to miminka občas dělají,jenže příště mu jde vynadat skoro jako ten táta.Člověk musí hodně volit i nevinná slůvka jen aby se to pak neobrátilo.Takže tak trochu bojujeme aKlárka si po svém zvyká že přišla o svou jedinečnost.Docela mě naštvala tchyně,když přijde skoro si jí nevšímá a to celou dobu tvrdila jak si jí bude rozmazlovat a teď před ní mluví jak je Ondra podobný mě a ona ne.To jí tak sebralo,že málem plakala.Tak jsme večer vytáhli fotky a nakonec je Ondra celá Klárka-miminko a tak je trochu spokojená,že ta babi se v tom už nevyzná.
Tak se mějte hezky ať se Vám problémy vyhýbají ahoj Hanka a Ondra(5t.)a Klárka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.03 18:59

Ahoj holky i vaše miminka,
tak jsem právě dokojila Alenku, dala jí odříhnout manželovi a vrhám se na net. Ája už spí taky míň něž když jsme si ji přivezli z porodnice, ale pořád je mezitím vcelku hodná a hlavně v noci pěkně spí a jí. Je fakt, že si ji při nočním kojení beru do postele, tam pak zůstane, já usnu a nevím, jeslti ona taky nebo ne. Když ale nebrečí tak je to jedno. Zítra jdu na procházku s Emou a Olinkou. Emička je moc hezká a přibírá ostošest. Je to fajn, takhle se srazit s někým kdo má stjný radosti i starosti. Taky jdeme do poradny, tak jsem zvědavá jka Alenka přibrala. Holky, včera jsme se praštili přes kapsu a koupili babyvak. Jsem zvědavá, jak moc ho využiju. Alenka v něm vypadá spokojeně, tak na takový rychlý pochůzky po ěmstě (nákup atak) ho budu používat, protože pražská MHD není pro maminky s kočárkama vůbec dělaná. Koukám, že všechna miminka pěkně prospívají, tak to je fajn. Zatím ahoj Mahi a Alenka (zítra měsíční, čemuž se nechce skoro ani věřit:-)).

boule
Kecalka 140 příspěvků 25.09.03 22:30

Dnes jsme byli u paní doktorky, takže aktuální váha je v šesti týdnech (bez tří dnů) 5.47kg, měříme rovných 60cm a obvod hlavičky je 39 cm. Takže je Daníček kus chlapa. Srovnávala jsem to schválně s Ondrou ve stejném týdnu a moc se neliší - (Ondra 5,5 kg, 59cm). Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.03 07:53

Ahojky,
konečně i já se přídávám. Deníček čtu pravidelně, ale na příspěvky nemám sílu.

Prdíky nás stále trápí dál. Někdy je to v pořádku a Vojtíšek je klidné usměvavé miminko, jindy je nevrlý a neustále pláče a chce se chovat. Pro ideální stav je nutné kojení po dvou minutách, ale to se nám daří tak dva dny a potom je to velký hladovec, kterého prostě od prsa neodtrhnu.

Jinak už se Vojtík snaží povídat, líbí se mu v šátku (tam nesmí ležet) a už zvládl i delší výlet vlakem.

Evka a Vojta 7.týdnů

Vložit nový komentář